.:: Forum o Suzuki GS 500 ::.
...::::Suzuki - Way of Life::::...

Tuning i akcesoria - Zegarek + woltomierz

Mordkaaa - Nie 17 Sty, 2016
Temat postu: Zegarek + woltomierz
Szukałem długo zegarka do Gs'a i nie ma nic sensownego. Postanowiłem zrobić sam coś takiego. A ze sam zegarek to mało :D to postanowiłem dodać do tego moduł woltomierza który bedzie pokazywał napięcie akumulatora.
Mam odnośnie tego dwa pomysły.
1. Kupić coś pokroju tego Moduł woltomierza tylko z 4 cyfrowym wyświetlaczem. I dorobić jakoś zegarek, aby to było na jednym wyświetlaczu.
2. Jeśl nie da się kupić takiego modułu 4 cyfrowego to sam bym go zrobił np na płytce uniwersalnej. Chyba że ktoś ma lepszy pomysł. Bo nie wiem jak dołączyć do tego zegarek

Kurczi - Nie 17 Sty, 2016

Powiem Ci, że sam w ostatich dniach o czymś takim myślę. Przeszukiwałem internety i dzisiaj trafiłem na coś takiego: KLIKNIJ. Masz tu 3 funkcje - termometr, woltomierz i zegar. Tu (KLIKNIJ) masz drugą opcję. Tę to nawet sam sobie chyba kupię. Wariant podobny jak w poprzednim linku, tylko jeszcze z przełącznikami, któe można jakoś ładnie w manetkę wkomponować i zmieniać tryb wyświetlania. Taniej niż chińczyki mają to się chyba nie da zrobić samemu ;) PRzed chwilą zamówiłem sobie wyświetlacz biegów za 40zł, który u nas kosztuje 80zł... PRzesyłka za darmo, poczekać trzeba 2-3tyg, ale w końcu zima jest :)
Mordkaaa - Pon 18 Sty, 2016

Oo nawet nie myslalem o chinczykach. Dosyc ciekawe te urzadzonka, pewnie tez zamowie bo taniej chyba nie da rady zrobic, tak jak mowiles

[ Dodano: Pon 18 Sty, 2016 ]
Znalazłem najmniejszy z możliwych i przy okazji najtańszy. problem to tylko to że jest zasilany baterią (ale da sie to rozwiązać) oraz że przyciski ma nad wyświetlaczem i nw czy dałoby rade je przenieść gdzieś na kierownice Wskaźnik minimalistyczny

demon - Czw 21 Sty, 2016

a panowie nie lepiej cos takiego kupic ? :) cena w miarę rozsądna a i wygląd tez i ma na dodatek 3 funkcje która już są wyświetlone :)
http://allegro.pl/samocho...5892552545.html
http://allegro.pl/ag97-te...5780799236.html

Fatalnie - Czw 21 Sty, 2016

Ten ostatni który zaproponował kolega demon, fajny, idzie to wkomponować w półke GS'a (tą na clip on'ach) i cena w porządku.
Mordkaaa - Czw 21 Sty, 2016

Fajne, ale ja szukałem czegoś co mogę "włożyć" do obrotomierza ;) czyli jak najmniejszy rozmiar, kupiłem u chińczyków :D
Fatalnie - Czw 21 Sty, 2016

Jak przyjdzie to pochwal się jak to będzie wyglądać :)
Mordkaaa - Czw 21 Sty, 2016

To wiadome, pokusze sie pewnie jeszcze o mini poradnik. A noz, komus sie przyda. Tylko wiadomo teraz trzeba poczekac troche :niepewny: . Juz mam plan odnosnie zasilania wiec pozostaje kwestia przyciskow. Ale to musze miec w dlonach ten wyswietlacz zeby cokolwiek powiedziec
tmi - Czw 21 Sty, 2016

Mam pytanie :P
Po co w czasie jazdy informacja o napięciu akumulatora?
Rozumiem zegarek, termometr też fajna sprawa, ale po co woltomierz to nie wiem.

Mordkaaa - Czw 21 Sty, 2016

Woltomierz też nie wiem po co, temperatura też mi nie potrzebna. Chciałem tylko zegarek :D ale tak później gdzieś zobaczyłem woltomierz + zegarek wiec czemu nie. Jak dla mnie gadżet, ale skoro i tak będe robił zegarek, a sam zegarek ciężko znaleźć :D to zamówiłem 3w1. 20zł wyszło niecałe więc to nie są mega pieniądze :D

Chociaż jak sie tak zastanawiam, to pomaga kontrolować napięcie baterii, zeby nie spotkała nas niespodzianka rano gdy motocykl nie zapali :D Ale faktycznie w trakcie jazdy to nie ma sensu, tyle co na postoju :D

tmi - Czw 21 Sty, 2016

A, to spoko, bo też w autach niektórzy usilnie takie woltomierze różne instalują, a ja się zawsze zastanawiam - po co? jak jest ładowanie to jest, a jak nie ma to motocykl zgaśnie lub potem nie odpali to chyba wiadomo, że coś nie działa :)

Zegarek owszem, przydatna rzecz, sto razy bardziej niż wyśw. biegów.

Ogólnie to przydałby się wyśw. biegów, temperatura otoczenia, temp. silnika, wilgotność, woltomierz, barometr, prognoza pogody i aktualne kursy walut :rotfl:

ziomek4000 - Czw 21 Sty, 2016

tmi napisał/a:
jak jest ładowanie to jest, a jak nie ma to motocykl zgaśnie lub potem nie odpali to chyba wiadomo, że coś nie działa


Chyba lepiej zauważyć brak ładowania w momencie wyjazdu z garażu niż w szczerym polu gdy moto ci zgaśnie i masz problem jak wrócić do domu.

Mordkaaa - Pią 22 Sty, 2016

Ten kurs walut, to niezly pomysl :D . W sumie to wszystko oprocz barometru bede mial. I wlasnie chyba zamiast temp otoczenia zrobie temp silnika, tylko musze pomyslec gdzie dac czujnik :rotfl:
studi - Pią 22 Sty, 2016

tmi napisał/a:
w autach niektórzy usilnie takie woltomierze różne instalują, a ja się zawsze zastanawiam - po co?
W samochodzie co prawda masz kontrolkę ładowania akumulatora, która zaświeci Ci się w momencie gdy nie masz ładowania, w moto jej nie ma, a druga sprawa to nie masz informacji w drugą stronę, gdy regiel padnie i zaczyna Ci gotować aku, bo daje na niego 16 czy nawet 20V, a tak to na woltomierzu to zauważysz - to tak w kwestii ew. przyczyn instalacji takich urządzeń.
tmi napisał/a:
Ogólnie to przydałby się wyśw. biegów, temperatura otoczenia, temp. silnika, wilgotność, woltomierz, barometr, prognoza pogody i aktualne kursy walut

zapomniałeś o GPS i powiązanym z nim informatorem o cenach paliw na najbliższych stacjach ;)

Kurczi - Pią 22 Sty, 2016

Hmm... Barometr mówicie? Do zrobienia :) Ostatnio widziałem modułu do pomiaru ciśnienia, tlenku węgla i innych tego typu rzeczy do Arduino. Nawet rozkminiłem, że za koszt jakichś 40 zł można zrobić zabezpieczenie, którę pozwoli odpalić motocykl dopiero po przyłożeniu breloczka w odpowiednie miejsce na motocyklu, chociaż to można również założyć kontaktron.
jacek - Sob 23 Sty, 2016

tmi napisał/a:
Po co w czasie jazdy informacja o napięciu akumulatora?


Miałem taką sytuacje że regulator padł, podawał za duże napięcie ale nie zawsze, akurat gdy go sprawdzałem woltomierzem był ok, przekonałem sie o tym dopiero jak zniszczylem akumulator, dlatego ważne jest żeby cały czas mieć kontrole, ja mam diodowy z zakresem co 1V, gdy przekroczy 15V zapala się ostatnia czerwona dioda.

Kurczi - Wto 02 Lut, 2016

Zamówiłem dwa wyświetlacze z chin przez Aliexpres. Cenowo wyszło mnie mniej więcej 50% tego, ile zapłąciłbym u nas za te same produkty. Kupiłem wyświetlacz biegów 6 biegowy czerwony, z literą N świecącą na zielono, oraz drugi pokazujący godzinę, temperaturę i woltaż akumulatora, świecący na niebiesko. Oba wyświetlacze świecą wystarczająco jasno, a w przypadku niebieskiego zastanawiam się nad jego przyciemnieniem przez folię szarą/czarną, ale to się okaże kiedy będzie zamontowane na moto i w użytkowaniu. Wyświetlacz niebieski ma dwa guziki na krótkim kabelku służące do ustawienia godziny, oraz przełączania pomiędzy funkcjami lub ustawienia automatycznego przełączania - 5sec każda funkcja. Zastanawiam się nad zamontowaniem ich do moto i jako, że nie chcę wiercić, ani wycinać dziur w zegarach, czy półce to prawdopodbnie zrobię takie "pudełko" z laminatu montowane na zbiorniczku płynu hamulcowego na kierownicy. Wmontowałbym sobie wtedy w to panel od podgrzewanych manetek i oba wyświetlacze. Ale jak będę to robił to i pewnie tutorial zmajstruję. Zdjęcia poglądowe:


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group