.:: Forum o Suzuki GS 500 ::.
...::::Suzuki - Way of Life::::...

Odzież, kaski, ochrona - SMX 5 czy SMX 6?

eNNeR - Czw 19 Lis, 2015
Temat postu: SMX 5 czy SMX 6?
Jak w temacie. Stoję przed wyborem nowych butów na moto. Na moto jeżdżę 40% miasto, reszta to trasy krótsze i dłuższe. Smx5 starszy model, bardzo dużo super opinii. Smx6 wg mnie lepszy wygląd. Mierzyłem kolegi smx6 i bardzo mi się spodobały. Za nowe smx5 krzyczą w pobliskim sklepie 600zł, a za smx6 800. Jak myślicie czy warto dorzucić te 200zl i wybrać nowszy model? Chętnie wysłucham waszych opinii na temat obu modeli. :)
Arcisz - Czw 19 Lis, 2015

Ja bodajże za 720 niedawno smx 6 kupiłem. Uważam, że są lepsze, bo posiadają więcej elementów ochronnych. Jeżeli dla Ciebie, dodatkowo, lepiej wyglądają, to bierz 6.
tmi - Czw 19 Lis, 2015

Bierz SMX 6, z tego co patrzę to 5 już w zagraincznych sklepach praktycznie nie ma.
6 mają lepszy poziom ochrony, a o to chyba chodzi, 5 to taki zwykły kalosz - jakiś slajder, coś tam na kostce i to tyle z ochrony, coś tam na piszczelu (podobno to i tak nic nie daje i tylko element ozdobny).

Piotras_5 - Czw 19 Lis, 2015

tmi napisał/a:
Bierz SMX 6, z tego co patrzę to 5 już w zagraincznych sklepach praktycznie nie ma.
6 mają lepszy poziom ochrony, a o to chyba chodzi, 5 to taki zwykły kalosz - jakiś slajder, coś tam na kostce i to tyle z ochrony, coś tam na piszczelu (podobno to i tak nic nie daje i tylko element ozdobny).


Dokładnie. Nie patrz na wygląd butów, tylko czy np. mają ochronę kostki przed skręceniem (takie usztywnienie w tym miejscu), czy duży ochraniacz na piszczel. Mi właśnie taki ochraniacz w SMX-R'ze uratował kość przed złamaniem...
Także tak, warto dać te 200 zł więcej.

Pozdro!

eNNeR - Czw 19 Lis, 2015

Dzięki za cenne uwagi :) także najprawdopodobniej będą to smx6. Bardzo zależy mi na ochronie kostki dlatego odrazu wybrałem buty wysokie.
Piotras_5 - Czw 19 Lis, 2015

Niestety nie każde wysokie buty mają ochronę kostki, także bądź czujny i powodzenia w zakupie :)

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group