.:: Forum o Suzuki GS 500 ::.
...::::Suzuki - Way of Life::::...

Prawo/Policja - Autoscope

Read - Czw 26 Lut, 2015
Temat postu: Autoscope
Do czego służą kamerki na sygnalizatorach z napisem Autoscope ? Dostał ktoś kiedyś z nich mandat ? Każdy inaczej mi mówi a chce znać prawdę :)
kempes - Czw 26 Lut, 2015

To te kamerki nad skrzyżowaniami? Podobno do "inteligentnego" kierowania ruchem, czyli koleś przed monitorami przełącza światła, gdy jeden pas z czerwonym jest pełny, a ten z zielonym światłem pusty. Tyle słyszałem ale to nie potwierdzone info. O mandatach z tego nic nie wiem, ale pewnie w przypadku rażącego łamania przepisów jest taka opcja (moje domysły).
panbodzio - Czw 26 Lut, 2015

http://www.autoscope.pl/index.html
Read - Czw 26 Lut, 2015

To ciekawe czy będzie przypał bo przeleciałem na lewoskręcie prosto a nad sygnalizatorem jest taka kamerka
jaro - Czw 26 Lut, 2015

W zdecydowanej większości przypadków jest to zautomatyzowana kontrola ruchu. Wszystko opiera się na analizie obrazu. "Komputer" analizując obraz dostarczany przez kamery jest w stanie określić ruch na danym pasie i tak steruje oświetleniem, aby ten ruch usprawnić. Ponadto dzięki takiemu specyficznemu monitoringowi można wykryć, czy gdzieś miał miejsce wypadek, czy ktoś niepowołany wjechał pod zakaz itd, itp. W sumie link panbodzio wydaje mi się, że wyczerpał temat :) .
Póki co, mandatu dzięki temu nie dostaniesz ;) (nie licząc stricte monitorowanych stref)

edit: literówki

Read - Czw 26 Lut, 2015

To mogę spać spokojnie :P ? Bo dzisiaj powolutku porozglądałem się tam to kamery do tyłu nie widziałem
pawulon40 - Sob 28 Lut, 2015

Dokładnie jak napisał panbodzio spoko :)
Podkopnik - Sob 28 Lut, 2015

Dobrze wiedzieć :)
Ker - Sob 28 Lut, 2015

Jako, że takowymi kamerami się zajmuję, to gwarantuję, że takie kamery są stuprocentowo niegroźne. ;)
Read - Sob 28 Lut, 2015

Oo to dobrze :)

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group