.:: Forum o Suzuki GS 500 ::.
...::::Suzuki - Way of Life::::...

lubelskie (L) - Poszukuję mechanika okolice Tomaszowa Lub, Zamość

eNNeR - Czw 29 Paź, 2015
Temat postu: Poszukuję mechanika okolice Tomaszowa Lub, Zamość
Cześć wam, potrzebuję znaleźć dobrego mechanika który bez problemowo ogarnął by wymianę walka zdawczego w moim GS. Poleci ktoś jakiegoś speca z t
okolic Zamoscia? Mam jeszcze jedno pytanie, ile mniej więcej szykować na taka operację?
Z góry dziękuję za odp :)

poldek171 - Czw 29 Paź, 2015

Siema kolego :P Wiesz że aby wymienić wałek zdawczy to trzeba silnik cały rozbierać :P ?
eNNeR - Czw 29 Paź, 2015

Niestety ale mam tego świadomość..
poldek171 - Czw 29 Paź, 2015

A co z Twojim jest nie tak ? Duży luz ma ?
eNNeR - Czw 29 Paź, 2015

Całkiem wyrobiony już jest.. Założyłem nowy napęd i niestety zaskoczyło mnie w jakim stanie jest ten wieloklin. Zreszta na nowym napędzie i wytartym walku przejechałem 100km i już nowa przednia zębatka do wymiany tak ją ścięło... Dlatego wymiana tego wałka to juz konieczność :/

Aktualny wygląd wałka zdawczego
http://www.fotosik.pl/zdjecie/50f96ba7946f069d

poldek171 - Czw 29 Paź, 2015

Ehh no to nie miły wydatek Cizeka i nie będzie to tanie ;/ z 500 zł na pewno pojdzie
eNNeR - Czw 29 Paź, 2015

A jak to jest z uszczelkami? Które muszę nowe kupować? Mógłbyś powiedzieć mi co musze kupić w związku z wymiana? Uszczelki? Simmeringi?

Ps. Czemu mi postów nie nalicza? :)

poldek171 - Czw 29 Paź, 2015

Mi też nie nalicza wszystkich :D Na pewno cały komplet uszczelek będziesz musiał kupić. Zapytaj kolegi Bimbra z forum to Ci powie mniej więcej ile co kosztuje i jak to wszystko wygląda.
eNNeR - Czw 29 Paź, 2015

Przykladowo, komplet "górnych" uszczelek 280zl... O luju.. Na alle mega komplet kosztuje 390zl :przestraszony:
bimber - Czw 29 Paź, 2015

Komplet dolnych uszczelek czyli 2 dekle + miska olejowa, uszczelniacz na wałek, olej i filtr też by pasowało.
Koniecznie klucz dynamometryczny, precyzyjny do dokręcania niskimi momentami, bo ta robota ma taki rozrzut, że nawet panewki trzeba odsłonić. Generalnie to rozbiórka całego silnika, jedynie cylindry zostają na swoim miejscu. Jak mi przywieziesz wyjęty silnik z wyżej wymienionym zestawem części i kluczem to zajmie mi to jeden dzień.


Poldek oczyści dekle ze starych uszczelek, on kocha tą robotę :rotfl:

eNNeR - Pią 30 Paź, 2015

Kusząca propozycja :) wszystko by ogarnął bez problemowo , no prawie wszystko - problemem jest klucz dynamometryczny.

Uszczelki pod pokrywę zaworów nowej nie trzeba? Tylko te trzy które wymieniłeś są nie zbędne?

poldek171 - Pią 30 Paź, 2015

Haha za flakonik dobrej czystej podejmę się czyszczenia tych deklów :D
eNNeR - Pią 30 Paź, 2015

A co byś powiedział na dostarczenie całego moto ? Żeby u Ciebie wyciągnąć silnik.
bimber - Pią 30 Paź, 2015

Nie mam gdzie przechować całego motocykla, jak postawie to w warsztacie to mi chłopaki urwą łeb bo jest ciasno i nawet mój tam nie stoi. A druga rzecz jest taka, że z wydarciem i wsadzeniem silnika schodzi się dużo czasu a ja nie mam go zbyt wiele, bo zapieprzam w dwóch robotach jednocześnie, więc jedynie goły silnik i najlepiej w jakiś weekend żeby mieć jeszcze w rezerwie niedziele.

Poldel, z tą czystą to nie przesadzaj bo byśmy tydzień to robili :D a sam wiesz że możliwości to w nas są spore :rotfl:

poldek171 - Wto 03 Lis, 2015

Bimber spoko jakoś damy rade :D
burczas80 - Sro 04 Lis, 2015

Czyli bimber lapie chetnie dodatkowe fuszki jesli chodzi o kolegow z forum? :hyhy:
eNNeR - Nie 15 Lis, 2015

Zależy mi na tym by postawić całe moto ponieważ chce usunąć kilka drobnostek w całym sprzęcie, nie tylko ten feler w silniku :kwasny:

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group