.:: Forum o Suzuki GS 500 ::.
...::::Suzuki - Way of Life::::...

Mechanika - Wycieki oleju na silniku- proszę o radę

JaxDraken - Pon 20 Lip, 2015
Temat postu: Wycieki oleju na silniku- proszę o radę
Czołem Panowie!

Na wstępie powiem, iż nie posiadam żadnej wiedzy mechanicznej, jestem kompletnie zielony. Bagatela kilka tygodni po zakupie GS'a zauważyłem wyciek na silniku (załączam fotki).

Wiem, że najłatwiej byłoby pojechać do mechanika, jednak pytam najpierw tu z kilku powodów:
1. Boje się, że mechanik będzie chciał zarobić na mojej zieloności ;)
2. Wolę przygotować się finansowo wcześniej, bądź uspokoić :P
3. Terminy u mechanika pozajmowane na tydzień w przód.

Bardzo proszę o wstępną diagnozę ogólną typu "Silnik do wyrzucenia", "Do remontu", "Wszystko gra- drobna usterka" :)

Z góry dziękuję!

PS. Przepraszam za jakość fotek.

Read - Pon 20 Lip, 2015

Do wymiany jest uszczelka pokrywy zaworów - koszt ok. 95zł

Bardzo prosto ją wymienić, jutro ci napiszę jak bo dzisiaj nie chce mi się już myśleć :hyhy:

JaxDraken - Pon 20 Lip, 2015

No to mnie uspokoiłeś :)
Czy mogę jeździć do czasu wymiany uszczelki? Stan oleju nie zmniejsza się- sprawdzałem kilkanaście razy.

Read - Wto 21 Lip, 2015

Pewnie zaraz na mnie naskoczą, że jestem mechanik z zawodu a proponuje takie druciarstwo no ale cóż :hyhy: Jeżeli nie jest to poważny wyciek a delikatnie się poci to możesz kupić sylikon wysokotemperaturowy - dostaniesz go w sklepie motoryzacyjnym ( weź czarny ), następnie przemyj te miejsca wycieku benzyną i delikatnie przesmaruj palcem z wierzchu miejsca w których ciekło. Zaznaczam, że jest to sposób druciarski ale lepiej tak jeździć DO CZASU WYMIANY USZCZELKI NA NOWĄ niż w stanie obecnym.
Dark - Wto 21 Lip, 2015

Szkoda wydawać kasę na mechanika. Nagrałem filmik jak regulować zawory, ale ty też możesz z tego skorzystać. Bo zdejmuję tam pokrywę oraz uszczelkę która prawdopodobnie musisz wymienić. O ile nie masz pozrywanych gwintów trzymających tą obudowę. Po dotykaj te śruby od pokrywy palcem, zobacz czy nie są luźne.

https://www.youtube.com/watch?v=kq1hE9DYvK4

Trzymaj link do filmu. Zobacz od początku do 2:30. Musisz wymienić tą uszczelkę którą tam wyjąłem.

Pozdrawiam i powodzenia!

Read - Wto 21 Lip, 2015

o Dark mnie wyręczył :P Ale dopóki nie kupisz uszczelki zrób to co napisałem. Chyba, że moto nie potrzebne ci na co dzień to nie rób druciarstwa i poczekaj na nową uszczelkę.
JaxDraken - Nie 02 Sie, 2015

Dzięki Panowie za pomoc! Uszczelka wymieniona, gaźniki wyregulowane, GS śmiga jak nówka!
Pochwale się jeszcze fotką :D

Pozdrawiam!


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group