.:: Forum o Suzuki GS 500 ::.
...::::Suzuki - Way of Life::::...

Sprzęty użytkowników - Wiejski Tuning

CZOKO - Nie 13 Lip, 2008
Temat postu: Wiejski Tuning
xxx
kukaszr - Nie 13 Lip, 2008

fajny kolorek! Elektroniczne liczydło z obrotkiem też si... bo sam licznik rowerowy troche nędza;d
Lemon - Nie 13 Lip, 2008

to 'cos' na przedzie to maska do PB? :niepewny:
Yarccom - Nie 13 Lip, 2008

CZOKO napisał/a:
to 'cos' na przedzie to maska do PB? :niepewny:


:rotfl:

metalbeast - Nie 13 Lip, 2008

Lemon napisał/a:
to 'cos' na przedzie to maska do PB?


też mi sie tak od razu skojarzyło :rotfl:

Grzechu16 - Nie 13 Lip, 2008

szczerze mi się podoba, lubię dosyć takie klimaty :) Tylko ten tył by się przydało tak dopracować, mam rację ? w sensie żeby ładnie wyglądało :) pozdrawiam
Yarccom - Nie 13 Lip, 2008

no i ten zadupek :]
Lemon - Nie 13 Lip, 2008

cięcie prima qualita- reka mistrza :]


szczerze przyznam, że po pierwsej fotce stwierdziłem. wow, sliczny.. ale z kolejno ładownaymi fotami entuzjazm opadł.. do zera.. :/

CZOKO - Nie 13 Lip, 2008

xxx
Lemon - Nie 13 Lip, 2008

Jeśli masz możliwośc pokazuj postępy prac i co przerabiałes.. może komuś sie przyda albo pokażesz czego unikać przy przebudowie..
CZOKO - Nie 13 Lip, 2008

xxx
raszek - Sro 16 Lip, 2008

ładny ds'ik czekam na postepy z niecierpliwoscia
combat - Sro 23 Lip, 2008

w realu robi jeszcze wieksze wrazenie, widzialem tego gs'a dzis na zaspie w gdansku...
CZOKO - Pią 08 Sie, 2008

Yarccom napisał/a:
no i ten zadupek :]


Lemon napisał/a:
cięcie prima qualita- reka mistrza :]



xxx

CZOKO - Pią 08 Sie, 2008

xxx
Podkopnik - Pią 08 Sie, 2008

Postep rzeczywiscie jest:) fajny fajny mnie jednak ten przod nie podpasowal:)pomyslowy na pewno jest ale...
Borko - Pią 08 Sie, 2008

Pisałes, ze masz do sprzedania pare seryjnych "drobiazgów", masz może tłumik? :)
metalbeast - Sob 09 Sie, 2008

super - podoba mi sie tył. Znaczy to co pod zadupkiem. Lampa, mocowanie blachy, kierunki itd. Chcialbym juz zobaczec czałość - z tym wahaczem i amorem :] Już zaczyna nabierać kształtu wiec mozna sie spodziewać czegoś ciekwawego.

Moze cos z tą maską od PB zborbić, żeby zachowała kształt, ale żeby nie budziła skojarzeń z PB ,a z tym, ze tak ma być.
CZarny mat podoba mi sie.
Jeszcze pewnei palnujesz wiele pracy, ale właśnie rzuciły mi sie w oczy koła. Myśle, że też je bedziesz malował... :] czekam dalej na efekty bo to kawał ciekawej roboty. :padam:

CZOKO - Sob 09 Sie, 2008

xxx
metalbeast - Sob 09 Sie, 2008

a ten ma maske p. gazową ;] tak czy inaczej jesteś chyba jedyną tu osobą, która zmienia tak agresywnie swój sprzęt i dobrze że to pokazujesz. Miło popatrzeć. Pozazdroszcze ci tych lag nowych ;] Domyślam się że to troche pracy wymaga, bo i półki inne i koło trzeba jakoś zamocować.. no jest tego troche. Za to widelec USD jest super i w GSie pasuje jak najbardziej, poza tym że oryginalny jest miekki.
CZOKO - Pią 19 Wrz, 2008

xxx
Podkopnik - Pią 19 Wrz, 2008

190 na tyle ;] fajny wachacz heh
niezle niezle czekamy na koncowy efekt

powiem Ci ze dajesz rade stary

Spajdi - Pią 19 Wrz, 2008

Pytanie brzmi "leo why?" :hyhy: Szczerze co chcesz osiągnąć ? Po prostu lubisz "custom" i wybrałeś GS'a jako podstawę do modyfikacji ? Z tego co widzę to musiałeś już sporo kasy utopić i czasu przede wszystkim :) Gratuluję wytrwałości ;)

Pozdrawiam

ADaS - Sob 20 Wrz, 2008

zajefajny sprzęt się rodzi
metalbeast - Wto 23 Wrz, 2008

no nieźle panie. To pierwsze foto to wydech ? Majstrujesz taki w zadupku ? Kurde, że masz cierpliwość to wszystko dopasowywać to podziwiam. Jak moja maszyna stała 2 dni bez przodu już byłem chory ;|
Mnie najbardziej ciekawi zawieszenie USD i ten wahacz jak to będzie wyglądało w całości. Ale w sumie masz całą zime na kombinacje.

sakul - Nie 12 Paź, 2008

Dlaczego sprzedajesz?

http://www.allegro.pl/ite..._500_gs500.html

CZOKO - Nie 12 Paź, 2008

To od początku było tylko rozwiązanie tymczasowe i już dawno wspominałem że będę to sprzedawał. Mój projekt jest już na takim etapie, że mogę sprzedać. Ten wydech Sebringa też jest na allegro. Kompletny wahacz (amortyzator, felga, opona, tarcza, zacisk, zębatka), zębatka na przód 13Z , lagi, półki i kierownica też są na sprzedaż, wszystko w super stanie nie zużyte.
CZOKO - Pon 13 Paź, 2008

Nowy tłumik zamontuję pod silnikiem a zadupek będzie bardziej filigranowy.
metalbeast - Wto 14 Paź, 2008

lepsze niż OCC :] muszisz znać się na robocie niewąsko, skoro już takie ingerencje w rame poczyniłeś. Jestem pod wrażeniem i im więcej widzę, tym bardziej jestem ciekaw efektu końcowego. Przypuszczam, że na wiosnę chcesz już maszynę wietrzyć na kołach?

widzę też przeróbki filtra powietrza jakieś ??
Może wkrótce skrobiesz jakiś dłuższy opis co już zrobiłeś, a co zamierzasz?

sakul - Pon 20 Paź, 2008

Nie tyle przeróbki filtra co wstawione 2 stożki :D
nightmare - Pon 20 Paź, 2008

Fakt jest że sporo pracy włożone i może się podobać ale ja tego kompletnie nie kąsam. Tylne koło kompletnie nie pasuje do takiego małego motoru a przerobiony przód wygląda jakby czegoś brakowało. W pierwszej chwili pomyślałem że to po jakimś wypadku albo Ci ktoś parę części ukradł.
CZOKO - Wto 21 Paź, 2008

nightmare napisał/a:
Tylne koło kompletnie nie pasuje do takiego małego motoru a przerobiony przód wygląda jakby czegoś brakowało.


Takie obładowanie kuframi, sakwami i tankbagami kompletnie nie pasuje do takiego "małego" motocykla a owiewki w GS-ie powodują, że wygląda jak ścigacz w zaawansowanej anoreksji.

:D widzisz wszystko to kwestia gustu a wielkość to sprawa umowna, dla mnie GS to jeden z niewielu prawdziwych motocykli i idealnie nadaje się do roli MOJEGO motocykla PZDR

metalbeast - Wto 21 Paź, 2008

no i gites panie. Ciekaw jestem, jak postępy prac? bo od kiedy pokazałeś foto troche czasu upłyneło i ciekawość zżera ;) nikt poza tobą tu takich ingerencji nie poczynił i nie zapowiada się że poczyni ;)

Tak swoją drogą, to GS wcale taki mały nie jest. Gdyby z normalnego scigacza zdjąć owiewki też wcale taki duży by nie był. Ale faktem jest że silnik 4 cyl. gdzieś sie zmiescic musi i siłą rzeczy będzie szerszy.

nightmare - Wto 21 Paź, 2008

CZOKO napisał/a:
Takie obładowanie kuframi, sakwami i tankbagami kompletnie nie pasuje do takiego "małego" motocykla a owiewki w GS-ie powodują, że wygląda jak ścigacz w zaawansowanej anoreksji.


Hehe w sumie to się nawet masz trochę. Jednak chęć urlopu na motorze była bardzo silna, a bagaże dwóch osób trochę zajmują miejsca.

Tak dla jasności to ja jak najbardziej doceniam włożoną prace w modyfikacje Twojego motocykla i jestem pełen podziwu dla umiejętności.

metalbeast - Sro 22 Paź, 2008

w jednym kufrze ubrania a w drugim waciki :P
CZOKO - Sro 05 Lis, 2008

XXX
metalbeast - Sro 05 Lis, 2008

fajne :) ale jeszcze sporo masz pracy.
ciekawi mnie pare rzeczy
- jak zrobiłeś linie łańcucha, żeby była prosta? przecież mocowania wahacza i silnika, jak i samego wałka zdawczego mogą sie różnić w modelu z ktorego wziąłeś wahacz.
- co z przednim kołem? zostaje ogd GSa? bo widze mocowanie na 2 tarcze, poza tym małe jest w porownaniu do tylnego:)

widzę, że jeszcze mocowanie dampera masz przed sobą, cały zadupek itd. Sporo pracy. Planujesz zdążyć na wiosnę?

CZOKO - Pon 10 Lis, 2008

Nie planuję zdążyć na wiosnę :rotfl:
Co do łańcucha to mam 2 opcje albo specjalny wałek albo zębatka ale zdecyduje po rozebraniu silnika. Nad dampem jeszcze się zastanawiam czy nie udało by mi się zrezygnować z układu dźwigni (zawsze pare gramów mniej) ale trochę mało miejsca na filtry i aku się zrobi muszę to jeszcze przemyśleć. Jim Knopf miał w swojej GS-ce wahacz z bandita 1200 i oponę 200 z tyłu ramy nie przerabiał tak jak ja miał tylko komplet zębatek z pewnym offsetem ale tam było napr ciasno ;) Koła oba to 17 i na razie na pewno nie planuje zmieniać tego z przodu.

metalbeast - Pon 10 Lis, 2008

CZOKO napisał/a:
Nad dampem jeszcze się zastanawiam czy nie udało by mi się zrezygnować z układu dźwigni


Tak na moje doświadczenie rowerowo-zjazdowe, wiem że dźwiegnie mają nie tylko za zadanie zmiane mocowania dampera, ale zmianę siły działającej na niego (przełożenie). Musiałbyś to bardzo sensownie zrobić, żeby działało i nie pękało przy mocowaniach.

Pewnie codziennie nie działasz przy moto? ale to aż tyle pracy, że do wiosny się nie wyrobisz?? ciekawi mnie ta konstrukcja. Nie wiem czy tylko mnie, bo nikt inny tu nie pisze :niepewny: ,ale pozniej to pewnei każdy bedzie pisał "ooo przejechał bym sie takim" hehe

CZOKO - Pon 10 Lis, 2008

metalbeast napisał/a:
dźwiegnie mają nie tylko za zadanie zmiane mocowania dampera, ale zmianę siły działającej na niego (przełożenie)

Pewnie codziennie nie działasz przy moto? ale to aż tyle pracy, że do wiosny się nie wyrobisz??


Dokładnie tak jak mówisz, ale nie we wszystkich przypadkach przy mono od triumpha mogę spokojnie z niego zrezygnować. (niby rowery ale doświadczenia aktualne w każdej dziedzinie ;) ) Fakt nie działam codziennie a roboty jest naprawdę dużo :zdegustowany: jeżeli miałbym masę kasy i nie robił wszystkiego sam to byłoby bez problemu (wielkie dzieki dla szymona :) za pomoc w wykonaniu kilku drobiazgów)

k2 - Pon 10 Lis, 2008

Jak dla mnie super pomysł i rozwiązania . :padam: :padam: :padam: :padam: :padam:
sam chętnie bym sie zabrał za podobny projekt, niestety oprócz małej ilości wolnego czasu nie mam zaplecza. Przydał by się do tego dostęp do jakiegoś warsztatu.
chylę czoła :padam: i czekam na dalsze relacje z prac.

CZOKO - Nie 16 Lis, 2008

Wiejski tuning :rotfl:

Układ dźwigni z tyłu wymaga dopracowania muszę podnieść trochę tył. Geometria miodzik teraz to już tylko kosmetyka (no poza zębatką i popychaczem sprzęgła)

Paca - Nie 16 Lis, 2008

jestem pod wrażeniem pracy, która włożyłeś w to moto. Efekt jest naprawdę super. Jak sprawisz, że będzie na chodzie to wpadaj na zlot (o ile ten się odbędzie :) ).

naprawdę szacunek !

metalbeast - Pon 17 Lis, 2008

noo teraz to naprawdę widać całośc koncepcji. Jak się uporasz już z mechaniką, to już jak mówisz, będzie kosmetyka. Lakierowanie ;] -od tego dużo zależy, by był efekt podkreślony. no i cekaw jestem jak rozwiążesz zadupek ;]
YaCek - Pon 17 Lis, 2008

jak dla mnie to bomba... wielki respect czoko, za to co robisz :padam: .... życzę powodzenia i łatwości instalowania w tą bestię nowych pomysłów . . . uwielbiam przeglądać ten temat ... liczymy na następne foty :hyhy:
CZOKO - Pon 17 Lis, 2008

metalbeast napisał/a:
no i cekaw jestem jak rozwiążesz zadupek ;]


Właśnie tak do końca to nie wiem bo nie mam żadnego planu (tak naprawdę to jak go kupiłem to chciałem tylko kierunki zmienić). Ale z pomysłów na zadupek najbardziej pasuje mi coś takiego jak na tych fotach.

PS co do koloru to pewnie wielu się to nie spodoba ale w moim guście "ALL FLAT BLACK" no ale jeszcze się zobaczy do lakierki daleko.

Podkopnik - Pon 17 Lis, 2008

ten pierwszy zadupoek najfajniejszy wg mnie:)

CZOKO napisał/a:
tak naprawdę to jak go kupiłem to chciałem tylko kierunki zmienić



:rotfl: dobre ;) zmiany zaszly widac troche dalej :hyhy:

metalbeast - Wto 18 Lis, 2008

mnie też pierwszy się bardzo podoba. Drugi też.
Czoko - flat black będzie jak STEALTH i z odpowiednimi dodatkami będzie bardzo mocarny ;] Aż miło patrzeć jak maszyna powstaje u ciebie. Mówisz, że chciałeś kierunki tylko zmienić ? hehehe :D

CZOKO - Wto 18 Lis, 2008

wciąga wciąga
metalbeast - Wto 18 Lis, 2008

a jeszcze o jedno miałem zapytać. Jak już uporasz się z całą mechaniką i wszystko zagra, będziesz rozbierał moto do lakierowania i oróbki? widzę na wielu elementach ślady po fabrykacji, które będziesz chciał usunąc. w OCC rozbierają i sru do lakierowania ;]
CZOKO - Wto 18 Lis, 2008

Bez rozebrania i piaskowania się nie obejdzie :rotfl: Jak będzie w kawałkach to instalację elektryczną planuje znacznie uprościć. Ale jak już pisałem do lakierki jeszcze daleko. Teraz będę go rozbierał żeby ramę odpowiednio pospawać a do tego muszę mieć wszędzie dobre dojście no i chcę też rozebrać silnik żeby wałek zdawczy przerobić. Nie wiem czy pamiętasz że planowałem wyjmować wałek wyrównoważający dowiedziałem się o tym sporo na GSTWIN.com pisali mi, że to najbardziej skuteczny doping dla gs-a drastyczny wzrost osiągów ale bez ogranicznika obr się nie obejdzie (Xtrem szybko się wkręca) i żeby wibrację były w rozsądnych granicach trzeba na nowo wyważyć wał korbowy (do pracy bez wałka wyr) ale jak mówią taki gs to petarda ale już nie na drogę więc muszę zrezygnować z tego pomysłu. Ale znalazłem coś innego jak będę miał trochę czasu to zakręcę się wokół silnika od suzuki GR 650 (poszukaj w necie oblookaj silnik) taka witamina po małych mod mogłaby sie u mnie sprawdzić (wersja otwarta najl z USA bo w europie miał tylko do 50ps).
metalbeast - Wto 18 Lis, 2008

mówisz, że bez wałka to rakieta?? czy możliwe że ten wałek zabiera tyle mocy?

CZOKO napisał/a:
ale jak mówią taki gs to petarda ale już nie na drogę


a niby czemu nie na drogę ? pytam serio bo 200KM raczej nie dostanie od tego :)


znalazłem taki silnik
http://photos02.otomoto.p.../M1010789_8.jpg

wygląda podobnie do silnika z GSa ;] z tym że w GSie jest ładniejszy.

CZOKO - Wto 18 Lis, 2008

Nie na drogę bo za bardzo wibruje i jeździ lepiej na wyższych obrotach (łatwiej wkręca się na obroty ale trudniej mu je utrzymać np jak jedziesz z pasażerem pod górkę) a to w normalnym ruchu ulicznym jest niezbyt wygodne. Koleś który buduje sobie silniki do swojej GS-ki po wyjęciu wałków i w połączeniu z "książkowymi" przeróbkami osiągnął 68KM ale rozwalił ten silnik (tłok spotkał się z zaworem) buduje nowy (głowica GSXR, inne tłoki zw poj do 550 i parę innych) celuje pod 80KM ICEMAN z Australii bawi się w montaż turbiny do gs-a (xtra projekt) jeździ ale jeszcze nie jest skończony na hamowni nie był ale prawdopodobnie ponad 80 km. Fajnie z nimi pogadać i podglądać ich projekty ale ja potrzebuje czegoś innego czegoś co b sprawdzało się na co dzień.
yogi136 - Wto 18 Lis, 2008

czytam, czytam i muszę przyznać że jestem pełen podziwu dla twojej pracy.Ale zastanawia mnie jedno, mianowicie czy ten moto pojedzie prosto?? :P
pzdr.

kukaszr - Sro 19 Lis, 2008

yogi136 napisał/a:
czytam, czytam i muszę przyznać że jestem pełen podziwu dla twojej pracy.Ale zastanawia mnie jedno, mianowicie czy ten moto pojedzie prosto?? :P
pzdr.


ten motocykl jest stworzony po to by robić ósemki na egzaminie :D pewnie jest juz tak pomyślany by jechał prosto

CZOKO - Sro 19 Lis, 2008

yogi136 napisał/a:
czy ten moto pojedzie prosto?? :P


Niezbyt inteligentne pytanie :rotfl:

yogi136 - Sro 19 Lis, 2008

kukaszr napisał/a:
pewnie jest juz tak pomyślany by jechał prosto


Zapewne taki jest zamiar ;) Ale przeróbka ramy przez nazwijmy to "amatora" (bez urazy ;) )w domowym warsztacie może się skończyć różnie, a z tego co tu wszyscy za uwarzyli ingerencja w konstrukcje ramy jest dość duża. Wystarczy niewielkie odchylenie od osi i motor już będzie ściągało.
@CZOKO mógłbyś napisać czy użyłeś jakiegoś stelaża, specjalne pomiary przy ustawieniu mocowań wahacza?
pzdr.

Yarccom - Sro 19 Lis, 2008

yogi136 napisał/a:
CZOKO mógłbyś napisać czy użyłeś jakiegoś stelaża, specjalne pomiary przy ustawieniu mocowań wahacza


to juz jest inteligentne :rotfl:

CZOKO - Sro 19 Lis, 2008

Yarccom napisał/a:
yogi136 napisał/a:
CZOKO mógłbyś napisać czy użyłeś jakiegoś stelaża, specjalne pomiary przy ustawieniu mocowań wahacza


to juz jest inteligentne :rotfl:


I racja bo to jest właściwe pytanie :D motocykl zanim wyciąłem tył ramy dokładnie wypoziomowałem i na stałe przyspawałem do stelaża. Miało być łatwo ale w praktyce jak zczepiłem elementy i geometrie mierzyłem to 2 razy wycinałem i ustawiałem od nowa tak, że teraz jest dokładniej niż miałem w oryginale a przed przeróbką nic a nic nie ściągało. Elementy teraz solidnie zczepiłem a spawać tak na gotowo będę juz jak rama będzie na stole. Za amatora to na pewno sie nie obrażę bo nim właśnie jestem :P

demondemidi - Sob 22 Lis, 2008

dawno mnie tu nie bylo ale wracam, patrze... i sie ciesze :) :) widze ze jednak sie nie mylilem i ten "wiejski tjunink" to byl tylko wstep :D teraz maszynka juz naprawde niezle sie prezentuje i chyba niektorzy zmienili swoje podejscie do ciebie i tego co zamierzasz ze swoja suzi zrobic :D czekam az mi przeslesz jakas paczuszke fotosow, bo chetnie sie przyjze dokladniej :)
Yarccom - Sob 22 Lis, 2008

demondemidi napisał/a:
teraz maszynka juz naprawde niezle sie prezentuje


to trzeba przyznać :ok:

CZOKO - Sob 22 Lis, 2008

Yarccom napisał/a:


to trzeba przyznać :ok:


Nie spodziewałem się, że to kiedyś przeczytam :zawstydzony: Ja też muszę zmienić podejście do niektórych :D .

Rama, układ dźwigni wahacza i kolektor wydechowy już zamknięte (tylko piaskowanie i malowanie) wczoraj na stół poszedł silnik. Zębatka osadzona będzie na specjalnie wykonanym wałku o 3 cm dłuższym od oryginału a popychacz sprzęgła albo przerobię ten GS-owy albo hydrauliczne sprzęgło z cb 750 zaadaptuję ale chcę to wykonać tak żeby jak najmniej rzucało sie w oczy.

metalbeast - Sob 22 Lis, 2008

no ładnie, moto już w kawałkach. Pewnie po piaskowaniu będziesz nakładał warstwy lakieru? Rozumiem, że po pracach lakierniczych wszystko poskładasz i dopiero dorobisz plastiki na zadupku i gdzie tam jeszcze ci przyjdzie do głowy? Niezły kawał roboty już za tobą. Podziwiam twoją odwagę w tak daleko idących modyfikacjach, ale i umiejętności
demondemidi - Sob 22 Lis, 2008

Yarccom, ja sie juz dawno nauczylem, ze nie mozna oceniacczyjejs pracy przed jej zakonczeniem a tym bardziej jesli chodzi o modyfikacje, bo tuning oprocz faz technicznych ma tez kilka faz psychicznych :) najpierw sa marzenia (pelne pole do popisu, aczkolwiek przewaznie dosc spokojne), potem zaczyna sie planowanie (szukanie czesci... warsztatow itp), potem nastepuje burza muzgu i szał zakupow (przeciez okazalo sie ze wszystko mozna kupic i wszystko da sie zrobic... to czemu nie), dopiero potem nastepuje faza opamietania i logicznego myslenia (po co mi to i tamto, to i tamto bedzie lipnie tu wygladac itp; niektorzy pomijaja ten punkt i stad sie bierze wiejski tuning :) ), a potem dopiero jest wykonanie calego planu (w tym jeszcze na bierzaco dodawanie lub rezygnacja z niektorych detali)... dlatego tuning nie jesttaki latwy jak wszyscy mysla :) ja juz od 2 tygodni sie zastanawiam jak wyprofilowac nadkola w mojej puszcze zeby ladnie wygladaly :) :pp
TSK27 - Sob 22 Lis, 2008

Mi ta przebudowa bardzo sie widzi, chociaż nie zrobiłbym tego ze swoją maszynką to jestem pełen podziwu i czekam na końcowy efekt :cwaniak:
CZOKO - Nie 23 Lis, 2008

demondemidi napisał/a:
... tuning oprocz faz technicznych ma tez kilka faz psychicznych :) najpierw sa marzenia (pelne pole do popisu, aczkolwiek przewaznie dosc spokojne), potem zaczyna sie planowanie (szukanie czesci... warsztatow itp), potem nastepuje burza muzgu i szał zakupow (przeciez okazalo sie ze wszystko mozna kupic i wszystko da sie zrobic... to czemu nie), dopiero potem nastepuje faza opamietania i logicznego myslenia (po co mi to i tamto, to i tamto bedzie lipnie tu wygladac itp; niektorzy pomijaja ten punkt i stad sie bierze wiejski tuning :) ), a potem dopiero jest wykonanie calego planu (w tym jeszcze na bierzaco dodawanie lub rezygnacja z niektorych detali)... dlatego tuning nie jesttaki latwy jak wszyscy mysla :)


Bez przesady taka psychoanaliza chyba jest trochę przesadzona ;) (i do tego nietrafiona) Proponuję nie zagłębiać się w sens i motywację tej przeróbki :wstyd: Zapewniam, że nie warto :rotfl:

PrzemoK - Sro 26 Lis, 2008

I pomyśleć że zacząłeś od kierunków :niepewny:
Mam nadzieje, że to nie zaraźliwe bo w ostatni weekend przekładałem kierunki w moim.
Nie chciałbym żeby mojej Cebulce ktoś tak du... zerżnął :rotfl:

sakul - Pią 28 Lis, 2008

Czemu taka moda na kierunki? :P
Ja też sobie zmienię, ale na tym zakończę modyfikacje :D
http://nasza-klasa.pl/profile/7518018/gallery/22

CZOKO - Sob 29 Lis, 2008

Dzisiaj miałem dwie godzinki czasu i natchnienie więc wyskoczyłem do garażu :wstyd:

Myślałem nad zakupem zadupka od monstera, speed trilple'a albo buell'a :zdegustowany: ale żaden z nich tak do końca mi nie pasował więc sam go zmajstruje. Najpierw szybki szablon z tektury, później mała wycinanka z blachy alu i już prawie mam zadek dokładnie taki jaki najbardziej mi się podoba.

sakul - Sob 29 Lis, 2008

:szok: nie wieże :D a co z bakiem? zostawisz oryginalny? :P jak takie cuda czynisz to pewnie nie :D
metalbeast - Sob 29 Lis, 2008

sakul napisał/a:
Czemu taka moda na kierunki? :P
Ja też sobie zmienię, ale na tym zakończę modyfikacje :D
http://nasza-klasa.pl/profile/7518018/gallery/22


co to za koleś z kompleksami i polo się przypieprzył do ciebie ?? ?

CZOKO napisał/a:
Dzisiaj miałem dwie godzinki czasu i natchnienie więc wyskoczyłem do garażu


no nieźle nieźle. Nie wiem jak będzie wyglądał zadupek z blachy. Mam nadzieję że go jakoś ciekawie wyklepiesz. Nie mam przekonania co do blachy na zadupku. Nie dało się plastików dopasować jakoś?? pytam bo się nie znam ;) ale blacha, szczególnie płaska może kiepsko wyglądać. Choć z drugiej strony jak patrzę na to co porobiłeś, to wiem że raczej kichy nie odstawisz :hyhy:

CZOKO - Sob 29 Lis, 2008

Akurat bak GS-a zwłaszcza ten kanciasty bardzo mi sie podoba i pasuje do mojej koncepcji ale mała modyfikacja chyba go nie ominie :wstyd: ale to niespodzianka (i jeszcze nie wiem na pewno) Muszę złożyć moto do kupy bo na wiosnę będę tatą a wtedy już nie będę miał tyle czasu na swoje hobby :rotfl: muszę trochę kaski odłożyć i mojemu ojcu trochę garaż zwolnic (nie popiera takich przeróbek i był trochę zły kiedy zaczynałem cięcie ale na tym etapie przygląda się z ciekawością ;) i pomaga w miarę możliwości mam naprawdę spoko ojca to po nim mam to całe majstrowanie)

PS
metalbeast napisał/a:
Nie wiem jak będzie wyglądał zadupek z blachy. Mam nadzieję że go jakoś ciekawie wyklepiesz. Nie mam przekonania co do blachy na zadupku. Nie dało się plastików dopasować jakoś?? pytam bo się nie znam ;) ale blacha, szczególnie płaska może kiepsko wyglądać.


Metal to jest blacha aluminiowa lekka a jak ją pomaluję to nawet nie będziesz wiedział czy to plastik drewno carbon czy glina :D a kształt taki właśnie zostanie jest idealnie w moim goście i całość świetnie pasuje do kanciastego baku i lampy ;)

PS 2 widzisz metal myślałem o czymś takim jak na zdjęciu na dole i dałoby radę spoko ale za nic by nie pasowało do mojego zgrabnego GS-ika za szerokie.

metalbeast - Nie 30 Lis, 2008

no fakt - masz rację. Wiem ze to co zrobisz będzie spoko i trzymam kciuki za powodzenie.
Piszesz że po ojcu masz takie zdolności. Ja mimo iż tworzę za obiektywem i w kompie, to nabyłem od swojego ojca zdolności techniczne, pozwalające mi sobie radzić z mechaniką i wystarczy mi dobre info co i jak, manual i sobie radze z regulacjami wymianą itd. Ale za cos takiego jak ty bym się nie zabrał! ;]
Nie chwiliłeś się, że dorobiłeś się potomka !? Od małego zaszczep w nim motocyklizm ;] mnie wozili na moto jak jeszcze w brzuchu byłem i mi zostało :]

sakul - Nie 30 Lis, 2008

[ Dodano: Nie 30 Lis, 2008 ]
Dokładnie, Metalbeast dobrze mówi :D Pocket bike dla młodego :D ja swojemu kupie :P no i oczywiście życzę ciekawych pomysłów i pomyślności w ich realizacji :>

metalbeast napisał/a:
sakul napisał/a:
Czemu taka moda na kierunki? :P
Ja też sobie zmienię, ale na tym zakończę modyfikacje :D
http://nasza-klasa.pl/profile/7518018/gallery/22


co to za koleś z kompleksami i polo się przypieprzył do ciebie ?? ?


Kolega z klasy :P klasa maturalna wiec jeszcze tylko pól roku z tymi świrami :D

CZOKO - Nie 30 Lis, 2008

metalbeast napisał/a:
Wiem ze to co zrobisz będzie spoko


No niewiadomo :wstyd: każdemu pasuje co innego :luka:

PS Zarzucam kilka fotek z niektórymi z wcześniejszych projektów wiejskiego CZOKO :wstyd: (na pierwszej fotce mój ojciec pan Bolesław :D )

[ Dodano: Nie 30 Lis, 2008 ]
xxx

metalbeast - Nie 30 Lis, 2008

nieźle. Co z tym pierwszym moto ?? zostało ukończone?
CZOKO - Nie 30 Lis, 2008

Być może ten który kupił te kilka części go ukończył :D jak dla mnie silnik z CZ ma za niską jakość żeby budować na nim DREAMBIKE'a :rotfl:
MZMaxi - Nie 30 Lis, 2008

CZOKO, Tak sobie śledzę ten temat i (oczywiście jak większość) wyrażam szczerze swój podziw. Niespecjalnie dziwi mnie Twój pęd do majstrowania przy moto, bo jest to naturalna konsekwencja odkręcania i skręcania czegokolwiek w przeszłości :) Znam trochę ludzi, dla których motocykle to nie tylko środek do przemieszczania się, ale i do twórczości ;)
Podobają mi się Twoje pomysły i niektóre (dotyczące silnika) już chodzą mi po głowie.
Aktualnie jestem w fazie destrukcji swojego GS-a, czyli rozkręcania do ostatniej śróbki i poddaniu go dokładnym oględzinom celem odnowienia kilkunastoletniego motocykla. Wszystko od nowa zabezpieczane, malowane, pasowane, czyszczone itd, ale nie zdecydowałem się na takie kroki, jakie Ty poczyniłeś. Mam nadzieję, że uda Ci się stworzyć naprawdę niepowtarzalne dzieło. Pozdrawiam.

sakul - Nie 30 Lis, 2008

Wydaje mi się, że ta gs'ka już jest niepowtarzalna. :D
kamil.k - Pon 01 Gru, 2008

CZOKO, brawo za e30 .troche nie w moim stylu usuniete klami ,znaczki i kto wie co jeszcze ale podoba mi sie bo waska lampa :D szkoda tylko że nie czarna tak jak moja ;)



aa wracając do gs-a to chyba za bardzo sie rozpędziłes z tymi przeróbkami i do jezdzenia bedzie musial kupic cos innego.ten bedzie tylko cieszył oko :P

CZOKO - Sro 03 Gru, 2008

Fotki E30 zrobione były przed przed lakierką (sprzedana :( ) Na czterech kołach dla mnie tylko E30 i tylko wąska lampa i zero dodatków. A na dwóch mój GS ;) (niestety moja druga połowa ma zupełnie inny gust więc w kwestii 4 kół się dostosuje a moto b tylko moje) a czemu myślisz że nie będzie się do jazdy nadawał? Zobaczę jaki b efekt końcowy ale tak szczerze to mam zamiar go używać buduję go pod moje potrzeby (czyt. styl jazdy, ilość kilometrów jakie mam zam pokonywać i pozycję jaką lubię na moto) jedno wiem na stówkę turystyk to nie będzie i super sport też nie (nie tego potrzebuję) to będzie taka moja wizja motocykla :) banalnie prosty, możliwie lekki i zgrabny no i w "miarę" :D sprawny.
sakul - Czw 04 Gru, 2008

CZOKO napisał/a:
Nowy tłumik zamontuję pod silnikiem...


Czekam z niecierpliwością :D

CZOKO - Czw 04 Gru, 2008

xxx
ghostrider - Czw 04 Gru, 2008

Nawet ładnie wygląda taki "golas" :hyhy:

Co Ty masz za koło/oponę z tyłu ?

sakul - Sob 06 Gru, 2008

CZOKO
Fajnie to wygląda :D
Moto będzie całe czarne?

ghostrider:
Jakbyś prześledził cały temat to byś wiedział :D

Podkopnik - Sob 06 Gru, 2008

sakul napisał/a:
Jakbyś prześledził cały temat to byś wiedział


oj ktos chyba sam lekcji nie odrobil a mowi na innych :rotfl:

wiec sakul: gdybys przesledzil caly temat to bys wiedzial :hyhy:

CZOKO - Sob 06 Gru, 2008

:D Spoko spoko

odp 1: kompletny SSSA z Triumph'a Speed Triple'a

odp 2: ALL FLAT BLACK

metalbeast - Sob 06 Gru, 2008

ale odjechany rower !! ! :]
Podoba mi się ten kolor - zdecydowanie w mój gust. Z doświadczenia wiem że matowy lakier ciężko utrzymać. Łapie brud i ani tego spolerować ani nic. No chyba że traz są jakieś inne technologie lakieru. Ale już sobie wyobrażam jak moto będzie wyglądało :D

kamil.k - Sob 06 Gru, 2008

co do spolerowania to ja mialem matowy bak ale tak gdzie sie trzyma kolana troche sie wypolerował :D
sakul - Sob 06 Gru, 2008

Możliwe że coś minąłem, możliwe że zapomniałem. Ale o tłumiku pod siedzeniem pamiętam i czekam na to najbardziej :D mam słabość do tłumików pod siedzeniem :P
CZOKO - Sob 06 Gru, 2008

Niezłą masz pamięć :rotfl: nie zazdroszczę ;) ja nigdy nie planowałem mieć tłumika pod siedzeniem :rotfl: zgrabnie pod silnikiem tak chciałem i tak zrobiłem :luka:
sakul - Sob 06 Gru, 2008

Pod silnikiem też ok. Po prostu nie lubię gdy pucha z boku odstaje :D
A najbardziej to nie lubię tych nowych tłumików. Grubych i krótkich :/

CZOKO - Nie 07 Gru, 2008

sakul napisał/a:
Pod silnikiem też ok. Po prostu nie lubię gdy pucha z boku odstaje :D
A najbardziej to nie lubię tych nowych tłumików. Grubych i krótkich :/


Ok czy nie Ok mi takie rozw najb pasuje a jak będziesz planował zmajstrować swoje wymarzone wydechy w zadupku (nie koniecznie w GS-ce może już w następnym moto) to daj znać, dogadamy się i możemy coś fajnego wyrzeźbić na twój gust :D PZDR

sakul - Nie 07 Gru, 2008

Od razu widać, że to prawdziwa pasja :D następny moto to dosyć odległa wizja :D chyba ze wygram coś :P
CZOKO - Pon 15 Gru, 2008

Malowanie na gotowo i wykończenie elementów dopiero po jazdach próbnych (najpewniej już w styczniu :) ) Wałek zdawczy b gotowy na dniach jak złożę silnik to zobaczymy jak wszystko zagra.

PS Tylko nie piszcie że wyszedł wysoki jak enduro :wstyd: Uzbrojony będzie wisiał na właściwej wysokości.

PS 2 Potrzebuję siedzenie (do wersji z przed liftu) może być zniszczone (podarte poszycie) plastikowy stelaż musi być cały Chcę je przerobić na swoje potrzeby. Kupię lub zamienię na coś z tego http://allegro.pl/item499...500_gs_500.html

Leon84 - Pon 15 Gru, 2008

Cytat:
PS Tylko nie piszcie że wyszedł wysoki jak enduro



Ale enduro :rotfl:
Pewny jesteś ,że siądzie?
Jaja będziesz miał sklepna na maxa ;)
Czekam na finał!

ghostrider - Pon 15 Gru, 2008

No cudeńko nabiera kształtów :hyhy:

Aż taki wysoki nie jest, ale na delikatny off'road się nada przy zmianie opon :rotfl:

CZOKO - Pon 15 Gru, 2008

Leon84 napisał/a:

Pewny jesteś ,że siądzie?


Wszystko było spasowane (i testowane jak pracuje) z silnikiem w ramie a po malowaniu jak go złożyłem to aż się wystraszyłem, że tak go podniosło :wstyd: A twardy jest teraz jak kamień dobrze, że możliwości regulacji spory zapas został. Jestem spokojny będzie ok ;)

Podkopnik - Pon 15 Gru, 2008

Potezne te przednie amory robia wrazenie fajne :) ;)
onufry - Wto 16 Gru, 2008

a jak planujesz zrobić hamulec tylni? bo widzę że pompka wisi a tylne koło poszło do lamusa.
Te dwie linki co tam zwinięte masz to na zbyciu? ;>

st3fan - Wto 16 Gru, 2008

CZOKO, nie muszę mówić, że jestem pełen podziwu, ale zastanawiają mnie sprawy prawne, tj. czy po złożeniu całości będziesz musiał go zarejestrować/przerejestrować? W końcu można powiedzieć, że to już zupełnie inny motocykl będzie...
Yarccom - Wto 16 Gru, 2008

raczej nie
to wg ramy dalej gs jest

to jak z autami to że założysz zderzaki światła i kokpit od innego nie zmienia modelu auta ;)

st3fan - Wto 16 Gru, 2008

Ale rama uległa modyfikacji, więc fizycznie nie jest to ta sama rama. To tak jakby wyciąć kawałek z numerem ramy i wspawać go w nową ramę - numer ramy będzie się zgadzał, a przecież w dokumentach nie ma nic o jej kształcie. Czy to nie podchodzi pod coś jak w samochodach jest marka "SAM"?
Leon84 - Wto 16 Gru, 2008

A tak z ciekawości spytam.. To jest jednoślad ?
Często przy takich przeróbkach tylne koła jest jednak troszkę przesunięte.

Yarccom - Wto 16 Gru, 2008

czesto wstawiając inne (wieksze) silniki przerabia sie komore silnika z np pasem przednim to juz nie jest ta sama buda ale dalej jest to np opel astra ;)
st3fan - Wto 16 Gru, 2008

Yarccom, ja rozumię wygląda tak samo, tylko czy potem np. podczas kontroli pan Władzia nie przyczepi się do czegoś, albo inaczej - czy będzie miał prawo przyczepić się do modyfikacji konstrukcji? (zakładając, że np. wie jak wygląda oryginalny GS, bo rama jest dosyć charakterystyczna)
Co prawda tutaj większość ramy jest zostawiona, a tylko tylny wahacz jest zmieniony i przez to modyfikacja, no ale zawsze była to ingerencja w konstrukcję. Tak na prawdę z GSa to niewiele tu zostało - częściowo rama i bak. :oczami:
Nawet lampy będą wymieniane, a to znaczy, że jeżeli chodzi o jakieś wymogi na pewno powinny mieć homologacje itp.
Pytam z czystej ciekawości, a i może przy okazji ktoś będzie wiedział (być może nawet CZOKO) od strony prawnej jak to wygląda.

Przeglądam temat od samego początku i nie mogę się doczekać efektu końcowego. :)

CZOKO - Wto 16 Gru, 2008

Leon84 Dużo zachodu kosztowało mnie to żeby to jednak był jednoślad. Wiem dokładnie o co ci chodzi i pewnie masz na myśli coś takiego jak w tym GS-ie.




Ale gdybym miał zrobić taką lipe to uwierz mi wcale bym się za to nie zabierał.

A co do twojego pytania st3fan to nie umiem ci niestety w rzetelny sposób odpowiedzieć :( Ktoś tam coś wspominał, że powinienem zgłosić to do rzeczoznawcy okazać uprawnienia spawacza i na przeglądzie w dowód b miał wbite SAM ale tak napr jak z tym jest to niewiem. Ja postawię na inteligencję ewentualnych kontrolujących mnie :) na razie nie miałem z nimi probl, ten GS jak każdy mój pojazd będzie 100% sprawny i bezpieczny a jeżdżę jak jeżdżę (czyt. - mostly jak należy) więc liczę, że nawet ci co b wiedzieli jak wygl seryjny GS nie b robic kosmicznych problemów a jeżeli b inaczej to dowiem się co i jak i załatwię to jak należy.


PS


onufry napisał/a:
a jak planujesz zrobić hamulec tylni? bo widzę że pompka wisi a tylne koło poszło do lamusa.


dokończę to później ale zasadniczo to : seryjna pompa (GS) + długi przewód pewnie w oplocie (bo zwykłe są zbyt obfite :D ) + seryjny zacisk i tarcza od triumpha speed triple'a

ghostrider - Wto 16 Gru, 2008

CZOKO, a teraz pytanie trochę inne - jak przypuszczasz, ile Cię to cacko wyniesie ? Ciekawość...
CZOKO - Wto 16 Gru, 2008

;) Wszystko zapisuję nawet najdrobniejsze wydatki (tak z ciekawości) Jeżeli uda mi się sprzedać jeszcze co nieco z rzeczy mi niepotrzebnych wtedy ........... a właściwie niech to zostanie moją tajemnicą :rotfl: dzięki allegro, kilku nieocenionym znajomościom (dzięki Szymon ;)) i dostępie do różnych narzędzi można powiedzieć, że jest to prawdziwy LOW BUDGET PROJECT Ale prawda jest taka, że gdybyś zlecił zbudowanie czegoś takiego w całości komuś to cena mogła by przerazić niejednego.
sakul - Sro 17 Gru, 2008

Będziesz coś jeszcze robić z zadupkiem czy to wersja finalna która dostanie tylko kanapę?
CZOKO - Pon 22 Gru, 2008

XXX
Kuraś - Pon 22 Gru, 2008

ja tylko czekam na efekt koncowy :hyhy:
TSK27 - Wto 23 Gru, 2008

Są gusta i guściki ale mi ten sprzęcior bardzo się podoba, jest przemyślany ma smaczek i na ulicy bedzie zwracał uwage i prezentował się rewelacyjnie. Super maszynka!
Kuraś - Wto 23 Gru, 2008

dokladnie prezentowac sie bedzie ale przy takiej przerobce dobrze by miec pare kucy wiecej ;)
KAWA - Wto 23 Gru, 2008

co do mocy to zawsze mozna ale czy trzeba ?
GS to 500-tka a nie litr wiec wielkich szans w osiagach nie bedzie nawet przy podrasowanym silniku a tylko szybciej sie serduszko wykonczy i tyle zyskamy

jak slinik jest zdrowy i wszystko gra to spokojnie na trasie te 140 km/h sobie goni a to mozna uznac za przyzwoita predkosc przelotowa ( zwlaszcza na polskich drogach) i jeszcze jest z czego sie zebrac ja uciekac trzeba ;0)

moja teoria jest taka ze jak brak komus mocy to trzeba kupowac litra i juz lub wolniej latac ;0)

generalnie maszyna cacy, SZACUN za pomysl wykonanie i spore jaj zeby sie posunać do takich modyfikacji.

:padam:

TSK27 - Wto 23 Gru, 2008

Nie jest to sprzęcior budowany do latania w długie trasy a na miasto kucy spokojnie wystarczy
CZOKO - Wto 23 Gru, 2008

:wstyd: Nic dodać nic ująć! Trafna diagnoza! ;)
Leon84 - Sro 24 Gru, 2008

Zaczyna to przypominać ŁADNY motocykl ...tylko biedne twoje klejnoty będa z tak zadartym zadupkiem. W baku chyba dziurę nimi wygnieciesz :rotfl:
Zawieszonko prednie I klasa :)

CZOKO - Sro 24 Gru, 2008



Beka, że ktoś martwi się o mojego wacka :wstyd: spoko spoko nie będzie taki zadarty ;)

Kuraś - Sro 24 Gru, 2008

leon84 a moze niektorzy tak lubia :wstyd:
demondemidi - Sro 24 Gru, 2008

no nie powiem kolego, naprawde bardzo SMAKOWY robi sie ten sprzecik, az zazdroszcze :D ciagle mi sie marza U.S.D. ale niestety troszke za drogo by mnie to wynioslo, a teraz musze dzielic kase i na robienie moto i na robienie puszki wiec u mnie w ta zime chyba poprostu projekt zostanie dopracowany do perfekcji (lakier polerki itp)... a potem sie zobaczy, bo zaczynam sie powoli szykowac na gixera 750 a wtedy juz nie bedzie mi sie oplacalo pakowac w GSa, bo przy GXe mozna sie juz troszke bardziej wykazac :) czekam na efekt koncowy twojego projektu, ale mysle ze to bedzie najladniejszy GS w polsce :) powodzonka i wesolych swiat :)
CZOKO - Sro 24 Gru, 2008

1 - Dzięki za życzenia :) Ja też życzę wszystkim tego co tylko sobie wymarzycie ;)

2 - Co do usd to wcale nie zapł za lagi dużo (dokładnie tyle ile dostałem za swoje seryjne) a to dlatego, że są od rzadkiego motocykla (showa od aprili RSV). Za lagi usd od gsx-a musiałbym zapłacić jeszcze raz tyle!!! no i z półkami (TL 1000 R) było identycznie. Niekompletne części do rzadkich modeli są tanie bo mało kto rzuca się na dopasowywanie i przeróbki. 98% ludzi kieruje się zasadą, że dana część może być we właściwy zastąpiona tylko identyczną dzięki temu udało mi się niedużym kosztem spełnić niektóre ze swoich marzeń.

3 - Co do tego czy mój NO NAME jest naj GS-em w pl to uważam, że nie. Jest popr inny i spełnia moją wizję moto, a za najładniejszego GS-a w pl (przynajmniej z tych na forum) uznaję GS-a metalbeast-a no i GS groszka też jest miodowy.

4 - Co do tego przy czym można się wykazać to mam odmienne zdanie, na swój motocykl rozważałem takie sprzęty jak na fotkach, ale gs ma jak dla mnie najw zalet jest tani, prosty, lekki, wytrzymały i najbardziej wszechstronny. Nie żałuję wyboru, oglądałem VX-a świetne moto (ale okazał się za ciężki i długi jak na moje potrzeby) miałem na oku buella S1 (masakra mój ulubiony model ma już swoje latka a kasy chcą tyle, że xb 12 można za to spoks nabyć) i nawet go oglądałem ale gdybym go kupił prawie całe oszczędności wydałbym na moto (a później na części i serwis znowu fortunę to samo w przypadku monstera) a teraz kiedy dowiedziałem się, że będę ojcem :D i kaska się przyda cieszę się jak głupi i to podwójnie bo spotyka mnie najw szczęście na świecie a do tego mój NO NAME dreambike jest prawie gotowy no a kasy wydałem 1/6 tego co chciałem na buella położyć. Mocy nie potrzebuje więcej bo jeździłem już mocniejszymi i nie ciekawi mnie jak to jest, ja jeżdżę normalnie b rzadko przekraczam 120 i nie jestem królem prostej, mój NO NAME to moja wizja motocykla bez kabli, czujników, węży, zbiorników tylko to co niezbędne, gdzie absolutnie wszystko umiem zrobić sam. Moim zdaniem można wykazać się we wszystkim nawet w utrzymaniu seryjnego GS-a we właściwym stanie technicznym. Niech każdy wykazuje się w tym co lubi i dobiera moto do swoich potrzeb. PZDR

groszek - Sro 24 Gru, 2008

CZOKO napisał/a:

...no i GS groszka też jest miodowy.

Aż mi się miło zrobiło :) Dzięki stary :D

CZOKO - Czw 25 Gru, 2008

Osobom, które planują zmienić GS-a na małe bandity albo fazery proponuję poważnie rozważyć TRX 850. Zapewniam , że warto się nim zainteresować (2 oglądałem) Wizualnie można ją trochę zmienić ale ogólnie to dużo fajniejszy sprzęt od wwym.



[ Dodano: Pon 26 Sty, 2009 ]
xxx

sakul - Czw 29 Sty, 2009

Ciekawy pomysł :D

Nie bardziej pasował by elektroniczny? Działa bez zarzutu: licznik

Podkopnik - Czw 29 Sty, 2009

To jest chyba pierwsza przerobka ktora mi sie nie podoba w Twoim moto :hyhy: jakos ten obrotomierz nie pasuje w tym miejscu i w takiej formie no ale w efekcie koncowym moze nie bedzie tak zle! ;)
st3fan - Czw 29 Sty, 2009

Nie chwal dnia przed zachodem słońca ;) Myślę, że CZOKO jeszcze nas zaskoczy tym licznikiem ;)
Irek - Sob 31 Sty, 2009

fajnie fajnie, jestem pod wrażeniem :D
Bedziesz miał zegary jak w chopperze ;)

sezrg - Sob 31 Sty, 2009

no jak dla mnie to ZAJEBISTY SPRZĘT !! !!!!!!!!!!
CZOKO - Pon 02 Lut, 2009

xxx
F2B - Pon 02 Lut, 2009

No no....tak przegladalem poprzednie strony tematu i się zainteresowałem :)
Powstaje cos bardzo interesującego a zarazem jedynego w swoim rodzaju :)
Czekam na finał :D

sakul - Pon 02 Lut, 2009

Wszyscy czekamy na finał :D
metalbeast - Pon 02 Lut, 2009

no już widać kształt maszyny! Widać ogrom prac i jak GS nabrał przez to masywnego wyglądu. Jedynie 'dupka' mi się nie bardzo podoba w takim kształcie. No ale mimo iż nie powiedziałeś jeszcze ostatniego słowa, obawiam się, że wiele się nie zmieni. A moje zdanie jest takie, że jest troche zbyt delikatna i toporna jesnoczeście (kanciata), przy okazji tak dośc mocno odstaje :]
wiem wiem... marudze
ale po to wystawiasz te foty, żeby inni ocenili :)

Pęku - Wto 03 Lut, 2009

Jedno jest pewne. Taki sprzęt nie pozostanie niezauważony :D . Reakcje mogą być różne ale zdecydowanie będziesz miał custom moto :hyhy: . Tylko ten tył... mógłby tak bardzo nie odstawać :P

Z ostateczną opinią czekam jednak do końca projektu :D

P.S. Gratuluję zapału :)

sakul - Wto 03 Lut, 2009

Mi tam podoba się taki tył. Z tyłu dziwnie to wygląda przy tej oponie, ale z boku jest bardzo fajnie. Zresztą najważniejsze żeby się autorowi podobał.
CZOKO - Wto 03 Lut, 2009

Muszę załatwić kamerkę i zapodać klip z dźwiękiem, bo o jazdach próbnych mogę ze wzg na aure zap. Szukam kiery i riserów.
kukaszr - Wto 03 Lut, 2009

ja bym dodał czerwony rant na felach dla kontrastu.
metalbeast - Sro 04 Lut, 2009

CZOKO, chętnie zobaczymy, ale czy już masz moto w stanie prawie nadającym siędo jazdy?
bo ze zdjęć to naoko brakuje troche rzeczy. Nie wspominajac juz o kierownicy, o której piszesz. No i coś z tym lakierowaniem nie tak chyba jeszcze, bo nie wyglada na skończone ;]

Ciekaw jestem jak moto chodzi i jak sie prezentuje w jezdzie. No i jak już wreszcie ze wszystkim sie uporasz i pokazesz fotki z podpisem UKOŃCZONE.

CZOKO - Sro 04 Lut, 2009

Naprawdę nie kumam o co ci chodzi "dużo brakuje" motocykl jest gotowy do próby. Kierownicę mam tu jakąś ale szukam konkretnego protapera ale nie widzi mi się 350 bulic więc czekam aż coś fajnego i tańszego się trafi. Instalacja gotowa tylko lampę podł (tyle że jeszcze nie mam koncepcji jaką, kierunki z tyłu będą diodowe wbud w błotnik, hamulec z przodu mam. Silnik był już odpalony z istotnych rzeczy nic już nie brakuje a malowanie mam na razie wiesz gdzie chyba widzisz że ciągle coś sie zmienia i na dobrą sprawę to ze 4 razy pow być już malowany. Jak przejadę kilka km-ów to cały matem się pokryje.

PS Nigdy nie zobaczysz w tym temacie, że moto jest już UKOŃCZONY :rotfl:

PS 2 na każdym forum molestują mnie o siedzenie "co z siedzeniem" wszędzie :) więc dziś trochę popchnąłem temat, muszę jeszcze dopracować profil i wyszukać jakąś skórę no i zamontować zamek.

metalbeast - Czw 05 Lut, 2009

no pisząc dużo miałem na myśli właśnie dużo detali. A te detale to kupa czasu zapewne.
Nic dziwnego że wszyscy cię molestują o to moto, kazdy jest chyba ciekawy. Jak już wyjedziesz nim na dwór i zrobisz fotki, po całym malowaniu i wykańczaniu, można będzie powiedzieć że chyba jest ukończony.
Widać ile pracy poszło - każdy kto cokolwiek sam przy moto dłubał to zobaczy.
A co z lampą przednią? jaką planujesz?

CZOKO - Czw 05 Lut, 2009

Bracie naprawdę nie umiem powiedzieć co, kiedy i czy :D bo jak sam widzisz nie mam żadnego z góry ustalonego planu (sam z resztą zauważyłem, ze trochę mi odbiło i posunąłem się dużo dalej niż planowałem) szczerze to miał już jeździć ale jak wstępny plan z aku nie wypalił i zabrałem się za bak to zapodałem przy okazji obrotomierz żeby nad lampą nie sterczał itd itd i co chwila coś ale na razie stop i wyprowadzam go na drogę. Powiem ci metal, że taki odpicowany jak twój to on nigdy nie będzie ;) podoba mi się twój gs i że go tak pucujesz ale mój to na takie zabiegi niema co liczyć. Mówię otwarcie zawiedzeni będą ci którzy liczą, na różową perłę, naklejki "turbo" neony itp. Odpowiada mi taki lekko "szczurzy" styl na lampę mam 5 opcji (2 spokojnie klasyczne i 3 "moje" :wstyd: )

[ Dodano: Pią 06 Lut, 2009 ]
EDIT

Jeżeli chodzi o lampę to najprawdopodobniej będę strugał coś takiego jak na pierwszej fotce to by mi najb pasiło i w zbliżonych proporcjach ale nie wiem jak b to wyglądało z kierą którą już zam (mw taka jak na drugiej fotce)

PrzemoK - Sob 07 Lut, 2009

Czoko pewnie to dla Ciebie nie ma znaczenia, ale wchodzę na to forum i pierwszym najważniejszym tematem dla mnie jest Twój GSik. Poskrecaj go i na wystawę do wawy :)
Pracy i serca włożyłeś w niego mnóstwo, a tego się pieniędzmi nie da zmierzyć.
Pozdrowionka!
Juz nie moge sie doczekać zdjęć z testów na drodze :) :oczami:

CZOKO - Sob 07 Lut, 2009

Uwierz, że ma znaczenie bo właśnie dla takich jak ty ten temat kontynuuje. Moja motorynka może się podobać albo nie ale to nie o to chodzi. Już od kilku lat szperam po różnych forach i mam tam kilka ulubionych tematów i jak się domyślasz nie są to tematy w których ktoś pokazuje jak zmienił kolor napisów na baku ;) Każdy lubi co innego dla lubiących budowanie "swoich" sprzętów podaje kilka z moich top linków:

kilka z mojego ul holenderskiego forum

- temat z fotkami z kilku tematów JERRYT-a (każdy z osobna jest zaj...... warto szperać) - http://www.motor-forum.nl...igenbouw-1.html

- jeden GIXXERRON-a (każdy wart jest przekopania) - http://www.motor-forum.nl...arracuda-1.html

kilka z CUSTOMFIGHTERS

- stary GPZ shiftiego (poza kolorem b mi się podoba) - http://www.customfighters...read.php?t=4541

- ten wizualnie mi się nie bardzo w moim guście ale temat ciekawy - http://www.customfighters...ead.php?t=18018

- tu jeden z moich NR.1 - http://www.customfighters...ead.php?t=15266

- http://www.customfighters...ead.php?t=10777

- GS ICEMANA - http://www.streetfighters...p?TOPIC_ID=4463

to tylko kilka (dla mnie ciekawych), ale zawsze można poszperać głębiej na tych forach może znajdziecie coś ciekawego dla siebie

metalbeast - Sob 07 Lut, 2009

CZOKO napisał/a:
Bracie naprawdę nie umiem powiedzieć co, kiedy i czy :D bo jak sam widzisz nie mam żadnego z góry ustalonego planu (sam z resztą zauważyłem, ze trochę mi odbiło i posunąłem się dużo dalej niż planowałem) szczerze to miał już jeździć ale jak wstępny plan z aku nie wypalił i zabrałem się za bak to zapodałem przy okazji obrotomierz żeby nad lampą nie sterczał itd itd i co chwila coś ale na razie stop i wyprowadzam go na drogę. Powiem ci metal, że taki odpicowany jak twój to on nigdy nie będzie ;) podoba mi się twój gs i że go tak pucujesz ale mój to na takie zabiegi niema co liczyć.


tak samo jak kolega wyżej chetnie i czesto zaglądam do tego tematu i jak tylko dajesz nowe fotki emocje rosną. Cieszę się, że moja maszyna ci sie podoba, mam do niej konserwatywne podejście i utrzymuje ją w stanie fabrycznym. Poza jazdą wiele czasu poświęcam na posiedzenia garażowe :)

Ale teraz do garażu zawitał niespodziewanie nowy sprzęt. Moje spełnienie marzeń, wiec GSka sie może obrazić, bo torche mniej czasu dla niej będzie.
Wiecej tu: http://www.forum.gs500.pl...er=asc&start=30

ADaS - Nie 08 Lut, 2009

GS ICEMANA wymiata :hyhy:
CZOKO - Nie 08 Lut, 2009

Z innych opcji na twarz to ta z pierwszej fotki bardzo mi się podoba (ale cena ponad 300$ * :wstyd: co czyni ją trochę nieosiągalną) a ta z drugiej fotki jest jedyną (z wszechobecnej tandety) która wygląda dobrze jak dla mnie. Na tym etapie biorę też pod uwagę gołe soczewki w pionie albo poziomie. W ten weekend ładnie prace się posunęły, koniec spawania instalacja i siedzenie (oprócz tapicerki) gotowe, bak pospawany, sprawdzony i poszp (jutro sobie trochę poszlifuję :znudzony: )

* nie chodzi o złotówki :wstyd:

Podkopnik - Nie 08 Lut, 2009

Powiem Ci ze sama maska wyglada ok ale do moto jakos mi to nie pasuje :/

Ta druga juz jest lepsza lub tak jak mowisz gółe soczewki chyba lepiej beda pasowac do Twojego moto :D

CZOKO - Nie 08 Lut, 2009

Podpis kolegi z ASF ;)

"Opinion's are like arsehole's, everybody has one it's just some are more full of shit than other's!!!!"


sebastiantoja - Nie 08 Lut, 2009

A ilu jest takich jak ja, którzy często odwiedzają ten temat a nie piszą:]
Również niecierpliwie czekam na dalsze postępy:)

CZOKO - Nie 08 Lut, 2009

A co tu pisać? ;) Poza tym moim zdaniem tak jest lepiej, bo czasami aż nie chce się czytać :rotfl:
sakul - Pon 09 Lut, 2009

Kiedyś wchodziłem tylko w dział Tuning i ten temat :>

Teraz przeglądam wszystkie. Czasami trafia się na coś szczególnie interesującego :D

CZOKO - Sro 11 Lut, 2009

xxx
yogi136 - Sro 11 Lut, 2009

Brak mi słów, coś pięknego, pozazdrościć.
pzdr.

metalbeast - Sro 11 Lut, 2009

O żesz! Teraz to maszyna już wygląda. Widać konkretną robotę i konkretny pomysł. Czekałem na wlasnie takie fotki, może nie 100% skonczony ale widać już kształt. Chciałbym zob. go na żywo.
Jesli chodzi o mój gust, ale tylko w ramach wyrażenia opinii, to przód ekstra, kiera idealna (też bym chciał taką w gs), wahacz, koła, wszystko super. Ten bak z zegarem też git. Ale wiesz co chce powiedzieć? to co pisałem kiedy pokazywałeś foty z motocyklami po przeróbkach. Tył jak dla mnie zbyt minimalistyczny i zadarty. Gryzie się troche z tym wielkim kołem. Tak poza tym, nie mam pytań :]

CZOKO - Sro 11 Lut, 2009

Nie chciałbym żeby NO NAME był powodem do zazdrości (to tylko GS) wolałbym żeby niektórych inspirował.

Risery dobrze pasują (trzeba je tylko ładnie wykończyć) kiera dokł taka jak chciałem (tylko muszę ja pomalować)

yogi136 - Sro 11 Lut, 2009

CZOKO napisał/a:
(to tylko GS)

Ale za to jaki!! ;)
@CZOKO inspiruje i to bardzo, niestety nie mam warunków to jakiś większych przeróbek.
A co to kierownicy, to mam bardzo podobną ;)
pzdr.

kukaszr - Sro 11 Lut, 2009

mnie by jaja bolały podczas miejskiej jeździe :-)
Wygląda zajebiście, ale chyba mało praktycznie:/

CZOKO - Sro 11 Lut, 2009

:D metal ten tył kwestia gustu jak całość zresztą (dla mnie idealny inspirowany supermoto które uwielbiam) ten tył optycznie dodatkowo poszerza oponę i stwarza wrażenie jakby cała masa skupiała się wokół silnika a taki efekt b mi się podoba a to dla mnie jest najważniejsze kiedy siadam na moto zadupek już nie jest taki zadarty :rotfl: .

na dole kilka fotek zadupków które jak dla mnie są zbyt zadarte za szerokie albo za długie.






Zechowany - Czw 12 Lut, 2009

Gdzie mozna taki wahacz kupic ?? Czy moze sam robiles ?? to nadal lancuchowy naped ?? Bo chyba takie jednostronne wahacze robiony są przy napędzie na wal kardana. Bardzo mi sie to podoba tylko jak to zrobic ??
leon - Czw 12 Lut, 2009

Zechowany napisał/a:
to nadal lancuchowy naped ?? Bo chyba takie jednostronne wahacze robione są przy napędzie na wal kardana.


Niekoniecznie. Popatrz choćby na VFRkę. Tytułowy GS też ma łańcuch co na zdjęciach doskonale widać.

Czoko szalejesz!!! :ok:

PrzemoK - Czw 12 Lut, 2009

CZOKO jestem w szoku :D brakuje jeszcze tylko lakier czarna perła :) :padam:

W sumie to tak się zastanawiam, gdzie w tak filigranowym zadupku aku schowałeś ??

metalbeast - Czw 12 Lut, 2009

CZOKO napisał/a:
dla mnie idealny inspirowany supermoto które uwielbiam


no i dokładnie panie! przecież o to chodzi, że to twoja praca i twój pomysł, więc robisz tak jak sie tobie podoba. Teraz czekam na foty z jazdy, gdzie będzie widać jak siedzisz na tym zbooju ;]

Teraz jak pokazałeś te pozostałe zadupki, to twój wydaje się idealny! serio

ps. też lubie supermoto, ale w okolicy nie mam warunków. Za to od dziecka oglądałem motocross i mi w krew weszło.

yogi136 - Czw 12 Lut, 2009

@CZOKO sprzedałeś stary zadupek??
CZOKO - Czw 12 Lut, 2009

Wystawiłem na allegro (razem z siedzeniem i błotnikiem) i jakiś koleś kupił ale nie do GS-a :D

[ Dodano: Czw 12 Lut, 2009 ]
A co do wahacza to można taki zrobić samemu (na fotce masz przykład samodzielnie uszytej ramy i monowahacza do kompletu made by JERRYT) chciałbym kiedyś zrobić coś takiego ale bez TIG-a i dobrej giętarki w warsztacie lepiej się za to nie zabierać. Monowahacze wcale nie występują częściej w zestawieniu z wałem a nawet powiedziałbym, że częściej można je spotkać z łańcuchem. Mój kupiłem na allegro :D Do GS-a stosunkowo łatwo wstawić mono z VFR 400 albo nt 650 gt (podobna szer opony) najpopularniejsze przy przeróbkach (oczywiście nie GS-ów) są mono od dużej VFR albo od triumpha czasem od ducati albo MV Augusty.

Zechowany - Pią 13 Lut, 2009

Człowiek sie uczy cale zycie :) Zylem w przekonaniu ze tylko z kardanem jest to mozliwe. A jak widze to jest inaczej :) Co do robienia wachacza to nie mam takiej wiedzy, umiejetnosci i warunkow do tego wiec lipa w gre wchodzi tylko i wylacznie jakas mala modyfikacja ale i to chya nie wchodzi w gre bo ustawienie osi moze byc w moim przypadku trudne :kwasny: Ale dzieki za info.

PS. Maszynka wyglada oszalamiajaco :)

kikon18 - Sob 14 Lut, 2009

a ja chciałbym jeszcze usłyszec jak maszyna chodzi na tym wydechu :> pewnie dośc głośno sobie pyka ?:> Nie miałeś problemów przy regulacji gażnika przy takim przelocie ? Filtr powietrza masz standardowy ?
Ogólnie moto mi się bardzo podoba, duzo pracy, trzeba miec wyobraznie, umiejętnosci i chęci :)

CZOKO - Sob 14 Lut, 2009

Filmik na stówkę będzie. Ale nie umiem powiedzieć kiedy :] Filtry tak jak i wydech sam wykonałem. Tłumik nie jest aż taki głośny ;) bo nie jest to tylko zwykła krótka rurka :) Co do regulacji to nie wiem bo wszyscy piszą OMG i WTF oddają do mechaników i warsztatów i lipa ja na próbę zostawiłem seryjne dysze a śruby reg składu mieszanki wykr po 3,5 obr moto po długim postoju odpalił za pierwszym cyknięciem na ssaniu pochodził jak należy a jak się rozgrz popróbowałem kilka razy wkr się równiutko w całym zakresie i zaj chodził ale takie próby bez obciążenia to :wstyd: jak wyjadę na drogę to się okaże jak chodzi (ale dam sobie radę ;) )



sebastiantoja - Wto 17 Lut, 2009

:padam:
maksa - Wto 17 Lut, 2009

sebastiantoja napisał/a:


to i ja sie dołącze podziwiam kolegę :padam:

CZOKO - Sro 25 Lut, 2009

xxx
kunieczko - Sro 25 Lut, 2009

nooo i to jest to !! Moim zdaniem najlepszy Gs w polsce :) Bardzo mi się podoba :) Powodzenia ! i czekam na końcowy efekt :)
Leon84 - Sro 25 Lut, 2009

Zmieniłbym tytuł tematu.
Wiejskim tuningiem bym tego nie nazwał.
Super. :ok:

Ninja118 - Czw 26 Lut, 2009

Miazga dupy normalnie! Wielki szacunek dla Ciebie mistrzu!!! :padam: Zgłoś go do "Świata Motocykli" - artykuł murowany, i markę sobie wyrobisz... Warto zarabiac na pasji moim zdaniem.
CZOKO - Czw 26 Lut, 2009

xxx
kunieczko - Czw 26 Lut, 2009

haa.. no widzę że przy pracy nie jedna krata zeszła.. hehe :D nie no cudoo.. nie masz nic przeciwko żeby ozdobił moja tapetke ?? hehe
st3fan - Czw 26 Lut, 2009

CZOKO, no zakładaj jakąś skórę na ten zadupek i będzie git :>
Ładnie, ładnie - jeszcze wczoraj nie był pomalowany, a teraz prezentuje się o niebo lepiej. :)
Troszkę farby, a taka różnica...
Kurcze, coraz bardziej wygląda "rasowo". Jakby dopiero co wyszedł z siłowni - cała masa wydaje się skupiona jest wokół silnika. Tyłek nie jest ani za krótki, ani za długi - jest w sam raz. Przynajmniej w porównaniu do tych Street Fighterów, które średnio mi się podobają. Tak czy inaczej myślę, że trafiłeś idealnie w wyczucie smaku. :)
Jeszcze jedno... tak się przyglądam i myślę, że te srebrne elementy dodają jeszcze więcej smaczku. Jakby coś jeszcze podkreślić na chrom/srebrny to myślę, że był by cud miód i orzeszki :)

ghostrider - Czw 26 Lut, 2009

Pięknie, pięknie. ;)

Z ciekawości, po ukończeniu - na ile go wycenisz :looka:
I czy będzie na sprzedaż ;>

Jak przeoczyłem w temacie to sory.. ;)

Plaster - Czw 26 Lut, 2009

ghostrider napisał/a:
...

Z ciekawości, po ukończeniu - na ile go wycenisz :looka:
I czy będzie na sprzedaż ;>

wlasnie to samo chodzilo mi po glowie, wiec jakie masz plany??
tak jak napisal Ninja118 zglos sie do ŚM, powinni sie zainteresowac, bo takiej drugiej przerobki GS-a w Polsce chyba nie ma.
ps. CZOKO juz wiem jakie stosujesz dopalacze przy pracy w garazu ;) zerknijcie na trzecia fotke-pusta skrzynka piwa :zdrowko:

CZOKO - Czw 26 Lut, 2009

ghostrider napisał/a:


Z ciekawości, po ukończeniu - na ile go wycenisz :looka:
I czy będzie na sprzedaż ;>



Wyceny nie będzie :wstyd: A z resztą kto by kupił tak przerobionego GS-a :D Nie bardzo lubię mówić przed faktem ale ten GS-ik jest znany nie tylko w PL :zawstydzony: i kilka magazynów czeka na efekt końcowy ;) Dam znać co z tego wyjdzie. Taka ciekawostka ze świata napisali do mnie, a do pl mag ja napisałem :D (ale odp była entuzjastyczna) Czekamy na pogodę :D

PS A tak na pow to on nie b na sprzedaż (chyba, że coś w życiu się zmieni) ale coś tam pewnie będę budował (ale chyba nie na GS-ie żeby dało się sprzedać :D bo większość chce mieć litry i GSX-y i tylko pwr matters ;) itp ) może na sprzedaż a może dla kogoś.

AdiDriver - Czw 26 Lut, 2009

Nio właśnie całokształt zajebisty ale ten silniczek gs-a jakby troszke za mały...
Takie moje odczucie :niepewny:

leon - Czw 26 Lut, 2009

Coś pięknego :padam: ! Chyba rzeczywiście jedyny taki GS w Polsce! Jak pojawią się jakieś artykuły na jego temat koniecznie daj znać!
ghostrider - Pią 27 Lut, 2009

Inspirujesz i kusisz tym Gs'em, dlatego tak zapytałem o cenę, jednak jak ukończysz, zdradź chociaż ile Cię to kosztowało PLN :P

Pzdr ;)

CZOKO - Pią 27 Lut, 2009

AdiDriver napisał/a:
Nio właśnie całokształt zajebisty ale ten silniczek gs-a jakby troszke za mały...
Takie moje odczucie :niepewny:


I o to mi właśnie chodzi :D Jestem na forum dla miłośników SUZUKI GS 500 i pokazuje tu swój motocykl ale uwierzcie mi, że tylu sceptycznych opinii w typie ("po co na GS-ie" "za mało koni" itp) na wszystkich pozostałych forach razem wziętych nie słyszałem (a to podobno jest forum dla miłośników tego bike'a :rotfl: powiem więcej najmniej takich tekstów usłyszałem gdzie? Na forach SF gdzie teoretycznie powinni mnie wyśmiać z takim twinem :wstyd:

kamil.k - Pią 27 Lut, 2009

wyglada kozak :D ale szkoda że nie zostawiłes złotej kiery no i pług by mu sie tez przydał.wiem to poswoim gpz że bez pługa juz nie wyglada tak zadziornie
CZOKO - Pią 27 Lut, 2009

Najpierw myślałem o złotych kołach, później chciałem zostawić kierę złotą i zaciski też na złoto ale ta kiera taka jakaś za błyszcząca wiec je...łem to na mój ulubiony kolor :D pług jak dla mnie też odpada :P bling'u nie będzie
Montana - Pią 27 Lut, 2009

CZOKO, na bank byliby ludzie zainteresowani Twoim sprzętem gdybyś kiedyś wystawił go na sprzedaż. Ale i tak zawsze będzie należeć do ciebie bo jesteś jego ojcem stwórcą! :ok:

I nic dziwnego że prasa jest nim zainteresowana ;o )

str6 - Pią 27 Lut, 2009

CZOKO napisał/a:
AdiDriver napisał/a:
Nio właśnie całokształt zajebisty ale ten silniczek gs-a jakby troszke za mały...
Takie moje odczucie :niepewny:


I o to mi właśnie chodzi :D Jestem na forum dla miłośników SUZUKI GS 500 i pokazuje tu swój motocykl ale uwierzcie mi, że tylu sceptycznych opinii w typie ("po co na GS-ie" "za mało koni" itp) na wszystkich pozostałych forach razem wziętych nie słyszałem (a to podobno jest forum dla miłośników tego bike'a :rotfl: powiem więcej najmniej takich tekstów usłyszałem gdzie? Na forach SF gdzie teoretycznie powinni mnie wyśmiać z takim twinem :wstyd:
Też to odczułem tylko negatywy wystarczy tylko coś pokazać że coś sie samemu zrobiło i zaraz negatywnie najlepiej to iść do sklepu i kupić bo tam wszystko najlepsze.Ja jestem osobiście pełen podziwu dla tego co stworzyłeś,jest super.pozdro i oby tak dalej
hubertgontarz - Pią 27 Lut, 2009

Czoko ogólnie motocykl wygląda bardzo dobrze.
Jak dla mnie tył nie jest taki jak ma być.
Wahacz, kolor ramy itd. to na 6 jest.
Super maszyna.

onufry - Sob 28 Lut, 2009

CZOK a nie sądzisz że siedzenie będzie trochę nazbyt strome? wiesz przy szybkiej jeździ gdzie ściąga na tył to może nie zrobi problemu, ale jak będziesz jechał spokojnie to po dłuższej trasie to ci jajka odpadną :D
CZOKO - Sob 28 Lut, 2009

:D czas pokaże ale jak tak sobie teraz siadam to jest spoko na trasie to bez wątpienia nie będzie wygodnie :wstyd:

PS jim knopf podesłał mi taką fotkę jako pomysł na hl ale mi się nie podoba coś takiego :] on znowu buduje jakiegoś szalonego GS-a nie mogę się doczekać aż go pokaże jego ostatni GS kosztował ok 13k $ A ja za biedny jestem i zacząłem już sam budować "oczy" dla mojego "NO NAME'a"



[ Dodano: Wto 10 Mar, 2009 ]


[ Dodano: Sob 21 Mar, 2009 ]
Pierwsza mała przejażdżka już na boku ;) REJET wymagany :wstyd: na zimnoo było super ale jak się na maksa rozgrzał to już zbyt ubogo :zalamany: setup który rozwiąże mój probl to (kity są dużo za drogie a z powodzeniem można to obejść) PILOT 40 (był i taki jest w sam raz) iglica na piąty od góry + 2mm podkładka (BTW taki myk (ewentualnie 1mm przy mniejszych ing w wyd i dolot) eliminuje dziurę w obrotach u osób zmieniających dolot albo wydech ja z moimi przeróbkami od razu spr 2mm) i GŁÓWNA z 122.5 na (jeszcze niewiem będę próbował tak żeby relacja dynamika spalanie była najlepsza) 135 137.5 albo 140. Dla przykładu dynokit koszt (250 do 300) a tu płacimy tylko za podkładki (piloty jeżeli są mniejsze niż 40) i dysze główne (dysze (obojętnie czy piloty czy główne) można kupić wszędzie ceny różne (np główne ok 9zł za sztukę nówki w internetowym sklepie) ale z powodzeniem można wyjąć na złomie z jakiegoś samochodowego gaźnika ;) (u mnie w garażu miałem jedną 140 solexa z garbusa ale do naszego GS-ika 2 trzeba :D .

PS po usunięciu rurki łączącej u góry rury kolektora (interfer) GS-ik zrobił się jeszcze głośniejszy :wstyd: (gdybym wiedział, że tak bardzo ta kastracja podziała to bym sobie odpuścił) dzwięk bomba (nie do poznania) no i BASS on board ;)

demondemidi - Czw 30 Kwi, 2009

nikt mnie nie poinformowal o zmianie adresu forum ;/ musze teraz sporo lektory nadrobic... i zrobic aktualizacje swojego toppica,bo sporo sie dzialo :D czoko, dawaj mnie na maila jakies foty sprzeta :)
YaCek - Czw 30 Kwi, 2009

demondemidi napisał/a:
o zmianie adresu forum ;/ musze teraz sporo lektory nadrobic...

mam podobny problem :D :D

demondemidi napisał/a:
bo sporo sie dzialo

już się nie mogę doczekać co :P :P :P

demondemidi - Czw 30 Kwi, 2009

dzialo sie np piaskowanie ramy i innych elementow a potem lakierowanie proszkowe... i duzo innych rzeczy, ale nie bede koledze tu tematu zasmiecal, jak sie zbiore do kupy to opisze wszystko u siebie :)
CZOKO - Czw 30 Kwi, 2009

PETARDA !! !

Tylko tyle! Zrobiłem dziś z 15 km. Mam teraz mniej czasu więc trochę mi zaj rejet (przy okazji luzy zaw wyreg) ale poszło na dyszach gł 135 miałem komplet 140 tak na wsz wyp ale lata x tra. W tygodniu postaram się nagrać filmik i koniecznie chcę go zważyć bo ta opona nic mu nie odebrała jest zrywny jak sam S (wątpię, że przybyło mu tyle mocy to raczej zasługa mniejszej masy) sztywny niesamowicie a geometria jest idealna nic nie ściąga krótko mówiąc "wznieciłem się jak młody" :zawstydzony:

metalbeast - Czw 30 Kwi, 2009

dobra robota to mało powiedziane. Czekam na filkik z dźwiękiem silnika i z jazdy, bo musi się prezentować mega podczas jazdy.
CZOKO - Nie 03 Maj, 2009

Tak jak myślałem jakość dźwięku nie jest zbyt wierna :wstyd: ale do nast filmików zwłaszcza tych z jazdy post się o lepszy sprzęt.

http://www.youtube.com/watch?v=_coSymwEHUo

demondemidi - Nie 03 Maj, 2009

cos jakbym slyszal swoja zuzanne :D tylko ta lepiej sie prezentuje :( :P
Vid3L - Nie 03 Maj, 2009

GS bajka trzeba przyznać ale ja czekam na filmik jak to jeździ :hyhy:
metalbeast - Pon 04 Maj, 2009

fajnie chodzi - pewnie podczas jazdy będzie to dobrze słychać. Z resztą, najlepiej by usłyszeć na żywo, albo chociaż na nagraniu z dobrym mikrofonem...

Dźwięk wydechu to bardzo ważna rzecz! Dziś przez ponad 300km wsłuchiwałem się w mojego przelotowego IXIL'a i powiem jedno - kocham to bulgotanie - na niskich obrotach chodzi jak chopper, a na wysokich jak rakieta przy starcie - po odpuszeczeniu gazu delikatnie wali salwą basowych strzałów :] im więcej jeżdżę, tym bardziej mnie ten dźwięk kręci i bardziej zwracam uwagę na dźwięk innych moto.

I aż nie mogę się doczekać na filmy z jazdy u ciebie ;]

ps.
Zauważyłem, że 2 cylindry brzmią czesto o wiele lepiej niż 4, może to kwestia wydechu bo na przykład CB500 kolegi tylko szumi delikatnie jak wyciszony turystyk.

onufry - Pon 04 Maj, 2009

po odpaleniu to słyszeć ładnie las i dzięcioła :P ale jak się wkręci to powiem że nawet nawet :P ja tam osobiście wole odgłos oryginalnego wydechu ostatecznie lekki gwizd ;)
YaCek - Pon 04 Maj, 2009

na większych obrotach to nawet daje rade... ;)

ale za to z wyglądu to prezentuję się BOSKO :padam: :D

maksa - Wto 05 Maj, 2009

kurde Czoko kawał dobrej roboty :)
kamil.k - Wto 05 Maj, 2009

CZOKO, powiem ci tyle że wujeprawie tak samo jak mój gpz z wydłubanymi tłumikami :D

wyglada kozak :]

Spajdi - Wto 05 Maj, 2009

Szacunek za włożoną pracę i chęci ;) :padam: Aczkolwiek powiem tylko tyle, że mi się kompletnie nie podoba i dla mnie paszkwil, żeby nie było, że wszystkim się podoba :rotfl:

Ja zdecydowanie wolę fabrycznego GS'a i jeśli chodzi o takie przeróbki to wyznaje 'zasadę' z kabaretu : "choć byście się nie wiem jak starali nie zrobicie z Tico Ferrari" :P

Aczkolwiek tak jak mówiłem mam do Ciebie ogromny szacunek za wkład pracy i wysiłek włożony w przeróbkę sprzęta :padam:

Pozdrawiam i żeby Ci śmigała ta maszynka i pamiętaj nie słuchaj takich jak ja, to Tobie ma się podobać :cwaniak:

sebastiantoja - Czw 07 Maj, 2009

:padam:
PrzemoK - Sob 09 Maj, 2009

Kurcze co się z forum działo? Już myślałem że nie zobaczę dalszego ciągu tego gska ;)
Czoko nakręć jeszcze coś z jazdy. Kupa pracy, do gazety z tym a potem sks (sprzedawać, ku... sprzedawać) zakupisz fajnego sprzęta i na materiał na kolejnego superkit'a też będzie :D
Piękny pomysł i super wykonanie!

CZOKO - Wto 12 Maj, 2009

KRYZYS już jeździ i jestem bbbbb zadowolony, szukam natchnienia na tapicerkę :]
Liver Sausage - Wto 12 Maj, 2009

:orany:
Irek - Wto 12 Maj, 2009

Patrząc na same siedzisko nazwałbym go "porzegnanie z płodnością" albo "porzegnanie z wzwodem" :hyhy: , ale oceniając całość to nazwa pasuje idealnie, czarny mat przywołuje na myśl cos surowego, a wiadomo kryzys łączy się z cięciami w budżecie itp. Całość wygląda "smakowo" zmieniłbym tylko lampe, dodał jakiś kolorek dla ożywienia no i ta kanapa.. Może coś na wzór crossowy? Na pewno byłoby wygodniej.
Jamez - Wto 12 Maj, 2009

ten spiderman na czole to chyba coś czerwonego powinien mieć? :P
metalbeast - Wto 12 Maj, 2009

no teraz widać go w całej okazałości :] Moto wygląda agresywnie. Nie będę się rozpisywał. Ale powtórzę, że ogon wygląda dziwnie, zbyt mały, zbyt podniesiony - jak dla mnie. Z rzeczy, które bym zmienił, to jeszcze przód (maska, o czym pisałem, nie jest tym co mi sie podoba w moto), oraz monowahacz od strony gdzie go nie ma, też mi się nie podoba (od strony napędu git) - wiec moje zdanie się nie zmieniło wiele.
Za to pomysł z licznikiem w zbiorniku i cała reszta jest git.
Oczywiście to twoje moto i ty sam je robiłeś pod siebie - to co napisałem to tylko moja subiektywna ocena.
Chciałbym zobaczć go na żywo, może wtedy bym zweryfikował swoje poglądy :]

MacDada - Sro 13 Maj, 2009

WOW, szczena mi opadła :padam: Szacuneczek, cud maszynka :padam:
pubuss - Sro 13 Maj, 2009

ja w ogole nie wiem co powiedziec, przewertowałem ten temat, ujrzałem efekt końcowy i powiem jedno - OBŁĘDNY :padam: :padam: :padam:
demondemidi - Sro 13 Maj, 2009

no to ci powiem czoko ze sie spisales znakomicie, smaczek taki jaki lubie, bez kompromisow, agresywny i chamski... cos pieknego. az jestem dumny z tego moto :D pokazales ze da sie z GS-a zrobic cos extremalnego i wyjatkowego a nie kolejny WIEJSKI TUNING :rotfl: gratuluje i uznaje swoim guru :padam: :P
Plaster - Sro 13 Maj, 2009

efekt koncowy powala!! zajebiscie wyszedl!!
jedno co mi sie nie podoba, to tak jak metalbeast napisal "ogon wygląda dziwnie, zbyt mały, zbyt podniesiony" reszte kupuje :super:

sakul - Sro 13 Maj, 2009

metalbeast napisał/a:
no teraz widać go w całej okazałości :] Moto wygląda agresywnie. Nie będę się rozpisywał. Ale powtórzę, że ogon wygląda dziwnie, zbyt mały, zbyt podniesiony - jak dla mnie. Z rzeczy, które bym zmienił, to jeszcze przód (maska, o czym pisałem, nie jest tym co mi sie podoba w moto), oraz monowahacz od strony gdzie go nie ma, też mi się nie podoba (od strony napędu git) - wiec moje zdanie się nie zmieniło wiele.
Za to pomysł z licznikiem w zbiorniku i cała reszta jest git.
Oczywiście to twoje moto i ty sam je robiłeś pod siebie - to co napisałem to tylko moja subiektywna ocena.
Chciałbym zobaczć go na żywo, może wtedy bym zweryfikował swoje poglądy :]


Hah a ja mam zupełnie na odwrót. Maska ma odpowiedni rozmiar, nadaje całości twarzy. Fajnie wygląda. Z kolei wahacz podoba mi się bardziej od strony bez ramienia. Strona z łańcuchem wygląda ociężale. Licznik w baku z kolei bardzo mi się nie podoba. Ale to jedyna rzecz która mi się nie podoba. Takie trochę na siłę. Coś trzeba było zrobić wiec jest w baku. No i ewentualnie jakiś napis, symbol by się przydał. Taki cały czarny mat wygląda jak malowany bez rozkręcania :P

Dobra to trochę po marudziłem ale tak naprawdę bardzo mi się podoba :D zwłaszcza tłumik :P

hubertgontarz - Czw 14 Maj, 2009

kawał niesamowitej roboty, oczywiście są detale które inaczej mi się wyobrażają, ale brawa za ogrom pracy.

trochę tył nie wygląda tak jak ma wyglądać wg mnie, duży plus za kolor motocykla/ramy/silnika bo dobrze pasuje do Siebie.

Leon84 - Czw 14 Maj, 2009

A ja wtrącę swoje 3 grosze odnośnie bezpieczeństwa :

Podnóżki z kawałka śliskiej rurki to niezbyt dobry pomysł.
Nie zapewniają przyczepności i może Ci noga zjechać w najmniej oczekiwanym momencie :znudzony: O skutkach chyba lepiej nie pisać.....

Paca - Wto 19 Maj, 2009

no Czoko ! Zdjecie dnia na bikepics.com to niezłe osiągnięcie ! szacuneczek :)
hubertgontarz - Wto 19 Maj, 2009

Jeszcze mi zdjęć z lusterkami/kierunkami założonymi brakuje, bo źle stylistycznie dobrane szczegóły mogą mocno popsuć linię motocykla. Bo chciałbym żeby to było w 100 procentach legalnie jeżdżące cudo.
Tablica rejestracyjna ma podświetlenie?

Sprzęt super co już pisałem, ale naprawdę robi wrażenie, lampa z przodu na minus i zadupek jakoś mi nie podchodzą...reszta to same plusy.

kamil.k - Sro 20 Maj, 2009

na tym foto widacze pług by sie przydał :P
maksa - Czw 21 Maj, 2009

no ja też widziałam twojego Gsa na bikepics ;) chyle czoła i Szacunek ludzi ulicy :)
CZOKO - Wto 30 Cze, 2009

xxx
Leon84 - Wto 30 Cze, 2009

To małe bobo to twoje ? :)
Jesli tak to :super: :super:

CZOKO - Sro 01 Lip, 2009

Moje :D DOMINIKA

PS. tak mi się wydaje :wstyd: :D

kamil.k - Sro 01 Lip, 2009

CZOKO, planujesz jakies lusterka ?? bo rozgladam sie za lustrami do siebei i nic nei wybralem jak na razie
CZOKO - Czw 02 Lip, 2009

Planuję ale będę musiał je sam zrobić :wstyd: z lusterek takich w miarę jako alternatywę dla oryginalnych polecam coś takiego LUSTRA
kamil.k - Pią 03 Lip, 2009

oglądałem protokątne i mam gdzie takie to musze przymierzyc ale bardzie podoba mi sie takie jak to

http://moto.allegro.pl/sh...?item=673014445

CZOKO - Pią 03 Lip, 2009

Miałem takie w pierwszej wersji bardzo mi się podobały na zdjęciach ale w rzeczywistości nie są już takie X tra (choć i tak lepsze od oryginału) A te chromowane w realu wyglądają lepiej niż na foto. Ale nie musisz mi wierzyć na słowo :D oblookaj jak te lustra z twojego linku wygl na moim moto albo na GS-ie metalbeasta (jeżeli się nie mylę on właśnie sobie takie zamontował) PZDR
metalbeast - Sob 04 Lip, 2009

Czoko, gratulacje!

Te lusterka, które pokazałeś mają za krótkie ramie jak do GSa, poza tym one bardziej do choppera pasują. Przymierzałem takie jak szukałem swoich i ogólnie mi do gustu nie przypadły wcale, choć chciałem chromowane, wybrałem wąskie czarne (opisałem je w dziale lusterka)

A mozesz nam zdradzić, co planujesz odnośnie budowy własnych luster?

CZOKO - Nie 05 Lip, 2009

Tobie nie przypadły do gustu a mi bardzo :D i uważam, że do GS-a świetnie pasują zwłaszcza takiego tylko lekko podliftowanego. Jak ramię jest za krótkie to kto chce może sobie dospawać np metrową przedłużkę albo zamontować z tyłu kamery i 40 Inch-owy lcd z przodu, ja jak chcę coś widzieć to lukam i widzę nie potrzebuję radarów na pól metra ale wszystko kwestia podejścia i gustu a o tych się nie dyskutuje :zawstydzony: miałem przecież takie lustra jak twoje wielkość była ok (a ramię ident jak w tych chromach) ale one po prostu za grube były i o wiele bardziej do CLASSIC NAKEDA pasują te zwykłe prostokątne chromiki.
macko105 - Sob 26 Wrz, 2009

Siema, widzę bawisz sie w przeróbki gs'a. Zamierzam zrobić to samo xD
Chce go trochę usportowić, coś w streeta może. Nie wiem jeszcze.
Co możesz mi powiedzieć co zrobić, czego unikać etc.

CZOKO - Sob 26 Wrz, 2009

No bawię się :wstyd:
macko105 - Sob 26 Wrz, 2009

łał xD

robi wrażenie. Mógłbyś mi powiedzieć gdzie kupić jakieś owiewki do gs'a? Przydałoby sie także zmienić przednia lampe, twój "przód" jest zajebisty xD

demondemidi - Sob 26 Wrz, 2009

CZOKO ale tak szczerze mowiac to ty sie nie bawisz ;) nie nie, tak na serio to ja jestem ciagle pod wrazeniem efektu twojej pracy i za kazdym razem jak patrze na foty NO NAME'a to mowie "sliczny"... a tym bardziej ze sam nie malo sie narobilem przy swojej GS-ie a ona sie chowa w cieniu tego pieknego potworka :D

macko105 mowiac ze czoko sie "nie bawi" mam na mysli to, ze podchodzi do tematu bardzo powaznie i konsekwentnie dazy do zamierzonego celu wiec jesli nie planujesz wlozyc w projekt naprawde duzo pracy, czasu i cerca to wydaje mi sie ze trafiles pod zly adres... chyba ze zamierzasz sie poswiecic bez granic :D

CZOKO widze ze masz fajny stylowy chelm :hyhy:

macko105 - Sob 26 Wrz, 2009

Nie no, bez przesany. Chce poprostu zmienić trochę wygląd mojego GS'a. To wszystko.
Chce zmienić przód motocykla, dodać jakąś owiewkę i lampy.
I może ew. podnieść trochę siedzenie. CZOKO ile masz wzrostu? Ja mam 193cm dlatego zamierzam podnieść siedzenie xd

CZOKO - Sob 26 Wrz, 2009

demondemidi napisał/a:

CZOKO widze ze masz fajny stylowy chelm :hyhy:


wcześniej miałem matowego szczękowca, ale mam strasznie wielki baniak i ta skorupka za 20 zł w zestawie z chustą b mi odpowiada.

PS motocykl dokładnie zważyłem (niecałe 172kg zalany pod korek) w zestawieniu ze skróconym przełożeniem miło się śmiga.

demondemidi - Nie 27 Wrz, 2009

no i git, skorupa MILICJI rzadzi :D nie wiem tylko jak to sie ma do bezpieczenstwa ale u mnie smiga gosc GSX-r em 600 w orzeszku na glowie wiec u ciebie jest jeszcze dobrze :P a tak w ogole to chcialem sie zapytac ak reakcje ludzi na maszyne? na zlotach, spotach czy na ulicy? zgadl ktos odrazu ze to GS? no i jak z policja, bo z takim wygladem raczej stales sie ich ulubiencem :hyhy: czepiaja sie o lampe czy sladowe ilosci blotnika na przodzie? bo mnie jak ostatnio zatrzymali to pomimo np braku zegarow czy nawet dowodu rejestracyjnego (zabralem papiery od auta jak lecielismy nad morze :wstyd: ) jedyne o co zapytal gliniarz to gdzie zniknela owiewka z przedniej lampy... ktorej ja nigy nie mialem :zdziwko:
CZOKO - Nie 27 Wrz, 2009

Bezpieczeństwo jak dla mnie to praktycznie wyłącznie zależy od tego jak się jeździ a nie od tego w co się jest ubranym :D A co do policji to jeszcze mnie nie zatrzymał żaden patrol. A ludzie walą fotki, jedni na światłach otwierają okna w autach pytają "co to ku-wa jest" a jeszcze inni wcale uwagi nie zwracają :D
maksa - Nie 27 Wrz, 2009

CZOKO odwaliłeś kupe dobrej roboty, twój GS bardzo mi się podoba :) żeby takich jak Ty było więcej :padam:
metalbeast - Nie 27 Wrz, 2009

no to teraz jakaś sesja foto i poprosimy fotki na forum :)) no i jeszcze może jakiś dobrej jakości film z jazdy?
macko105 - Nie 27 Wrz, 2009

Zgadzam sie z metalbeast pokaż coś ; ]
CZOKO - Nie 27 Wrz, 2009

Filmik już dawno obiecałem i słowa dotrzymam ale mam z tym większy problem niż z samą przeróbką :wstyd: ale brat obiecał załatwić jakąś kamerkę.
Matizyahu - Wto 29 Wrz, 2009

Osobiście lubię bardziej maszyny seryjne - tak mam.

Ale CZOKO - odwaliłeś kawał na prawdę dobrej roboty. Chylę czoła :padam:

CZOKO - Czw 08 Paź, 2009

Moje kobietki :D
demondemidi - Czw 08 Paź, 2009

Za rok tez wrzuce takie foty :P :P hehehe
Makar00n - Pią 09 Paź, 2009

Ale córeczka słodka :hyhy: :oczami:

A motocykl wygląda jak z jakiegoś filmu, jak dla mnie.

metalbeast - Sob 10 Paź, 2009

no moto wygląda kosmicznie, do tego czarne matowe skóry i kask typu vader a wtedy strach się bać na mieście.
Czadowo wygląda połączenie wszystkich 3 pociech :]


Polecam coś takiego: airoh miro



może za jakiś czas sam sobie taki sprawie, ale do twojego moto to pasuje idealnie :) cena okolo 700-800zł

CZOKO - Sob 10 Paź, 2009

Miałem Airoh mathisse RS matowy z siatkami taki jak na fotce na dole ale mam za wielki łeb i teraz śmigam w orzeszku. Jeżdże po różnych miejscach pstrykam fotki które mam do streetmonsters i custom fighters wysłać ale straszna tandeta mi wychodzi :wstyd: a jest coraz zimniej przydałoby się mieć taki talent do robienia fotek jaki ma metal wtedy zdjęcia już dawno byłyby wysłane :D


kamil.k - Sob 10 Paź, 2009

CZOKO, poszukaj na jakimś forum foto może ktoś ma blisko i ci porobi foty za free
Plaster - Nie 11 Paź, 2009

CZOKO napisał/a:
Miałem Airoh mathisse RS matowy z siatkami taki jak na fotce na dole ale mam za wielki łeb i teraz śmigam w orzeszku.

To nawet maxymalny rozmiar jest dla Ciebie za maly??

CZOKO - Pon 12 Paź, 2009

Bez przesady :wstyd: XL mam ale jakieś do dupy wielkie te kaski robią teraz, :rotfl: dla tych co nie biorą pod uwagę żadnych dachowań ani gleb powinni robić jakieś zgrabniejsze kaski z mniejszą ilością tego gówna w środku.
CZOKO - Wto 03 Sie, 2010




Majic - Wto 03 Sie, 2010

A jaki zapał w oczach !! :D
metalbeast - Wto 03 Sie, 2010

Czoko! Więcej fot motura! Domagamy się :)
Małej się aż oczy świecą na widok sprzęta.

ps.
Skąd jesteś? Może niedaleko gdzieś, to i fotki byśmy porobili fajne (lampa błyskowa - bleee :P )

mr0zd - Wto 03 Sie, 2010

Pomorskie, o ile dobrze profil na BP kojarzę :hyhy:
mala - Pon 09 Sie, 2010

Zajebisty ten tylny laczek :hyhy:
Majster - Wto 10 Sie, 2010

Świetny projekt Czoko oby takich więcej!
CZOKO - Pią 04 Lut, 2011

xxx


koti88 - Pon 14 Lut, 2011

Czoko i jak tam po custom festival? Widzę że wpadło czwarte miejsce. Przybliż coś temat, pochwal się!!
Wrzuć jakieś foto albo linki do jakiś publikacji czy artykułów bo nic nie mogę znaleźć

CZOKO - Pon 28 Lut, 2011

Nie moje, ale można pooglądać.

https://picasaweb.google.com/robertgawrylukbiper/CustomFestivalKatowice111213022011#

https://picasaweb.google.com/PPoktogon/CUSTOMSHOW?feat=directlink#

https://picasaweb.google.com/102978566750849128614/CustomFestival?authkey=Gv1sRgCNiM6-vHkYmnMw#

https://picasaweb.google.com/107941836955287388861/CustomFestival2011?authkey=Gv1sRgCOqOl6iR4KyfkAE&feat=directlink#

Łukasz - Sro 06 Kwi, 2011

Witam, trochę odświeżę temat. Przeczytałem cały temat, każdy post a zdjęcia oglądałem z niedowierzaniem, maszyna jest GENIALNA! Na prawdę musisz kochać to co robisz. Wątek znalazłem bo sam od paru miesięcy szykuję się do zrobienia swojego customowego motocykla, jako baza posłuży mi mój poczciwy bandzior 400, pierwsze co chcę zrobić to wymienić wahacz na właśnie ten od VFR. Najpierw muszę poszperać w necie coś na temat tego wahacza, jak go dostać i czy będzie pasowało mocowanie a jeśli nie to jakie przeróbki mnie czekają. CZOKO jeśli byś mógł udzielić trochę więcej informacji na temat tego wahacza byłbym wdzięczny. Projekt godny uwagi! Pozdrawiam i jeszcze raz gratuluje zapału, mam nadzieje, że mój też nie zgaśnie. W razie czego mam ten temat i będę się motywował,
CZOKO - Czw 07 Kwi, 2011

Mam właśnie w garażu b4, robie w nim regulacje, zajebista maszynka, świetnie wygląda. Na forum cf był gościu z fajnym b4, malowanie owiewka i wydech kompletnie do zmiany (jak dla mnie) ale zadupek od Ducati Monstera z coverem coś pięknego, masz tu adres jego tematu.

http://www.customfighters...ead.php?t=13102

Co do tw planu to ja osobiście nie oglądałbym sie za wahaczem od VFR poszukałbym raczej takiego od r6 albo jakiegoś rurowego smaczka żeby pasił do zajebistej ramy.

Łukasz - Czw 07 Kwi, 2011

O kurde, fajnie zrobiony ten bandzior. Właśnie mój potrzebuje remontu bo teraz jest tylko i wyłącznie sprawny technicznie a chce zrobić jedynego w swoim rodzaju :) Mówisz, że mono od VFR odpada, chyba skorzystam z rady bardziej doświadczonej osoby. Myślałem nad rurowym, takim jak pokazywałeś wcześniej ten mono z rur zrobiony ale niestety mam jeden poważny problem, nie mam znajomego spawacza a na zamówienie sam wiesz jakie mogłyby być koszty... Zamierzasz coś działać tym swoim B4? W dodatku mam silnik od olejaka 1100 i zastanawiam się nad swap-em bo do tego akurat mam możliwości choć ten silnik miał zostać do motocykla zrobionego przeze mnie od podstaw i chyba tak zostanie bo inaczej dużo zabawy z wydłużaniem wahacza bo silnik za mocny do tak małej ramy i mógłby być trochę zbyt narwany :) Liczę na Twoje opinie w przyszłości jak zacznę działać a teraz idę się rozglądnąć za wahaczem.
CZOKO - Pią 08 Kwi, 2011

Ten bandit jest mojej nowej sąsiadki. Kupiła sobie na pierwsze moto :rotfl: A co do wahacza to nie mówię, że odpada tylko, że ja bym poszedł w inną stronę :D
Łukasz - Pią 08 Kwi, 2011

Na razie szukam jakichś lag USD w miarę rozsądnej cenie. Na razie wszyscy sobie krzyczą po 800zł co mi się średnio uśmiecha, za około 300zł mam do kupienia USD od Yamahy FZR 1000 94r :) Muszę zmierzyć czy będzie mi pasowało jeśli tak to chyba w taki zainwestuje bo w miarę przyzwoita cena za cały zawias razem z górną i dolą półką.
CZOKO - Sro 28 Gru, 2011

Witam. Sprzedaję wydech, bak i zadupek. W info na PW.
koti88 - Pią 30 Gru, 2011

Czoko czy ta są graty z twojej przerobionej maszyny czy standardowe?
CZOKO - Sob 31 Gru, 2011

Oczywiście, że z przerobionej :) prawie wszystko co było seryjne a nie zostało przerobione już sprzedane ;) zostało tylko parę drobiazgów.
CZOKO - Czw 05 Sty, 2012

:wstyd:

http://www.youtube.com/wa...lf=mfu_in_order

borys - Pią 10 Lut, 2012

Czoko, z czego przeszczepiłeś przednie zawieszenie? Podoba mi się.
CZOKO - Pon 13 Lut, 2012

Lagi aprilia RSV dopasowane do półek z suzuki TL 1000S i rama dopasowana do półek :D Teraz górne łożysko główki mam identyczne jak dolne. Koło i oś seryjna GS ale żeby pasowało z lagami musiałem dołożyć aluminiowe redukcje bo oś aprilii ma trochę :D inną średnicę. Zacisk seryjny GS.
demondemidi - Czw 01 Mar, 2012

Znowu patrzę na tą maszynę i nie mogę wyjść z podziwu jaka ona jest piękna :D Jakie teraz plany??
SeBoL - Czw 01 Mar, 2012

Po tym całym dopasowywaniu zmienił się kąt nachylenia?

Jeśli tak, to jaka jest różnica w prowadzeniu? :oczami:

demondemidi - Pią 02 Mar, 2012

Kąt główki zmienił się przede wszystkim przez podniesienie tyłu... zmniejszył się też rozstaw osi... efektem jest poprawa zwinności przy mniejszych prędkościach kosztem pogorszenia stabilności przy wyższych prędkościach... tyle mogę powiedzieć z własnego doświadczenia.

Powiedz mi czoko co i jak z tym wydechem? jest wygłuszany w środku czy pusta pucha? pełen przelot z łączonymi garami czy jekieś komory??

CZOKO - Pią 16 Mar, 2012

2 w 1 pełen przelot na pierwszym filmiku źle wygłuszony i to słychać później poprawiłem i jest xtra

http://www.youtube.com/wa...CFmwXc-_C5zgzE=

Ciaman - Pią 16 Mar, 2012

coś nie trybi link...
CZOKO - Sro 15 Maj, 2013

Czas na trochę klasyki.
Grzechu16 - Sro 15 Maj, 2013

Poka tego golfa :D Też jakieś mody porobione?
CZOKO - Czw 16 Maj, 2013

golf kolegi jeszcze seria, trochę elektryki musze ogarnąć.
yaszczi - Czw 16 Maj, 2013

CZOKO ten Twój GS jest zaje*isty :hyhy:
Machu - Czw 16 Maj, 2013

yaszczi napisał/a:
CZOKO ten Twój GS jest zaje*isty :hyhy:


Nom, aż żal było że już kwiecień :P

yaszczi - Czw 16 Maj, 2013

ja mam cały czas marzec na kalendarzu :)

lampa klasyczna wygląda super :D

CZOKO - Czw 16 Maj, 2013

Dopiero po dwóch minutach rozkminiłem o co biega z tymi miesiącami. :wstyd: Żona wrzuciła na luz i dała spokój mojemu naked bike-owi więc zostaje ze mną :D delikatnie go "odstarzę" i pośmigam odrobinkę.
yaszczi - Czw 16 Maj, 2013



nawet mój GS dostąpił tego zaszczytu i znalazł się z Twoją GS'ką na jednej karcie

:hyhy:

edit: tak patrzę i lampa na kształt oryginalnej lepiej wygląda ;) takie moje skromne zdanie

CZOKO - Czw 16 Maj, 2013

No wiem, a macie jeszcze te kalendarze?

A co do lampy to maska napr zaj mi się podobała, ale chyba zrobiłem ją tylko poto żeby udowodnić sobie, że nie trzeba płacić 300USD żeby mieć fajną czachę :zawstydzony: Tak naprawdę, lubie coś innego. Wydaje mi się, że do moto nikt nic lepszego niż okr lampa nie wymyśli :D

yaszczi - Czw 16 Maj, 2013

Nakład był policzony co do zamawiającego. Jeśli chcesz na pamiątkę to mogę podesłać Tobie jako prezent gwiazdkowy ;)
Machu - Czw 16 Maj, 2013

CZOKO napisał/a:
No wiem, a macie jeszcze te kalendarze?


Pod koniec sezonu mogę sprzedać swój :troll2:

CZOKO - Sob 18 Maj, 2013

xxx
lencol - Pon 20 Maj, 2013

Czoko, mam tylną szybę do golfa SYNCRO :rotfl:
Pytaj się kumpla czy nie chce mieć takiego rodzynka w golfie ;)

CZOKO - Pon 20 Maj, 2013

Zanjąc go to wolałby 2.9 vr6 syncro ze zwykłą szybą niż 1.3 gaźnik z szybą od syncro ;)
lencol - Pon 20 Maj, 2013

To niech ładuje 2.0 od Toledo :hyhy:
Zamiana Plug & Play ;)

CZOKO - Nie 23 Cze, 2013

xxx
CZOKO - Pon 03 Mar, 2014

SUzuki buELL hONDa aprILIA dawcy dla CZOKO SUELLONDILIA 500 zbieram fanty na nast. etap przebudowy. Wahacz już jest, fela z heblem przód będzie w piątek, szukam pojedynczej ultralegger-y 17". Ten sezon będzie ostatnim w którym będę latał CRISIS-em. Ciężko sprzedać przerabiane graty (chyba musiałbym za darmo rozdawać :wstyd: ) ale jak mi się uda to bak i zadupek też będzie nowy.
yaszczi - Pon 03 Mar, 2014

Fela na tył zaje*ista, tarcza hamulcowa z przodu za*ebista, ale ten wahacz z dupy :P
ten co masz o wiele ładniejszy.

ogólnie to :padam: :hyhy:

CZOKO - Wto 04 Mar, 2014

Ale mój jest na łańcuch a ten nowy z wałem kardana :)
yaszczi - Wto 04 Mar, 2014

No widze widze, ale jak dla mnie ten z łańcuchem lepszy.
Jak walniesz w czarny mat i założysz tą samochodową felgę pewnie będzie git.
Jaka szerokość kapcia? :hyhy:

CZOKO - Wto 04 Mar, 2014

Mogę ci sprzedać ten co mam teraz ;) felga będzie zwężona pod oponę 160 do 180 max.
Kuraś - Wto 04 Mar, 2014

ładuj 225... bedzie stał bez kosy :troll2:
CZOKO - Pią 07 Mar, 2014

Opona będzie motocyklowa więc bez kosy nawet na 360-tce nie ustoi. znalazłem felgę która będzie lepiej pasowała do przedniej od buell-a ale cena tak samo lipna jak w OZ. Nie będzie łatwo znaleźć sztukę w normalnej cenie :zalamany:
Chemical - Pią 07 Mar, 2014

CZOKO, możesz zdradzić jak zamierzasz rozwiązać dopasowanie kardana do wałka zdawczego ? Na pewno już jakiś pomysł na to masz :)
Ja uważam że wahacz na kardanie po kosmetyce nada lepszego smaku bo przecież zniknie łańcuch :rotfl:
Ogólnie respekt :padam:

CZOKO - Sob 08 Mar, 2014

Na razie znalazłem tylko dwie przekładnie kątowe, które pozwolą mi odwrócić obroty wałka zdawczego (gsx1100g i vn750) ze względu na rzadkość występowania tej pierwszej a co za tym idzie cenę :zalamany: założę kompletną przekładnię z vulcana. Wahacz w ramę świetnie pasuje więc tył ramy pozostanie bez zmian (poza zmianą mocowania amorka, zniknie układ dźwigni) za to przód kompletnie się zmieni.
demondemidi - Sob 08 Mar, 2014

Nie zawodzisz kolego :) To tylko ja się tak obijam ostatnio :/ Mam gdzie, mam czym a nie mam kiedy :/ kolektor spwam już 5 miechów :p Ale jak coś to mógł bym być chętny na ten wahacz ]:->
CZOKO - Sob 08 Mar, 2014

Dla ciebie cena byłaby inna ;) na razie się nie pali bo latem muszę czymś jeździć.
CZOKO - Sro 12 Mar, 2014

Wreszcie jest :D ale leciutka.

PS Ale jest nie tylko felga. Dziś urodziła mi się druga córka 4,5kg :szok: wydaje się cięższa od feli :D

yaszczi - Sro 12 Mar, 2014

Gratulacje! :hyhy:

ps. zaje*ista tarcza hamulcowa, felga też :P

demondemidi - Sro 12 Mar, 2014

GRATULACJE!!! I pomyśleć, że mój Przemal ważył 2280g. Gratki wielkie i zdrowo chowających się obu pociech :D

A felunia zacna :hyhy: Maszynka mocno się chyba zmieni ]:->

CZOKO - Czw 17 Kwi, 2014

Ma ktoś może, uszkodzoną (albo niepotrzebną ;) ) ramę? Potrzebuję boczny profil, ciachnięty tak jak na fotce w rozsądnej cenie
demondemidi - Nie 20 Kwi, 2014

Coś kombinujesz :hyhy: Czyżby przeszczep serca? Pytałeś Set-a? może by coś tam miał.
CZOKO - Pon 21 Kwi, 2014

Nie ;) żadnych przeszczepów. Ramę będę przerabiał i potrzebowałbym taki element. Zrobiłeś już ten kolektor, który tam chciałeś z nierdzewki dłubać, zastanawiam się jakiej grubości materiał użyć? Dostanę coś cieńszego niż 1.5mm? Muszę swój wydech opylić.
demondemidi - Pon 21 Kwi, 2014

Nie było czasu jak narazie :/ zrobiłem tylko 2 kolanka segmentowe i tak sobie leżą i czekają :) Jeśli chodzi o rury to z tego co pamiętam do fi50 dostaniesz 1.5mm a powyżej już tylko >2mm (przynajmniej w mojej hurtowni), jak chcesz to mogę podpytać jak będę :) ew zerknij na http://www.askotech.com.pl mam tam nie najgorsze rabaty :)
CZOKO - Pon 21 Kwi, 2014

Z tego to w pracy spawam prefabrykaty ;) za grube. Tak mi się wydaje, że 1.5 będzie najcieńsze jakie dostanę w ludzkich pieniądzach.
demondemidi - Pon 21 Kwi, 2014

Kiedyś pytałem to na magazynie mi powiedzieli (bo w biurze pracują tylko ci co przyjmują zamówienia i to najlepiej 30T na raz, udzielanie informacji już ich boli), że na wydechy biorą bezszwową "żywnościówkę", ale z tego co pamiętam to też było 1.5 :/ Mnie ciągle boli, że w tej hurtowni perforowaną też musiał bym kupić cały arkusz, a potrzebuję raptem 300x1000 (na kilka produkcji :) ). Jeśli chodzi o rury to niby mógł bym zwinąć np z 1.0 albo 0.7mm ale wałki mam na minimum 50mm :/
CZOKO - Sob 14 Cze, 2014

Jakaś moda się zrobiła na cięcie XJ-ek ;) Koti, Kuraś, a mi kolega z forum Kotiego też przywiózł XJ do pocięcia :D trzeba przyznać, że niezły dragster się szykuje :szok: Mój GS na razie w całości.
Kuraś - Sob 14 Cze, 2014

xj są podatne na gumówe! :hyhy: :hyhy: :D
demondemidi - Sob 14 Cze, 2014

Już mnie denerwujesz :kwasny: Nie dość, że sobie sprawiłeś taki fajny stół, to jeszcze żonglujesz monowahaczami jak byś je zbierał w lesie przy okazji spaceru z psem :rotfl: Z tego co widzę po spawach to TIG już zakupiony? A ja nie mam nawet czasu się przejechać :wstyd: Rozumiem, że serce będzie... nieco mocniejsze? :rotfl:
CZOKO - Sob 14 Cze, 2014

No właściciel planuje XJ750 turbo, ale mocniejszą od tej seryjnej 650 turbo z lat 80-tych i będę 3mał kciuki i kibicował. Ta XJ na gumę nie pójdzie 2m długości to już nie przelewki :wstyd:
demondemidi - Sob 14 Cze, 2014

Nie takie sprzęty na gumę chodziły :P
CZOKO - Pią 20 Mar, 2015

xxx
yaszczi - Pią 20 Mar, 2015

mega mi się widzi ta tarcza buella, zresztą niedawno podziwiałem taka na zywo, bo napotkałem zioma na pieknym buellu :D
CZOKO - Pią 20 Mar, 2015

Jakoś dziwnie wygląda moto bez opony :wstyd: ciekaw jestem jak będzie w gs-ie hamowała.
rzemien - Pią 20 Mar, 2015

żeby tylko nie wyrwało główki :hyhy:
yaszczi - Sob 21 Mar, 2015

Uzytkownik buella powiedział że klocki trzy razy na sezon zmienia i przelecieć przez kiere jest łatwo :D

czyba takim koles smiga:



CZOKO - Czw 07 Sty, 2016

Kardana, nie będzie :( gs-a sprzedaje tak jak jest :)

Aktualny stan (filmik)


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group