.:: Forum o Suzuki GS 500 ::.
...::::Suzuki - Way of Life::::...

Sprzęty użytkowników - SV'ka Yaszcziego

yaszczi - Sro 14 Paź, 2015
Temat postu: SV'ka Yaszcziego
Gixxx sprawdzał się rewelacyjnie na torze, ale niestety nie samym torem człowiek żyje...
Gixxa sprzedałem i sprawiłem sobie coś wygodniejszego, lekkiego i zwinnego do miasta :)
Suzuki SV650n z 2001 roku. Ogólnie jaram się! Jak dla mnie - wygląd, charakterystyka V'ki i dźwięk (nawet z fabrycznego wydechu) rewela :oczami:
Myślę, że na kartodromach będzie lepsza zabawa niż Fazerem :P




hejtujcie śmiało :P

kempes - Sro 14 Paź, 2015

Suzuki, więc +
V'ka, więc +
kolor +
wydech -
Czyli ogólnie bardzo pozytywnie :)
Gratulacje Yaszczi. Oby dawała Ci co najmniej tyle samo frajdy z jazdy co poprzednie motocykle :)

siki1254 - Sro 14 Paź, 2015

coś pięknego... pozazdrościć maszyny!. NIECH SŁUŻY ! :rotfl: :rotfl:
tmi - Sro 14 Paź, 2015

Przynajmniej felgi nie są białe, chociaż całkiem blisko. Tylna chyba brudna? trochę.

:rotfl:

yaszczi, co Ty to ja nie wiem, przecież to się mocniejsze kupuje, a nie słabsze :P

Graty, niech służy!

Read - Sro 14 Paź, 2015

ooo :D ładna suka :D
tholin85 - Sro 14 Paź, 2015

spawy widać z daleka mierzyłeś czy prosta rama :rotfl:

Gratki

Vankel - Sro 14 Paź, 2015

Eee 650 nie jedzie.......







ale daje wielką frajdę z jazdy :troll2:

Wydech koniecznie do wymiany:P

Więc szanowne grono SV-ek się powiększa ;)

brat Łełka - Czw 15 Paź, 2015

O kurde, yaszczi na SVce, 1 kwietnia dzisiaj? :rotfl:

Fajny sprzecik, gratki
https://www.youtube.com/watch?v=jlYymSFq5L4

studi - Czw 15 Paź, 2015

No i nareszcie moto z normalnym, silnikiem jak Bóg przykazał, a nie jakaś popierdółka R4 ;)
Mimo mniejszych osiągów zakochasz się w charakterystyce silnika SVki, tylko uważaj na tych co jadą z tyłu, bo jak hamujesz silnikiem to się stopy nie świecą ;)

tholin85 - Czw 15 Paź, 2015

Jazda za studim to utrapienie, studi nauczył byś ie używać hamulca:)
Kuraś - Czw 15 Paź, 2015

a po co hamowac? :troll2:
panbodzio - Czw 15 Paź, 2015

Cytat:

Jazda za studim to utrapienie, studi nauczył byś ie używać hamulca:)

hyhy ze mna dunja ma to samo. w moto z tymi silnikami swiatlo stop powinno sie zapalac po redukcji biegu :P

yaszczi gratki. troche jestem zaskoczony ale prawda jest ze nie ma zlotego srodka. dlatego lepiej miec kilka moto ;)

kello - Czw 15 Paź, 2015

szok i niedowierzanie :)
studi - Czw 15 Paź, 2015

panbodzio napisał/a:
w moto z tymi silnikami swiatlo stop powinno sie zapalac po redukcji biegu

albo po samym odpuszczeniu manetki :rotfl: nawet zastanawiałem się czy by nie zrobić jakiego czujnika na ujemne przyspieszenie.

RedShadow - Czw 15 Paź, 2015

Wprawdzie Vki nie mam, ale problem jest mi bliski :P
danny - Czw 15 Paź, 2015

Naked approved!
pawulon40 - Czw 15 Paź, 2015

Ładna suczka , zrób coś z tymi otworami w kierze :) ;)
dunja - Czw 15 Paź, 2015

niebieski! :przestraszony:
studi - Czw 15 Paź, 2015

dunja napisał/a:
niebieski! :przestraszony:

mówisz niebieski a ja słyszę w twoim głosie pajonk :rotfl:

dunja - Pią 16 Paź, 2015

pomyśl co by było gdyby były niebieskie pajonki :przestraszony: :przestraszony: :przestraszony:
tmi - Pią 16 Paź, 2015

Nie bądźcie tacy, podzielcie się nr do dilera :rotfl:
Read - Pią 16 Paź, 2015

Jakie pajonki ? Niebieskie ? :troll2:
johnny - Sob 17 Paź, 2015

pfff 1 kolektor wydechowy... tak oszczędnie - po Poznańsku :rotfl:
GSadmirer - Pon 02 Lis, 2015

cos podejrzane :luka:

yaszczi i mniejsza moc

cos czuje, ze oponki w tey aurze nierozgrzane i gixa zgruzowales :hyhy:

yaszczi - Wto 03 Lis, 2015

Ogólnie to sam do końca nie wierzę, że mam SV'kę :P
Potrzebowałem coś małego i zwinnego do miasta i na jakiś sporadyczny wypad na kartodrom.

Po miesiącu od zakupu mogę stwierdzić, że zakup tego moto to był strzał w dziesiątkę. Po mieście rewelacja! W ostatnią sobotę niałem okazję pośmigać fazerem Tholina czyli takim jak miałem wcześniej. Mój wniosek: SV przy zabawie po mieście i na placu bije na głowę fazera lekkością i zwinnością no i oczywiście przyśpiechami z dołu, o dźwięku nie wspomnę. Co tu dużo mówić... Zakochałem się w SV :D coś czuje że na wiosne na kartodromach będzie się działo...

Co do zmiany na słabsze/wolniejsze moto to odkryłem jakiś czas temu o co tak naprawdę chodzi w motocyklach. Jazda ma poprostu dawać radochę. W międzyczasie miałem różne sprzęty i każdy na swój sposób był zaje*isty. Polatam trochę SV i zobaczymy co dalej. Może jakieś super moto? :hyhy:

tmi - Wto 03 Lis, 2015

Każde moto ma plusy i minusy, ważne żeby każdemu pasowało jak najwięcej plusów :)
yaszczi - Wto 03 Lis, 2015

dokładnie :) na chwile obecną SV ma dla mnie wiecej plusów niź gixx ;)
wolf - Wto 03 Lis, 2015

yaszczi napisał/a:
o dźwięku nie wspomnę


Ale to ma służyć do zapier... a nie do słuchania dźwięków ;)

yaszczi napisał/a:
Co do zmiany na słabsze/wolniejsze moto to odkryłem jakiś czas temu o co tak naprawdę chodzi w motocyklach. Jazda ma poprostu dawać radochę. :hyhy:


Zacne podejście do tematu :padam:

Vankel - Sro 04 Lis, 2015

wolf napisał/a:

Ale to ma służyć do zapier... a nie do słuchania dźwięków ;)


W SV idzie to ze sobą w parze :hyhy:

Andy - Czw 05 Lis, 2015

yaszczi napisał/a:
W międzyczasie miałem różne sprzęty i każdy na swój sposób był zaje*isty.

A jak porównujesz Sv-kę z Fazerem? Miałem kiedyś poważny dylemat co wybrać :oczami:
Svką zaraziłem się od Leona i Martyny na zlocie w Malborku, Fazerem polatałem chwilę wkoło komina a potem natrafiłem na egzemplarz którym aktualnie śmigam, był w perfekcyjnym stanie (i nadal jest :) ) w porównaniu do Suzuk które badałem w międzyczasie, dlatego długo się nie zastanawiałem...

yaszczi - Czw 05 Lis, 2015

jak pisałem wyżej: "Po miesiącu od zakupu mogę stwierdzić, że zakup tego moto to był strzał w dziesiątkę. Po mieście rewelacja! W ostatnią sobotę niałem okazję pośmigać fazerem Tholina czyli takim jak miałem wcześniej. Mój wniosek: SV przy zabawie po mieście i na placu bije na głowę fazera lekkością i zwinnością no i oczywiście przyśpiechami z dołu, o dźwięku nie wspomnę. Co tu dużo mówić... Zakochałem się w SV :D coś czuje że na wiosne na kartodromach będzie się działo... "

:)

pewnie w trasę lepszy fazer, ale ja nie jeżdżę w trasy :P

Andy - Pon 09 Lis, 2015

yaszczi napisał/a:
coś czuje że na wiosne na kartodromach będzie się działo... "


Dasz śmignąć? :rotfl:
Na mazurskim spocie zamieniliśmy się z Rudolfs'em na krótką trasę, dźwięku silnika i zwinności faktycznie pozazdrościłem :P

yaszczi - Pon 09 Lis, 2015

wiadomo, że dam śmignąć :) ja z chęcią Fazerem pona*urwiam :P

Zwyczajowo jak co roku w listopadzie szykuje się do serwisu, trzeba wszystko ogarnąć żeby na początek kolejnego sezonu czyli na 1 stycznia moto było jak ta lala :D



tym razem wyświetlacz biegów będzie niebieski


Kuraś - Wto 10 Lis, 2015

poczytaj o przekładce wałków nierządów :hyhy: :hyhy: a nie tam jakimis olejami sie zajmujesz :D :troll2:
KATANA - Wto 10 Lis, 2015

Kuraś napisał/a:
poczytaj o przekładce wałków nierządów :hyhy: :hyhy: a nie tam jakimis olejami sie zajmujesz :D :troll2:


Wiadomo że olej jest ważniejszy, ponieważ od jego zaniedbania zaczyna się tak: http://forum.motocyklisto...56519_thumb.jpg a kończy tak: http://forum.motocyklisto...56509_thumb.jpg

Poza tym kuraś kto wie... być może moto jaszcziego zostało już wcześniej potraktowane tym nierządem tzn. żonglerką wałków w głowicach :D

yaszczi - Sro 11 Lis, 2015

KATANA napisał/a:
żonglerką wałków w głowicach

eee makarena :D

zamontowałem dzisiaj szybke, jak dla mnie rewela :)



tholin85 - Sro 11 Lis, 2015

"silna wola" :rotfl:
dunja - Czw 12 Lis, 2015

studi napisał/a:
tylko uważaj na tych co jadą z tyłu, bo jak hamujesz silnikiem to się stopy nie świecą ;)


To chyba dobrze, że mu się stopy nie świecą... :szok:

studi - Pią 13 Lis, 2015

dunja napisał/a:
To chyba dobrze, że mu się stopy nie świecą...
Wiesz, jak się hamuje na "Flinstona" to i stopy mogą się świecić :hyhy:
yaszczi - Sob 21 Lis, 2015

wyświetlacz zamontowany :)



yaszczi - Pią 25 Gru, 2015

taki grudzień to ja rozumiem :D


pawulon40 - Sob 26 Gru, 2015

Bajka kolego , w łodzi niestety mokro a szkoda , niebieskie suzanny są naj Pozdrawiam Wesołych Świąt :) Piękne moto :moto: <śnieg>
yaszczi - Sob 26 Gru, 2015

niebieskie najlepsze :D

dzisiaj też było śmigane
słaba przyczepność coś była bo momentami nie dało się ruszyć z miejsca :troll2:




yaszczi - Nie 27 Gru, 2015

w końcu urlop, w końcu mrozem ma zaje*ać, można serwisować :D

na pierwszy ogień - tylna tarcza, klocki, no i przy okazji czyszczenie zacisku


tylnego zacisku od nowosci chyba nikt nie czyscił.... :wstyd: pajONk mnie rozwiaił :rotfl:


czyściutko, nowe klocki itp :D


bimber - Pon 28 Gru, 2015

O... taki stojaczek to by mi się przydał, tylko nigdy nie mam czasu ani zapału żeby sobie go wygiąć :P
Z tymi hamulcami to dobry pomysł mi podsunąłeś, chyba i u siebie tam zajrzę, skoro i tak będę zrzucał koło celem zmiany opony. Rocznik obecnej dodaje do jazdy niepotrzebny czynnik ryzyka :D

yaszczi - Sob 16 Sty, 2016

prac przy moto ciąg dalszy, dzisiaj wpadła nakładka siedzenia pasażera :)




Grzechu16 - Sob 16 Sty, 2016

Świetnie wygląda! Zmiany w zadupku + szybka z przodu jak dla mnie rewelacja w porównaniu ze stanem z dnia zakupu :)
Rav - Sob 16 Sty, 2016



Fajnie wygląda ta dupka teraz :) i plecaczek nie będzie narzekał, że niewygodnie :P

yaszczi - Nie 17 Sty, 2016

Dzięki!
Uważam, że szybka i nakładka siedzenia to bardzo trafne zakupy, SV jeszcze ładniejsza się zrobiła ;)



Ciapek - Nie 17 Sty, 2016

I ten teks po kupnie : "nic do niego nie dołoże, tylko serwisowe wymiany" buhahaha
yaszczi - Nie 17 Sty, 2016

zapadła decyzja że sv zostaje na dłużej więc niech cieszy też oko
brat Grubego - Pon 18 Sty, 2016

o widzisz. nejkedem bym się pogarnął. nawet myślałem, żeby w swoim wymienić półkę i kierę, bo mnie klipony irytują. nie potrafię się na placu odnaleźć z taką kierą.
wydechu zmieniać nie musisz, natomiast przerobić go musisz. Do Edzia wyślij i będzie jak znalazł.
Ewentualnie skombinuj nielegalnego w polszy delkevica 200mm :)
https://www.youtube.com/watch?v=Ihf7SPBhc8U

o ile golasa od biedy jestem w stanie zrozumieć. tracisz cudny dziób 'Ski' na rzecz kiery z BMXa, natomiast rocznika już nie rozumiem. mój drogi, do dupci modeli po 2003 można fapić bez końca ;)

a z innej beczki, koszulkę już masz? :)
https://picasaweb.google.com/101427296538075654709/August192015#6184650374928297650

ryba93sr - Pon 18 Sty, 2016

Piekna sv ! Zadupek dsje bardzo duzo do wygladu.
Łełek nawin cos wiecej o tym magiku edziu

yaszczi - Pon 18 Sty, 2016

ryba93sr, Edziu robił mi wydech w Fazerze :D polecam!
brzmienie w fazerze https://www.youtube.com/watch?v=mO4IX-XUs4U lub w ruchu https://www.youtube.com/watch?v=trrntDDoxv4


łełek, jak dla mnie SV przed liftem ma kozak ramę, ładniejszą niż ta w polifcie :oczami:

na szczęście każdemu podoba się inna dupa :P

co to za koszulka? bo link nie działa

brat Grubego - Pon 18 Sty, 2016

co Ci mówić będę. sam posłuchaj :)
https://www.youtube.com/watch?v=KJodgJlR94g

edit:
fotka ustawiona na wgląd dla każdego

yaszczi - Pon 18 Sty, 2016

Koszulka mega, musi mi córa ogarnąć

Moja Mała nosi bodziaka z takim nadrukiem

ryba93sr - Pon 18 Sty, 2016

elegancko brzmią te wydechy, gdzie się można zgłościć do Edzia i ile taka przyjemnosc do gs moze kosztowac?
na pewno lepiej to bedzie wykonane niz montowanie tlumikow z r4 do r2

yaszczi - Pon 18 Sty, 2016

Pisz śmiało do Edzia:baloszek@wp.pl
brat Grubego - Wto 19 Sty, 2016

yaszczi napisał/a:



łełek, jak dla mnie SV przed liftem ma kozak ramę, ładniejszą niż ta w polifcie :oczami:


To rozumiem, że podobnie jak Gruby, jarasz się ramami robionymi z rur kanalizacyjnych. no ok.

yaszczi - Wto 19 Sty, 2016

Tak
yaszczi - Czw 21 Sty, 2016

Dzisiaj zacząłem wymianę uszczelniaczy i oleju. SV ma fabrycznie bardzo miękkie zawieszenia z przodu (do tego w moim roczniku bez regulacji). Jest ogólnie masakra, nawet przy samym odpuszczeniu gazu przód nurkuje.
Po wymontowaniu i zmierzeniu stwierdzam, że wymiar sprężyn mieści się w limicie serwisowym, wymiana na twarde mi się nie kalkuluje. Zaleję bardziej gęsty olej i zobaczymy ;)

Chyba po śmiganiu gixxxem z mega sportowym zawieszeniem mam wysoko postawioną poprzeczkę... czas zejść na ziemię - to tylko SV :P




w następnej kolejności będę czyścić przednie hamulce


Arcisz - Czw 21 Sty, 2016

Gratuluje zapału i chęci!
ps. fajna "półka" serwisowa, musze u siebie takie coś zrobić, bo ostatnio gaźniki to w kuchni na stole rozbierałem :troll2:

Piotras_5 - Pią 22 Sty, 2016

Pikna SVa! Jeździłbym :P No i zdjęcie z garażu, zatęskniłem za browarami w wybornym towarzystwie właśnie w tym garażu :D
A tak blisko mieszkałem heh :)

W dobrą stronę ulepszasz SV, pozazdrościć ziom! :)
pozdro!

kempes - Pią 22 Sty, 2016

Daj znać jaki olej zalejesz i czy jest duża różnica. Ja mam regulację, która do mojej emeryckiej jazdy wystarcza, ale jak przyjdzie pora wymiany uszczelniaczy to i olej może gęstszy zaleję.
tmi - Pią 22 Sty, 2016

Olej olejowi nie równy, sama gęstość W nic nie oznacza bo oleje różnych producentów pomiędzy sobą znacząco się różnią.
Na miękki przód wymiana oleju na inny niewiele pomaga, dopiero sprężyny coś dają konkretnego.

yaszczi, mówił, że się weźmie i widać się wziąłeś za SV :)

Vankel - Pią 22 Sty, 2016

Nie wiem jak było w przedlitowych z ustawieniem w standardzie ale ja w swojej skręciłem prawie na max i jakaś tam poprawa jest, bo faktycznie miętkawo było przy odjęciu gazu :P
jacek - Sob 23 Sty, 2016

yaszczi napisał/a:
Jest ogólnie masakra, nawet przy samym odpuszczeniu gazu przód nurkuje.
Po wymontowaniu i zmierzeniu stwierdzam, że wymiar sprężyn mieści się w limicie serwisowym, wymiana na twarde mi się nie kalkuluje. Zaleję bardziej gęsty olej i zobaczymy ;)


same odpuszczenie gazu to akurat nie tam malo w przypadku tego motocykla

regulacja jesli jest to tylko napięcie wstępne, podłuż podkładki pod korki bo wymiana oleju to regulacja tłumienia

yaszczi - Wto 26 Sty, 2016

jacek napisał/a:
same odpuszczenie gazu to akurat nie tam malo w przypadku tego motocykla


no nie dziwne, w końcu to V'ka...

jacek napisał/a:
podłuż podkładki pod korki bo wymiana oleju to regulacja tłumienia


w moim przypadku wymiana oleju to przywrócenie jakiegokolwiek tłumienia bo z lag wylałem jakieś rzygi...
kilka serwisów zawieszenia robiłem w różnych moto i pierwszy raz wylałem z lag coś takiego,,,, :zdziwko:

dzięki! na szczęście ogarniam co to jest napięcie wstępne, tłumienie odbicia itp :D

Read - Sro 27 Sty, 2016

yaszczi napisał/a:
w moim przypadku wymiana oleju to przywrócenie jakiegokolwiek tłumienia bo z lag wylałem jakieś rzygi...
kilka serwisów zawieszenia robiłem w różnych moto i pierwszy raz wylałem z lag coś takiego,,,, :zdziwko:


Yaszczi ja jak wymieniałem w Simsonie to dosłownie wysysałem "budyń" z lag :D

jacek - Sro 27 Sty, 2016

yaszczi napisał/a:

w moim przypadku wymiana oleju to przywrócenie jakiegokolwiek tłumienia bo z lag wylałem jakieś rzygi...


wiec nie ma co kombinowac z gęstością oleju bo wtedy nie dowiesz się jak fabryka chciała.

ja bym wlał 10W a jak będzie za miękko, podniosł potem przód moto i pod wykrecone korki dał podkładki

brat Grubego - Pon 01 Lut, 2016

Olej fabrykę. Lej na twardo, jakiś sportowy. Ja tak zrobiłem. Poza tym oploty przód-tył, dobry płyn hamulcowy, oraz na klockach nie oszczędzaj. Daje radę. Pamiętam jak się przesiadłem. Nie hamował. Oddałem od razu, żeby oploty zrobili i powiedziałem, że nie wsiądę, póki nie zrobią.
Zrobili, zaczął hamować z takim nurem na dziób, że olaboga. I tak musiałem lagi wymienić, także od razu wlali mi na gęsto i skręcili. Jest różnica kolosalna, ale fakt, że ja startowałem z jakiegoś wyrypanego poziomu, z budyniem, który nawet nie wyciekał, choć miał jak :D

yaszczi - Czw 04 Lut, 2016

Wlałem twardo, teraz jest ok, bo jest olej w lagach, przed serwisem było jakieś dziwne coś :P :rotfl:
brat Grubego - Pon 08 Lut, 2016

Lagi, hamulce, drobnostki. Lepiej powiedz jak tam sprawa się ma z wydechem? :D
yaszczi - Czw 11 Lut, 2016

zobaczymy... jak na razie Żona jest zachwycona jak cicho podjeżdżam pod dom...
nie to co w gixxie :rotfl:

yaszczi - Czw 17 Mar, 2016

SV zrobiona tak jak sobie założyłem, trochę dłużej to trwało niż zakładałem (od roku moje życie jest wywrócone do góry nogami :hyhy: ), ale udało się :P

Szpeja kupiłem jak zwykle w zaniedbanym stanie, celem było doprowadzić go do stanu, który mnie zadowala. Jak dla mnie wyszło super :D

Podsumowując prace/dodatki/itp od początku czyli od zakupu moto 06.10.2015:

-montaż kierunków LED z przerywaczem
-montaż rolek wahacza pod stojak
-montaż wyświetlacza biegów
-montaż lusterek oryginalnych
-montaż ciężarków kierownicy
-wymiana tylnej tarczy hamulcowej, płynu, klocków
-czyszczenie zacisków hamulcowych przód, wymiana płynu
-wymiana uszczelniaczy i oleju w lagach
-czyszczenie regulacja gaźników
-sprawdzenie luzów zaworowych i regulacja
-sprawdzenie łańcuszka rozrządu - jest ok
-wymiana płynu chłodniczego
-wymiana oleju i filtra
-wymiana filtra powietrza
-montaż szybki
-naprawa ułamanej dźwigni zmiany biegów
-montaż nakładki na siedzenie pasażera, demontaż uchwytu pasażera
-naklejony tankpad na baku

zastało mi:
-założenie crashpadów - przydadzą się na kartodromach :przestraszony:
-no i pasków na koła - +50 do mocy i +100 do lansu

no i wczorajsza i dzisiejsza wisienka na torcie - dokładne czyszczenie całego moto:



zdążyłem na wiosnę :P

yaszczi - Sro 13 Kwi, 2016

yaszczi napisał/a:

zastało mi:
-założenie crashpadów - przydadzą się na kartodromach :przestraszony:
-no i pasków na koła - +50 do mocy i +100 do lansu


zrobione :D


danny - Sro 13 Kwi, 2016

Jaki czyscioch :D
brat Grubego - Pon 18 Kwi, 2016

Hydraulik płakał jak rury oddawał
yaszczi - Pon 02 Maj, 2016

łełek, szlochał fchój :hyhy:

Majówkowe torowanie zaliczone. Tak jak przypuszczałem - zabawa na kartodormie SV'ką przednia, prowadzi się i składa jak dziecięcy rowerek :D ogólnie to #TRZASIĘKŁAŚĆ :hyhy:

mała fotorelacja:





jako, że wypad na tor był prosto z majówki nad jeziorem to przy okazji pozwiedzałem i po powrocie było pierwsze w kombi przed grillem :P



Read - Wto 03 Maj, 2016

Kątówką czy papierami tarłeś slidery ? Tak serio to zacnie, sam ostatnio dosiadłem SV i spodobało mi się lepiej od Faziego lub Dziora
yaszczi - Wto 03 Maj, 2016

Wystarczy hak w samochodzie.

Sv mega fun, polecam

olecki - Wto 03 Maj, 2016

Read napisał/a:
Kątówką czy papierami tarłeś slidery



z tego co pamiętam kupuje na allegro

tmi - Wto 03 Maj, 2016

Pijasz samersbi? :rotfl:
yaszczi - Czw 16 Cze, 2016

koleje torowanie SV'ką zaliczone - tym razem Bydzia :hyhy:





wcześniej w ramach zlotu forumowego SV zaliczyła 2500 km w trasie, po górach itp ;)



Córa dostała swojego pierwszego szpeja, nie byle co :P Ducati Scrambler (to taki jak Kacek na zlocie sie wyje*ał :rotfl: )



yaszczi - Sob 03 Gru, 2016

kempes napisał/a:
wydech -


Vankel napisał/a:
Wydech koniecznie do wymiany:P


łełek napisał/a:
Lagi, hamulce, drobnostki. Lepiej powiedz jak tam sprawa się ma z wydechem? :D


no i stało się, wjechał wydech o Edzia, pełen przelot, krótszy o 10 cm :D

https://www.youtube.com/w...eature=youtu.be
https://www.youtube.com/watch?v=YJRkd91jPEk

Nowatek - Sob 03 Gru, 2016

No no fajnie chodzi ;)

I nawet ogień bucha :troll2: hehe

panbodzio - Nie 04 Gru, 2016

hehe edek dobra robote odwalil, jak zawsze :]
brat Grubego - Pon 05 Gru, 2016

Czas był najwyższy, bo wstyd był z Tobą latać ;)
kempes - Pon 05 Gru, 2016

Zatwierdzam! :ok:
brat Łełka - Wto 06 Gru, 2016

Przeglosowane :cwaniak:
yaszczi - Sob 10 Gru, 2016

no i polatane :D

ten wydech jest zajebisty <serce>
https://youtu.be/aGo8jxaupIk

pawulon40 - Wto 13 Gru, 2016

Piękne mruczy :) Super :)
;)

panbodzio - Wto 13 Gru, 2016

hehe, praktycznie tak samo jak wielblad ;)
danny - Pią 16 Gru, 2016

:serce: :serce:
yaszczi - Czw 22 Gru, 2016


panbodzio - Czw 22 Gru, 2016

akurat na sylwestra: 3, 2, 1... trurututututu :!: :hyhy:
Karpik - Pią 23 Gru, 2016

Tylko sobie owłosienia nie przypal :rotfl:
brat Grubego - Sro 04 Sty, 2017

nic nie przypali. tyłek goli. info z pierwszej ręki.
studi - Czw 05 Sty, 2017

łełek napisał/a:
tyłek goli. info z pierwszej ręki

rozumiem, że w tym związku to ty jesteś aktywem a on pasywem skoro tak się przyglądałeś ;D :D :D

brat Grubego - Czw 05 Sty, 2017

związek od razu... wykazuje się tutaj zwykłą wiedzą i doświadczeniem życiowym. yaszczu nie ma łoniaków na takiej samej zasadzie, na jakiej trawa nie rośnie na autostradzie.
yaszczi - Pią 20 Sty, 2017

Tej Łełek.... :niepewny:

zmieniając temat :P

moto zawiezione na serwis gaźników i zaworów :hyhy:




:wstyd:

olecki - Nie 22 Sty, 2017

ja pierdziele motocyklem po śniegu.... :przestraszony: :mur: :/












:troll2:

Gamer - Pon 23 Sty, 2017

olecki napisał/a:
ja pierdziele motocyklem po śniegu.... :przestraszony: :mur: :/
:troll2:


Z tymi "płozami" z boku to bardziej mi skuter śnieżny przypomina

brat Grubego - Pon 23 Sty, 2017

brawo yaszczi kowboju!

luty-marzec napęd, marzec-kwiecien prosta kiera.
i w zasadzie trochę mnie ta kiera martwi, bo to będzie też oznaczać wymianę przedniego papcia. niby mięcho jeszcze jest, ale bardzo ząbkowana

yaszczi - Sob 04 Lut, 2017

gaźniki i zawory zrobione, chodzi jak szwajcarski zegarek :hyhy:

https://www.youtube.com/watch?v=zGQBBqw2anY :rotfl:

serwisu ciąg dalszy...

czeka mnie:
- wymiana uszczelniacza popychacza sprzęgła,
- wymiana zębatki zdawczej - wiem, wiem, wymienia się cały zestaw napędowy, nową zębatkę zdawczą traktuję jako zabieg doraźny (w starej zrobiły się zęby rekina), zresztą tylna zębatka i łańcuch są ok więc po co wymieniać całość :P
- wymiana oleju i filtra
- wymiana na przodzie: klocków hamulcowych, przewodów na stalowy oplot, no i płynu hamulcowego
- wymiana uszczelki kolektora na przednim cylindrze
- przydałoby się jeszcze wymienić opony...

no i generalnie moto będzie gotowe na nowy sezon :D




Ciapek - Sob 04 Lut, 2017

Ale przewody hehe
yaszczi - Nie 05 Lut, 2017

Udało mi się kupić za pół darmo :troll2:
simin - Nie 05 Lut, 2017

yaszczi napisał/a:
- wymiana zębatki zdawczej - wiem, wiem, wymienia się cały zestaw napędowy, nową zębatkę zdawczą traktuję jako zabieg doraźny (w starej zrobiły się zęby rekina), zresztą tylna zębatka i łańcuch są ok więc po co wymieniać całość :P

Zanotuj od razu przy jakim przebiegu pozostałych części zestawu wymieniasz i jak rozciągać będzie się łańcuch.

Gdzieś czytałem że wymiana przedniej zębatki w połowie naciągu łańcucha sporo przedłuża jego życie - warto byłoby to sprawdzić.

tmi - Nie 05 Lut, 2017

Sprzedawcy zestawów napędowych go nienawidzą. Zobacz dlaczego.
Na jeden łańcuch powinny przypadać 2-3 zębatki zdawcze i wymiana kompletu kiedy łańcuch jest jeszcze dobry to największa bzdura.
Łańcuch niszczy się głównie dlatego, że zębatka zdawcza kręcąc się szybciej niż tylna szybciej się zużywa i zamiast grubych zębów robią się kły, które nie zazębiają się pomiędzy rolkami łańcucha gładko przenosząc obciążenia, a zaczynają w niego coraz to mocniej uderzać niszcząc rolki.
Zmieniałem w Suzuki, zmieniam w Fazerze.

Wystarczy wziąć starą zębatkę i nową i zobaczyć jaka jest różnica w ich zazębianiu się w łańcuchu, a potem wnioski przyjdą same czemu łańcuch się niszczy i czemu wymiana zębatki zdawczej tak wiele daje :)

yaszczi - Nie 05 Lut, 2017

Dokladnie, we wszystkich sprzetach zawsze jako pierwsza zużywała się zębatka zdawcza. Kilkadziesiąt zł za zębatkę zdawczą i ze spokojem do konca roku przetrwa naped ;)
MacGyver - Nie 05 Lut, 2017

W temacie zębatki zdawczej powinien wypowiedzieć się Olecki bo on potrafił jeździć na kole na zębatce zdawczej bez zębów :D
simin - Nie 05 Lut, 2017

yaszczi, sprzedaj Oleckiemu starą zębatkę - jemu jeszcze na 2 lata wystarczy :troll2:
olecki - Nie 05 Lut, 2017

Jeżeli łańcuch nie przeskakuje więcej niż 3-4 razy na jeden obrót zębatki można jeździć.

kiedyś mnie policja ściągnęła na bok "pan tu podjedzie na ten krawężnik"



nie dało sie :troll2:

yaszczi - Nie 26 Lut, 2017

serwis dzisiaj finalnie ogarnięty :D doszła wymiana uszczelniacza popychacza sprzęgła oraz linki sprzęgła
rooq37 - Pon 27 Lut, 2017

Fajny sprzęcik, w coś takiego będę celował po GS'ie. Te filmiki na yt mógłbyś nagrywać trochę dłuższe niż 10 sekund :D
brat Grubego - Sro 01 Mar, 2017

Kiedy magik za dobrze wyreguluje i nie strzela przy schodzeniu z obrotów.


yaszczi - Sob 04 Mar, 2017

łełek, hahahha! spoko loko, pizga ogniem przy każdym energicznym otwarciu/zamknięciu przepustnicy - czyli wszystko w normie :hyhy:

dzisiaj była pięęęękna pogoda
nie ma to jak latać więcej niż jedną sv'ką na przelocie :D


danny - Wto 07 Mar, 2017

Machu <3
brat Grubego - Sro 08 Mar, 2017

u mnie trwa wymiana kiery.

ja do machera: ale jesteś pewien, że się podejmiesz? to nie tylko wymiana kiery i półki, tam trzeba spasować przewody i linki, trochę zabawy jest
macher: spoooko, właśnie przerabiam fazera na streeta, bez problemu się i to zrobi
ja: no ok, to zostawiam moto i działaj.
macher: spoko

macher tydzień później: ty, bo właśnie przyszła półka i kiera. zabrałem się za to, ale ty wychodzi, że trzeba będzie się babrać z linkami, kupa roboty.
ja.... :mur:

yaszczi - Sro 08 Mar, 2017

:wstyd:

od Marzeny kupiłeś zestaw?

brat Grubego - Czw 09 Mar, 2017

nic od niej nie kupiłem. ciężko było się z nią skontaktować, a jak poprosiłem o fotki tego co ma i wstępne ceny, to po prostu zamilkła. dałem sobie spokój, bo mi się nie chciało męczyć.
yaszczi - Pią 10 Mar, 2017

widocznie nie chciała nic sprzedać :P
yaszczi - Nie 09 Kwi, 2017

miłe zaskoczenie na hamowni


brat Grubego - Pon 10 Kwi, 2017

jest sziła!

ja dziś rano pokazałem gixowi jak się sprawy mają. Z SVkami nie ma żartów!

https://drive.google.com/open?id=0BxAyc6OTSVbMRTgxbkRPcUg4NzA

yaszczi - Pon 10 Kwi, 2017

moją bym go łyknął :rotfl:
tholin85 - Sob 22 Kwi, 2017

:wstyd:
yaszczi - Sro 08 Lis, 2017

wspomnienie lata :oczami:



październik rano do pracy


listopadowa niedziela


kurde sv jest zajebista, mega fajne moto :zdziwko:

brat Grubego - Sro 22 Lis, 2017

yaszczi napisał/a:
kurde sv jest zajebista, mega fajne moto :zdziwko:


to trochę jak z dobrą żoną. jest se obok, używasz kiedy trzeba, a potem nagle cie łapie, idziesz do garażu, paczasz i myslisz.. 'no kurde fajna, ciągle fajna, nadal fajna'.

pawulon40 - Czw 30 Lis, 2017

Ładna maszyna , ja poluję na GSRa :)
yaszczi - Sob 06 Sty, 2018

łełek, tak jak mówisz - dokładnie tak jest!
pawulon40, dzięki!

jakiś czas temu przy okazji gleby połamałem lusterko, dało to pretekst do kupna nowych, jak dla mnie trafiłem w sedno :D eSVała wygląda bardziej rasowo. Jak teraz patrze na oryginalne lustra to wyglądają jak jakieś przerośnięte "czułki" :rotfl: w nowych wszystko ładnie widać tylko trzeba opuścić wzrok niżej na manetki, ale to nie problem :D


tutaj nie widać luster bo przód był w powietrzu :troll2:


i takiem tam Chitty Chitty Bang Bang z sylwestrowego poranka :D
https://www.youtube.com/w...eature=youtu.be

Machu - Nie 07 Sty, 2018

Zazdroszczę ale nie mogłem bo moto schowane. Pierwszy raz nie czekałem aż spadnie śnieg i kończyło się zimowaniem pod pokrowcem na dworze i odstawiłem. A tu połowę dni bym mógł śmigać :/

Lusterka nawet fajnie wyglądają ale w mieście gorzej się będzie przeciskać między autami ;)

johnny - Nie 07 Sty, 2018

Fajne tylko na Bodzi będą latały centymetr nad ziemią :hyhy:
brat Łełka - Pon 08 Sty, 2018

łełek napisał/a:

to trochę jak z dobrą żoną. jest se obok, używasz kiedy trzeba, a potem nagle cie łapie, idziesz do garażu, paczasz i myslisz.. 'no kurde fajna, ciągle fajna, nadal fajna'.

yaszczi napisał/a:
łełek, tak jak mówisz - dokładnie tak jest!

No nie wiem chlopaki, ja tam zone w domu trzymam ;)

A lusterka kozak, zawsze mi sie takie podobaly
Oczywiscie dokup kilka na zapas, bo to jednak wyjatkowo delikatne crashpady ;)

brat Grubego - Pon 08 Sty, 2018

też zawsze miałem słabość do takich luster, ale na mieście padaka.
yaszczi - Sob 27 Sty, 2018

Gruby - tak teraz myślę o tych lusterkach... glebuję co chwilkę :P

Łełek - problemu nie ma, bo nie śmigam już po mieście :wstyd:

Przez jakiś czas SV była wystawiona na sprzedaż, prawie kupiłem supermoto, ale ostatecznie odpuściłem plan na ten sezon.

W związku z tym wpadły opony i napęd :D



dokupiłem też krótsze dogbonesy i tył poszedł 3cm wyżej, wrzucę jakoś fotki

M.A.X - Nie 28 Sty, 2018

Siemka Yaszczi
o jakim supermoto myślałeś? bo ja teraz jestem na etapie wyboru właśnie supermoto i każdy pomysł może być ciekawy. I można podzielić się uwagami.

yaszczi - Nie 04 Lut, 2018

Generalnie to poszukiwałem bardziej funbike'a, bo prawdziwe supermoto i serwisy co ileśtam moto h by mnie wykończyły :P

Na chwile obecną stawiam na suzuki drz400sm, ale to musze uzbierac ;)
W tym roku wolę zaliczyć kilka wyjazdów zlotowych i na tor niż wykładać na zmianę moto...

Andy - Nie 04 Lut, 2018

yaszczi napisał/a:

W tym roku wolę zaliczyć kilka wyjazdów zlotowych i na tor niż wykładać na zmianę moto...

:super: :super: :super: :super: :ok:

Piotras_5 - Pią 17 Sie, 2018

Super SVka Yaszczi! Mam nadzieję, że ją jeszcze zobaczę jak wrócę do Polski :)
Lusterka spoko, ale ja takich nigdy nie lubilem. Za szeroko między autami. :P

yaszczi - Wto 18 Wrz, 2018

wszyscy twierdzą, że te lusterka nie nadają się do miasta...

ja nie mam problemu z przeciskaniem się miedzy autami, nie ma dla mnie różnicy czy lustra z boku czy na kierze :)

yaszczi - Wto 11 Sty, 2022

Wysłany: Nie 04 Lut, 2018
yaszczi napisał/a:
Generalnie to poszukiwałem bardziej funbike'a, bo prawdziwe supermoto i serwisy co ileśtam moto h by mnie wykończyły :P

Na chwile obecną stawiam na suzuki drz400sm, ale to musze uzbierac ;)
W tym roku wolę zaliczyć kilka wyjazdów zlotowych i na tor niż wykładać na zmianę moto...


no i uzbierałem :P DRZ'ta jest u mnie od października 2020 :D


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group