.:: Forum o Suzuki GS 500 ::.
...::::Suzuki - Way of Life::::...

Odzież, kaski, ochrona - Spodnie na moto

metalbeast - Nie 22 Cze, 2008
Temat postu: Spodnie na moto
jestem na etapie kupowania sobie gaci motocyklowych i sie zastanawiam:
te
http://allegro.pl/item382...wane_mttr_.html
czy te
http://allegro.pl/item384...s_xxl_tuxl.html


:]
oczywiscie na GS'a
Obie pary mi sie podobają i obie bym chciał. Niestety, muszę sie zdecydować.
Jak Wam się widzą takie portki? Szukam tak do ~350zł czegoś.

Plaster - Nie 22 Cze, 2008

te pierwsze spodnie skorzane ja bym sobie odpuscil bo do motocykli w stylu GS-a nie pasuja. tez kiedys stawialem na skore ale teraz odziez tekstylna moim zdaniem jest lepsza, a jeszcze jak masz zamiar robic dluzsze trasy to juz calkiem odpadaja.
sezrg - Nie 22 Cze, 2008

czy skóra nie pasuje do gs-a to bym sie mógł kłócić, ale każdy ma swój gust ja osobiscie jestem cały na czarno ubrany i oczywiscie w skórze, ale fakt faktem w korku jaja gotują sie na miękko
leon - Nie 22 Cze, 2008

Plaster ma rację - skórzane spodnie na GSa, to tak jak sportowy kombinezon na Harleya. Każdy ma swój gust, ale dla mnie odpadają. Tekstylne z opisu OK, z wyglądu OK, ale przypuszczam że w lecie w naprawdę upalny dzień, pomimo tego wywietrznika i tak zaczniesz myśleć o spodniach typowo letnich. Jeśli wchodziłby w grę tylko wybór między w/w to oczywiście brałbym te tekstylne, ale najlepiej było by kupić jedne nieprzemakalne, ocieplane + podpinka na okres wiosna, jesień, zima i drugie na typowo letnie latanie 30+. Tak wiem - kasa :/ ! Właśnie rozglądam się za kompletem na lato (kurtka już zamówiona) i już wiem, że do wypłaty będzie trzeba znowu parę stów pożyczyć. Takie życie :( . Ale naprawdę po dzisiejszym małym lataniu (ledwo 250km) w temperaturze, jak się później dowiedziałem 30 stopni w cieniu, odpowiednio dobrane ciuchy to podstawa. Jestem raczej twardzielem jeśli chodzi o warunki meteo, ale pływając (dosłownie) w takim ubraniu w jakim dziś latałem zacząłem popełniać błędy, które naprawdę mogły się źle skończyć. Ale w koszulce, szortach i sandałach na moto nigdy mnie nie zobaczycie!

NIE OSZCZĘDZAJCIE NA CIUCHACH!

PS- Sezrg OK, jeśli masz czarnego GSa to ta skóra przejdzie, ale w innym przypadku to mnie się to nie podoba, ale tak jak pisałem - każdemu podoba się co innego.

metalbeast - Pon 23 Cze, 2008

no moj gs jest czarno-srebrny jak widać :] i tak w ramonesce jeżdzę, ale spodnei skorzane chyba sobie odpuszczę jednak.

Te tekstylne, które zapodałem, maja wyjmowaną podpinkę. Nie wiem na ile to pomaga w ciepłe dni, ale jak jezdziłem w grubych bojówkach wcale mi nadmiernei goraco nie bylo, a przy 100 zaczalem sie zastanawiać czy kurtały nie pospinać. Też było bardzo gorąco :|

Wiec cholera wie jak to jest z tymi gaciami. I tak wiecej się nie dowiem, niż jak nie wsiade w nich na moto.

A co o tych sądzicie?
http://allegro.pl/item386...acz_krakow.html

Najlepiej jakby kurna ktoś miał takie, ale cieżko z tym... Wiadomo, gdyby mie kasa to i nawet 5 par bym sobie sprawił :]

Proxa - Pon 23 Cze, 2008

kolego pokazujesz ceny takie ze lepiej by bylo kupic juz cos sprawdzonego i firmowego gore jak i dol np:

http://www.retbike.pl/odz...round_2008.html

juz firma znana , bardzo lubiana, dobre materialy a nie allegro o ktorym ja tez myslalem ale tak jak kolega jeden napisal fajnie ze w tytule profesjonalne napisane ale jakiej firmy ? no name i profi :? :D to tak jak bys nazwal malucha EVO8 rajdowe :)

polataj po stronie retbike po ofercie dobre ceny maja i fajny ciuch

metalbeast - Pon 23 Cze, 2008

Proxa napisał/a:
olego pokazujesz ceny takie ze lepiej by bylo kupic juz cos sprawdzonego i firmowego gore jak i dol np:


nie wiem co firmowe a co nie . dla tego prosze o rade :zawstydzony:
do tego zalalo mi klawiatre i pisze ekranoowa ;/

Proxa - Pon 23 Cze, 2008

hehehe :) wysusz :D

ps ja widziałem juz 2 razy wykonanie np kurtki retbike i naprawde fajnie to wyglada i wiem ze bede kupowal u nich stroj na siebie :) ceny mysle ze dosc konkurencyjnie a jakosc dorownuje lepszym firmom

metalbeast - Pon 23 Cze, 2008

spodobaly mi sie te
http://www.retbike.pl/odz...elite_2008.html

tylko na www ani wymiarow ani zamowien...
a sklepow w poblizu brak ;[

Majic - Pon 23 Cze, 2008

Jeżeli chodzi o firmę Roleff to myślę, że leży na tej samej półce co Retbike. Jedno niemieckie, a drugie polskie :)
Proxa - Pon 23 Cze, 2008

moze do nich zadzownic i pogadac ze nie masz sklepu i ci to jakos przesla z mozliwoscia wymiany na inny rozmiar ?
metalbeast - Pon 23 Cze, 2008

Cytat:
moze do nich zadzownic i pogadac ze nie masz sklepu i ci to jakos przesla z mozliwoscia wymiany na inny rozmiar


nasmafuje maila ak on towidza

alesklar - Pon 23 Cze, 2008

jeśli chodzi o retbike'a to mam od nich spodnie i powiem tyle, że jeśli chodzi o ochrone przed urazami to wydają się solidne, jakość wykonania - bardzo dobra, ochrona przed zimnem bardzo dobra ale jeśli chodzi o ochrone przed deszczem to słabizna. Niby mają membranę, ale ostatnio jak jechałem w deszczu to po ok 2gim kilometrze przemokły :zdegustowany: No ale za tą cenę nic lepszego nie dostaniesz i ja jak bym kupował drugi raz spodnie to też bym je kupił ;)
Yarccom - Pon 23 Cze, 2008

poczytajcie na forum jest juz post o cichach
tam w cholere opinii

leon - Wto 24 Cze, 2008

Yarccom ma rację:

http://gs500.boo.pl/viewt...der=asc&start=0

Temat dość obszerny, ale warto przeczytać. Z drugiej strony temat ciuchów na moto jest tak obszerny, że w sumie dobrze że został trochę podzielony na podgrupy.

metalbeast napisał/a:
A co o tych sądzicie?
http://allegro.pl/item386...acz_krakow.html


Cytat:
spodobaly mi sie te
http://www.retbike.pl/odz...elite_2008.html


Na letnie upały jedne i drugie odpadają. Pierwsze akurat mam i wczoraj nieźle się w nich pływało, a co do drugich to po opisie mogę ci powiedzieć, że również będziesz miał w nich saunę :zawstydzony:

Keso_turbo - Wto 24 Cze, 2008

metalbeast napisał/a:
spodobaly mi sie te
http://www.retbike.pl/odz...elite_2008.html


Polecam te spodnie sam mam takie dobrze sie sprawują ;) nie sprawdzałem ich tylko w deszczu ale za to zostały sprawdzone podczas gleby 2 tygodnie temu :zalamany: ani spodniom ani mi w nogi nic sie nie stało.[/quote]

leon - Sro 25 Cze, 2008

Keso, a latałeś w nich w takie upały jak w ten weekend (30 stopni w cieniu). Bo ja o swoich, do tego właśnie momentu, napisał bym też że są OK, a teraz najszybciej jak się tylko uda muszę kupić inne :kwasny: Całe lato przed nami, głupio by było teraz kupić spodnie i zacząć w nich latać pod koniec września.
alesklar - Sro 25 Cze, 2008

ja tez mam dokładnie takie i w upały jak się wyjmie podpinkę i pootwiera wywietrzniki to nie jest źle - na pewno się nie pływa - ale wiadomo, że ciepło to jest ;)
Proxa - Sro 25 Cze, 2008

w opisie nie widze ale maja jakies wkladki te spodnie ? na kolana ? czy tam uda ? gompki cokolwiek ?

what? :zdziwko:

alesklar - Sro 25 Cze, 2008

mają półmiękkie protektory na kolanach :)
Keso_turbo - Czw 26 Cze, 2008

leon napisał/a:
Keso, a latałeś w nich w takie upały jak w ten weekend (30 stopni w cieniu)
no nie było mi dane latać w takie upały :( Ale mam już zakupione ochraniacze na takie dni :) i bede śmigał w samych ochraniaczach :) Kurcze musze jak najszybciej zrobić moto bo chciałbym jeszcze z wami pośmigać troche w tym sezonie
GSadmirer - Sob 28 Cze, 2008

Keso_turbo napisał/a:
Kurcze musze jak najszybciej zrobić moto bo chciałbym jeszcze z wami pośmigać troche w tym sezonie


Kurcze, a mi tez zrobisz? :D

manolo - Pon 25 Sty, 2010

Odświeżę trochę temat, bo jestem na kupnie spodni.
Jeżdżę głównie po mieście, czasem do 150km od domu.
Pochodziłem po sklepach oglądałem różne spodnie i mam dylemat. Jeszcze nie spotkałem spodni które by mi odpowiadały. Chodzi o to, że wg mnie są pierońsko grube, w słoneczne dni będzie gorąco! nie mówię o podszewce ale o samym materiale. do tego zazwyczaj czarne.
Druga sprawa to ochraniacze na kolana są małe ochraniają zaledwie kolano(a co z goleniami?) i mam wrażenie że podczas upadku momentalnie się przesuną. Ochraniacze bioder też nie najlepiej bo w większości przypadków wzmocnienie, a nie ochraniacz.
tak się zastanawia czy nie lepiej kupić porządne ochraniacze na kolana + spodenki z ochraniaczami, zależnie od warunków ubierać dżinsy, szturmówki, gore-tex.
Dodam, że mam do wydania max.700zł, nie jest to mało a spodni nie znalazłem.
Nie mówię że wszystkie spodnie sa do d.. ale nie mam szczęścia i nie mogę nic ciekawego znaleźć :/
Macie jakieś propozycje?? Czy w moim przypadku lepiej zainwestować w ochraniacze?

Irys - Pon 25 Sty, 2010

Mierzyłeś Modekę?
Już nie jedna osoba chwaliła sobie te ciuchy. Ja mam kurtkę, dokupuję teraz do nich spodnie. Ochraniacze są porządne, mają modele z odczepianą membraną i podpinką (nie będie tak gorąco w lecie), dodatkowo air-flow'y.
Spodnie są cenowo właśnie do 700 zł (modele '09).

monteki - Pon 25 Sty, 2010

sa nie lepiej kupić dwie pary :

mój przykład

Vannuci -spodnie z cordury z podpinką - ochraniacze CE na kolana i biodra , świetnie zrobione i b. wygodne

jeansy motowear ( czy jakoś taK) kupione na scigacz.pl - jeansy z kevlarem , ochranacze CE na kolanach , znakomite na lato

ja zmieściłem się w tej kwocie z dwiema parami spodni ( fakt , kupowałem w dobrych cenach)

matzec - Pon 25 Sty, 2010

Ja kupiłem sobie póki co tylko Mottoweary. W sumie kupując myślałem przede wszystkim o ich "cywilnym" wyglądzie, bo nie uśmiechało mi się popylać np. na uczelnię w czarnych tekstylnych spodniach, jeszcze lepiej jakby były z szelkami ;) Widzę teraz, że ich zaletą będzie też odpowiedniejsza temperatura w lato. Z drugiej strony może przydało by się coś lepszego, gdyby zachciało mi się robić jakieś trasy, ale może spodnie przeciwdeszczowe albo i cały kombinezon - wystarczą.
manolo - Pon 25 Sty, 2010

A jak wygląda sprawa z ochraniaczami w Mottoweary? Chodzi mi o to czy dobrze przylegają? Czy w razie slizgu faktycznie chronią?
Bo skoro staramy się maksymalnie dbać o bezpieczeństwo to ubranie ma spełniać swoją rolę. Znajomy kiedyś przyszedł w podobnych dzinsach i średnio to wyglądało, ochraniacz latał po całym kolanie. Nie oszukujmy się, w momencie wypadku ochraniacz się przesunie . Może podczas uderzenia będzie amortyzował, a co później??

Tu jest cytat z testu spodni modeka Melville na motogen
"Ochrona kolan jest bardzo dobra, natomiast na udach protektory są dość cienkie, tak jak, niestety, w niemal wszystkich spodniach. Osobiście wolałbym, żeby producenci używali nieco grubszych ochraniaczy, które zapewniałyby lepszą amortyzację podczas uderzenia o asfalt."
I w pełni się z tym zgodzę. Jak oglądałem te wszystkie gacie to ochrona ud i miednicy to jakaś żenada! Kawałeczek grubszego materiału żeby było, a na kolanach miseczki w rozmiarze A. :hyhy:
Wiem że narzekam, ale wku... mnie już szukanie. Zgodzę się że najlepiej mieć dwie pary spodni na chłodne i ciepłe dni, ale gdzie znaleźć spodnie z porządnymi protektorami kolan i ud?? takie które faktycznie chronią przed urazem..

grzes87 - Pon 25 Sty, 2010

manolo napisał/a:
Chodzi o to, że wg mnie są pierońsko grube, w słoneczne dni będzie gorąco!

wg mnie to dobrze ze sa grube im grubszy material to wieksza ochrona prawda ? lepiej beda chronily od wairtu i przy ewentualnej wywrotceniz cienkie "dizny"

matzec - Wto 26 Sty, 2010

manolo napisał/a:
A jak wygląda sprawa z ochraniaczami w Mottoweary? Chodzi mi o to czy dobrze przylegają? Czy w razie slizgu faktycznie chronią?
Bo skoro staramy się maksymalnie dbać o bezpieczeństwo to ubranie ma spełniać swoją rolę. Znajomy kiedyś przyszedł w podobnych dzinsach i średnio to wyglądało, ochraniacz latał po całym kolanie. Nie oszukujmy się, w momencie wypadku ochraniacz się przesunie . Może podczas uderzenia będzie amortyzował, a co później??


W pozycji siedzącej, spodnie są naciągnięte i ochraniacze są zdecydowanie w swoim miejscu. Dodatkowo ich pozycję w górę i w dół i w pewnym stopniu na boki można ustawić pod siebie, bo ochraniacz trzyma się na długi rzep.
Natomiast jak się stoi, no to oczywiście ochraniacz lata, ale to chyba nie ma znaczenia.
Myślę, że ochraniacz zostanie na swoim miejscu w razie uderzenia. Co masz na myśli mówiąc "później"? Nie mam doświadczenia, ale oglądając filmiki na youtubie widzę gości sunących po asfalcie na tyłku, boku, lub toczących się, ale raczej nie szorujących kolanami... ;) Od tego w mottowearach jest kevlarowa podszewka na tyłku, biodrach, z boku uda no i na kolanach.

manolo - Wto 26 Sty, 2010

Czytając różne artykuły o bezpieczeństwie i odpowiednim ubraniu, autorzy wskazują, że ochraniacz spełnia swoją funkcję gdy ściśle przylega do ciała, specem nie jestem ale też mi się tak wydaje.
Co później? Sam napisałeś że "widzę gości sunących po asfalcie na tyłku, boku, lub toczących się, ale raczej nie szorujących kolanami..."; czy ci goście suną po asfalcie w pozycji jak na motocyklu? Nie, na płasko, nogi i ręce latają na wszystkie strony i wtedy ochraniacz zjeżdża i nie chroni, jak się człowiek toczy to jeszcze gorzej.
Chodzi o to że ja nie mówię jak jest.. tylko pytam doświadczonych kolegów, którzy zaliczyli szlify i jeździli w różnych ubraniach, jak to jest z tymi spodniami, bo na mój chłopski rozum nie jest tak kolorowo.

matzec - Wto 26 Sty, 2010

Racja, racja, wtedy już ochraniacz się przesunie, ale myślę, że on jest od ochrony przed uderzeniem a nie szorowaniem po asfalcie. Od szorowania jest warstwa z kevlaru.
Bartek_S - Czw 25 Lut, 2010

A ja mam takie pytanko
Chce kupić spodnie firmy mottowear (jeszcze nie wiem jaki model pewnie urban albo city)
Normalne spodnie mam w rozmiarze 31/34 czyli w pasie wychodzi ok 85 cm a długość nogawki wewnątrz to tez 85 cm
I teraz mam mały dylemat bo w grę wchodzi tylko sprzedaż wysyłkowa (daleko do najbliższego sklepu z w. wym. spodniami)
http://www.defender.y0.pl...wear-polski.php
tutaj są rozmiarówki
Czy ktoś kto posiada może mi powiedzieć czy lepiej wziąć rozmiar S czy M i wtedy w pasie troszkę paskiem ściągnąć? Bo te nogawki niby mają być dłuższe

matzec - Czw 25 Lut, 2010

Zajrzyj do tematu o tych spodniach, było tam trochę rozprawy na ten temat :)
Bartek_S - Czw 25 Lut, 2010

a faktycznie przeoczyłem :/ bo ostatnio czytałem troszkę i myślałem ze to było zawarte w tym temacie wiec napisałem tutaj posta. dzieki
Emwu96 - Pon 08 Mar, 2010

Witam,

mam pytanie co do spodni na moto.
Potrzebuje jakis spodni takich tanich do 100zł bo zapisalem sie na kurs na A a nie mam zadnych spodni nadajacych sie na moto.
Chce kupic jakies bojowki na allegro po taniosci, ale moze ktos kupowal jakies inne np nie wiem dobrze by bylo zeby byly cieple.

jacek - Pon 08 Mar, 2010

Jak chcesz ciepłe to se załóż gacie albo narciarskie i jak chcesz sobie rozwalić albo poprzecierać kolana w innym przypadku kup np. używane spodnie tekstyle na moto
matzec - Pon 08 Mar, 2010

Emwu96, niepotrzebne Ci spodnie motocyklowe na kursie. Chyba nie zamierzasz uczestniczyć w wypadkach podczas jazdy na mieście 50 km/h z instruktorem...serio, szkoda kasy ;) Załóż po prostu jeansy, a pod nie kalesony. Spodnie narciarskie też brzmią jak niezły pomysł. Masz jazdy już teraz, czy będziesz miał jak będzie cieplej?
100 zł odłóż na rzecz porządnego stroju który kupisz później ;)

Kozakov - Wto 09 Mar, 2010

matzec, nikt nie zamierza uczestniczyć w wypadkach co nie znaczy że na kurs nie ma sensu kupować bezpiecznych ciuchów. Jak miałem glebę na GSie przy 30km/h i żałuję że nie miałem ochraniaczy na kolanach i biodrach.
jacek - Wto 09 Mar, 2010

Powiedzmy że na kursie to człowiek sie czuje jeszcze mało pewnie i nie szaleje ale po co kupowac dwa razy. Jak sie jest zdecydowanym na motocykl to można odrazu kupić docelowe spodnie.
Paulo - Pią 02 Lip, 2010

Hello :)
Odgrzeję temacik ;)
Mam pytanko do Was - czy wie ktoś, gdzie na Śląsku można kupić spodnie letnie Held Force ? Ew. gdzie jest jakiś sklep operujący tą marką? Byłbym bardzo wdzięczny :) Właśnie nie chcę z Allegro, wolę sam przymierzać, a i na Allegro mało ich... Pozdrawiam!

Emwu96 - Sro 23 Lut, 2011

Co myslicie o kupowaniu uzywanych spodni skorzanych z allegro ?
Grzechu16 - Sro 23 Lut, 2011

Nie polecam. Kupiłem i przekonałem się że takie rzeczy trzeba samemu przymierzyć. Co innego pomierzyć na sztywno długość i porównać ze swoimi "wymiarami", a co innego ubrać i sprawdzić jak sprawa wygląda podczas uginania kolan, siadania itp.
kruk - Sro 23 Lut, 2011

Emwu96 napisał/a:
Co myslicie o kupowaniu uzywanych spodni skorzanych z allegro ?

Tylko jeśli jest to taka okazja, że w razie nieprzypasowania będziesz w stanie sprzedać je bez straty. Ja tak kiedyś kupiłem moto-jeansy, nie podpasowały mi i zaraz potem odsprzedałem, jeszcze kilkanaście złotych byłem do przodu.

smirnov - Sro 30 Mar, 2011

To maże ja zapytam co sądzicie o takich najtańszych z allegro.

Zdaję sobie sprawę, że to nic fajnego ale wiem, że niestety w tym sezonie nie będzie mnie stać na zakup normalnych spodni. A wydaje mi się że będzie to lepsze niż zwykłe jeansy. Ale może właśnie się mylę. Proszę o opinie. Może ktoś już coś takiego kupił i może coś na temat napisać.
http://allegro.pl/arapaho...1516295656.html
lub takie
http://allegro.pl/arapaho...1529390958.html

mr0zd - Sro 30 Mar, 2011

Dla mnie to ten materiał wygląda gorzej niż jeans od Big Stara...
Już lepiej te 150zł na same ochraniacze wydać...

Kat - Sro 30 Mar, 2011

Ja się nad takimi zastanawiam:
http://allegro.pl/jeansy-...1531639880.html

Jakieś opinie?

grzes87 - Czw 31 Mar, 2011

lepiej dozbierac i kupic motowear, najansze kosztuja od 320 zeta jakos. na motogen.pl jest test spodni jensowychkontra asfalt wiec warto przesledzic temat
smirnov - Czw 31 Mar, 2011

Hmmm czyli w tym roku będę musiał kupić ochraniacze na kolana.
No i zbierać, zbierać, żeby na przyszły sezon kupić dobre spodnie.
No a jak właściwie się mają moto jeansy do cordury?
Czy da się bezproblemowo po wypięciu środka z cordury jeździć normalnie w lecie przy 30?
No bo pod jeansy jakieś kalegatki i się cieplej robi.

AdamSsS - Czw 31 Mar, 2011

od tego jest odzież termoaktywna
smirnov - Czw 31 Mar, 2011

hmm no właśnie w zeszłym tygodniu kupiłem w lidlu.
Ciekaw jestem jak się będą sprawdzać.
Tylko co miałeś na myśli?
Czy o jeansach i termoaktywnym czy cordura i termoaktywne??

Swiety - Pon 11 Kwi, 2011

http://www.motochallenge....products_id=992

ja sobie zakupiłem buse bormio jestem zadowolony tylko mają jedną wadę
kieszenie na ochraniacze na kolana są z otworem na dole. i zdecydowanie sam rzep to za mało już jeden ochraniacz zgubiłem w czasie jazdy

Emwu96 - Sro 13 Kwi, 2011

dzisiaj przymiezalem w sklepie spodnie ozona model yark (ze wzgledu na to, ze chciales zobaczyc ktory rozmiar mi przypasuje bo chce z allegro brac) no i k... L zajebiscie lezy
i do tego spodnie tez fajne bardzo mi sie spodobaly, jak na razie po przymiarce 0 zastrzezen i raczej przemowily zebym je wlasnie kupil.
na allegro cena 276+ przesylka, w sklepie 299, wiec wychodzi na jeden ... no ale jak bedzie to zobaczymy. Poki co trzeba isc na majowke do pracy i na nie zarobic :)

kruk - Czw 14 Kwi, 2011

Ja bym brał przez Allegro, bo w razie czego masz 10 dni na oddanie (jak nie pozrywasz metek), a przymiarka w domu jest lepsza niż na szybko w sklepie. Możesz sobie dosiąść swojego moto i zobaczyć czy Ci wygodnie. Ja właśnie sprzedaję spodnie, które w sklepie wydawały mi się dobre na mnie, a już podczas pierwszej jazdy zmieniłem zdanie.
grzywka44 - Sob 16 Kwi, 2011

ja zakupiłem ostatnio w Larssonie takie o to spodenki jak dla mnie rewelacja za przystępną cenę. Jeżeli chodzi o Jeansy to mi podpasowały najlepiej z tych które do tej pory posiadam.
yaszczi - Nie 17 Kwi, 2011

Na jesieni tez zakupiłem sobie jeansy freestara. Bardzo dobra jakość. W moto-akcesoriach była wyprzedaż i przytuliłem je za 269 zł :D
ls2jackson - Wto 03 Maj, 2011
Temat postu: modeka T-5
jak jest wasza opinia o spodniach modeka T-5 , kosztuja około 300PLN , śmiga ktoś w takowych ?
Emwu96 - Wto 21 Cze, 2011

Emwu96 napisał/a:
dzisiaj przymiezalem w sklepie spodnie ozona model yark (ze wzgledu na to, ze chciales zobaczyc ktory rozmiar mi przypasuje bo chce z allegro brac) no i k... L zajebiscie lezy
i do tego spodnie tez fajne bardzo mi sie spodobaly, jak na razie po przymiarce 0 zastrzezen i raczej przemowily zebym je wlasnie kupil.
na allegro cena 276+ przesylka, w sklepie 299, wiec wychodzi na jeden ... no ale jak bedzie to zobaczymy. Poki co trzeba isc na majowke do pracy i na nie zarobic



jednak nie kupilem tych spodni.

Teraz mysle nad kupnem ozone pro.
Takie ze wstawkami skorzanymi, czyli tekstylno skorzane spodnie

ktos ma takie ? albo zna jakies opinie?

leszko80 - Nie 26 Cze, 2011

Witam

Czy mógłby mi ktoś doradzić na temat tych spodni. http://allegro.pl/spodnie...1680861193.html
Kupiłem już kórtke z tej serii. I chciałbym kupić też spodnie i mam wielki dylemat, odnośnie dobrania rozmiaru. Jako że nie należe do zbyt wielkich osób to interesujace mnie rozmiary to M i S. I nie wiem na jakie się zdecydować, czy lepiej troszkę ciaśniej/przylegająco do ciała czy może ciutkę większe. Dodam że oby dwie pary przymierzałem z podpinką na zime.

Pozdrawiam

RedShadow - Nie 26 Cze, 2011

Zdecydowanie te mniejsze, spodnie muszą dobrze przylegać do ciała żeby spełniać swoją rolę, tylko pamiętaj że tekstylne się nie rozciągną więc jeśli np. są przymałe po zgięciu kolan to odpadają.
Machu - Nie 26 Cze, 2011

RedShadow napisał/a:
spodnie muszą dobrze przylegać do ciała żeby spełniać swoją rolę,


mógłbyś rozwinąć myśl?

RedShadow - Nie 26 Cze, 2011

Chodzi o to że spodnie mają ochraniacze a jak są luźne to ochraniacz będzie się przesuwał i w razie W nie będzie tam gdzie powinien być żeby chronić jak najlepiej.
kempes - Wto 28 Cze, 2011

Siema.
Planuję zakup spodni na moto. Czytając różne wypowiedzi, stwierdziłem że prawdopodobnie i tak będzie trzeba kupić jakieś jeansy (np. mottowear) na upały i tekstylne na gorszą pogodę. Zastanawiam się jednak, czy nie lepiej kupić lepsze spodnie tekstylne, a zamiast jeansów kupić tylko ochraniacze na kolana (np. http://moto.allegro.pl/oc...1672694353.html lub http://moto.allegro.pl/pr...1681280305.html ) i ubierać je pod zwykłe jeansy, czy jednak bezpieczniej kupić typowe motodżiny :P ? Macie jakieś doświadczenia w tym temacie?

Kat - Wto 28 Cze, 2011

motojeansy maja jeszcze kewlar tu i tam który chroni przed przetarciem materiału w newralgicznych miejscach.
cypis - Wto 28 Cze, 2011

Poza tym te jeansy były w testach różnych i nieźle im poszło. Do tego po necie panoszą się zdjęcia jeansów po ślizgach i dają radę podobno, ja takie kupuje niedługo.
mr0zd - Wto 28 Cze, 2011

Bierz te na dwóch zawiasach. Te od motonity to to samo co Adrenaline MX master pro
RedShadow - Wto 28 Cze, 2011

Jak dla mnie to takie ochraniacze są dobre na enduro, przy wypadku na asfalcie po prostu nie zapewnią wystarczającej ochrony.
kempes - Wto 28 Cze, 2011

RedShadow napisał/a:
Jak dla mnie to takie ochraniacze są dobre na enduro, przy wypadku na asfalcie po prostu nie zapewnią wystarczającej ochrony.


Dlaczego tak sądzisz? Mi się właśnie wydawało, że takie ochraniacze dają lepszą ochronę bo np. trzymają też kolano przed wykręceniem na boki. Chociaż to tylko moje domysły.

Argument Kat'a o wzmocnieniach typowych moto jeansów do mnie przemawia. Sam już nie wiem co będzie jednocześnie w miarę wygodne i bezpieczne, ale dobre texty i tak kupię.

RedShadow - Wto 28 Cze, 2011

Pisząc o wystarczającej ochronie miałem na myśli że nie pomogą przy szlifie, wtedy po prostu potrzebne są porządne spodnie motocyklowe.
Irys - Wto 28 Cze, 2011

Ogromną przewagą motojeansów jest kevlar.
Zakładając że jeździmy w jeansach głównie po mieście, przy prędkościach mniejszych, bardzo często zdarza się że upadamy głównie na tyłek/biodra. A wtedy ochraniacze kolan, jak dobre by nie były (zawiasowe czy nie), nic nam nie pomogą - zetrzemy sobie tylko skórę na tyłku jeżeli zwykłe jeansy puszczą.
Osobiście mam dwie pary Mottowearów i szczerze je polecam - model Combat miałam okazję testować przy ostatnim dzwonie ;)

kempes - Wto 28 Cze, 2011

Ok. Dzięki za wypowiedzi. W takim razie trzeba przyczaić się na jakąś promocję/wyprzedaż i kupić te mottoweary :)
Kat - Wto 28 Cze, 2011

A co sądzicie o jeansach innych firm? np takie: http://allegro.pl/arapaho...1679874612.html Warte to coś? ktoś się spotkał?
RedShadow - Wto 28 Cze, 2011

Ja na oldtimerze we Wrocławiu kupiłem takie spodnie: http://www.retbike.pl/kat...stylne/retjeans. Tak, wiem, nie mają kevlaru i ogólnie nie wiadomo co to, ale kosztowały mnie równo 59zł, ponieważ są w nietypowych rozmiarach (czyli dobre na mnie :D ). Jeszcze je dobrze obadam, ale myślę że do dojeżdżania na uczelnię przez miasto powinny starczyć.
mr0zd - Wto 28 Cze, 2011

@Kat, te Arapaho kupił koleś z SV forum i po pierwszym praniu się rozpadły- odradzam.

Jeansy motocyklowe za 59zł? Tosz to cywilne więcej kosztują :zdziwko:
A te ochraniacze nie nadają się na cross/enduro, bo za bardzo ograniczają ruch kolana.

RedShadow - Wto 28 Cze, 2011

Też byłem zdziwiony, ale sprzedawał to sam producent i mówił że taka cena bo po prostu ktoś coś pomylił i są niezbyt wymiarowe. A tyle co dałem to jak sie okaże że się rozpadną szybko to się niezbyt zmartwię :)
Irys - Wto 28 Cze, 2011

Kat, również odradzam te jeansy. Kolega miał parkingówkę i to mu podobno starczyło żeby mieć na tyłku przetarcie które nie kwalifikowało się do szycia.
studi - Wto 28 Cze, 2011

Ja mam jakieś Louisoskie/Moto-Akcesoryjne FreeStar takie jak na tej aukcji -> http://allegro.pl/spodnie...1611948935.html

Zasadniczo są ok, ale na szczęście nie musiałem ich testować w razie W, natomiast pierwszą rzeczą którą zrobiłem to wymieniłem wszystkie protektory (kolanowe i biodrowe) na coś sensowniejszego niż firmowa pianka, która daje tylko złudzenie ochrony.

kempes - Wto 28 Cze, 2011

Chyba Yarccom takie jeansy ma w ofercie, więc może wie coś więcej (czy ludzie często oddają na gwarancji, itp.).
kiler - Wto 28 Cze, 2011

A słyszał ktoś o takich jeansach jak te z aukcji poniżej?

http://allegro.pl/spodnie...1684410841.html

kiler - Pon 04 Lip, 2011

studi napisał/a:
natomiast pierwszą rzeczą którą zrobiłem to wymieniłem wszystkie protektory (kolanowe i biodrowe) na coś sensowniejszego niż firmowa pianka,


Mógłbyś zdradzić co kupiłeś? ;) Sam poszukuje jakiś ochraniaczy do spodni, a nie wiem co kupić.

studi - Pon 04 Lip, 2011

paweu napisał/a:
Mógłbyś zdradzić co kupiłeś

Louisowski Prosafe II

Yarccom - Wto 05 Lip, 2011

tak mam je w ofercie
na kilka sprzedanych tylko miałem jeden zwrot z powodu złego dobrania rozmiaru
tak poza tym wydają się być OK

Worek - Wto 05 Lip, 2011

Ja jeżdżę w jeansach Freestar. Mają wbudowane protektory kolan i bioder i niby są podszyte kevlarem :oczami: Generalnie moge powiedzieć ze są wygodne, w czasie ulewy która wczoraj mnie spotkała nawet bardzo nie przeciekły, zimno w nich nie było :D Jak się sprawują w czasie szlifu/wypadku nie potrafię powiedzieć ale mam nadzieję że choć trochę chronią
Jak na cene 350 złotych to chyba warto kupić na miasto ;)

SeBoL - Wto 05 Lip, 2011

Ja akurat jeżdżę w tych o których pisał Worek - w deszczu przemakają - po 10-15 minutach jazdy bez kondona na ostatnich deszczach przemokły mi w całości... pod tym względem LIPA!
mr0zd - Wto 05 Lip, 2011

A to jeansy mają być wodoodporne?
SeBoL - Wto 05 Lip, 2011

nigdy nie będzie, zwłaszcza, że skład to 40% bawełna i 60% cordura
mr0zd - Wto 05 Lip, 2011

Więc dlaczego oceniasz jeansy pod względem wodoodporności?
SeBoL - Wto 05 Lip, 2011

Worek napisał/a:
w czasie ulewy która wczoraj mnie spotkała nawet bardzo nie przeciekły, zimno w nich nie było :D

Cytat:
po 10-15 minutach jazdy bez kondona na ostatnich deszczach przemokły mi w całości...


nie oceniam, piszę, że wystarczy jedynie pojeździć dłużej lub większy deszcz aby te przemokły "do gaci" :chytry:

Worek - Sro 06 Lip, 2011

To wiadomo, ale mimo tego na miasto są spoko :D
affectpct - Pon 04 Cze, 2012
Temat postu: Ma ktoś godne p[olecenia jeany motocyklowe?
Koniecznie uparłem się na jeasny motocyklowe może ktoś cos polecić?
Kat - Pon 04 Cze, 2012

mottowear combat.
wymiatacz - Pon 11 Cze, 2012

Ja mam właśnie zamiar kupić takie coś ....
http://allegro.pl/spodnie...2401342455.html
albo takie: http://www.motogen.pl/lab...rban,art80.html (strasznie się na nie napaliłem :P )
to będa moje pierwsze spodnie więc za taka kwote bo chce sie najpierw oswoić i zobaczyć czego będe potrzebował i na co zwracać uwage w trakcie jazdy w spodniach.
bo męczy mnie pare pytań...
Czy bardziej opięte czy może jednak luźne...
Więcej wywietrzników czy jednak 2 ale dobrze usytułowane... itp.

Potem wybiore coś co będzie mi odpowiadało w 100 % i będzie dopasowane do moich potrzeb. A nie żebym kupił spodnie za 600 zł i powiedział potem... kurde przydało by się tu to, a tu to... i jescze wywietrznik i kieszonka na telefon itp itd.

adasadas2 - Nie 06 Sty, 2013

Również odświeżę temat..
Otóż zakupiłem sobie ostatnio taką kurtkę:


i teraz poszukuję do niej jakiś spodni, znalazłem takie:
http://moto.allegro.pl/sp...2917396404.html

http://moto.allegro.pl/sk...2889812620.html

niestety te drugie bez protektorów:/
Proszę o Wasze opinie na ich temat, może ktoś już w takich jeździ, a może macie lepsze propozycje tak w granicach 300-400 zł, bo wyżej wyczytałem, że skórzane spodnie na GS-a to nie bardzo (choć nie wiem czemu;p ponoć skóra jest bardziej wytrzymała )
Proszę o opinię, ewentualnie jakąś lepszą radę co do wyboru spodni.

ingaginger - Nie 06 Sty, 2013

"skórzane nie bardzo" to chyba czysto indywidualna kwestia gustu :) ja zauważyłam, że w skórzanych mniej mi się tyłek po kanapie ślizga ;)
moim zdaniem protektory koniecznie! asfalt lubi przyciągać wszędzie, a kolana cholernie łatwo uszkodzić natomiast dużo trudniej naprawić.

ja osobiście śmigam w spodniach skórzanych probikera, udało mi się kupić na wyprzedaży w lousie. nie miałam jeszcze okazji testować ich w kontakcie z asfaltem ale w trakcie jazdy sprawowały się bardzo dobrze - przynajmniej w zakresie temperatur od jakichś +20 do ok. +5

Piotras_5 - Nie 06 Sty, 2013

Mam pytanie do tutejszych kobitek!
Jakie macie spodnie na moto - firma / cena / jak się sprawują? Szukam tekstylnych spodni dla plecaczka i ciężko coś dobrego wydobyć do 400 zł tak około.

Pozdro!

ingaginger - Pon 07 Sty, 2013

Ja tekstylne mam Modeka Stela - niestety nie pamiętam ile kosztowały bo były sprzedane z jakąś zniżką :( Z tego co pamiętam Modeka ma cenę ok. 600zł, więc wiem, że jest to sporo ponad Twój budżet - ale może akurat jest gdzież obniżka albo ktoś odsprzedaje?
Ogólnie sprawują się bardzo dobrze - jeździłam w nich zwykle w temperaturze poniżej 10st. bo w takim okresie kupiłam ;) Jedynym problemem były raczej krótkie buty ponieważ wiało mi czasami zimnym powietrzem po kostkach. Jeździłam w nich m.in. na uniwerek więc spędzając tam kilka godzin nie brałam nigdy spodni na zmianę tylko otwierałam wywietrzniki i nie było żadnego dyskomfortu (chociaż u mnie na uniwerku czasami oszczędzają z grzaniem).
Wg mnie ładnie się układają i są wygodne.

Nie miałam okazji testować w większych ulewach ale 15min. w deszczu dały radę bez problemu ;)

Kontakt z asfaltem zaliczony ale przy minimalnej prędkości (no cm zabrakło żeby wyhamować bez wbijania się w bok samochodu :D ), w takich warunkach brak jakichkolwiek śladów na spodniach.

No i co w Modece fajne - kupowałam u siebie w Lublinie, rozmiar sprowadzony bo nie mają wszystkich na sklepie (ale ważne - jeśli zdecydujesz się na tą firmę, a osobiście polecam, trzeba zwrócić uwagę że jest różnica w rozmiarach pomiędzy modelami) i od razu zostało mi zaproponowane czy normalna długość czy coś trzeba z nią robić (nie wiem czy to normalne zachowanie w tej branży, ale było miło usłyszeć pytanie).

Nawet jak w internecie ceny są jakieś ponad budżet zajrzyjcie do sklepu - jeśli macie taką możliwość - ponieważ obniżki czasami mają na prawdę bardzo dobre :)

A! Jak byłam w lubelskim modekowym sklepie jesienią dwukrotnie to pamiętam, że widziałam sporo ciekawych przecen a skoro zima teraz to powinno ich być więcej. Ja szukałam ciuchów 3-warstwowych więc tam z obniżkami nie szaleli ale na trochę lżejsze pamiętam spore przeceny :)

_ANIOŁ_ - Pon 07 Sty, 2013

Ja kupiłem 4-bikera z odpinaną podpinką za niecałe 500. Drugi raz kupiłbym te same :)
valmara - Wto 08 Sty, 2013

_ANIOŁ_ a jaki model 4-bikera wziąłeś.
_ANIOŁ_ - Wto 08 Sty, 2013

Dokładnie te http://www.4-biker.pl/spodnie4tex.php

z ceną się pomyliłem, bo 500 do kosztowały dla mojej dziewczyny :)

Duży plus dla tych spodni, bo dupa się nie ślizga na gieesowej kanapie :)

drug0n - Czw 10 Sty, 2013

Nie wziąłbym tekstyla bez odpinanej membrany. Fajnie też mieć wywietrzniki, zwiększa to uniwersalność ciuchów.
Piotras_5- w tej cenie można znaleźć zacne rzeczy, wystarczy poszukać. Jak patrzę na różne wyprzedaże to właśnie najlepsze ceny mają damskie ciuchy. Na stronie intermotors byłeś? Mają outlet i czasem można dorwać różne fajne rzecz.

_ANIOŁ_ - Czw 10 Sty, 2013

Te, które kupiłem i są w linku mają odpinaną membranę, na brak wywietrzników jakoś nie narzekałem, bo na postoju niewiele dadzą, a w naprawdę gorące dni się ich nie zakłada :)
drug0n - Nie 13 Sty, 2013

To co nosisz w lato?
danny - Nie 13 Sty, 2013

W lato pewnie lata w ochraniaczach na kolana. Polecam, ale tylko na miasto ;] . Na trase to jednak za duze ryzyko.
_ANIOŁ_ - Nie 13 Sty, 2013

danny napisał/a:
W lato pewnie lata w ochraniaczach na kolana. Polecam, ale tylko na miasto ;] . Na trase to jednak za duze ryzyko.


Dokładnie, choć nie mieszkam w mieście :]

Bartek89 - Pon 18 Lut, 2013

Doradźcie czy warto kupować spodnie motocyklowe jeans z kevlarem z ochraniaczami http://www.barcoracing.pl...evlar/39-s.html czy lepiej zainwestować w same ochraniacze na kolana.
Lepiej jeździć w takich jeansach z kevlarem czy mogą być zwykłe jeansy z ochraniaczami? Narazie musi mi wystarczyć jedna z tych opcji bo nie mam teraz kasy na lepsze tekstylne spodnie na ten sezon.

freedek - Pon 18 Lut, 2013

Spodnie z kevlarem. Zwykły jeans Ci się przetrze na pierwszym kamyczku.
http://www.motogen.pl/Jea...arciu,7824.html

Machu - Pon 18 Lut, 2013

Bartek89 napisał/a:
Doradźcie czy warto kupować spodnie motocyklowe jeans z kevlarem z ochraniaczami http://www.barcoracing.pl...evlar/39-s.html czy lepiej zainwestować w same ochraniacze na kolana.
Lepiej jeździć w takich jeansach z kevlarem czy mogą być zwykłe jeansy z ochraniaczami?


http://forum.gs500.pl/vie...er=asc&start=60

skazawisla1 - Wto 19 Lut, 2013

ja kupiłam ostatnio spodnie Modeki Virginia Lady, co myślicie ?
http://images.okazje.info...rginia-lady.jpg

Podkopnik - Wto 19 Lut, 2013

Fajne spodnie :)
Exodus - Wto 19 Lut, 2013

skazawisla1, myślimy, że zdjęcie z katalogu nie oddaje pełni piękna tych spodni.. Przekonaj nas do nich innym zdjęciem..

PS: no ładne, a jaka góra do nich?

skazawisla1 - Wto 19 Lut, 2013

kurtka niestety ma juz ponad 0,5 roku;p http://www.ombre-shop.pl/divine/KURTKI/D4/3b.jpg
hmm może zdjęcie z panią pomoże;p
http://www.motogen.pl/gfx...inia_lady_5.jpg

betasza - Wto 26 Lut, 2013

Jeździłam jesienią w tekstylnych "Modeka", ale napisałam list do Mikołaja żeby na lato przyniósł mi jeansy z kevlarem (przyniósł). Bywało, że w Modekach się gotowałam jak przypiekło słońce i niekomfortowo się czułam poza motocyklem :) Myślę, że jeany są lepszą opcją do miasta, ale na trasę chyba bym ubrała modekę.
Bartek89 - Sro 27 Lut, 2013

Które spodnie polecacie kupić ? Są to jeansy z kevlarem, dwie różne firmy i nie wiem jakie wziąć... :niepewny:
1. http://moto.allegro.pl/je...3037122194.html
2. http://moto.allegro.pl/sp...2992670500.html

yaszczi - Sro 27 Lut, 2013

jak już weź te pierwsze, mają też na biodrach protektory, nie tylko na kolanach jak te drugie
marcinlbn18 - Sro 27 Lut, 2013

Bartek a nie lepiej tekstyle jakieś szukac? jeans jest jchyba mało praktyczny, jedna gleba i zdarte ( tzn tylko wierzchnia warstwa ale wygląda juz kiepsko). Ponadto protektory mało stabilne podobnoz.

Jak idzie kompletowanie stroju tak w ogole? Mi jeszcze tylko rękawic brakuje. Dziś mialem fuksa i kupilem za 150 zl nowe buty ozone moto, az sie pochwale:

Bartek89 - Sro 27 Lut, 2013

Za kwotę, którą mam do wydania nic lepszego nie znajdę, więc lepiej wziąć coś z protektorami i kevlarem niż w zwykłych jeansach jeździć ;)
przynajmniej narazie :)

P.S Kompletowanie stroju powoli dobiega końca, zostały mi tylko te spodnie, no i buty by pasowało jakieś :P

sting126 - Czw 28 Lut, 2013

Jak masz ograniczony budzet to sprobuj sie wybrac do Protektora na Kunickiego (a w zasadzie bylego Protektora). Jakis czas temu za bezcen wysprzedawali wojskowe buty jakie nasi zolnierze uzytkuja w Afganistanie. Jako, ze mi sie rozlecialy slomy to tymczasowo zakupilem te (za 40 zl bodajze) i przelatalem w nich 2 czy 3 miesiace i w tym roku chyba dalej bede w nich jezdzil bo uwazam je za bardzo wygodne na moto a przy okazji mozna w nich swobodnie chodzic po zakonczeniu jazdy :)
yaszczi - Czw 28 Lut, 2013

Cytat:
Za kwotę, którą mam do wydania nic lepszego nie znajdę, więc lepiej wziąć coś z protektorami i kevlarem niż w zwykłych jeansach jeździć ;)


to weź te co mają więcej tych protektorów w komplecie

Bartek89 - Czw 28 Lut, 2013

Już zamówiłem te z protektorami na kolanach i na biodrach, jutro powinny przyjść :)
skazawisla1 - Pią 01 Mar, 2013

marcinlbn18 napisał/a:
Dziś mialem fuksa i kupilem za 150 zl nowe buty ozone moto, az sie pochwale:


też mam takie :rotfl:

kepa4 - Pon 18 Mar, 2013

Chcę kupić spodnie zanim zrobi się ciepło. W mojej okolicy niestety nie ma zbyt wielu sklepów i dużego wyboru, ale znalazłem niedaleko sklep, który oferuje spodnie KingBike. Modele Spark i Scorpio.

SPARK : http://allegro.pl/spodnie...3095973935.html
SCORPIO : http://allegro.pl/spodnie...3095973950.html

Czy ktoś może miał styczność z tymi spodniami, ma jakieś spostrzeżenia?

squarek - Pon 18 Mar, 2013

Ja mam styczność z tą firmą. Jest to polska firma produkująca swoje produkty tam gdzie taniej. Tutaj akurat nie są to Chiny tylko Pakistan. Trzeba zwracać uwagę na wymiary. W rzeczywistości są one mniejsze. Podawany jest rozmiar zewnętrzny a wewnątrz jest jeszcze podpinka i membrana. Protektory wizualnie są poprawne. Nie jest to gąbka, bardziej przypomina to grubą ale elastyczną gumę. Po zakupie trzeba dokładnie przejrzeć bo jak to w tańszych produkcjach wystają zabłąkane nitki które trzeba odciąć. Za te pieniądze jak dla mnie jest to kategoria "poprawne".
Mix - Sob 30 Mar, 2013

Miał ktoś styczność ze spodniami firmy 4biker?

Konkretnie jestem zainteresowany dwoma modelami:

http://4biker.pl/whiterider.php

http://4biker.pl/jeanscordura.php

robert3 - Sob 30 Mar, 2013

Niedawno sprawilem sobie kurtkę Ghost Biker firmy 4biker dobra jakosc w bardzo dobrej cenie (byla promocja) opinie znajomych co do tej firmy przekonaly mnie do kupna. Znajomi chwalą sobie kurtki i spodnie tej firmy, u mnie plusem bylo to ze do sklepu firmowego mialem okolo 60 km i moglem sobie dopasowac rozmiar. Ja jestem zadowolony z tej firmy a ceny maja przystepne.
pawel - Sob 30 Mar, 2013

Ja kupiłem kurtkę 4bikera i śmigałem w niej w piątek. Temp. ok 4 stopni. Jechałem ok 60-70 km/h krótki dystans ale silny wiatr. Złego słowa nie mogę powiedzieć. A cena kurtki 200zł :D :D
misiorek - Sob 30 Mar, 2013

ja posiadam ozone delta i też nie widzę, jak na razie minusów... przejechałem dzisiaj w temp. 5 stopni 30km ze średnią prędkością 70km/h i nie czułem zbytnio zimna, mając na sobie tylko t-shirt
DaDa - Sro 24 Kwi, 2013



A ja nabyłam takie przed wczoraj :oczami:
http://www.mottowear.pl/p...ans/kira-x.html

ingaginger - Sro 24 Kwi, 2013

Kurcze, świetnie wyglądają! Jak się sprawdza podszycie kewlarem i jak się tak ogólnie noszą?
DaDa - Sro 24 Kwi, 2013

No tak od strony komfortu, to w sumie jak zwykłe, proste jeansy. W środku nic nie drapie, nie blokuje ruchów.. Tylko tyle, że jak się zaczyna ten pas dodatkowy na tył, to przy biodrach troszeczkę uciska szew jak się długo nosi.
Ochraniacze włożone, nie wiem jak to ze szlifem :P Ale jak miałam dziś spodnie praktycznie cały dzień, bo na moto i w pracy to się nie przesuwały i nie przeszkadzały w ogóle.

adasadas2 - Sro 24 Kwi, 2013

Mix napisał/a:
Miał ktoś styczność ze spodniami firmy 4biker?

Konkretnie jestem zainteresowany dwoma modelami:

http://4biker.pl/whiterider.php

http://4biker.pl/jeanscordura.php


Ja z kolei posiadam spodnie 4-biker'a http://online4-biker.com/...LEATHER-LONG/89
co prawda zrobiłem w nich dopiero 300 km i jak narazie jestem z nich zadowolony. Jak na warunki pogodowe z ostatnich dni spisują się rewelacyjnie. Wykonanie moim zdaniem solidne. No i roczna gwarancja ;)

ingaginger - Sro 24 Kwi, 2013

Transi_eft napisał/a:
No tak od strony komfortu, to w sumie jak zwykłe, proste jeansy. W środku nic nie drapie, nie blokuje ruchów.. Tylko tyle, że jak się zaczyna ten pas dodatkowy na tył, to przy biodrach troszeczkę uciska szew jak się długo nosi.
Ochraniacze włożone, nie wiem jak to ze szlifem :P Ale jak miałam dziś spodnie praktycznie cały dzień, bo na moto i w pracy to się nie przesuwały i nie przeszkadzały w ogóle.


Pytałam bo pamiętam, że kiedyś czytałam jakąś opinię na ich temat, że w ciepłe i gorące dni do jazdy są ok ale już do chodzenia niezbyt bo jest efekt sauny. No i że ponoć ochraniacze na biodrach się przesuwają, ale może to tylko taka jednostkowa opinia :)

DaDa - Sro 24 Kwi, 2013

No, może jak się zrobi 30st. to będzie gorzej, na razie jestem zadowolona.
A co do ochraniaczy to już się wystraszyłam, że mi nie dali, a to przecież komplet i można sobie dowolnie włożyć.

Tak więc w obecnym stanie, tj. gdzie spodnie dobrze leżą na biodrach, włożenie tam ochraniaczy jest po prostu niemożliwe ^^
Zresztą po ostatnim szlifie biodra jakoś kurtka bardziej chroniła (jakoś się musiałam skulić czy coś xD ), a na spodniach tekstylnych ochraniacz na kolano właśnie.

ingaginger - Sro 24 Kwi, 2013

Z tego co pamiętam to na biodra trzeba akurat dokupić i dodają tylko te na kolana. I coś pamiętam, że ta guma na nerki to częściej się zwijała i wkurzała niż pomagała ;)
DaDa - Sro 24 Kwi, 2013

Jak dla mnie guma jest świetna, bo wiadomo, że pod moto tunikę trudno założyć :P A tak to ciepło w korzonki ^^
AirMJ - Czw 25 Kwi, 2013

ingaginger napisał/a:
Pytałam bo pamiętam, że kiedyś czytałam jakąś opinię na ich temat, że w ciepłe i gorące dni do jazdy są ok ale już do chodzenia niezbyt bo jest efekt sauny.


a czy jak się założy zwykłe jeansy w ciepłe dni (powyżej 20 kilku stopni) to nie jest sauna? :D

W długich spodniach zawsze jest ciepło, a te zawsze lepsze niż tekstyle :]

ingaginger - Czw 25 Kwi, 2013

Wiesz to zależy z jeansami i sauną :P Jeans jeansowi nierówny, model spodni innemu modelowi również.

AirMJ napisał/a:
W długich spodniach zawsze jest ciepło, a te zawsze lepsze niż tekstyle :]


W jeansach motocyklowych w lecie nie jeździłam, ale w zwykłych z ochraniaczami dodatkowymi owszem - ale po zakupie tekstylnych już nigdy o tym nawet nie pomyślę. Wywietrzniki jednak są niezastąpione jak dla mnie. Ale widzę, że Ty jeździłeś, w dodatku w tym modelu, fajnie wiedzieć :D

AirMJ - Czw 25 Kwi, 2013

ingaginger napisał/a:
Jeans jeansowi nierówny


to że czasem napisane jest jeans to wcale nie znaczy, że to prawdziwy jeans :D

ingaginger napisał/a:
Ale widzę, że Ty jeździłeś, w dodatku w tym modelu, fajnie wiedzieć :D


w tych raczej nie :P na bank nie leżałyby tak fajnie i efektownie jak na was :D

ingaginger - Czw 25 Kwi, 2013

Dlatego właśnie pytałam o ten konkretny model a nie o ogół ;)
Semy - Sro 25 Gru, 2013

A śmiga ktoś z was może w spodniach freestar:
http://freestar-moto.com/...e-road-vintage/

Myśle że na dojazd do roboty będą się nadawały idealnie, i ochorna i wygoda i nawet wyglądają normalnie.

yaszczi - Sro 25 Gru, 2013

Freestary, ale inny model - męczyłem 3 sezony, super jeansy, wykończyło je dopiero chyba "trzysetne" pranie :P ostatecznie po glebie (przy której uratowały to co powinny) dostały łaty-rzepy do sliderów i posłużyły trochę do nauki schodzenia na kolano. Jakby nie zaczęły się ze starości pruć na każdym szwie nosiłbym je dalej... teraz leżą w szafie i z sentymentu żal wyrzucać ;) ogólnie polecam!
Yurek - Czw 26 Gru, 2013

A jak takie jeansy motocyklowe chronią przed wiatrem? Szczególnie kolana, dają rade czy lepiej kupić jeszcze ocieplacze?
yaszczi - Czw 26 Gru, 2013

Wg mnie super chronią kolana. Jak już to w uda jest chłodno, ale to musi być naprawdę zimno.
bombki - Czw 26 Gru, 2013

Jeansy motocyklowe tak chronią przed wiatrem jak przed deszczem.
k2 - Czw 02 Sty, 2014

Semy napisał/a:
A śmiga ktoś z was może w spodniach freestar:
http://freestar-moto.com/...e-road-vintage/

Myśle że na dojazd do roboty będą się nadawały idealnie, i ochorna i wygoda i nawet wyglądają normalnie.


Mam identyczne. Przelatałem w nich sezon. IMO są rewelacyjne. Dobrze uszyte i dopasowane. Wyglądają , nawet z wpiętymi ochraniaczami, jak cywilne.
Plusem jest to że "seryjnie " jest komplet ochraniaczy.
Dla mnie super wybór.

dawid57214 - Sob 04 Sty, 2014

Dobra... Teraz głupie pytanie, nawet bardzo więc nie śmiejcie się :wstyd: . Mam okazje kupić tanio ładne spodnie dokładnie chodzi o alpinestars stella, tyle że to damskie :zawstydzony: . I teraz pytanie, niby rozmiar by na mnie pasował, ale czy takie spodnie nie różnią się w kroju, płytsze, węższe ?. Dobrze było by jakieś w sklepie przymierzyć, ale na moim zadupiu nie ma żadnych większych tego typu. Jeździł już ktoś w damskich spodniach ? :wstyd: .
yaszczi - Sob 04 Sty, 2014

dawid57214 napisał/a:
Jeździł już ktoś w damskich spodniach ?

znajdzie się nawet jeden taki na forum, który się do tego przyznaje :P

Tak na poważnie... jeżeli będą dobrze leżeć to bierz i się nie zastanawiaj,
no i nikomu nie mów, że to damskie :P (oczywiście żart)

Kolega Leon wybrał właśnie damskie, bo dobrze mu leżały.

Dolon - Nie 05 Sty, 2014

Damskie będą tańsze - to tak z własnych obserwacji. Gdyby nie moj rozmiar, głównym kryterium była by cena!!!
Daw90 - Sob 01 Lut, 2014

yaszczi napisał/a:
dawid57214 napisał/a:
Jeździł już ktoś w damskich spodniach ?

znajdzie się nawet jeden taki na forum, który się do tego przyznaje :P

Tak na poważnie... jeżeli będą dobrze leżeć to bierz i się nie zastanawiaj,
no i nikomu nie mów, że to damskie :P (oczywiście żart)

Kolega Leon wybrał właśnie damskie, bo dobrze mu leżały.


Nie wiem czy damskie czymś się różnią bo mówiąc szczerze nigdy nie mierzyłem takich :)

Semy - Pon 17 Lut, 2014

Dzisiaj przyszły moje spodenki na moto, czyli FreeStar Road Vintage ale od początku.

Rozmiarówka oryginalna FreeStar jest delikatnie mówiąc kurduplawa i dla ludzi małych ciałem (ale wielkich duchem! ;) )
No ale na stronie mają napisane że szyją również spodnie na miarę. Wystarczy skontaktować się z nimi i przesłać swoje spodnie na miarę a uszyją takie. Zatem zadzwoniłem i po krótkiej rozmowie okazało się że nie jest aż tak trudno, wystarczy podać problematyczne wymiary. W moim przypadku problemem była długość i szerokość w pasie.
Po podaniu zdecydować się trzeba czy wybieramy czy wkładka kewlarowa ma być na długości "szortów" czyli do "za kolana" czy na całej długości spodni (60pln drożej). Ja zdecydowałem się na szorty bo martwiłem się o przewiewność spodni w ciepłe dni.
Dodatkowo Pan zaproponował że można wybrać sobie między klasyczną fakturą materiały czyli niebieskie, powycierane, czy też jednolite, granatowe. Ja się zdecydowałem na jednolite i powiem, że choć troszkę sceptycznie podchodziłem do jednolitego koloru, to te wyglądają naprawdę ładnie i dobrze to wygląda.

Po dogadaniu szczegółów pozostało tylko czekać na spodnie. W moim przypadku to były 2 tygodnie, ale podejrzewam że mogło być krócej jak by ktoś ich pomęczył telefonami. Mi się nic a nic nie śpieszyło więc grzecznie czekałem ;)

Dzisiaj dotarły, a z faktu że pogoda idealna więc wziąłem ją ja przejażdżkę szybką przy, jak by nie patrzeć chłodnej pogodzie.
Jeżeli chodzi o wygodę siedzenia i chodzenia to mają 10/10 - wygodniej być nie mogło
Jeżeli chodzi o ochronę przed chłodem to przy jeździe do 80km/h całkiem dobrze osłaniają. Jednak jak przycisnąłem na autostradzie do 130km/h to już było średnio-słabo. Nogi mocno zmarzły przez 15minut jazdy, ale to też mógł być afekt tego że wracałem ok 18 więc było dużo chłodniej niż podczas podróży w tamtą stronę.
Ale na pewno protektory na kolanach osłoniły je przed wiatrem. Zmarzły tylko dla tego że reszta uda zmarzła - naturalna kolej rzeczy.

Testów wytrzymałościowych jeszcze nie mam bo to pierwszy dzień więc za rok może ;)

Dodam tylko że za spodnie z szortami kewlarowymi, modelu Road Vintage (komplet 5 protektorów) dałem 480pln co wg mnie jest ceną świetną za spodnie które można mieć i na moto i za biurkiem w pracy.

Jutro jak będzie jasno, to zapodam zdjęcia. ;)

jacusb - Pią 25 Lip, 2014

Ja miałem problem z jeansami motocyklowymi bo bardzo mi się podciągały przy jeździe. I jak ochraniacze nawet były na początku jazdy w dobrej pozycji to po 30-40 min schodziły do góry nad kolano. Rozwiązanie jest banalne i polecam każdemu, kto ma podobny problem. Na dole nogawki przyczepiłem na napy gumę, którą zaczepiam pod buty. Niby proste ale rozwiązały cały problem z przemieszczaniem ochraniaczy i sciąganiem spodni.
kempes - Wto 12 Sty, 2016

Poszukuję spodni z kompletem dobrych ochraniaczy, wypinaną podpinką i BEZ jakiejkolwiek membrany. Możecie polecić jakiś konkretny model?
ryba93sr - Sro 13 Sty, 2016

freestary wygrywają z rebelhornami urban ii ?
tmi - Sro 13 Sty, 2016

Też szukam spodni na moto, mam tekstylne ale chcę coś bardziej pasującego do kurtki skórzanej, a skórzanych do kompletu nie chcę więc zostają jeansy.

Przymierzałem Freestary niedawno i strasznie niewygodne spodnie, w ogóle nie rozciągliwe, protektory twarde i uwierające, zgięcie kolana to męczarnia. To już skórzane spodnie były sto razy wygodniejsze.

yaszczi - Sro 13 Sty, 2016

Miałem freestary i faktycznie mało wygodne, teraz mam dwie pary Garetha i są mega wygodne, protektory dobrze się dopasowują, nic nie uwiera.

Polecam też Jeansy SHIMA, ze streczem, mega wygodne

tmi - Sro 13 Sty, 2016

Poszukam spodni ze stretchem do przymiarki.

A na pewno przejadę się do sklepu gdzie mają Spidi Furious, spodnie szyte na wzór skórzanych spodni sportowych, mają według mnie krytyczne i dwa najważniejsze elementy - panele z harmonijki nad kolanami i rozciągliwy materiał w kroku. Muszę przymierzyć.

yaszczi - Sro 13 Sty, 2016

tmi napisał/a:
panele z harmonijki nad kolanami

jeansy Ozone raptor mają coś takiego

[ Dodano: Sro 13 Sty, 2016 ]
kempes napisał/a:
Poszukuję spodni z kompletem dobrych ochraniaczy, wypinaną podpinką i BEZ jakiejkolwiek membrany. Możecie polecić jakiś konkretny model?


bez membrany i z podpinką to raczej nie znajdziesz, kup trójwarstwowe i wypnij membrane i schowaj głęboko do szafy ;)

xalor - Pią 17 Cze, 2016

Zastanawiam się, czy do prania trzeba wyjmować ochraniacze czy nic im nie będzie?
_ANIOŁ_ - Sob 18 Cze, 2016

Lepiej wyciągnąć. Raz, że więcej miejsca w pralce, dwa, że przy wirowaniu możesz uszkodzić "miejsce mocowania" protektorów. Np u mnie jest tam dość cienki materiał.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group