.:: Forum o Suzuki GS 500 ::.
...::::Suzuki - Way of Life::::...

Off Topic - inne tematy - Ankieta do magisterki :)

ingaginger - Nie 05 Paź, 2014
Temat postu: Ankieta do magisterki :)
Hej, zaczynam powoli pracę nad napisaniem magisterki - póki co mam wspaniałą krótką ankietę, za której wypełnienie będę szalenie wdzięczna. Zajmie to nie więcej niż 2-3 minuty. Niestety temat niemotocyklowy ale może ktoś się poświęci ;)

https://www.surveymonkey.com/s/M2FRVPD

beacia500 - Nie 05 Paź, 2014

Wypełnione, ale wiedza mała jeśli chodzi o pochodzenie ;/
ingaginger - Nie 05 Paź, 2014

Dzięki!
Nie ma złych odpowiedzi :) Chodzi bardziej właśnie o skojarzenia - niekoniecznie zgodne z prawdą skąd pochodzi dana marka ;)

poldek171 - Pon 06 Paź, 2014

Zrobione :D
ingaginger - Pon 06 Paź, 2014

Dzięki :D
yaszczi - Pon 06 Paź, 2014

też wczoraj wypełniłem, nawet kilka trafiłem:P
Rene - Pon 06 Paź, 2014

+1
studi - Pon 06 Paź, 2014

wypełnione
BociekPL - Pon 06 Paź, 2014

a podaj tytuł pracy, jeśli nie tu to na pw bo z socjologicznego punktu widzenia powinienem zareagować żeby wypełnić ale troszkę się wstydzę :zawstydzony: bo ja tylko "contradiction"
ingaginger - Pon 06 Paź, 2014

dzięęęęki ogromnie - ogólnie mam zdobyć 100 respondentów do wtorku wieczorem, żeby w środę przynieść wyniki :wstyd:

BociekPL, najprawdopodobniej będzie to "opakowanie produktu jako instrument komunikacji marketingowej na przykładzie produktów importowanych" - ale jest to dopiero wersja wstępna.

BociekPL - Pon 06 Paź, 2014

więc zabieram się za wypełnianie. +1
ingaginger - Pon 06 Paź, 2014

super, dzięki :)
emkags - Wto 07 Paź, 2014

+1
dunja - Wto 07 Paź, 2014

+1 a skąd wiadomo czy się trafiło?
yaszczi - Wto 07 Paź, 2014

gugle
dunja - Wto 07 Paź, 2014

aaaa czyli trzeba się zmęczyć :) to chyba jednak pożyję w niewiedzy :o
emkags - Wto 07 Paź, 2014

dunja napisał/a:
aaaa czyli trzeba się zmęczyć :) to chyba jednak pożyję w niewiedzy :o



hmm... az tak ambitna chcialas byc>???


-----------------------------------------------------------> NERD !!

PiKAndyz - Wto 07 Paź, 2014

+1

Dużo Ci do 100 brakuje?

czorna - Wto 07 Paź, 2014

Zrobione :D
flash - Wto 07 Paź, 2014

zrobione ;)
ingaginger - Wto 07 Paź, 2014

dzięki ogromne wszystkim :padam: póki co jest 67 ale może w przeciągu kilku dni uda się dobić do 100 - niestety ludzie z roku są w większości jacyś dziwni więc nie mam co na nich liczyć :zdegustowany:

dunja napisał/a:
+1 a skąd wiadomo czy się trafiło?


mnie tu nie chodzi o prawdę tylko o to właśnie, jak Wam się zdaje :)

beacia500 - Wto 07 Paź, 2014

a na FB udostępniałaś ?
kaka - Wto 07 Paź, 2014

poszło :)
sziwu - Wto 07 Paź, 2014

Poszło aczkolwiek ankieta uświadomiła mi jak mało na ten temat wiem :P
ingaginger - Sro 08 Paź, 2014

Dzięki :padam:
Już tylko 16 do setki. Udostępniam i molestuję ankietą wszędzie :D

[ Dodano: Sro 08 Paź, 2014 ]
Badanie już zakończone - jeszcze raz ogromne dzięki za Waszą pomoc! :padam:

ingaginger - Nie 06 Wrz, 2015

Jak to zwykle bywa w międzyczasie trochę się pozmieniało (czyt. udało mi się wytłumaczyć) w zakresie badań i jeszcze po drodze ten wypadek tak więc chciałam serdecznie zaprosić do akcji "pomóż kalece w walce z magisterką" - śmiało można przyłączyć się klikając odpowiedzi znajdujące się pod tym linkiem:
https://www.surveymonkey.com/r/LHY65B5

Jak jakieś błędy, literówki, głupoty to przepraszam, w obecnej sytuacji to już byle tylko napisać :wstyd:

tmi - Nie 06 Wrz, 2015

Wyjątkowo wypełnione, w tej sytuacji, bo nigdy takich rzeczy nie wypełniam.

Ta ankieta jest fatalna od początku do końca ale pisz i zdawaj, powodzenia!

ingaginger - Nie 06 Wrz, 2015

Badania miałybyć super-extra-wypas no ale sytuacja jest jaka jest i niestety mam świadomość :( Czy fatalna to nie jestem przekonana, w ostatnich latach widziałam kilkadziesiąt gorszych ale nie mam siły się spierać.

Zwłaszcza, jeśli chodzi o pierwsze pytanie i wspaniałą skalę CET (tak, tak to oficjalnie wygląda, łącznie z pytaniami, to nie mój szalony wymysł po środkach wspomagających niewiadomego pochodzenia)... którą uważam za śmiechu wartą jeśli chodzi o badanie takich rzeczy ankietami. No ale... wiadomo jak to czasem jest, że nie ma się zbyt wiele do powiedzenia.

tmi - Pon 07 Wrz, 2015

Też nie chcę się spierać, tylko moja opinia, wiem jaka jest sytuacja.
simin - Pon 07 Wrz, 2015

ingaginger, w ankiecie najbardziej brakowało mi opcji "obojętne" przy porównaniu produktów... :P
studi - Pon 07 Wrz, 2015

ingaginger, Nie jestem osobą która jest zachłyśnięta wszystkim co z zachodu, ale odpowiadając na pytanie musiałem udzielać nieprawdziwych odpowiedzi, bo nie ma takich które bym chciał udzielić a obie są tak samo nieprawdziwe dla mnie jako konsumenta a tyczy się pytań 5, 6, 7, 8 0 jak napisał simin, brak odpowiedzi obojętne/bez znaczenia a to oznacza, że główna i zasadnicza część ankiety da wyniki niemiarodajne, takie jakie chciał uzyskać pytający aby potwierdzić swoją tezę, a nie takie, które naprawdę odzwierciedlają preferencje konsumentów. Dodatkowo jeśli w pytaniu 4 wskazałem, że danego produktu nie kupuję (np. piwa bo nie piję w ogóle alkoholu) to po co mnie potem w ogóle pytać o ten produkt, w tak skonstruowanej ankiecie wiadomo, że podam odpowiedzi na odwal się irytowany przez pytania ankietera odnośnie produktu, który nie jest w moim zainteresowaniu.

Już kiedyś przy którejś ankiecie prezentowanej na forum komuś napisałem, że przeszedłem przez kilka pytań i mnie ankieta zniechęciła, między innymi dla tego, że była nieobiektywna tak jak i ta. Jeśli platforma ankietowa nie umożliwia zbudowania ankiety poprawnej, to może należy zmienić portal z którego się korzysta.

Możesz mój komentarz do ankiety wykorzystać w swojej pracy aby wskazać na fatalnie przygotowane portali ankietowych do wykonywania swojej pracy

RedShadow - Pon 07 Wrz, 2015

To samo co powyżej, pierwsza strona pytań to powtórzenie 20 razy tego samego, ale to jeszcze ok, może tak ma być.
No ale potem doszedłem do pytania o dwa jednakowe opakowania żelków i stwierdziłem, że to dalej nie ma sensu.

ingaginger - Pon 07 Wrz, 2015

cóż miały być skale wymuszające (czyli skonstruowane trochę inaczej ale również pomijające niezdecydowanie) ale zabrakło czasu, żeby zrobić to w 100% poprawnie - tak też nie jest błędnie, jeśli Cię ankieta aż tak bardzo męczy to serio, nie musisz. pomoc zawsze mile widziana ale jak ktoś ma cierpieć to naprawdę nie trzeba :) jeśli zostawiona byłaby do ostatnich pytań opcja trudno powiedzieć/obojętne itp. to już teraz mogłabym podać wstępne wyniki badań, że większość nie potrafiła się zdecydować/nie zależało im w związku z czym zalecane jest pogłębienie badania z wykorzystaniem fMRI oraz testów sklepowych (serio, Twój mózg wie, które opakowanie byś wolał). Więc stawianie respondenta przed dokonaniem wyboru niekoniecznie świadczy o nieobiektywności ankiety - nieobiektywnie to odnoszę wrażenie, że zarzucasz mi zachłyśnięcie się wszystkim co z zachodu i stąd taka tematyka badań, a nie np. z powodu pewnych obserwacji rozmów. I wybacz, ale z komentarza nie skorzystam - bo nie o tym praca.

Tak więc mam prośbę - jesli komuś się nie chce wypełniać tudzież robić to na "odwal się" to takie wyniki i tak zostaną odrzucone bardzo łatwo jako bez ładu i składu więc możecie poświęcić cenny czas na coś innego. Merci :)

studi - Pon 07 Wrz, 2015

ingaginger napisał/a:
nieobiektywnie to odnoszę wrażenie, że zarzucasz mi zachłyśnięcie się wszystkim co z zachodu
nigdzie tobie tego nie zarzuciłem, powiedziałem tylko, że ja do takich nie należę.
Natomiast zauważ, że są cztery osoby, które skomentowały tą ankietę i wszystkie piszą to samo, zabrakło odpowiedzi neutralnych w tych pytaniach.

Ankietę wypełniłem, pewnie z powodów o jakich piszesz zostanie moja odpowiedź potraktowana jako "głos nieważny" ale dla czego mam wypełniać, że napis po polsku jest dla mnie istotny, skoro jest mi to dokładnie obojętne, gdyż uważam się za świadomego konsumenta, wiem mniej więcej które brandy należą do których producentów i dla tego nie jest dla mnie istotne w jakim produkt jest opakowaniu może być nawet w opakowaniu OEM jeśli tylko w środku jest ten właśnie produkt.

ingaginger - Pon 07 Wrz, 2015

Najwyraźniej jak wiele osób przywykłeś do pytań z ukłonem w stronę respondenta czyli możliwością bycia niezdecydowanym. Ale istnieją również ankiety wymuszające i są one również stosowane, może niezbyt często w pracach dyplomowych przez co większość ludzi ma z nimi niewielką styczność.

Jak będziesz mieć kiedyś możliwość to połóż się pod np. fMRI i załap na badania z eyetrackerem i przedstaw wyniki, wtedy uwierzę w Twoje twierdzenia na temat opakowań w 100%.

Ps. A co uwagi o komentarzach - ponoć liczy się ilość a nie jakość. Nie wiem jakie macie doświadczenie w byciu "z drugiej strony" badań marketingowych. Może ogromne, może na zasadzie wypełniania ankiet. Nie mam pojęcia. Ale na taką ilość wypełnionych ankiet jak mam obecnie to jest to naprawdę niewielka ilość, całkiem normalna przy nawet jakichkolwiek badaniach - niekoniecznie wymuszających (czyli zmuszających do podjęcia decyzji).

Arcisz - Wto 08 Wrz, 2015

Zaraz zabiorę sie za tą ankiete. Inaginger, chyba tylko tutaj mylisz pojęcia tutaj, brakująca opcja powinna występować, nie jako niezdecydowanie, ale bardziej jako takie "0". Jako, że nie ma różnicy, (np pytanie o te opakowania, jakbym dał te 0, to nie, jako, że nie mogę się zdecydować, a, że są (dla mnie) w pewnej kwestii takie same.
I tak jak pisał Studi, brak konsekwencji w pytaniach (np o te piwo, czy żelki, kiedy zaznaczam, że opakowanie jest mi obojętne, a później całe pytanie jest "opakowanie 1 czy 2?".

I nie miej mi za złe, po prostu obiektywnie piszę.
Życzę powodzonka w dalszej pracy :)

flash - Wto 08 Wrz, 2015

Poszło :)
Semy - Wto 08 Wrz, 2015

poszło ale tak jak poprzednicy - brakuje opcji "obojętnie"
ingaginger - Nie 27 Wrz, 2015

Dzięki wszystkim za pomoc :padam:

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group