.:: Forum o Suzuki GS 500 ::.
...::::Suzuki - Way of Life::::...

Tuning i akcesoria - Wydech Mugen(przelot) brać?/opinie

Scaral102 - Sro 07 Sty, 2015
Temat postu: Wydech Mugen(przelot) brać?/opinie
Hej!
Kazdy ma gust (i jak wiadomo o tym sie nie dyskutuje :p ). Na mój gust fabryczny wydech w gs'sie lekko mnie irytuje pod wzgledem dźwięku.
Normalna sprawa chyba.. jednym sie podoba drugim nie :p

Zacząłem sie rozglądać za czyms w miare tanim i ładnie (dla mnie) brzmiącym.
I podkreślam W CAŁYM POSCIE CHODZI MI TYLKO I WYŁĄCZNIE O SOUND, a nie o poprawe osiągów i inne duperele.

Wpadł mi w ucho wydech przelotowy MUGEN (na filmiku bez db killera wiec komentarze w stylu "bydzie mandat zioom" nie na miejscu :p )
Tani (bo zaledwie 130zł) i brzmi ładnie :D (sam nie dowierzam ale bardziej wpadł mi w ucho jak yoshimura :o )

Teraz pytanie:
Po zamontowaniu i naturalnie regulacji gaźników bedzie git? czy osiągi mogą sie zmniejszyć? jakieś odczuwalne zmiany (po za dzwiekiem), inne spalanie? jakies niespodzianki ?
Pozdrawiam i z góry dziekuje za konkretne odpowiedzi ;)

Tutaj filmik:
https://www.youtube.com/watch?v=g5MbLPpKaj0

Read - Sro 07 Sty, 2015

Mogą się obniżyć osiągi, na twoim miejscu jeśli ma być tanio wołał bym brać Montii https://www.youtube.com/watch?v=ErDZ-houWRU

lub trochę dołożyć i Ixila

https://www.youtube.com/watch?v=SID3OZsfR4g

M.A.X - Czw 08 Sty, 2015

Co bądz to wielbłądz ale w moim poprzednim Hojsungu GT założyłem sobie IXILa :hyhy: i co nie którzy pamiętają na prawdę ładnie mruczał :wstyd: bo to Vka była i całkowicie z czystym sumieniem polecam a bo każda SV-kła zazdraszczała :cwaniak: wylotu oczywiście
Zaur - Czw 08 Sty, 2015

Końcówka wydechu fajna sprawa, kiedyś w SV-ce też miałem Scorpiona i fajnie brzmiał . Teraz mam tylko GS-ka na oryginale, ale co zrobić starzeją się, chyba . ;)
Znajomy ma najtańsze rozwiązanie jaki można zastosować czyli wiertło 16 mm i trzy otwory nim zrobione i przyznam że też fajnie brzmi, jak na takie rozwiązanie oczywiście. Ma też dorobiony db killer w razie czego . Małe otworki dają kiepskie efekty akustyczne, zbyt dużo sopranów. Jaka wiercić to czymś większym ;)

kempes - Pon 12 Sty, 2015

To na pewno tłumik motocyklowy? Z taką średnicą wylotu bardziej jak końcówka do samochodu wygląda. Filmik marnej jakości ale jak dla mnie to brzmi prawie jak GS bez tłumika, czyli beznadziejnie. Wygląd to kwestia gustu - dla mnie słabo. Ogólnie lubię głośne wydechy ale pod warunkiem, że głośno jest od basu a nie całego "szelestu" silnika.
olecki - Pon 12 Sty, 2015

kempes napisał/a:
To na pewno tłumik motocyklowy?


no właśnie :P Mugen klepie części samochodowe, dla Chądy chyba :P

pawulon40 - Pon 12 Sty, 2015

Masakra , ale dla każdego coś dobrego , na 99% za głośny i dowodzik pójdzie się szczypać , bardziej przypomina końcowy do samochodu Powodzenia ;) :)
tmi - Pon 12 Sty, 2015

Skisłem jak zobaczyłem ten film, buehehehe. Wstyd by mi było nie tylko jeździć z takim czymś ale przyznawać się, że to mój motocykl.
kello - Pon 12 Sty, 2015

:rotfl: ale rycy!!! jest MOC ! :D

serio?



Jakbym spotkał takiego z takim wydechem to chyba bym sam mu zabrał i dowód i kluczyki :P

Bartek_S - Sob 17 Sty, 2015

tmi napisał/a:
Skisłem jak zobaczyłem ten film, buehehehe. Wstyd by mi było nie tylko jeździć z takim czymś ale przyznawać się, że to mój motocykl.


Popieram.

Ja polecam Montii. Mam taki jak w filmiku od Read'a
Używam go od 3 lat. Łącznie z db killerem. Dźwięk dużo przyjemniejszy i ogólnie nie żałuję.

A z takim przelotem jak pokazałeś to powodzenia w dłuższej trasie :D

Polecam Montii (Tylko w wersji owalnej bo lepiej wygląda od okrągłej). Dobry zakup.

pawulon40 - Nie 18 Sty, 2015

Bartek S faktycznie Monti jest super i wygląd i dźwięk , bardzo ładnie się prezentuje ;) :) na :moto:
Bartek_S - Nie 18 Sty, 2015

Jakby co to jak za kilka dni zrobię serwis to mogę nagrać z db killerem i bez. Jeśli ktoś jest zainteresowany oczywiscie :P
_adam_ - Nie 18 Sty, 2015

Wrzuć, ja chętnie się temu przyjże.
Bartek_S - Sro 21 Sty, 2015

Załączam obiecany krótki filmik a raczej 2
Wydech Montii Oval z dbkillerem i bez

https://www.youtube.com/watch?v=QaHJ6SzqmCU

tmi - Sro 21 Sty, 2015

Bardzo fajnie chodzi.

Walnąłbym jednak jakąś naklejkę na niego bo tak to trochę goły.

_adam_ - Sro 21 Sty, 2015

Wydech fajny, ale mocowanie trochę kiczowe do niego dają.
Bartek_S - Sro 21 Sty, 2015



FOTO

Tak wygląda w pełnej okazałości.
Co do naklejki na wydech. Jakoś nie dla mnie. Wystarczy mi delikatne logo Monti które jest w tylnej części puszki :D

olecki - Sro 21 Sty, 2015

No to mocowanie słabe :P Ale chodzi supso ;)
Bartek_S - Sro 21 Sty, 2015

Z mocowaniem szału nie ma. Dodatkowo samemu trzeba je wygiąć (wysyłają proste jak linijka) a łatwe to nie jest i nie da się go idealnie w owal spasować :/
tobidi - Wto 29 Gru, 2015
Temat postu: Wydech montii
Witam. A po zamontowaniu tego tłumika nie miałeś problemów z pracą silnika?? I czy montaż nie sprawia problemów. Oraz gdzie polecasz zakupić ten tłumik

[ Dodano: Wto 29 Gru, 2015 ]
I który model najlepiej podpasuje


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group