.:: Forum o Suzuki GS 500 ::.
...::::Suzuki - Way of Life::::...

Mechanika - roznica miedzy dysza 115 a 120

demon - Sro 18 Sty, 2017
Temat postu: roznica miedzy dysza 115 a 120
Witam panowie czy jest duzo roznica miedzy dysza 115 a 120 bo aktualnie mam 115 i gazniki ustawiono według książki serwisowej a mam założony przelot tłumika i ustawiony mam rowek na iglicy na 4 rowku ale jeszcze czuć tak jakby brakowało mu paliwa wykręciłem mieszankę o 3 obroty to sie polepszyło duzo ale minimalnie brakuje jak dam troche sania jest ok, wiec mam pytanie czy iglice dac na 5 rowek czy zmienic dysze na 120 i ustawic jeszcze raz gaźniki, rocznik 98 według ksiazki powinna byc 115 ale niestety po zmianie wydechu juz ma inna prace silnik i brakuje mu paliwa.
demon - Pią 20 Sty, 2017

ktos cos moze wie ?
MacGyver - Pią 20 Sty, 2017

Możesz zmienić dysze na 120 i obnizyć iglice na sam dół (najwyższy rowek) i wyregulować gaźniki, jak by ci nadal bylo że jest za mało to o ząbek na iglicy w dół i znowu przeregulować gaźniki i tak do skutku.
Ogólnie iglice odpowiadają za średnie i wysokie obroty a śruba u dołu gaźników za wolne.
Musisz pokąbinować aż efekt cie zadowoli, obserwuj kolor świec.

boleq - Wto 24 Sty, 2017

Właśnie jak to jest z dyszami, to zależy od gaźników czy silnika ? Bo wg różnych instrukcji dysze są dobierane na podstawie rocznika motocykla, ale co jeśli zamontujemy gaźniki ze starszej wersji albo nowszej ? To zależy od rocznika silnika czy gaźników ? Jeśli od gaźników to jak rozpoznać wersję gaźników i dobrać dysze ?

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group