.:: Forum o Suzuki GS 500 ::.
...::::Suzuki - Way of Life::::...

Prawo/Policja - rejestracja gs-ki z francji

amblypyq - Pią 10 Lip, 2015
Temat postu: rejestracja gs-ki z francji
Cześć!

Na wstępie napisze że czytałem już o tym dużo tematów i nadal mam kilka wątpliwości.

Sprzedający opisuje to tak:
-ma tłumaczenia dokumentów
-przy transporcie zrobi mi przegląd
-wykupie sobie OC i mogę śmigać na francuskich blachach
#jeśli został tam wyrejestrowany to przecież nie mogę się nim legalnie poruszać?
#czy bez problemu wystawiają OC na VIN a po rejestracji dodają adnotacje na PL tablice?
-napisał że nie trzeba płacić vat 24
#kiedy nie trzeba?

Jeśli mam rację i nie mogę jeździć na francuskich blachach to po jakim czasie uda mi się wszystko załatwić?
-przywozi mi go w poniedziałek ze zrobionym przeglądem
-idę do urzędu, nie ma kolejek, od ręki po przedstawieniu dokumentów dostanę tymczasowe tablice i dowód
-wracając z urzędu wykupię OC
-wieczorem już legalnie śmigam

To utopijna wizja?

kowal-jr - Pią 10 Lip, 2015

Ja kupiłem motocykl sprowadzony ze Francji od mirka handlarza. Był bez tablicy rejestracyjnej a dowód był tak zniszczony że nawet nie było widać co tam jest napisane (pieczątka była i to się liczy) dostałem od niego papierek że tablice skradli mu podczas transportu. Nawet nie wiem czy dowód był wgl ważny bo miał ucięty róg ważne że miałem tłumaczenie dowodu (zapewne jakiś jego znajomy to robił) pojechałem do WK dostałem tablice tymczasowe później przegląd (bezproblemowo i nie załatwiałem po znajomosci jakt o czesto bywa). Wszystko da się zrobić w jeden dzień tylko na twardy dowód się czeka parę dni
Arcisz - Pią 10 Lip, 2015

Nie płacisz dla skarbówki jeżeli kupujesz od firmy (czyli nie na zwykłą umowę A ba fakture/rachunek.
Z blachami to nie wiem ale wątpi. W PL zachodzisz do urzędu, oni Ci dają polskie blachy, z miękkim dowodem idziesz do ubezpieczyciela i wykupujesz oc


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group