.:: Forum o Suzuki GS 500 ::.
...::::Suzuki - Way of Life::::...

Off Topic - tematy motocyklowe - Pomysłowość druciarza: jak wyregulować luz zaworowy

claudii - Sob 12 Mar, 2016
Temat postu: Pomysłowość druciarza: jak wyregulować luz zaworowy
Wyjmuję sobie dziś płytki w celu zmierzenia, a tu moim oczom ukazuję się taki oto widok, prawdopodobnie patent poprzedniego właściciela, wciąż odkrywam coś nowego :kwasny:
poldek171 - Sob 12 Mar, 2016

O kutwa :P To papierek pod płytkę ktoś podłożył? :przestraszony:
claudii - Sob 12 Mar, 2016

dokładnie, kawałek szczelinomierza
Arcisz - Nie 13 Mar, 2016

oookurde! Ludzie to mają jednak pomysły.
poldek171 - Pon 14 Mar, 2016

Ciekawe czy pod resztą płytek są jeszcze inne niespodzianki :P
johnny - Pon 14 Mar, 2016

Bo regulacja luzów za pomocą płytek to trochę druciarskie rozwiązanie co do zasady. Dla mnie gość jest miszczem kreatywności, mógłby serwisować flotę BORu :P
Mordkaaa - Wto 15 Mar, 2016

cytując klasyka: "Jeśli coś głupio wygląda, ale działa. To nie jest głupie" :D
claudii - Pią 01 Kwi, 2016

widzę niektórym pomysł się spodobała, przypadek sprawił że pod tym samym zaworem pękła półpanewka.
gacek778 - Pią 01 Kwi, 2016

Niestety u nas wciąż często spotyka się takie druciarstwo, dla mnie zgroza :kwasny:
Jednak co by nie powiedzieć jak się ściągnie motocykl z helmutowni to różne rzeczy się zdarzają, czasem coś nie działa, czasem zgubi na graniczy kilkanaście tyś przebiegu ale przynajmniej nie ma takich niespodzianek, wszystkie śruby są oryginalne i nie zniszczone, gwinty nie są poukręcane etc. A u nas niestety mniej ale ciągle jak widać zdarzają się takie kwiatki.
Jak kogoś nie stać na płytki to powinien jeździć komarem a nie GSem :]

tmi - Sob 02 Kwi, 2016

Masakra, nie ma prostszej regulacji luzu zaworowego jak w GS'ie, jak tak można spieprzyć to trzeba być debilem.
Arcisz - Nie 03 Kwi, 2016

a regulacja śrubokrętem w er5? :D
kempes - Nie 03 Kwi, 2016

Słabe dojście żeby użyć power tape, ale myślę że z powodzeniem można wykorzystać Loctite 4090. Powodzenia! :)




Mam nadzieję, że nikt nie weźmie tego posta na poważnie

claudii - Nie 03 Kwi, 2016

kempes, mam nadzieję że klucz Ci nie jest potrzebny, poczekam jeszcze na półpanewkę bo może luz mi się zmieni po wymianie :/
kempes - Nie 03 Kwi, 2016

Spoko. Do svki się nie nadaje więc nie musisz się spieszyć ; )
johnny - Wto 05 Kwi, 2016

Moze nie najprostsza ale bezobsługowa jest hydrauliczna kasacja luzów w CB750. Ale i tu druciarze-handlarze wykazują sie pomysłowością nieraz widziałem w ogłoszeniu "świeżo po synchronizacji gaźników i regulacji zaworów" :wstyd:

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group