.:: Forum o Suzuki GS 500 ::.
...::::Suzuki - Way of Life::::...

Odzież, kaski, ochrona - Rękawice

Mic_gda - Sro 18 Cze, 2008
Temat postu: Rękawice
Witam

Jakie macie rękawice (firma/cena) i jak się sprawują ?

Pozdrawiam

leon - Sro 18 Cze, 2008

Gdy jest ciepło Roleff 85 (275zł):



Gdy jest chłodno Probiker Active (199zł):



Pierwsze letnie OK. Bardzo wygodne, dobrze dopasowujące się do dłoni i przewiewne. Jedyny minus, to to że momentalnie przemakają. Zazwyczaj na dalszą trasę w niepewną pogodę zabieram dodatkowo te drugie nieprzemakalne. Jak do tej pory kilka razy robiłem w nich dłuższą trasę w deszczu i dały radę. Są trochę niewygodne z racji tego, że są ocieplane i do cienkich nie należą, ale to kwestia przyzwyczajenia się. Poza tym na jesień będzie trzeba kupić trzecie - typowo zimowe ;) .

Aha, przeglądnij sobie temat: http://forum.gs500.pl/viewtopic.php?t=180

hubertgontarz - Sro 18 Cze, 2008

na lato Cafe Racer, skórzane, cienkie, bez protektorów, typowo letnie.

Brakuje mi rękawic na chłodne dni, cieplejszych i dłuższych.

alesklar - Sro 18 Cze, 2008

Alpinestars GP PLUS - ok 450zł
sprawują się bardzo dobrze ale nie mam porównania do innych ;)

hubertgontarz - Czw 19 Cze, 2008

1. Alpinestar to marka
2. Cena

U mnie czuję w chłodne dni że brakuje mi dobrych ciepłych rękawic. W upały cienkie skórzane są ok ale ze względów bezpieczeństwa przydałyby się wstawki np. plastikowe, kevlarowe tak aby usztywnić rękawicę.

metalbeast - Pią 20 Cze, 2008

ja ostatnio kupiłem shoeller keprotec - tak jest na metce ;] są fajne.
MATI.Evo - Nie 22 Cze, 2008

metalbeast napisał/a:
ja ostatnio kupiłem shoeller keprotec - tak jest na metce ;] są fajne.

Shoeller keprotec to tylko materiał z jakiego wykonane są rękwice ;) Też mam rękawice wykonane z niego :)

molu - Sob 19 Lip, 2008

A co sadzicie o czyms takim:
http://www.allegro.pl/ite...bon_kevlar.html
Jezdze glownie po miescie i zastanawiam sie czy nie beda za dlugie troche :/
pozdro

metalbeast - Sob 19 Lip, 2008

Niezłe. W prawdzie nie są w Jedynym Słusznym Kolorze, ale w miare ok. Tylko po co te ćwieki na dole ? ;/

Słuchaj - ja też kąbinowałem z allegro itd, a pojechałem do motocyklowego i kupiłem odpowiednie dla mnie. Spróboj tak samo. Zdziwisz się jaka będzie rozpieżność rozmiarów które będą tobie pasowały.
Ja mierzyłem ok 6 modeli i miałem rozmiary od M (!!) aż do XXL pasujace na mnie.
Więc to ze np nosisz L nei oznacza ze jak zamówisz L to beda dobre.
Jeszcze dochodzi sprawdzanie na kierownicy - niektore się marszczą na dłoni i na keirowicy źle leżą..

molu - Sob 19 Lip, 2008

Wiem ze trzeba przymierzyc - gosc jest odemnie z miasta moge podjechac i sprawdzic :) Cwieki-ciezko wyczuc po co moze do SM :D
Podjade w poniedzialek i zobacze jak leza :)
pozdro

FighteR-600 - Sob 19 Lip, 2008

Ogólnie to mam takie podobne rękawiczki i powiem, że są ok. W deszczu nie przemakają i fajnie leżą na dłoni. Powoli zaczynają się wycierać (tylko tracić kolor, a nie materiał). Tak są ok. Swoje mam ok pół roku, lekko się wyciągnęły, więc jak będzie je kupował to bierz małe...
Keso_turbo - Sob 19 Lip, 2008

Tak w ramach ciekawostki ;)

Widział ktoś coś takiego??

http://www.tarbor.pl/inde...e=oferta&kat=10

te pierwsze od góry :) jak ostatnio śmigałem (oj kiedy to było :/ ) widziałem kolesia na R1 w takich naprawdę niesamowicie to wygląda no i ponoć tez jest dość mocne tylko ta cena...

Spajdi - Nie 20 Lip, 2008

Ja dzisiaj oglądałem w sklepie skórzane rękawica UTIKA takie bardziej jesienne chyba z protektorami za 115zł i innej firmy za 125zł aczkolwiek Utika to chyba dobry producent ? Poza tym te Utiki przypadły mi do gustu i chyba je kupię tylko czekam aż będzie mój rozmiar w sklepie bo były same duże jak oglądałem, ale sprawiały solidne wrażenie ładna skórka, protektory na kostkach :hyhy: Do tego cena 115zł to dosyć dobra cena tak mi się wydaje ;)

Podobne do tych z aukcji, ale chyba troszeczkę inny model...
http://moto.allegro.pl/it...ator_extra.html

Jak kupię to cyknę fotki bo na necie nie chce mi się szukać fotki identycznych :P

pootietang - Nie 20 Lip, 2008

ja uzywam takich i jestem z nich bardzo zadowolony, sa to rękawice typowo letnie ale baardzo "wyczesane" jedne takie niestety zgubiłem i chyba z miesiąc jeździłem bez bo innych nie chciałem i tych nie mogłem znaleźć nigdzie. teraz myślę żeby sprawić cobie jeszcze utikę, podobne do tych tez bardzo przewiewne ale troszkę dłuższe bo jak jest zimniej to troszkę niestety w bf'ach wieje w rękaw.

metalbeast - Nie 20 Lip, 2008

Keso_turbo napisał/a:
Widział ktoś coś takiego??

http://www.tarbor.pl/inde...e=oferta&kat=10

te pierwsze od góry :) jak ostatnio śmigałem (oj kiedy to było :/ ) widziałem kolesia na R1 w takich naprawdę niesamowicie to wygląda no i ponoć tez jest dość mocne tylko ta cena...



ło. to są blachy??? Nieźle wygląda, ale boję się że na GSie to bylby przerost formy nad treścią. Wydają sie spore.

GSadmirer - Nie 20 Lip, 2008

hehe z takim metalem na lapach, zadna zaczepka nie straszna ;)

cos tak myslalem ze zaraz metalbeast sie odezwie :P

metalbeast - Wto 22 Lip, 2008

GSadmirer napisał/a:
cos tak myslalem ze zaraz metalbeast sie odezwie :P



:]
żadne elementy skórzano-chromowano-metalowo-ćwiekowane nie ujdą mojej uwadzę :P

Podkopnik - Czw 24 Lip, 2008

co sadzicie o tych rekawicach??? jezdzi moze ktos w takich??? oplaca sie zakupic??


Irek - Czw 24 Lip, 2008

http://www.alpinestars.co...1/p/355903.html
Ja zakupiłem takie, kosztowały 300zł.
ogólnie jestem zadowolony, wykonanie bardzo dobre chociaż wentylacja troche słaba i stojąc w koru ręce sie pocą ale podczas jazdy jest ok.

leon - Czw 24 Lip, 2008

Podkopnik opis w porządku. Co do nieprzemakalności, to moje też mają membranę i miały być nieprzemakalne. Na pewno wytrzymują o wiele dłużej niż zwykłe rękawice, ale jednak w dużej ulewie nie dają rady.

Jedynie ta cena wydaje mi się niska, co sam bym przekładał na niską jakość wykonania a co za tym idzie trwałość. Uważaj żeby nie skończyło się tak jak z butami probikerami Pootietang'a :kwasny:

Podkopnik - Pią 25 Lip, 2008

no wlasnie dlatego pytam:) ale cena niska moze dlatego ze to promocja hehe
musze sie jeszcze zastanowic chociaz chyba je kupie bo za dobre rekawice trzeba dac wiecej chyba....

leon a moze masz jakies swoje typy tak do 110 zl???:)

GSadmirer - Pią 25 Lip, 2008

do ok. stowy ta watpie bys znalazl cos porzadnego i zarazem wytrzymalego

jeszcze wracajac do tego opisu "tworzywo stuczne IMITUJACE karbon" ;)

Irek te alpinki nie sa troche przykrotkie, wieje Ci pod kurtale?

Podkopnik - Pią 25 Lip, 2008

hmm rozumiem ale widzialem ze chyba keso turbo albo mati ejwunio kiedys pisali ze kupili jakies rekawice wlasnie gdzies kolo tej kwoty i sa ok...
chyba ze mialem zwidy :wstyd:

Yarccom - Pią 25 Lip, 2008

Podkopnik napisał/a:
keso turbo albo mati ejwunio kiedys pisali ze kupili jakies rekawice wlasnie gdzies kolo tej kwoty i sa ok


rzadko kiedy jest tak że ktoś kupił i napisze że wtopił
wg rekawice musza by długie by na kurtke bez problemu wchodziły, na lato przewiwne, na wiosne zime ciepłe, osłony na palce i knykcie i kostki + wzmocnienia na spodzie dloni :niepewny:

kazda kurka swoje piórka chwali czy jakos tak

Podkopnik - Pią 25 Lip, 2008

czy ja wiem ?? ? wiadomo kazdy swoje chwali o wtopach kazdy powinien pionformowac dla przestrogi...
Majic - Pią 25 Lip, 2008

To kup i poinformuj o towarze :rotfl:
Podkopnik - Pią 25 Lip, 2008

tia bardzo śmiszne :] pomyslim hehe
Spajdi - Pią 25 Lip, 2008

W cenie 110zł widziałem fajne Utiki w sklepie, ale nie było mojego rozmiaru i kupiłem firmy Roleff za 130zł, co prawda przejechałem w nich dopiero ok. 30km , ale wstępne wrażenie jest OK, cena nie jest zbyt wygórowana dam znać jak się spisują po dłuższej jeździe ;)

Fotki :





Pozdro :D

Keso_turbo - Pią 25 Lip, 2008

Witam :) widzę że zaczynacie mnie obgadywać to muszę sie i ja powiedzieć pare słów w temacie :P
Nom mam rękawice za ok 110zł z probikera jedne na zimę jedne na lato no i w sumie są w porządku tylko jest jeden problem że te zimowe są grube i ciężko w nich wyczuć moto dobrze i masz wrażenie jakbyś kierownice trzymał przez grubą pierzynę ale jest ciepło i ok ogólnie. No więc ja jeżdżę tylko w tych letnich no i jak temp jest poniżej 15 stopni to jest zimno jak cholera ;/

A no i Podkopnik musisz wiedzieć że nie kupisz rękawic uniwersalnych. Na lato inne na chłodniejsze dni inne.

Nie sam wiem co ci polecić więc zapytaj bardziej doświadczonych kolegów ale za tą cenę te rękawice są naprawdę ok

http://www.akcesoriamotoc...roducts_id=2915
to zimowe które mam tylko że wtedy mieli w przecenie
a tych letnich to nie mogę znaleźć ale też z przeceny były za 99zł chyba czy coś

A no i jak masz blisko do Krk albo do Sącza to odwiedź ten sklep właśnie polecam bo mają naprawdę sporo fajnych rzeczy za przystępną cenę.

Sorki za tak długi wywód
Pozdrawiam Keso ;)

Podkopnik - Pią 25 Lip, 2008

zaraz tam obgadywac:) dzieki za info .... studiuje w krk takze musze odwiedzic ten sklepik...
ogladalem dzis na allegro rekawice tschul dwa modele:

1. http://moto.allegro.pl/it...c_wroclaw_.html

2. http://moto.allegro.pl/it..._233_wroc_.html

nie wiem czy cos warte...

leon - Pią 25 Lip, 2008

Podkopnik napisał/a:
...leon a moze masz jakies swoje typy tak do 110 zl???:) ...


Raczej nie za bardzo. Wszystko co wiem o rękawicach z doświadczenia napisałem w drugim poście tego tematu. Jedyne co mogę dodać, to to że te Probiker'y Active jednak ostatnio nie dały rady. Ponad 80km w ulewie i można było wodę ze środka wylewać. Nie mierzyłem ile wytrzymały, ale na pewno ponad 50km i dopiero potem sie poddały. Zakupu jednak nie żałuję, tym bardziej że kupiłem je razem z Kesem w promocyjnej cenie w dzień otwarcia sklepu z podanego przez niego linku za coś koło 100zł. :)

Keso_turbo - Sob 26 Lip, 2008

A i Podkopnik najważniejsze: przed zakupem rękawic tak jak każdą inną cześć garderoby na moto MUSISZ przymierzyć najlepiej jabyś na moto przyjechał i wtedy sobie obczaił. Także na alledrogo kupować w ciemno odradzam chyba że gdzieś wcześniej zmierzysz ;)
Irek - Sob 26 Lip, 2008

GSadmirer napisał/a:


Irek te alpinki nie sa troche przykrotkie, wieje Ci pod kurtale?


Jechałem w nich 120km/h i jakos nie zauwazyłem, w każdym razie nic specjalnie nie przeszkadzało.

Tschul to chyba dość znana firma i rękawice raczej powinny byc w porządku..
Ale przychylam się i najlepiej byłoby przymierzyć.. a co do ceny to nie wiem na allegro to różnie bywa, ich pochodzenie może byc jakies "niejasne" ;)

leon - Wto 18 Lis, 2008

Na podgrzewane manetki w związku z zakupem nowej oponki i niespodziewanym ;) przeglądem po 18.000km brakło środków finansowych i musiałem się ratować kupnem zimowych rękawic: PROBIKER ARCTIC HANDSCHUH

http://www.akcesoriamotoc...roducts_id=1033



Dziś zrobiłem w nich ponad 100km (z kilkoma postojami) w temperaturze 1-2 stopnie i naprawdę polecam. Nie mogę oczywiście powiedzieć że było ciepło, ale dłonie na pewno nie zamarzły :) . Polecam!

Yarccom - Wto 18 Lis, 2008

potwierdzam mam je również
z grzanymi manetkami i handbarami jak w lato :D

ile dałes za nie ?
ja w promocji 80 zł

leon - Wto 18 Lis, 2008

Niezła promocja! Ja 159zł minus 5zł wytargowanego rabatu. Ale i tak było warto! :)
ghostrider - Pią 02 Sty, 2009

Co powiecie na temat tych rękawic ? Bo właśnie się nad nimi zastanawiam

TSCHUL - KEPROTECK CARBON KEVLAR 212 - Cena 120zł



Opis:
• Wykonanie: Strukturę wewnętrzna rękawicy tworzy Keprotec ®
• 100% z miękkiej skóry!!! bardzo miękkiej !! !!!! świetny chwyt !! !
• Grzbiet rękawicy posiada system ochronny w postaci ochraniaczy , zabezpieczających kostki śródpalcza ,ochraniacze kciuka ,nadgarstka ,palców ,reki dłoni (karbon , kewlar ) (pełna ochrona ręki)
• Ochraniacz śródpalcza (górny) wewnątrz wypełniony silikonem
• Dodatkowe ochraniacze nadgarstka
• Podwójna skóra między palcem wskazującym i kciukiem (wewnątrz)
• Podwójna skóra na zewnątrz palców oraz zewnątrz dłoni z ochraniaczem
• Przewężenie pozwalająca łatwiej zginać palce(lepszy chwyt )
• Anty poślizg dłoni materiał zamszowy na wewnętrznej części dłoni
• Wentylacja palców
• Super krój i perfekcyjny komfort noszenia
• Podwójne szwy
• Zapinany na rzep (mankiet)
• Ściągacz nadgarstka
• Perfekcja uchwytu
• Ochrona reki
• Komfort
• Rozmiary: S-XXXL

mr0zd - Pią 02 Sty, 2009

Za tą cenę nic lepszego nie wygarniesz
ghostrider - Sob 03 Sty, 2009

mr0zd napisał/a:
Za tą cenę nic lepszego nie wygarniesz


Racja ! Zamówiłem, zobaczymy co to będzie ;)

Lemon - Sob 03 Sty, 2009

a przymierzyłes? bo co jak co ale rękawice trzeba przymierzyć.. ja kupiłem łapki w rozmiarze L, bo takie mi pasowały na prawą ręke, po czym po przejazdzce do domu myslalem ze mi paluchy w lewej odpadną.. trzeba było zaraz wrocić i wymienić na większe. Rekawice musza naprawdę idealnie pasować.

cenka tych ciuli ciekawa.. opisz co i jak z wykonaniem jak dostaniesz.



sam mam WINTEXY STRADA 2008

http://www.motosprzet.pl/...83lxt5e304jgje5
na ciepłe i gorace dni naprawde dobre, przewiewne dzieki materiałowi na bokach palców zamiast skóry. Na chłodniejsze dni juz niezbyt dobre chyba że ktoś lubi smigać ze złaczonymi non-stop palcami :P

ghostrider - Sob 03 Sty, 2009

Zaryzykowałem i zamówiłem bez przymiarki tego konkretnego modelu - fakt może to źle, ale cóż, odkąd pamiętam L'ki różnych marek rękawic motocyklowych pasowały mi jak ulał więc na tym się opieram.
Zobaczymy, dam znać co i jak.

Lemon - Sob 03 Sty, 2009

ghostrider napisał/a:
L'ki różnych marek rękawic pasowały mi jak ulał

też tak mam.. ale, jak opisałem, w moim przypadku akurat się nie sprawdziło :P
ale może Ty bedziesz miał więcej szczęscia
;)

TSK27 - Sob 03 Sty, 2009

Ja mam modeka race i szczerze polecam. Wyrwalem w małym osiedlowym sklepie z akcesoriami za 140zł na stronce modeki sa po 180



Majic - Sob 03 Sty, 2009

Z tego co tu wyczytuje to każdy ma super rękawice. Nasuwa mi się jedna myśl... że NIE ma nie-super rękawic :x
To po co ten topic? Żeby się chwalić ? :zdziwko:

TSK27 - Sob 03 Sty, 2009

Moze chwalić sie niekoniecznie. Nie wszyscy mają po 10 par rekawic żeby porównać i opisać ze te są lepsze bo mają to a te nie bo nie mają tego. Każdy jakieś tam ma ileś czasu w nich przejeździł i jeśli się sprawdzają to piszą że są ok.
Inku - Sob 03 Sty, 2009

Majic napisał/a:
Z tego co tu wyczytuje to każdy ma super rękawice. Nasuwa mi się jedna myśl... że NIE ma nie-super rękawic :x
To po co ten topic? Żeby się chwalić ? :zdziwko:



Haha, dokładnie to samo zauważyłem.. Ale chyba wiem z czego to wynika :) Ludzie zazwyczaj zmieniają swój ubiór na lepszy i wydaje im się jakby wsiedli z żuka do mercedesa. Zmiana 2 rozmiary za dużych zwykłych rękawic ze skóry na typowo motocyklowe, choćby z dolnej półki to zmiana na coś wygodniejszego/lepszego. Albo porównanie bez rękawic/ w rękawicach to super sprawa ;)

No to może będę pionierem. Mam gówniane rękawice :hyhy: O takie: http://www.allegro.pl/ite..._k_a_z_j_a.html

Co prawda mają swoje plusy tylko żeby te plusy nie przysłoniły minusów :D
Po samym kupnie codziennie miałem mokre ręce. Okazało się że pod wyściółką jest...folia :zdziwko: . Więc zamiast wyrzucić je na śmietnik po 1tys.km rozprułem wyściółkę, wyrzuciłem całą folię i zaszyłem. Po wypraniu całych (skóra dała radę) są w miarę ok. Co to znaczy? Nie wieje w ręce i jest lepiej niż bez rękawic. Mają za sobą 1 mini-szlif i 1 wyjazd w buraki, przez co widać ślady otarcia na skórze :) Nie ma tam żadnej membrany, jak wypisali kłamcy od marketingu. Rękawice często konserwuję woskiem (praktycznie po każdym deszczu). Mimo to przemakają po max 15km. Do powiedzmy +8C (rzadko spoglądam na termometr) jest w miarę ok, później zimno (na trasę powyżej 40km) Odpruwają się rzepy, kilka razy rozpruło się łączenie skóry ze szmatą. Po za tym ostatnio mi farbują ręce. Mają za sobą 10 tys.km i szukam następcy, bo te są na śmietnik. Po normalnej (ponad 100zł) bym ich nie kupił ale jak na tę cenę (60zł, bo była promoszka) są nienajgorsze :]

ghostrider - Wto 06 Sty, 2009

Dzisiaj dotarły do mnie wspomniane rękawice TSCHUL'a.
Otwarcie i paczki, pierwsza myśl jaka przejechała mi przez głowę, to słowa kolegi

mr0zd napisał/a:
Za tą cenę nic lepszego nie wygarniesz


Wykonanie naprawdę fajne, i dosyć solidne. Tanie nie znaczy, że tandeta ;)

Wydaje mi się, że są także dość ciepłe jak na takie rękawice (bardziej sportowe niż turystyki) - porównując do typowo sportowych rękawic Probiker'a (modelu nie pamiętam) z którymi miałem rok temu do czynienia.

Rozmiar trafiłem, pochodziłem w nich chwile na sucho, fajnie się trzymają łapy.

Będzie koło 0 stopni to się przetestuje. ;)

pootietang - Wto 06 Sty, 2009

ja tam cały czas jeździłem w takich BF a niedawno kupiłem prawie takie same tylko skórzane i ciut dłuższe. tych pierwszych nie zamienił bym na nic innego bo na gorące lato są rewelacyjne a te drugie przydają się w niższych temperaturach ale poniżej 10 stopni juz przydały by się jakieś " zimówki"
fourious - Wto 06 Sty, 2009

ghostrider napisał/a:
Dzisiaj dotarły do mnie wspomniane rękawice TSCHUL'a.
Otwarcie i paczki, pierwsza myśl jaka przejechała mi przez głowę, to słowa kolegi

mr0zd napisał/a:
Za tą cenę nic lepszego nie wygarniesz


Wykonanie naprawdę fajne, i dosyć solidne. Tanie nie znaczy, że tandeta ;)

Wydaje mi się, że są także dość ciepłe jak na takie rękawice (bardziej sportowe niż turystyki) - porównując do typowo sportowych rękawic Probiker'a (modelu nie pamiętam) z którymi miałem rok temu do czynienia.

Rozmiar trafiłem, pochodziłem w nich chwile na sucho, fajnie się trzymają łapy.

Będzie koło 0 stopni to się przetestuje. ;)



Daj znac jak poszedl test..bo wlasnie tez szukam jakichs rekawiczek

Noriad - Sro 14 Sty, 2009

fourious napisał/a:


Daj znac jak poszedl test..bo wlasnie tez szukam jakichs rekawiczek


Ja również się zastanawiam nad rękawiczkami w tym przedziale cenowym, więc liczba osób zainteresowanych mini-recenzją wzrasta :hyhy:

fourious - Sro 14 Sty, 2009

Ja nie czekajac na wynik kupilem juz rekawice, niestety troche drozsze.
Dainese M21 D-DRY
Jezeli bedzie ktos zainteresowany to moge rowniez jakas opinie napisac, ale to raczej jakos luty moze marzec bo teraz moto w garazu odpoczywa:)

ghostrider - Sro 14 Sty, 2009

Może jutro jak będzie koło 0 stopni, dam wstępne wrażenia, najpóźniej myślę, że w weekend bo powoli się ociepla klimat :]
Noriad - Sro 14 Sty, 2009

fourious napisał/a:
Ja nie czekajac na wynik kupilem juz rekawice, niestety troche drozsze.


Dainese - ~450zł
Tschul - ~150zł

"troche" :P

ghostrider - Sro 14 Sty, 2009

Noriad napisał/a:

Tschul - ~150zł


120 zł na alledrogo :hyhy:

fourious - Sro 14 Sty, 2009

:) Ja kupilem za 400 :)
Noriad - Sro 14 Sty, 2009

ghostrider, jedno pytanko - te rękawice (przynajmniej narazie z wyglądu) są też na cieplejsze dni ? Czy jedynie na jesień/zimę ?
ghostrider - Sro 14 Sty, 2009

Noriad napisał/a:
ghostrider, jedno pytanko - te rękawice (przynajmniej narazie z wyglądu) są też na cieplejsze dni ? Czy jedynie na jesień/zimę ?


One są bardziej na cieplejsze dni niż na jesień/zimę. W upały na pewno przydadzą się jakieś krótkie, typowo letnie, ale jak wspomniałem są bardziej na wiosnę/lato/jesień

;)

Tipmann85 - Sro 04 Lut, 2009
Temat postu: zerknijcie na te rekawiczki
prosze zerknijcie na te rekawiczki co myslicie? http://www.moto-akcesoria...oducts_id=22956


Keso_turbo - Czw 05 Lut, 2009

O widzę że jeszcze są takowe w sprzedaży :) myślałem, że już je wycofali całkowicie. Ja mam ten właśnie model tylko że z żółtymi wstawkami nabyłem je w M&M motocykle, podczas pamiętnej wizyty w tym sklepie co z Leonem spędziliśmy w tym sklepie więcej czasu niż niejedna panienka w galerii :P No i pieniędzy wydaliśmy też niemało ale warto było z resztą i tak wszystko po w miarę promocyjnych cenach. Dobra ale koniec off topów.

Nabyłem te rękawice za 99zł w promocji rok temu i testowałem je w różnych warunkach - przeważnie zimno i deszcz. Zdecydowanie nie polecam tych rękawic, mimo, że pod względem bezpieczeństwa nie mam im nic do zarzucenia, to pod względem ochrony przed wiatrem i zimnem są po prostu do niczego. Przypatrz się dobrze na zdjęciu to zobaczysz, że te czarne osłony na palcach, swoją drogą zrobione z nie najlepszego plastiku to wloty powietrza, dodatkowo w środku nie ma żadnej podszewki jedynie goła skóra. Fakt, że dzięki temu, że są one tak cienkie dobrze czujesz motocykl i czujesz się pewnie (bo jak w zimowych jadę to mam wrażenie jakbym kierownicę przez pierzynę trzymał :P ) ale z drugiej strony, są strasznie zimne i mocno wieje przez te wloty tak że w chłodniejsze dni aż odmarzają palce.

Podsumowując wykonaniu i bezpieczeństwu za takie pieniądze nie można nic zarzucić. Cena hmmm sam oceń, moim zdaniem jak za takie rękawice spora i nie sugeruj się ceną przed przeceną ;) . Ogólnie są to rękawice do jazdy w ciepłe dni gdzie temperatura wynosi przynajmniej 25 st C przy lekkim ochłodzeniu doskwiera zimno co czyni te rękawice przydatnymi jedynie na krótkie latanie po okolicy ,są wygodne szybko się je zakłada ale zdecydowanie nie są to rękawice do turystyki :kwasny: Nie polecam ci tych rękawic jednak nie mam też dla ciebie żadnej alternatywy bo sam jestem na etapie poszukiwania czegoś cieplejszego

Tipmann85 - Czw 05 Lut, 2009

oki rozumiem dzieki
jak bys cos znalazl czekam na info

[ Dodano: Czw 05 Lut, 2009 ]
generalnie chodzi mi o bezpieczenstwo wiec nie wiem czy ich nie wziasc dopiero kupie motocykl wiec i to ok maja mysle wiecnie zamarzne jak bys je znalazl gdzies taniej to daj znaka chociaz wolalbym kupic w sklepie przymierzyc

Keso_turbo - Pią 06 Lut, 2009

Jeśli planujesz jeździć tylko w ciepłe dni to ok ;) A przymierzyć to koniecznie, innej opcji nie ma i tak jest z każdym elementem stroju na moto.

http://www.moto-akcesoria...oducts_id=24954


Zobacz te np Ja będę chyba kupował coś w tym stylu chyba bo mam zimowe w podobnym kroju i są w porządku lub coś z lekkim obszyciem polarowym w środku z roleff'a zobacz ich ofertę mają naprawdę niezłe rzeczy a i ceny nie są wygórowane.

A to że nie masz moto to nie znaczy że nie masz co szukać ciuchów. Ja długo siedziałem na forum i łaziłem po sklepach zanim kupiłem coś dobrego :) i to w sumie bardzo dobrze jeśli już teraz się tym interesujesz

ghostrider - Nie 08 Lut, 2009

Wspominając do moich rękawic TSCHUL'a. Rozmiar mam dobrany dobrze, palce nic nie uciska, ale zaczęła mnie drażnić jedna sprawa, po dłuższej jeździe, ochraniacze na kostki dają się we znaki, i po prostu zaczynają doskwierać kostką na łapach. Może jeszcze się ciut rozejdą/rozluźnią w sobie.... :niepewny:
Keso_turbo - Pon 09 Lut, 2009

ghostrider napisał/a:
Wspominając do moich rękawic TSCHUL'a. Rozmiar mam dobrany dobrze, palce nic nie uciska, ale zaczęła mnie drażnić jedna sprawa, po dłuższej jeździe, ochraniacze na kostki dają się we znaki, i po prostu zaczynają doskwierać kostką na łapach. Może jeszcze się ciut rozejdą/rozluźnią w sobie.... :niepewny:


Rozejdą się :) Ja miałem podobnie ze swoimi, musisz trochę w nich pojeździć bo z tego co się orientuje to niedawno je kupiłeś i domyślam się że nie jeździłeś w nich za dużo chociażby dlatego że nie było do tego warunków ;) Też miałem na początku poodduszane kostki, ale spokojnie powinny się ułożyć do dłoni po kilku lataniach

Yarccom - Pon 09 Lut, 2009

załapiesz z dwa deszcze i sie ułożą
Zechowany - Wto 10 Lut, 2009

Jesli sa za skory to posmaruj je po zewnetrznej stronie dloni kremem nivea zanim wyjedziesz z reguly 2-3 godziny i powinny sie dopasowac :)
hubertgontarz - Sro 18 Lut, 2009

Chcę zaprezentować rękawice przeznaczone do jazdy w chłodniejsze dni, kupione u "gościa" z allegro o nicku: motomoda. Nie ma ich w tej chwili w swojej ofercie na allegro. Ja byłem u niego osobiście.
Marka to GPi...czyli jakaś mało znacząca marka.
Materiał wewnętrzne 3M-Thinsulate ( http://www.etc24.pl/ ).
Błona Hipora chroni przed deszczem, wiatrem i pozwala skórze oddychać.
Czysto teoretycznie powinny być dosyć ciepłe.
Cena: 95 zł.
Minusy: "wyjdzie" w trakcie sezonu. Nie są to rękawice za 300-400 zł więc wymagań również nie mam najwyższych. Przez cały zeszły sezon jeździłem bez ciepłych rękawic więc zapewne komfort termiczny będzie dużo większy.
Pod rękawice w razie zimna zakładane będą rękawiczki (najprawdopodobniej: http://www.moto-akcesoria...oducts_id=22894 )

Tutaj zdjecia:



http://picasaweb.google.c...ey=chOOwQ4_9dg#

U mnie pokazywało się zdjęcie rękawic, po skasowaniu pamięci podręcznej widzę że jednak nie było zdjęcia. Więc chwaliłem rękawice bez pokazania jak wyglądają, stąd całe zamieszanie.

zloty1984 - Wto 24 Lut, 2009

http://www.allegro.pl/ite...one_rozm_l.html
UTIKA RACE GT

kupilem dzis identyczne od kumpla za 95 zł

Podkopnik - Wto 24 Lut, 2009

A ja chcialem zapytac czy te rekawice to sa letnie czy bardziej na zimne dni???
mr0zd - Sro 25 Lut, 2009

ZE względu na dużą ilość wlotów powietrza na palcach, na pewno są na bardziej ciepłe niż na bardziej zimne dni
Zechowany - Sob 28 Lut, 2009

Nitro NG20 swietne ale na cieplejsze dni ogolnie jestem z nich zadowolony :)
Na Allegro 129 zl w Ostrowie 99zl wniosek ze nie zawsze w necie taniej :)


ghostrider - Nie 08 Mar, 2009

Wracając do moich rękawic Tschul'a.

Wczoraj trochę polatałem, zdejmuję je i. .....

Infanati - Nie 08 Mar, 2009

ghostrider napisał/a:
Wracając do moich rękawic Tschul'a.

Wczoraj trochę polatałem, zdejmuję je i. .....


... i się rzep poszedł przespacerować :zdziwko:

Ja osobiście jeżdżę w takich Nazranach =>

http://www.allegro.pl/ite...rozmiar_xl.html

Niestety są bez ocieplacza wewnatrz, także jak zimno jest to trochę łapki marzną, ale poza tym to nie narzekam. Cena w Wilmacie w Toruniu dwa lata temu - 122 zł.

maksa - Nie 08 Mar, 2009

moje sa firmy Schoeller, jeszcze dobrze nie rozjrzeżdżone bo niedawno je dostałam od kuzyna i nowiutkie i nowościa pachniutkie :P
Zechowany - Pon 09 Mar, 2009

maksa, one sa tekstylne ?? czy swiatlo sie tak odbija i tak wygladaja ??
maksa - Pon 09 Mar, 2009

skórzane są :)
Pro - Czw 02 Kwi, 2009

Ja testuje wlasnie RST Chicane. Miał ktos z nimi juz stycznosc?
zachary - Pią 03 Kwi, 2009

Ja używam RST Chicane
Bardzo, bardzo wygodne, nieco zbyt szerokie przy nadgarstku ale choc sprawdzalem przy zakupie rozne - te sa rewela.
Z drugiej strony nie zrobilem w nich wiele kilometrów

Pro - Pią 03 Kwi, 2009

no ja wlasnie jechalem w nich rano.bylo moze z 5 stopni i powiem ze po 10 km rece mi zmarzly i zastanawiam sie czy nie wymienic na cieplejsze. Za to znowu w dzien sa rewelacyjne.Nie jest w nich za cieplo ani za chlodno, idealnie wrecz.Czucie tez dobre.
panbodzio - Czw 16 Kwi, 2009

jako że na razie używam moto do krótkich wypadów postanowiłem sobie kupic takie rękawiczki:
http://www.moto-akcesoria...oducts_id=22936

są bardzo wygodne i nie zajmują dużo miejsca - to zaleta, do lansu idealne :hyhy:
natomiast w trasie po 150km przy ok 15C troszke lapki zmarzly choc myslalem ze bedzie gorzej.
reasumując idealne na lato... :cool:

Hubix - Pon 04 Maj, 2009

Ja kupiłem takie:

BUSE RACING, kolekcja zeszłoroczna. Ostatnia para została. Dałem 200zł.

Iga - Pon 04 Maj, 2009

ja jeżdze w takich białych alpinestars ze skóry w śliczne wzorki;D :P
Paca - Pon 04 Maj, 2009

Alpinestars Sp-2 polecam. Charakterystyka w linku a ode mnie mogę dodać, że świetnie się sprawują. Są bardzo wygodne, wytrzymałe i co najważniejsze w chłodniejsze dni pomagają przetrwać a w lecie nie ma masakry(do pewnego stopnia of coz :) ). Wykonane są bardzo porządnie (jak to alpinestars) i dzięki temu, że są długie ze spokojem można je zakładać na rękawy co by nie wychodziły podczas jazdy.


http://www.a-stars.pl/ind...tars-sp-2-glove

cosinus - Sro 03 Cze, 2009

Inku napisał/a:
Majic napisał/a:
Z tego co tu wyczytuje to każdy ma super rękawice. Nasuwa mi się jedna myśl... że NIE ma nie-super rękawic :x
To po co ten topic? Żeby się chwalić ? :zdziwko:


Mają za sobą 10 tys.km i szukam następcy, bo te są na śmietnik. Po normalnej (ponad 100zł) bym ich nie kupił ale jak na tę cenę (60zł, bo była promoszka) są nienajgorsze :]


Ostatnie przeloty po deszczu postawiły mi przed oczami pytanie o suszenie (dziś jeżdżę w nie całkiem suchych), pranie/odświeżanie z zapachu, ale również o rytm wymiany. Czy mieć w arsenale ze 2 pary niedrogich (suszone na zmianę i jeżdżone), i co sezon jedną posyłać na śmietnik ... (Nie mówię o wyprawie do Władywostoku tylko lokalne latanie)

Czy - zwłaszcza te ambitniejsze rękawice - pierzecie / odświeżacie?

leon - Czw 04 Cze, 2009

Moim zdaniem rozwiązanie optymalne: jedna para typowa na lato, druga para na jesień/wiosnę (nieprzemakalna, czyt. trudno przemakalna) i trzecia na zimę. Zazwyczaj w dalsze wyjazdy zabieram dwie pary odpowiednie do warunków meteo i ta strategia nieraz już uratowała mi ręce i sprawiła że latanie pomimo zmiany pogody dalej było przyjemne. Wiem, że jest to spory wydatek, jednak nikt nie karze nikomu kupować trzech par za jednym zamachem. ;)

cosinus napisał/a:
Czy - zwłaszcza te ambitniejsze rękawice - pierzecie / odświeżacie?


Do tej pory nie zauważyłem takiej potrzeby. Jakoś ręce bardzo mi się nie pocą. ...co najwyżej trzęsą po niektórych lataniach ! :)

wlewacz - Sob 11 Lip, 2009

No to ja zadam pytanie jakie macie doświadczenia z rękawicami nie przemakalnymi a i zarazem nie super ciepłymi. Widziałem takie jakieś zimowe z gumką służącą jako wycieraczka. Chętnie poznałbym opinie bo na ciepło i sucho mam ale teraz na ciepło i mokro chciałbym coś zakupić :) Cena to może nie 400 zł ale chciałbym wyrwać tak o 200 zł.
macko105 - Pon 28 Wrz, 2009

Witam.
Nie wiem jakie rękawice wybrać, mam parę propozycji. Powiedzcie mi które sie nadają.
http://moto.allegro.pl/it...sylka_0_zl.html
http://moto.allegro.pl/it...lack_rider.html
http://moto.allegro.pl/it..._najtaniej.html

Mam do wydania tak ze 150zeta.

Yarccom - Pon 28 Wrz, 2009

a moze
http://moto.allegro.pl/it...e_skorzane.html

mr0zd - Pon 28 Wrz, 2009

Sezon na tschulu przejeździłem i narzekać nie mogę
Kuraś - Pon 28 Wrz, 2009

mam te 1. polecam choc moje sporo sie rozciagly;/
mr0zd - Wto 29 Wrz, 2009

Dokładnie mam te: http://moto-akces.pl/prod...roducts_id=1653

Do rękawic jakoś dużej wagi bym nie przywiązywał, grunt aby dobrze leżały i ręce w nich nie odpływały, dobrym rozwiązaniem jest ten pasek na nadgarstku, alpiny (sp2) nawet tego nie mają :P

Matizyahu - Wto 29 Wrz, 2009

Nie jest to do końca prawda. podczas upadku zasłaniasz odruchowo rękami głowę. Takie rzeczy jak Paski ściągające, protektory i łączenie dwóch ostatnich palców to bardzo ważne rzeczy.
barteq - Wto 29 Wrz, 2009

Dokładnie, widziałem juz kilka osób po szlifie i zawsze rękawice obrywały. Najbardziej wytrate były wewnętrzna częsc nadgarstka, bok ręki i właśnie ostanie palce.
biernus - Wto 29 Wrz, 2009

Moi drodzy na allegro pewien sprzedawca (nie znam) wystawil rekawice TSCHUL (mam kurtke skórzaną czarną model 901).

http://allegro.pl/item749...sylka_0_zl.html
Czy takie rekawice nadają się do latania?

mr0zd - Wto 29 Wrz, 2009

Przeczytaj ostatni post na poprzedniej stronie...
Matizyahu - Wto 29 Wrz, 2009

barteq napisał/a:
Dokładnie, widziałem juz kilka osób po szlifie i zawsze rękawice obrywały. Najbardziej wytrate były wewnętrzna częsc nadgarstka, bok ręki i właśnie ostanie palce.


Znaczy się to łączenie ostatnich palców ma zapobiec zerwaniu się ścięgna do tych palców, bo ostatnie dwa lecą na wspólnym. Aczkolwiek warto rozglądać się za rękawicami, które mają na krawędzi od strony piątego palca grubszą skórę.

biernus - Wto 29 Wrz, 2009

mr0zd napisał/a:
Przeczytaj ostatni post na poprzedniej stronie...


Napisales, ze je masz..... a pytanie czy sa wygodne? warte uwagi?

mr0zd - Wto 29 Wrz, 2009

biernus napisał/a:
mr0zd napisał/a:
Przeczytaj ostatni post na poprzedniej stronie...


Napisales, ze je masz..... a pytanie czy sa wygodne? warte uwagi?


Cytat:
Sezon na tschulu przejeździłem i narzekać nie mogę

Tomek_K. - Sro 30 Wrz, 2009

biernus napisał/a:
Moi drodzy na allegro pewien sprzedawca (nie znam) wystawil rekawice TSCHUL (mam kurtke skórzaną czarną model 901).

http://allegro.pl/item749...sylka_0_zl.html
Czy takie rekawice nadają się do latania?


Kupiłem takie same, nawet pomimo tego że bardzo nie podobają mi się białe szwy. Najwyżej się zamaluje. ;) Mają wszystko co trzeba, a cena jest okazyjna. U polskiego importera 149zł plus wysyłka.

Edycja: ale jaja, dziewczyna kupiła mi na dzień chłopaka Alpinestars'y SP3, także te Tschula jak dojdą będą na sprzedaż. :D

biernus - Sro 30 Wrz, 2009

mr0zd napisał/a:
biernus napisał/a:
mr0zd napisał/a:
Przeczytaj ostatni post na poprzedniej stronie...


Napisales, ze je masz..... a pytanie czy sa wygodne? warte uwagi?


Cytat:
Sezon na tschulu przejeździłem i narzekać nie mogę


No rzeczywiscie SUPER opinia. I WARTO na jej podstawie podjac decyzje o zakupie. ;D
Nie ukrywam, ze liczylem na COS WIECEJ niz brak narzekania. Jestem ZIELONY jesli chodzi o rekawice... tschul to JAKAS firma jest, rekawice wygladaja na silidne. Jak sie ma ich jakosc.... trwalosc w porownaniu do innych.
Jak wynika z testów zderzeniowych kasków nie zawsze to co NAJDROZSZE jest najlepsze. Pewnie podobnie moze byc tutaj, ze nie warto skreslac TANICH rekawic za 100 pln w porowanniu do jakis za 300 pln. Oczywiscie to jest raczej pytanie niz stwierdzenie bo nie znam rynku rekawic.

mr0zd - Sro 30 Wrz, 2009

A co chcesz jeszcze wiedzieć? Przecież to są tylko rękawice, po sezonie nie widać jakiś większych śladów użytkowania, nic się nie urwało, nic się nie odpruło więc jak dla mnie mogą być
Edek - Czw 01 Paź, 2009

A ja bym chciał wiedzieć.. czy są wygodne, czy się w nich ręka poci, czy nie jest w nich za zimno w zimniejsze dni, czy przemakają, czy są przewiewne, czy nadają się na upał, na chłód. Coś o użytkowaniu, a nie tylko, że się nie rozwaliły. Ok są wytrzymałe, ale to nie wszystko :zdegustowany:
mr0zd - Czw 01 Paź, 2009

Tak są wygodne, przy 25+st ręka odpływa podczas postojów, są przewiewne, ale tylko podczas jazdy, w zimniejsze dni jest w nich zimno (trudno żeby nie było, ale mi przy 9st. w nocy źle nie było, przemakać przemokną jak każde rękawice tego typu, ale ile w deszczu wytrzymają to nie wiem bo mnie jeszcze w nich deszcz mocniejszy nie zastał. Ot po prostu normalne rękawice...
Podkopnik - Wto 06 Paź, 2009

Ktoś miał doczynienia z rękawicami 4SR sport cup lub innym modelem tej firmy???

Zastanawiam sie and zakupem. Przymierzałem je. Wygladaja na solidnie zrobione. Cena 250 zl czyli fajna :)


mr0zd - Sro 07 Paź, 2009

Firmie 4SR nie można za wiele złego zarzucić, także ja bym bez obaw brał :)
Tomek_K. - Czw 08 Paź, 2009

Ja mam Alpinestarsy SP3 i mogę je Wam polecić. Jakość wykonania doskonała, mogły by być jednak lepiej zabezpieczone.

Tchul 233 wydaje się być bardziej "opancerzony". Więcej o Tschulu opowie Wam Pchełka jak do niego dotrą.

MacDada - Pon 12 Paź, 2009

Mam ten model rękawic (niestety foto nie ma więc wrzucę jak będę w domu):
http://paa.pl/gpmoto_prof...-466554130.html

Miały być zimowe, niestety nie są. Zdecydowanie lepiej nadają się na porę jesienną czy wiosenną. W lato są za gorące (dosyć grupa skóra, brak wywietrzeń), a w zimę jest w nich za zimno (koniecznie trzeba mieć pod spodem np rękawice bawełniane.

Nie nadają się w czasie deszczu - szybko przemakają i natychmiast robi się zimno w ręce. Pomocą okazują się... rękawiczki foliowe. Zakładam na ręce bawełniane, na nie rękawiczki foliowe np ze stacji beznynowej i na to dopiero skurzane. Wtedy można w deszczu jeździć, choć nie na dłuższą metę.

Wczoraj zrobiłem 600 km w deszczu i mżawce - moją metodą było zatrzymać się na 10 minut na stacji co mniej więcej 100 km. Za pierwszym razem próbowałem je suszyć w toalecie, ale genialnym rozwiązaniem okazało się... położyć je na silniku! Nie dość, że szybko robią się suche to jeszcze są na początku przyjemnie ciepłe... :D

mr0zd - Wto 13 Paź, 2009

Tak, tylko w ten sposób susząc skórę załatwia się ją na amen, po sezonie wygląda jak skóra ze szczura i można nią co najwyżej sobie kominek ozdobić...
Tomek_K. - Sro 14 Paź, 2009

Przeczytałem cały temat i wciąż nie wiem jakie zimówki* będą dobre. :wstyd: Miałem nie kupować, ale chyba jednak nabęde zamiast podgrzewanych manetek, bo handbarów nie zamierzam montować.

*Na chłodne dni, 1-10 stopni.

GSadmirer - Sro 14 Paź, 2009

IXS Narvik
Tomek_K. - Sro 14 Paź, 2009

GSadmirer napisał/a:
IXS Narvik

Dzięki za propozycje. Poczytałem trochę i zdecydowałem się na Alpinestarsy WR-2 Gore-Tex. :)

GSadmirer - Sob 24 Paź, 2009

W związki z przypływem gotówki z komunii ;) pomyślałem, że czas kupić sobie porządne rękawice. Zastanawiam się nad tymi 3, wszystkie w cenie ok. 500zl. Jeśli ktoś ma z nimi jakieś doświadczenia albo wie coś o nich, z miła chęcią poczytam wszelkie uwagi na ich temat:)

Alpinestars SP-1

http://www.youtube.com/watch?v=cnsHaXVsDZg

Chyba marki nie trzeba nikomu przedstawiać. Karbon na kostkach oraz palcach, perforowane, dobre wyczucie, skora i syntetyczny zamsz, super fajny podwójny makiet/zapięcie. Biało-czarne wyglądają :cool: .





IXS VITARO,
rękawiczki szwajcarskiej firmy. Dostępne w Polsce chyba tylko przez Yamahe partnera w Wawie (moto-styl na targowej jeśli mnie pamięć nie myli). Ich lista kontrahentów z P-nia nie ma NICZEGO w ofercie :kwasny:

Zrobione z koziej skóry, karbon, wzmocnione szwami schoeller® keprotec® , podwójne zapięcie, zwycięzca testu uderzeniowego! Zaabsorbowal najwiecej kN ( przy takiej konkurencji jak A* GP Tech, rękawice ze skory płaszczki i inne cuda)

Cena 129 Euro.


http://www.ixs-fashion.com/images/L/X40420-013.jpg
http://img16.imageshack.u...5/ixsvitaro.jpg


HELD POLE POSITION:

Znana niemiecka marka. Model flagowy. Najdroższe w stawce, ciut ponad 6 stów.

http://www.youtube.com/watch?v=E1vlfzD_dHE

Dół wykonany ze skóry kangura, góra z mućki, super wentylacja (miedzy palcami otwory). długi mankiet z protektorem, wzmocnione materiałem Superfabric® oraz KEVLAR®.

Tomek_K. - Sob 24 Paź, 2009

Kupując A-starsy będziesz miał najlepszy lans. ;) Mając taki duży budżet postawiłbym na maksymalną ochronę dłoni i nagarstka i kupiłbym jednak IXSy. Skoro wypadły w testach lepiej niż flagowy model Alpinestars - nie trzeba lepszej rekomendacji.
mr0zd - Sob 24 Paź, 2009

Na Twoim miejscu zastanowiłbym się dwa razy nad białymi rękawicami, a następnie poczekał do wyprzedaży w IM i tam spróbował wyrwać A* po niższej cenie.
Podkopnik - Sob 24 Paź, 2009

Ja zakupiłem Alpinestarsy Sp-1 niestety nie zdazylem ich jeszcze przetestowac bo sprzedajacy wyslal mi je do domu a nie pod adres ktory wskazalem. Jezeli jeszcze ich nie przymierzales to napisze tylko tyle ze do wykonania nie mozna sie przyczepic wszystko jest zrobione na tip top. W tych rękawicach do pełni szczescie wg mnie brakuje ochraniacza na nadgarstek ale widze ze konkurencja tez tego nie ma. Ja poleciłbym jeszcze b. fajne rękawice CLOVER RS-4 cena:ok 450-500zl. Tez je przymierzalem sa super no i maja ochraniacz nadgarstka. Kupisz je w krakowie w Motor funie http://www.motorfan.pl/odziez_clover/rekawice/3/ lub w Warszawie ale nie pamietam nazwy sklepu ;)



P.S Te Heldy to niezbyt pieknie wygladaja jeszcze te szwy na zewnatrz . Przy takiej cenie wg mnie nie dopuszczalne.

Irek - Sob 24 Paź, 2009

Białe rękawice to niezbyt dobry pomysł.. Chyba że stać kogoś żeby co sezon kupował nowe.
Ja mam czarne, a i tak widać na nich masę kurzu, a o różnych zwłokach wspominać nie będe..
I raczej nie liczyłbym na to, że da rade je doczyścić tak, żeby ich przy okazji nie zniszczyć..

GSadmirer - Nie 25 Paź, 2009

@mrozd , @irek
Czarna kolorystyka SP-1nek nie przypadła mi do gustu, a pozostałe kolory, czyli czerwony i niebieski również maja domieszkę białego..

@podkopnik
rekawice stosunkowo podobne, wizualnie nawet całkiem całkiem.
RS4 kojarzy mi sie z kombinezonami i Audi :)

W filmiku, Brian Van wyjaśnia, ze szwy w Heldach zostały specjalnie puszczone na zew., dla większego komfortu palców.

Mały update:
Moto-styl nie ma Vitaro na stanie i nie sa w stanie określić, kiedy ewentualnie paczka zjawiłaby się sie u nich :zdegustowany:
Nowa cena: 156 Euro.

Krąg się sam zawęża :P

mr0zd - Nie 25 Paź, 2009

Grunt aby wewnętrzna strona nie była biała.
wlewacz - Czw 05 Lis, 2009

Witam
Ostatnio będąc w sklepie zdecydowałem się na zakup rękawic zimowych Racer Novus
http://www.racerpolska.pl/rekawice/novus.htm
Chciałbym poznać wasze opinię na ich temat, jak i również wasze doświadczenia z waszymi rękawicami zimowymi.

Cytat:
Rękawice NOVUS

• Zimowe rękawice
• Wykonane z najwyższej jakości skóry i materiału
• Ochraniacze KNOX chroniące kość łódeczkowatą
• Wodoodporne
• Oddychające
• Długi mankiet

MacDada - Czw 05 Lis, 2009

Ja też zastanawiam się nad kupnem rękawic zimowych. Dużo dał mi ten test:
http://www.motocykl-onlin...st_rekawic_zima

Wynika z nich, że stosunkowo tanie Probikery są optymalne w stosunku cena/jakość. Nieprzemakalne, ciepłe, bezpieczne, tanie - może ktoś z Was je ma i to potwierdzi?

Tutaj do kupienia:
http://www.moto-akcesoria...ctic-ii,p,22943

madtom - Czw 05 Lis, 2009

Ja mam takie. Faktycznie - tak jak piszą w teście - gdy jest trochę cieplej, to błyskawicznie pocą się dłonie, poza tym trzeba się przyzwyczaić do grubości ociepliny - na początku czułem się, jakbym jeździł z ołówkami powkładanymi między palce :) , poza tym nie mogę się do niczego przyczepić. W zeszłą sobotę po 2 godzinach jazdy w temp. 5 st.C koniuszki palców już miałem zmarznięte, ale chyba nie ma co oczekiwać cudów ;)
Yarccom - Czw 05 Lis, 2009

ja mam ale jedynki

nie narzekam ale ja mam pół handbary i grzane manetki przy 5 st smigałem w trasy ponad 200 km ;)

MacDada - Czw 05 Lis, 2009

Super, że są wystarczająco ciepłe, a jak z nieprzemakalnością? Bo to jest dla mnie teraz kwestia kluczowa. Kupiłem na swoje skórzane rękawice takie kondomy z moto-akcesoria:
http://www.moto-akcesoria...owe-proof,p,152

Niestety jestem nimi totalnie zawiedziony. Tzn jestem pewien, że są rzeczywiście nieprzemakalne (choć nie testowałem ich w deszczu), ALE po prostu nei da się w nich jeździć. Nie mam w ogóle wyczucia podczas korzystania z nich. Hamowanie klamką i jednocześnie redukcja biegu z przegazówką nie wchodzi w grę. Szybko się dłonie męczą od "grubości" materiału na nich i niewygodnej pozycji. Korzystanie z kierunkowskazów jest mocno ograniczone i wymaga specjalnego koncentrowania się na tej czynności.

Na trasie zdecydowałbym się je wziąć - w końcu rzadziej wtedy używa się kierunkowskazów, rzadziej wachluje się biegami, rzadziej się cokolwiek robi dłońmi. W mieście jednak wolę jak mi ręce przemokną niż jak mam utracić precyzję panowania nad pojazdem.


Stąd ponowię pytanie - co z nieprzemakalnością tych rękawic?

madtom - Pią 06 Lis, 2009

MacDada napisał/a:
Stąd ponowię pytanie - co z nieprzemakalnością tych rękawic?


Jeszcze mnie deszcz w nich nie złapał, więc nie mogę oceniać - chyba, że pójdę w nich dzisiaj pod prysznic :rotfl:

MacDada - Pią 06 Lis, 2009

madtom napisał/a:
chyba, że pójdę w nich dzisiaj pod prysznic :rotfl:
czekam na relację :padam:
madtom - Pią 06 Lis, 2009

Mamy tu w Krakowie taki szpital w Kobierzynie - myślę, że mogą mnie w nim umieścić, jak żona zobaczy, że idę w rękawicach pod prysznic. Dla ułatwienia dodam, że w tym szpitalu nie ma klamek w drzwiach :hyhy:
mr0zd - Pią 06 Lis, 2009

Będzie świadkiem narodzin nowej świeckiej tradycji :D
GSadmirer - Pią 13 Lis, 2009

@mrOzd
wewnterzna strona nie jest biala :]





Padniecie jak wam powiem za ile je kupilem :hyhy:

Lemon - Pią 13 Lis, 2009

jesli wiecej jak 250 to przepłaciłes ;)
Yarccom - Pią 13 Lis, 2009

noo jak juz sie popodniecacie niska ceną rekawic poszukajcie na necie jak mozna rozpoznać oryginały od podrób i sprawdzcie jakie rekawice tak okazyjnie kupiliście :]
GSadmirer - Pią 13 Lis, 2009

316zł i 23gr :hurra:

a gdzie to sprzedaja te oryginalne po 250zl? :chytry:

[ Dodano: Pią 13 Lis, 2009 ]
Yarccom napisał/a:
noo jak juz sie popodniecacie niska ceną rekawic poszukajcie na necie jak mozna rozpoznać oryginały od podrób i sprawdzcie jakie rekawice tak okazyjnie kupiliście :]


juz dawno obcykane :cwaniak:
a podniecac sie jedynie moge tym ze udalo mi sie je tak tanio wyrwac

[ Dodano: Sob 14 Lis, 2009 ]
Nie martwię się o oryginalnosc z 2och powodów:

1. Sprowadziłem je ze Stanow, od dealera Alpinestarsami.
2. Po odebraniu paczki i badaniu organoleptycznym tylko się w tym utwierdziłem.






Pierwsze wrażenia:

Dosyc ciezko się je wsuwa, ale jak już przebrnie się przez etap nadgarstka, jest git i mięciutko. Wydaje się ze rekawice ciąży z gory, dol przeciwnie czuje się wszystko.
Wkurza mnie tylko te mniejsze zapiecie. Jest schowane pod taki płatem z zamszu i jak chce się zapiac rzep to trzeba go podnosic.
Poza tym widac swietna jakość i ten zapach skory :)

monteki - Pon 11 Sty, 2010

Czy spotkał się ktoś z rękawicami firmy bulletproof ??


W moto-akcesoriach wyprzedają je teraz za połowe ceny , ale nigdzie nie moge znaleźć testów tych rękawic

Podkopnik - Pon 11 Sty, 2010

http://www.moto-akcesoria...-czarne,p,26667

Chyba chodzi o obniżke 50 zł :) Wątpie by wczesniej kosztowały 400 zł :P

matzec - Pon 11 Sty, 2010

Są teraz na allegro rękawice Tschul 233 i 212 po 99 zł.
http://www.moto.allegro.p...odel_233_r.html
http://www.moto.allegro.p...odel_212_r.html




Które z nich byście brali? W modelu 212 widać protektory od strony małego palca, to na pewno plus, jak ktoś pisał już w tym temacie. Natomiast ciężko ocenić, które są bardziej wytrzymałe od wewnętrznej części dłoni? Na żadnej nie ma protektora.

PS. oprócz tego pytanie do osób, które je mają. Czy rozmiarówka podana na aukcji się zgadza?

monteki - Pon 11 Sty, 2010

niezłe rękawice jak za taką śmieszną kase .. Może wypowie się ktoś czy warto , czy to jakieś g....??
matzec - Pon 11 Sty, 2010

Było już trochę o nich, poprzeglądaj poprzednie strony. Ogólnie chyba są OK ;)
mr0zd - Pon 11 Sty, 2010

Mam te 233 już chyba drugi sezon, bardzo wygodne, dają radę w "normalne" dni, nic się nie popruło ani nie przetarło, po wewnętrznej stronie dłoni jest grubsza warstwa skóry, na kciuku też chyba jest protektor, ale nie karbon tylko taka jakby twarda gąbka (coś jak protektor pleców).
matzec - Pon 11 Sty, 2010

A co powiesz o rozmiarówce która jest podana na aukcji? Czy mógłbyś zmierzyć sobie dłoń i powiedzieć, czy się zgadzasz z tym co tam piszą?
monteki - Pon 11 Sty, 2010

A jak z dopasowaniem , dobrze leżą na ręce , nie utrudniają czucia manetki ??
mazurator - Pon 11 Sty, 2010

Witam, ja mam te Tschule 212, kupiłem rozmiar idealnie wg. tabelki L bez żadnych kombinacji i są dobre. Mam już je drugi sezonik, trochę się rozbiły, ale ogólnie jak za tą kasę to są super. W chłodne dni nie polecam bo ręka marznie ;)
matzec - Pon 11 Sty, 2010

No dobra, biorę :)
mr0zd - Pon 11 Sty, 2010

Jak się nigdy w takich rękawicach nie śmigało to mogą boleć z początku kostki, ale po tygodniu w ogóle już ich nie czuć. Fakt, w chłodne dni trzeba uważać bo palce marzną szybko.
matzec - Pon 11 Sty, 2010

Póki co przejeździłem trochę w listopadzie i grudniu w takich:
http://modeka.pl/pl/produ...20traveler.html
Biorąc pod uwagę ich nazwę Sahara Traveler, podejrzewam że te Tschule "bardziej letnie" nie będą ;)

monteki - Pon 11 Sty, 2010

Te też są niezłe:

http://modeka.pl/pl/produkty/201/sportie.html#

Kuraś - Pon 11 Sty, 2010

co do tego tschula kupilem rok temu zmierzylem ladnie wyszlo ze mam lape xl. teraz wolalbym rozmiar mniejszy choc tragiedi nie ma.
monteki - Wto 12 Sty, 2010

hmm tak się zastanawiam czy warto dopłacać te 300 zł do Alpinestars , czy to będzie aż taka różnica ??
Lemon - Wto 12 Sty, 2010

monteki napisał/a:
czy to będzie aż taka różnica ??

co rozumiesz przez "aż taka"?

mr0zd - Wto 12 Sty, 2010

Do codziennej jazdy wystarczy, jedyne co można zupgrejdować to skleić taśmą 2 ostatnie palce robiąc prowizoryczny mostek :)
monteki - Wto 12 Sty, 2010

Lemon napisał/a:
monteki napisał/a:
czy to będzie aż taka różnica ??

co rozumiesz przez "aż taka"?


Sorki , niedokładnie sformuowałem pytanie , czy warto jeżdząć naGSie wykładać tyle kasy (500-600 zł) na rękawice , czy to są raczej do sportowych maszyn??

Lemon - Sro 13 Sty, 2010

a czym różni sie upadek przy 100km/h ze sporta od upadku przy 100km/h z GSa ;)


rany sa mniej bolesne? asfalt miększy? krawęzniki bardziej gumowe? ;)

leon - Sro 13 Sty, 2010

monteki napisał/a:
czy warto jeżdząć naGSie wykładać tyle kasy (500-600 zł) na rękawice , czy to są raczej do sportowych maszyn?


A co za różnica czy wysypiesz się na GSie, czy na lytrowym gixie przy 100km/h? Spadniesz z moto i i tak tyle samo przelecisz na d... po asfalcie mając nadzieję w nic nie przywalić.

Kup najlepsze na jakie Cię stać i tyle. Zmienisz sprzęt, a dobre rękawice Ci zostaną! :)

monteki - Sro 13 Sty, 2010

No panowie chyba macie racje , pamiętajcie że motocykl mam od niedawna , dlatego pytam..
kruk - Pon 18 Sty, 2010

mazurator napisał/a:
Witam, ja mam te Tschule 212, kupiłem rozmiar idealnie wg. tabelki L bez żadnych kombinacji i są dobre. Mam już je drugi sezonik, trochę się rozbiły, ale ogólnie jak za tą kasę to są super. W chłodne dni nie polecam bo ręka marznie ;)


A czy w ogóle można znaleźć w podobnej cenie (no powiedzmy do 200 zł) rękawice, w których ręce nie marzną w chłodne dni? Poza tym jaką temperaturę macie na myśli mówiąc o "chłodnych dniach"? Też skłaniam się do kupna Tschuli 233. Zamierzam jeździć od wiosny do jesieni, przy czym dalsze trasy (powyżej 50 km) dopiero gdzieś pewnie od maja, bo nie widzę przyjemności w podróżowaniu w brzydką pogodę. Do rękawic motocyklowych planuję dodać jeszcze zwykłe rękawiczki z bazaru za 10 zł, które noszę normalnie w zimie. Czy taki zestaw wystarczy, żeby nie marznąć?

Gdzieś chyba w tym temacie przeczytałem o sposobie na zachowanie suchych dłoni, gdy nasze "nieprzemakalne" rękawice jednak przemokną, polegającym na zakładaniu foliowych rękawiczek jednorazowych. Czy to naprawdę ma sens? Bo brzmi nieco dziwnie. :)

k2 - Pon 18 Sty, 2010

kruk napisał/a:
Gdzieś chyba w tym temacie przeczytałem o sposobie na zachowanie suchych dłoni, gdy nasze "nieprzemakalne" rękawice jednak przemokną, polegającym na zakładaniu foliowych rękawiczek jednorazowych. Czy to naprawdę ma sens? Bo brzmi nieco dziwnie. :)

Sprawdziłem ten patent podczas przelotu 200 km w ulewnym deszczu. Miałem założone zwykłe skórzane rękawice. Oczywiście przemokły po ok. 30 min. jazdy. W połowie drogi przypomniałem sobie o patencie z rękawicami z "CPNu". Łapy już miałem raczej zgrabiałe bo oczywiście temperatura w czasie deszczu też nie była najwyższa.
Po pierwsze - jak już jest wszystko mokre, to ciężko włożyć w te worki ręce.
Całej tej operacji jest tylko jeden plus - nowa woda nie dostaje się do dłoni. Poza tym i tak jest w zestawie zimno, ręka ślizga się w worku.

panbodzio - Pon 18 Sty, 2010

mazurator napisał/a:
Gdzieś chyba w tym temacie przeczytałem o sposobie na zachowanie suchych dłoni, gdy nasze "nieprzemakalne" rękawice jednak przemokną, polegającym na zakładaniu foliowych rękawiczek jednorazowych. Czy to naprawdę ma sens? Bo brzmi nieco dziwnie. :)


ja kiedys wyczytalem mit w sieci ze zakladajac rekawiczki 'chirurgiczne' rece nie marzna.
kto sie zabawi w 'pogromcy mitow'? :]

hubert - Pon 18 Sty, 2010

otworzymy nowy dział pogromcy mitów
hehehehe
:)

mazurator - Pon 18 Sty, 2010

Mówiąc w chłodniejsze dni miałem na myśli temperatury rzędu ok. 10-15 stopni ;) A mój patent na zmarznięte dłonie polega na zakładaniu pod rękawice takich cienkich rękawiczek ogrodowo-roboczych z gumowanymi palcami, jak dla mnie pomaga, pozdro!
Yarccom - Pon 18 Sty, 2010

mazurator napisał/a:
Mówiąc w chłodniejsze dni miałem na myśli temperatury rzędu ok. 10-15 stopni


toc to przeciez tytpowo letnie temperatury
chcesz smigac tylko przy 20 stopniach i wyżej :P

matzec - Pon 18 Sty, 2010

Przyszły właśnie rękawice Tschul 212.



Pierwsze wrażenie - rzepy na nadgarstku są zaprojektowane niefortunnie:
- są za blisko siebie, gdy się zapnie ten mniejszy to większy trzeba dać trochę niżej niż miejsce na niego


- ten mniejszy ma za mało rzepu a za dużo tych włosków, więc nie będzie się chyba dało porządnie ciasno zapiąć, albo będzie wtedy trzymał tylko kawałkiem


- gdyby się nieostrożnie obyć z dużym rzepem, to nić która go trzyma chyba szybko "pójdzie", widać że są tam duże naprężenia

Lemon - Pon 18 Sty, 2010

to może pokaże tez te w których smigam od sezonu z hakiem..

Wintex- austriackie, dobrze wykonane łapki..
stworzone do letniego latania poprzez mocną lycrową(?) siateczkę znajdujaca się między palcami.. dlatego jeszcze ani razu nie wyciągnąłem zeń spoconej dłoni.. naprawdę fajne uczucie gdy czuje sie delikatny ciepły acz przyjemny powiew w upały..
brak przetarć czy prucia szwów.. rzep trzyma bardzo mocno- ale to moze dlatego, że ich nie 'odczepiam'.. po prostu wkładam dłoń i już.
dodatkowo na grzbiecie zrobione na zakładkę- zgiecie dloni nie powoduje napinania skóry na palcach.

wiadomo na zimnejsze dni nadaja się niebardzo, dlatego w takie temperatury latam w neoprenowych. Kompletnie nieprzewiewne, cieplutkie choć nie za grube przez co idealnie można wyczuć manetke i klamkę..
ponizej letnie- tych na chłodek nie moge znaleźć jak na złość.

biernus - Wto 19 Sty, 2010

matzec napisał/a:
Przyszły właśnie rękawice Tschul 212.

Nie powiem wygladaja dosc solidnie. Cena "smieszna". Plastikowe wstawki, skora.
Moglbys napisac .. czy trafiles z rozmiarem? Czy plastikowe ochraniacze na kostkach "nie bolą" podczas zamykania dłoni? ;D

matzec - Wto 19 Sty, 2010

Myślę, że z rozmiarem jest dobrze, chociaż mam trochę wolnej przestrzeni na czubkach palców. Ale jak zaciskam rękę, niby na manetce, to są odpowiednio ciasne. Ochraniacz na kostki czuć ale nie boli.
mr0zd - Wto 19 Sty, 2010

Po paru godzinach zacznie boleć, ale tylko przez tydzień :P
kruk - Sro 20 Sty, 2010

A czy te rękawice http://moto.allegro.pl/it...lack_rider.html różnią się jakoś zasadniczo od Tschula? Bo jak na moje niewprawne oko, to wyglądają podobnie.

Jeszcze chciałbym poznać Wasze opinie na temat tych rękawic http://moto.allegro.pl/it...motonita_l.html

biernus - Sro 20 Sty, 2010

@Kruk: te pierwsze, które podales za 79 (też cena "śmieszna" biorąc pod uwage inne markowe produkty). Widzę, że różnica z tymi tschulowymi to brak plastików na kostkach a jedynie wzmocnienia.
matzec - Sro 20 Sty, 2010

Te za 79 nie mają ściągacza (tego małego rzepu) który jest chyba ważny jeśli chcemy, żeby rękawica nie zsunęła się po kontakcie z glebą, oraz brak im protektorów na boku dłoni od strony małego palca (ktoś pisał w tym temacie chyba, że często od tej strony dłoń trze podczas wypadku); w innych miejscach w sumie też nie mają tych protektorów. Ja bym jednak dołożył te 20 zł do Tschuli, bo to i tak tanio.
MarcinN - Sro 20 Sty, 2010

Powiedzcie mi, czy tak naprawdę to te wzmocnienia w rękawicach są potrzebne? Czy palce rąk aż tak bardzo są narażone w trakcie wypadku?
matzec - Sro 20 Sty, 2010

Szczerze mówiąc, to też mam wrażenie, że te cuda na każdym palcu są tak aby zachęcić klienta :)
kruk - Sro 20 Sty, 2010

MarcinN napisał/a:
Powiedzcie mi, czy tak naprawdę to te wzmocnienia w rękawicach są potrzebne? Czy palce rąk aż tak bardzo są narażone w trakcie wypadku?

Ja tam się specjalnie nie znam i dowodów na swoje teorie nie mam ;p ale tak na "chłopski rozum" wydaje mi się, że nawet jeśli palce są narażone na uszkodzenia, to w razie poważnej gleby żadne rękawice nie uchronią od uszkodzeń. Myślę że podobnie jest z kaskami - jak walniesz łbem w drzewo w kasku za 200 zł czy za 2000 zł to efekt będzie podobny - tu i tu tragiczny. Te "super dobre" (i super drogie) firmy bazują na podświadomym przeświadczeniu ludzi, że jak wydadzą dużo więcej pieniędzy, to będą dużo bardziej bezpieczni. Na pewno jakiś procent prawdy w tym jest, ale wg mnie niewielki. Osobiście skupiałbym się na rozsądnej jeździe, a nie na akcesoriach z wszelkimi możliwymi zabezpieczeniami i bajerami.

MacGyver - Sro 20 Sty, 2010

Kolego na pewno ma racje tak nie do końca w 80%
sam strój w razie czego nie pomoże zbyt wiele bo przy dużym uderzeniu to w człowieku wnętrzności po prostu się miażdżą. :zdziwko: :znudzony:
Wiem że to brzmi tragicznie ale tak jest bo byłem na szkoleniu dla kierowców co prawda samochodów ciężarowych ale pokazywali nam skutki wypadków i były tam właśnie również wypadki motocyklowe.
Tak więc tylko Rozsądek i jeszcze raz rozsądek

RedShadow - Sro 20 Sty, 2010

Bo ubrania są dla rozsądnych, wariatowi nic nie pomoże, a takie ubrania chronią głównie przy szlifie i zapobiegają zostawieniu skóry na asfalcie. A takie karbonowe/plastikowe wstawki na pewno zmniejszą skutki otłuczenia dłoni
klwsz - Sro 20 Sty, 2010

A jak jest z czuciem w rękawicach ze wstawkami z kevlaru i carbonu w miejscu kostek? Czy nie ogranicza to ruchów ręki?
Rozglądam się za rękawicami i szczerze, bardziej widzę na swoich dłoniach te klasyczne rękawice jak te Motonity, które pokazał Kruk.

mr0zd - Sro 20 Sty, 2010

Dobrze dopasowane rękawice nie krępują ruchów, ani w niczym nie utrudniają jazdy. Co do ciuchów to dobrze już było napisane, projektowane są tak, aby nas chronić przed szlifowaniem po asfalcie lub turlaniu się po nim, co jest równie bardzo niebezpieczne. Co do zderzenia z drzewem lub czołowo z samochodem to tak jak porównywać zderzenie samochodu osobowego z pociągiem- poduszki, strefy zgniotu i reszta tych bajerów za kupę kasy też nie pomoże, dlatego gadanie że ludzie żyją w złudnym przeświadczeniu że mając drogie ciuchy wcale nie są bezpieczni jest głupotą.
kruk - Sro 20 Sty, 2010

klwsz napisał/a:
bardziej widzę na swoich dłoniach te klasyczne rękawice jak te Motonity

Właśnie czekam aż ktoś jakoś je skomentuje i oceni. Może nawet znajdzie się ktoś kto miał z nimi do czynienia? Wizualnie też podobają mi się bardziej niż wszystkie inne z kevla/karbo/kosmo elementami :) Poza tym przemawia do mnie ta wodoodporność i trzymanie ciepła, tylko nie wiem na ile można w to wierzyć.

biernus - Sro 20 Sty, 2010

matzec napisał/a:
Te za 79 nie mają ściągacza (tego małego rzepu) który jest chyba ważny jeśli chcemy, żeby rękawica nie zsunęła się po kontakcie z glebą, oraz brak im protektorów na boku dłoni od strony małego palca (ktoś pisał w tym temacie chyba, że często od tej strony dłoń trze podczas wypadku); w innych miejscach w sumie też nie mają tych protektorów. Ja bym jednak dołożył te 20 zł do Tschuli, bo to i tak tanio.


Akurat roznica w cenie 20 to w tym przypadku zadna roznica. Boje sie czy czasem te tschule nie wygladaja ZA TWARDO... te ridery jednak wygladaja na "milsze" bardziej miekkie. Ale pewnie wszystko oprze sie o tschule ;D

kermit88 - Sob 23 Sty, 2010

A co myślicie o tych zimowych tschulach http://www.motoallegro.pl...ra_cordura.html
Będzie w nich ciepło w temperaturze 5-10'C?

hubert - Sob 23 Sty, 2010

zależy ile km będziesz chciał przejechać jeśli 30 to tak będzie ciepło
jeśli 300 to ratują cię podgrzewane manetki :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl:
żadna rękawica nie da rady przy +5 :D

kermit88 - Sob 23 Sty, 2010

Trasy takie raczej do 100km. Mam dylemat czy wziąć te tschule czy dołożyć i kupić probiker arctic II, co do wyjazdów przy 5'C to raczej sporadycznie, bo poniżej 10'C jest już trochę nie przyjemnie.
hubert - Sob 23 Sty, 2010

to te pierwsze starczą
RedShadow - Nie 24 Sty, 2010

hubert napisał/a:
żadna rękawica nie da rady przy +5

No tu się nie zgodzę, bo przy 8 stopniach robiłem trasy ok. 100km w zwykłych rękawicach motocyklowych tylko bez wywietrzników i ręce prawie mi nie marzły, więc w takich zimowych przy 5 stopniach tym bardziej nie powinno być problemu.

mr0zd - Nie 24 Sty, 2010

Wszystko zależy od "preferencji" ludzi. Jednym będzie za zimno, innym będzie w sam raz :) Nie przekonasz się dopóki nie spróbujesz a 100zł to przecież jakiś tragiczny pieniądz nie jest.
kruk - Nie 24 Sty, 2010

Ja ostatecznie zamówiłem sobie te rękawice http://www.allegro.pl/ite...sylka_0_zl.html
Wydają mi się połączeniem zalet Tschuli 212 (ochraniacze) i Motonity (membrana), które były prezentowane wcześniej w tym temacie. A co Wy o nich sądzicie?

RedShadow - Nie 24 Sty, 2010

No i znowu, po co się pytać jak już się kupiło. Teraz to czekaj do wiosny, testuj i sam nam powiedz co mamy o nich sądzić...
kruk - Nie 24 Sty, 2010

Hehe, przed kupnem też pytałem (o Motonity) i też nic się nie dowiedziałem. ;P A te rękawice które kupiłem jeszcze nie były tu prezentowane, więc wrzuciłem bo może akurat ktoś takie ma i coś o nich powie. Poza tym może komuś przypadną do gustu i też takie kupi, np. zamiast bardziej popularnych Tschuli 212. Natomiast gdy ja je już przetestuję za jakiś czas, to się wypowiem.
kermit88 - Nie 24 Sty, 2010

mr0zd napisał/a:
Nie przekonasz się dopóki nie spróbujesz a 100zł to przecież jakiś tragiczny pieniądz nie jest.

Dla studenta jest :rotfl:

Makar00n - Nie 24 Sty, 2010

No i kolego dziękuję za podanie tych rękawic. Najbardziej mi się podobają ze wszystkich w tej cenie. Prawdopodobnie je sobie zakupię :) więc testuj i opowiadaj :)
Kuraś - Nie 24 Sty, 2010

mam te rekawice i po sezonie sa ok, nigdzie sie nie popruły itd wygodne, az tak sei reka nie poci, cieple w zimne dni
biernus - Pon 22 Lut, 2010

Kupione 212tki rozmiar M. Tez jak dojdą napisze wrazenia dla niezdecydowanych.
matzec - Pon 22 Lut, 2010

Ja już mam za sobą pierwsze testy Tschul 212.
* w temperaturze 8 stopni + grzejące słońce było komfortowo
* w temperaturze koło 5 stopni bliżej wieczora ręce zmarzły, no ale to nie zimówki ;)
* dla mnie rozmiar dobrany wg obwodu dłoni ma trochę za długie palce. Przeszkadza to szczególnie na kciuku, bo nie czuję zbyt dobrze przełącznika kierunkowskazów. Tak się składa jednak, że rozmawiałem dziś ze sprzedawcą w sklepie motocyklowym i mówił, że trochę luzu powinno być, bo wpływa to na komfort noszenia rękawic i na trwałość (ciasno dopasowane na długość palców prędzej się rozprują).

jacek - Pon 22 Lut, 2010

Teraz przy tych temperaturach nawet w dzien nie ma szans zebyś nie zmarzł w cienkich letnich rekawicach bo gdyby tak nie było nie dałoby sie w nich wytrzymać w lecie. Bez zimowych rekawic + hanbarów dłonie przemarzna jako pierwsze wiec co ci np. po ciepłej kurtce.. Lepiej juz ubrać narciarskie rekawice.
kermit88 - Wto 02 Mar, 2010

Który rozmiar będzie na mnie dobry S(20cm) czy M(22cm). Obwód mojej dłoni to 20,5-21cm.
Lemon - Wto 02 Mar, 2010

M
biernus - Sro 03 Mar, 2010

Dotarly TSCHULE 212. Jestem bardzo zadowolony - trafilem idealnie z rozmiarem!. Jakosciowo tez wygladaja conajmniej dobrze. Za ta cene ~100 pln mysle ze warto.
Obwód dloni 21 - kupilem Mki - pasuja idealnie. Nic nie gniecie, plastiki "nie bolą", nie są grube co dla mnie jest atutem, lepsze wyczucie manetki i klamek (jestem poczatkującym driverem).

kermit88 - Pią 12 Mar, 2010

Kupiłem na allegro rękawice tschul ale mam wątpliwości czy to nie są czasem jakieś podróbki, zamieszczam zdjęcie moich rękawic i zdjęcie jak powinny wyglądać. Różnią się tym że nie ma napisu Tschul oraz tego napisu na pasku, nigdzie nie pisze że to tschul, nawet na metkach, w dodatku to nie jest skóra tylko cienka derma.
Makar00n - Pią 12 Mar, 2010

Daj link do aukcji.
kermit88 - Pią 12 Mar, 2010

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=929287466
W sumie to już nie wiem czy to derma czy skóra, ale nie wygląda to za rewelacyjnie. Mam też rękawice letnie caffe racer i skórą wydaje się solidniejsza.

Makar00n - Pią 12 Mar, 2010

Chciałem kupić od tego samego gościa 210, bo to są 212 nie? Myślę, że coś w nich jest, bo gość zaniża ceny o 10-20 zł od wszystkich sprzedawców.
goga - Wto 16 Mar, 2010

http://www.moto-akcesoria...-czarne,p,23310

:) :) :) :)

Yarccom - Sro 17 Mar, 2010

Makar00n napisał/a:
Myślę, że coś w nich jest, bo gość zaniża ceny o 10-20 zł od wszystkich sprzedawców.


a moze ma lepsze rabaty
a moze chce sie pozbyć zbyt duzego stanu magazynowego
a moze kończy handlowac tą marką


aleee na pewno podróby szyte na maszynie w domu bo całe 20 zł taniej :zdziwko:

Plaster - Pią 19 Mar, 2010

goga tych konkretnych rekawic nie znam, ale jest napisane ze sa wykonane z koziej skory. Ja mam typowo letnie ixona tez z "kozy" i jesli chodzi o komfort to skora jest miekka, dobrze siedza w lapie ale w deszczu nie mialem okazji ich testowac, bo na takie okazje mam inne rekawice troche grubsze+gume ;)
Damianu - Sob 03 Kwi, 2010

Chcę kupić rękawice na moto na okres wiosna-lato (głównie lato bo najprawdopodobniej dopiero wtedy kupie moto) i chciałbym przeznaczyć na nie max 200zł, ale nie wiem jakie wybrać. Znalazłem coś takiego:

http://www.moto-akcesoria...wolowej,p,25690
http://www.4bikes.pl/prod...roducts_id=4326
http://www.4bikes.pl/prod...roducts_id=1127
http://www.allegro.pl/ite...33.html#gallery
http://www.allegro.pl/ite...zl.html#gallery

Co o nich myślicie? Miał/ma ktoś z Was któreś z nich?

dusza - Wto 13 Kwi, 2010

ktoś z Was może mi udzielić informacji na temat tych rękawic??

http://www.motoplaza.pl/1...a-boston-t.html

modeka boston t


Duellis - Sro 14 Kwi, 2010

Przymierzałem te rękawice, nie latałem w nich bo ostatecznie zdecydowałem się na te:
http://modeka.pl/pl/produkty/201/sportie.html
Różnice: Sporite są wyraźnie wygodniejsze (przynajmniej w moim odczuciu), bostony są takie jakby "twarde". Do tego Bostony mają materiał miedzy palcami, Sportie są całe skórzane, czyli trochę inny zakres temperatur - ja wolałem całoskórzane, bo rano jak jadę do roboty to zimno jest, nie wiem jak będzie w upały, tu Boston będzie na pewno lepszy, ale chyba i tak trzeba będzie kupić na lato jakieś lekkie tekstylne, oddychające.
Generalnie rękawice są podobne, póki co moim nie mogę nic zarzucić, wykonane solidnie, wygodne. Ochrona przed zimnem dość dobra jak na nieocieplane, od 10 st komfortowo (choć latałem i przy +2 i dałem radę), górna granica temperatury póki co nie znana - mam je od lutego tego roku.

dusza - Sro 14 Kwi, 2010

właśnie zastanawiam się czy kupować boston czy racing pro
coraz bardziej skłaniam się ku opcji zakupu
bostonów (jednak to 190 zamiast 270)
a jak się okażą za ciepłe na lato to dokupię X-Cross lub FREESTYLE

joeey - Sro 14 Kwi, 2010

Ja mam Modeka Cool Climate za 190zl i są bardzo dobrze wentylowane (z jakąś tam membraną czy coś) także, na cieplejsze dni polecam ;) Latałem przy największej temp. ok 17 stopni i spokojnie dawały radę, nie wiem jak będzie jeśli się ociepli.
cortex - Czw 15 Kwi, 2010

ja mam modeka sportie i polecam. choć przy temp 10stopni i predkosciach 110km/h troche zimno w ręce
panbodzio - Sro 21 Kwi, 2010

jak juz przy modekach jestesmy to ja zakupilem sobie na kaprysny poczatek sezonu modeka freeze http://modeka.pl/pl/produkty/203/freeze.html
model calkiem fajny. czucie w manetkach zadowlajace jak na rekawice ocieplane.
w temp 5C mozna spokojnie pomykac ale z ociepleniem jest maly problem jak po dluzszej jezdzie zdejmiemy to ciezko je ponownie zalozyc - 'rozgrzane' ciezko wchodza :zawstydzony:
ochrona podczas upadku taka sobie - zadnych sztywnych wstawek no ale w koncu to typowe turystyki.
w deszczu nie testowalem ale mam nadz ze nie przemokna - membrana hipora.

po 3kkm /w tym 250km w deszczu odradzam zakup/ wewnetrzna wysciolka ocieplajaca zaczela sie pruc i coraz ciezej przywdziac te rekawice - zanosze na reklamacje jak tylko znajde paragon :/ w deszzu rekawice przemokly :/

misiek33 - Nie 09 Maj, 2010

Witam,
kupował ktoś rękawice tschul 210 ? (tak 210, nie 212).
http://moto.allegro.pl/it...sylka_0_zl.html

Trochę się różnia od 212, teoretycznie wiatro i wodoodporne, tylko pewnie w lecie w nich będzie cieplej niż w 212.

Cały czas zastanawiam się czy wziąć 210 czy 212.

Kuraś - Nie 09 Maj, 2010

mam je, nie wiem moze jestem "goracy chlopak" ale w temp ok 0-5stopni rece mi nie marzly (mam troche za duze :/ ) a latem nie mam bagna w srodku co najwyzej wilgotne rece w korku. ogolnie za ta cene git
Miszi333 - Nie 09 Maj, 2010

Ja mam tschul 212 i jestem z nich zadowolony. Na palcach mają wentylacje która dosyć mocno ochładza palce przy większych prędkościach, ale pozostała część dłoni i tak się gotuje. Jeśli ktos się zdecyduje na ten model to proponuję wziąć o rozmiar mniejsze. Ja wziąłem takie które wg tabeli powinny być dobre a okazały się trochę za luźne
kruk - Pon 10 Maj, 2010

Kuraś napisał/a:
mam je, nie wiem moze jestem "goracy chlopak" ale w temp ok 0-5stopni rece mi nie marzly (mam troche za duze :/ ) a latem nie mam bagna w srodku co najwyzej wilgotne rece w korku. ogolnie za ta cene git

Też je mam i przy jeździe w temp. 0-5 stopni trochę marzły mi ręce. Po założeniu na ręce cienkich bawełnianych rękawiczek, a potem Tschuli było już ok. Co do jazdy w lato, to jeszcze nie miałem okazji. Jeśli kogoś nie stać na dwie pary rękawic (letnie i zimowe), to myślę że ten model jest dość uniwersalny.

Konrad - Sro 19 Maj, 2010

Hej. Wie ktoś czym się różnią rękawice alpinestars gp pro od gp plus???
I które są lepsze do jazdy na co dzień ??

Matizyahu - Sro 19 Maj, 2010

Przede wszystkim ceną. Reszta to detale, które w codziennym użytkowaniu nie zrobią różnicy. Te GP Plus są trochę bardziej zaawansowane technologicznie (ale tylko trochę).

Do jazdy na "co dzień" w ciepły dzień będą super. Ręce się w nich nie pocą, albo pocą mniej dzięki perforacji. Do tego bardzo dobrze czuć przez nie kierownice.
Do jazdy na "co dzień" w różnych warunkach atmosferycznych oba modele nadają się tak sobie. To będą chłodne rękawice (są perforowane), o słabej wodoodporności (są perforowane). Na początku co z rękami przez nie będziesz miał to historia opisywana tutaj nie raz, więc się nie będę powtarzał.

Aczkolwiek pewne jest jedno - dzięki całej masie kevlarowych i karbonowych wstawek, patentowi łączącemu paskami skóry 4 i 5 palec i wewnętrznym usztywnieniom Twoje ręce mogą czuć się absolutnie bezpieczne.

Znam to z autopsji - GP Pro to moja druga para rękawic do wypadów na miasto i po bliskiej okolicy. Do dalszych wypadów mam inne.

Konrad - Sro 19 Maj, 2010

Dzięki wielkie ;)
klwsz - Pon 12 Lip, 2010

Mam pytanie dotyczące rozmiaru rękawic.
Mianowicie, lepiej jest kupić skórzane rękawice nieco za duże, czy trochę za małe?
Niestety mam obwód dłoni w granicy dwóch rozmiarów i nie wiem czym się kierować przy kupnie.

Podkopnik - Pon 12 Lip, 2010

Najlepiej kupić w sam raz:) A tak na poważnie to zależy od rękawic a raczej od rodzaju skóry z której są wykonane oraz od typu rękawic. Rękawice turystyczne bez ochraniaczy mogę być ciut przymałe bo na pewno bardziej się rozbiją niż te sportowe gdzie ochraniacze na kostkach, palcach ograniczają rozbijanie rękawic.
Sportowe rękawice trzeba po prostu bardziej dopasować.

Poza tym obwód dłoni to tylko połowa sukcesu w doborze rękawic. Bardzo istotna jest długość i masywność palców. Każda firma szyje rękawice inaczej. Możesz mieć w obwodzie rękawice zgodne z rozmiarówką ale okaże się że masz dużo luzu na palcach lub na odwrót.
Jeżeli mowa o rękawicach sportowych na Twoim miejscu wziąłbym ten większy rozmiar jeżeli to turystyki to mniejszy.

Pawlus - Czw 05 Sie, 2010

Ma ktoś z forumowiczów może rękawice RST model Rift albo Chicane? Jak to naprawdę z nimi jest? Jakiej jakości są szwy i reszta, opłaca się kupić? Na necie różne rzeczy mozna wyczytać i jak zwykle wychdzi na to że nie wiadomo nic... Bedę wdzięczy za konkretne info, bo przymierzam się do zakupu.

Aha, i co powiecie na temat nowych Alpinestars SP-8? IMHO nie wyglądają na takie które potrafią dobrze uchronić w razie czegoś... miał ktoś styczność?

angelini2 - Nie 29 Sie, 2010
Temat postu: rękawice
Witam a co sądzicie o rękawicach RĘKAWICE BERIK 7933

o takie jak te w linku ponizej
http://moto.allegro.pl/re...1160220288.html

miał ktoś, ma ktoś ??
Warte swojej ceny - nie małej czy raczej sobie nie zawracać głowy

dzięki

Emwu96 - Pon 06 Wrz, 2010

Witam,
szukam jakis rekawic tak do 100zł max, co polecacie?
Jezdze na GS500, i raczej bede jezdzic tak rekreacyjnie od czasu do czasu sobie polatac itd.

Cos takiego mi sie spodobalo:
http://moto.allegro.pl/sh...1200065533.html
co myslicie ?

mr0zd - Pon 06 Wrz, 2010

Krótkie- będzie zawiewać po nadgarstkach. Obczaj Tschulowe, 130zl góra
Emwu96 - Pon 06 Wrz, 2010

a te co myslicie?
http://moto.allegro.pl/zr...1205568837.html

grzes87 - Pon 06 Wrz, 2010

na obrazku wygaldaja jako tako, troche na modece sie wzoruja ale moim zdaniem najlepiej wlozyc rekawice i sie przekonac jak sie w nich czujesz i jak operuje sie manetka. w sklepach motocyklowych beda teraz wyprzedaze i na pewno znjadziesz cos taniego co CIe zadowli, ale tak jak mowie najlepiej przymierzyc na dlon i na moto jesli w sklepie pozwola
mazurator - Pon 06 Wrz, 2010

Ja posiadam 2 pary Tschula, letnie i zimowe, obydwie zakupiłem po 100zł i jestem z nich bardzo zadowolony.
kruk - Pią 08 Paź, 2010

Czy ma ktoś może takie letnie rękawice lub podobne i może powiedzieć o nich coś pozytywnego lub negatywnego? :)
mr0zd - Sob 09 Paź, 2010

Za 50 zł to rękawice do ogródka chyba :znudzony:
Dobre letnie w przystępnej cenie- Icon

k2 - Sob 09 Paź, 2010

mr0zd napisał/a:
Za 50 zł to rękawice do ogródka chyba :znudzony:

nie wszystko co dobre musi kosztować kupę kasy.
Nie piszę tutaj o powyższych rękawicach a ogólnie.
3 lata temu kupiłem rękawice No Name właśnie za 50 zeta. Jakoś nie chcą się rozlecieć a szkoda mi ich wyrzucić. Gdyby się rozpadły miałbym pretekst żeby kupić nowe.

Lemon - Sob 09 Paź, 2010

k2 napisał/a:
Jakoś nie chcą się rozlecieć a szkoda mi ich wyrzucić. Gdyby się rozpadły miałbym pretekst żeby kupić nowe.

czyli masz pecha Krzysiu :D

kempes - Czw 06 Sty, 2011

Mam do Was trochę lamerskie pytanie :zawstydzony: , więc bez nabijania się poproszę :P .
Jak ciasne powinny być rękawice? Zamówiłem z allegro tschule 210. Wg. rozmiarówki powinny być idealne, ale nie jestem pewien. Nie mam też porównania bo nigdy nie kupowałem rękawic. Przy dłoni zaciśniętej tak jak na kierownicy wygają się być ok poza tym, że troszkę za luźne są na kciukach i małych palcach. Ogólnie są takie, że dałybym radę wcisnąć je na cienkie rękawiczki. Tak jest ok, czy powinno być tak jak z kaskiem (czyli bardzo dobrze przylegające)? Zastanawiam się nad wymianą na mniejsze, ale boję się że okażą się z kolei za ciasne :kwasny: .

Dodam, że rozmiarówka jest określana na podstawie długości środkowego palca i obwodu dłoni mierzonym po kostkach, i tu jest ok....

AdamSsS - Czw 06 Sty, 2011

rękawice powinno sie kupowac na rękę . Rękawica powinna być dobrze dopasowana ale nie za ciasna powinna być taka żeby można było w niej zacisnąc pięść i nei czuć było ucisku an opuszki palców jak czuc niewielki to może jeszcze ujśc bo rękawica skórzana się rozciągnie ael musi on być naprawde nei wielki .
LuIza - Czw 06 Sty, 2011

Najlepiej mierzyć ale jak ktoś nie ma innego wyjścia musi zaryzykować kupno bez przymiarki. Ja wszystkie jakie kupowałam to przez internet. Pierwsze były sporo za duże (choć był rozmiar S) ale jak jeździłam jako plecaczek nie przeszkadzało mi to za bardzo. Jak się przesiadłam to jednak stwierdziłam,że muszę kupić mniejsze. Kupiłam damskie rękawice Inmotion. I trafiłam bez błędnie na dłoni leżą idealnie jedynie mogłyby być troszkę dłuższe. Szukałam dalej, spodobały mi się rękawice SHIMA. Wybrałam , zamówiłam ale jak przyszły okazały się za duże i tak wymieniałam aż dopiero za 3 razem udało mi się dobrać model Caldera Sport. Mąż pomykał w rękawicach DEVILBIKERS ( wygrane przeze mnie w konkursie) rozmiar M. Na początku były trochę ciasne ale się ułożyły. Rozmiar rozmiarowi nie równy, miał też Vanucci rozm. M i te były zupełnie za małe.

http://img716.imageshack....8/dsc01484q.jpg
http://img715.imageshack....1/dsc01485z.jpg
http://img29.imageshack.u...9/dsc01486o.jpg
http://img831.imageshack....8/dsc01487y.jpg

toolbox - Pią 07 Sty, 2011

Cytat:
Jak ciasne powinny być rękawice?


Skórzane - jak wejdą na rękę i da się zacisnąć pięść bez obawy o zmiażdżenie palców, są ok - skóra mocno się rozciąga. Max 7 dni jazdy na moto.

Tex - najczęściej mają chwyt skórzany. Rękawica musi dobrze leżeć, lecz bez żadnych fałd czy luzów.

Najlepiej zmierzyć, nie każda rękawice pasuję na każdą dłoń. Np. włoskie marki mają długie i wąskie palce.

kempes - Pią 07 Sty, 2011

toolbox napisał/a:
Cytat:
Jak ciasne powinny być rękawice?


Skórzane - jak wejdą na rękę i da się zacisnąć pięść bez obawy o zmiażdżenie palców, są ok - skóra mocno się rozciąga. Max 7 dni jazdy na moto.


W takim razie chyba będę musiał wymienić je na mniejsze. Przy zaciśniętej pięści są ok, ale jak mają się jeszcze rozciągnąć to kicha.

Jacek90 - Pon 10 Sty, 2011

Miał ktoś może alpinestars SP-8 albo SP-3 lub całoroczne MACNA dune? Zastanawiam sie nad tymi rekawicami i nie wiem ktore by były uniwerslane.
kaze_k - Wto 11 Sty, 2011

Ja mam ADRENALINE CITY PRO i polecam ;] jednak przy temp ok 5stopni przy dłuższej jeździe czuć lekki chłód, tak są ok.
toolbox - Wto 11 Sty, 2011

Jacek90 napisał/a:
Miał ktoś może alpinestars SP-8 albo SP-3 lub całoroczne MACNA dune? Zastanawiam sie nad tymi rekawicami i nie wiem ktore by były uniwerslane.



Dziś mierzyłem sp-8 i muszę powiedzieć, że bardzo fajnie leżały. Delikatna skóra, protektory się nie wbijały, sporo perforacji. Jak szukasz uniwersalnych to mogą być za mocno wentylowane. Polecam Held touring five Można je dostać już za ok 160 zł a skóra i krój są mega wygodne. W zaszłym roku rękawica roku wg. motorrad

Jacek90 - Wto 11 Sty, 2011

Bylem dzisiaj w intermotors i z wymienionych zostaly tylko sp-3 i je zamowiłem. Bedą w piątek wiec zdam relacje. Może udało by mi sie trochę pojeździc jak będzię powyzej 5 stopni. Mam nadzieje ,że to dobry wybór i nie będę żałował. Cena za pare 199zl.
Yarccom - Sro 12 Sty, 2011

Jacek90, mogfłeś dac znac
ja mam Macny Dune u siebie na stanie
super rekawice turystyczne
http://www.motograty.com....macna-dune.html

cena 155 zł

Jacek90 - Sro 12 Sty, 2011

Macny Dune są u mnie w inter motors za 159zl ale czytalem ze są to damskie rekawice, a poza tym wolałem skórzane. Dlatego zdecydowałem się na SP-3 alpinestarsa.
Swiety - Nie 16 Sty, 2011

ja ostatnio kupiłem sobie Rękawice Held moreno
i jestem zawiedziony
kupiłem rozmiar 10 wydawał się super nie za luźne nie za obcisłe super, jednak musiałem je zareklamować od samego mierzenia poszedł szew miedzy palce wskazującym a środkowym.
w sklepie sprzedawca bez problemu przyjął rekalmacje.

mr0zd - Nie 16 Sty, 2011

No to super rękawice jak przy mierzeniu szwy puszczają, pozdro w dalszym użytkowaniu :hyhy:
cortex - Nie 16 Sty, 2011

only modeka.
dusza - Pon 17 Sty, 2011

cortex napisał/a:
only modeka.

i ja się pod tym podpisuje ;)
jeżdze w Aero Dynamic i jestem bardzo zadowolony
http://modeka.pl/pl/produ...%20dynamic.html

Jacek90 - Pon 17 Sty, 2011

Ha ale jaja, byłem w intermotors odebrać ostatnie w Polsce SP-3 i przysłali mi dwie lewe rękawice:P Tak więc ,ze to były u nich ostatnie zamówiłem polecane przez kolege Held Touring five. Dałem 169, ciekawe jak się spiszą.
Swiety - Pon 17 Sty, 2011

jeszcze zobaczę na tygodniu mam jechać po odbiór ich z reklamacji
Grzechu16 - Pon 17 Sty, 2011

dusza napisał/a:
cortex napisał/a:
only modeka.

i ja się pod tym podpisuje ;)
jeżdze w Aero Dynamic i jestem bardzo zadowolony
http://modeka.pl/pl/produ...%20dynamic.html

Od siebie oczywiście też Modeka, model RACE - polecam ;)

panbodzio - Pon 17 Sty, 2011

cortex napisał/a:
only modeka.


a ja zakupilem model modeka freeze i szczerze odradzam.
jak pisalem kilka stron wczesniej poszly na gwarancje i nawet nie chcialem odbierac wymienionych nowyk sztuk :zdegustowany:

cortex - Pon 17 Sty, 2011

ja smigam w modeka sportie. polecam. wygodne bardzo.
nonpr0 - Wto 18 Sty, 2011

Ja zamówiłem właśnie OZone Ghost, z wielu mierzonych egzemplarzy rękawic, te okazały się być na prawdę bardzo interesującym wyborem. Zobaczymy jak się sprawdzą w "praniu", czyli jak się ociepli trochę. Mierzyłem o wiele lepsze modele, ale jakoś średnio leżały.
Jacek90 - Sro 19 Sty, 2011

No ja już mam moje Held touring five. pierwsze wrażenie pozytywne. Kupiłem M o są w sam raz może mogłem kupić L zeby mieć troszkę luzu ale myśle ,ze bedzie dobrze. Ciekawe jak się w nich będzie jeździć.
JayDee - Sob 09 Kwi, 2011

Zaintrygowały mnie te rękawice Held Touring Five :) Myślę, że dobry patent z tą wycieraczką :D Będę musiał się przyjrzeć im uważnie w jakimś sklepie, być może kupię i wtedy ocenię :)
Jacek90 - Sob 09 Kwi, 2011

Ja je mam i jeździ mi się w nich dobrze, lecz na chłodniejsze dni nie polecam gdyż one mają otwory wentylacyjne więc komfortowo się w nich jeździ powyżej 15 stopni. Wydaje mi się ,że przynajmniej w lecie mi sie nie będzie ręka pocić ;p
Rifson - Nie 10 Kwi, 2011

Też mam te heldy. Kupiłem je bez przekonania przy okazji jak kupowałem kurtkę ale po paru jazdach przekonałem się że to był bardzo dobry wybór. Tak jak kolega mówi nie są to rękawice jesienne ale tak od 10 stopni dla mnie jest ok.
szymipl - Pon 11 Kwi, 2011

Ja polecam rękawice Modeka Racing Pro opisane nieco szerzej w motogen: http://www.motogen.pl/lab...yklu,art19.html

Od razu dodam, że w rzeczywistości wyglądają zdecydowanie lepiej niż na zdjęciach. Dostępne są dwie wersje: z jasną żółtą i niebieską (kangurzą) skórą w wewnętrznej części dłoni.
Bardzo wygodne, wyciąganie kluczy z kieszeni czy inne manualne czynności to sama przyjemność. Wygodnie leżą i nigdzie nie cisną. Niesamowicie wygodne, ale mają swoją wadę.
Przy +10 stopniach w wilgotny dzień można lekko zmarznąć. Przy +5 stopniach można już poważnie zmarznąć, natomiast przy 0 stopniach i poniżej nie polecam jechać dłużej niż 5 minut. Ręce przemarzają dosłownie do szpiku kości i ogrzewanie silnikiem na postojach nie pomaga (przetestowane przy porannej jeździe do pracy przez pół godzinki). Ale są to letnie rękawice więc nie ma sie co dziwić. W słoneczny dzień przy +20 spokojnie dają radę z chłodzeniem. Uwaga tylko na wodę, bo lubią zamoknąć.

ascobra - Sob 07 Maj, 2011

A ja wlasnie stalem sie szczesliwym posiadaczem : Alipinestars AFK ... IDEALNE rekawice na lato. Bardzo przewiewne i wygodne. Cena tez nie jest chyba taka najgorsza.
Denver - Czw 02 Cze, 2011

Rozumiem, że chodzi o te Held Touring Five? http://www.halomoto.pl/in...FIVE_BLACK.html
Piszecie, że na lato idealne, a jak się sprawdza "słynna" wycieraczka? Skuteczna, czy więcej mazania niż wycierania? ;) Nie łatwo czasem ją "wyrwać" zahaczając o coś?

Folek - Pon 06 Cze, 2011
Temat postu: Potrzeba rady :)
Witam.
Rozglądam się właśnie za rękawicami na moto. Poczytałem trochę forum , popytałem ludzi i w sumie wybrałem dwa modele między którymi się zastanawiam:
http://www.moto-akcesoria...i-rvx-2,p,25688
http://4bikes.pl/r%C3%AAk...ing-p-5534.html

Vanucci już mierzyłem i jak dla mnie bardzo wygodne. Może ktoś z Was miał doświadczenia z jednym i drugim modelem.
Może warto jeszcze na jakiś inny model zwrócić uwagę ?
Czekam na sugestie.
Pozdrawiam

Irys - Pon 06 Cze, 2011

Tak po prawdzie, pokazałeś dwa zupełnie inne modele (pod względem m.in. zastosowania).
RVXy są typowo letnie (za tą cenę letnie masz świetne Modeki SAHARA, TRACK II lub inne, np. Held Summerset czy z krótkich Racer Windy ) za to Racing'i to fajna sprawa bo skórkę mają miękką i są dość wygodne ale za to z przewiewnością (oprócz mini perforacji na palcach) u nich kiepsko.

ascobra - Pon 06 Cze, 2011

Jesli chodzi o modele letnie.
Moge z czystym sumieniem polecic Ci : http://cgi.ebay.co.uk/ALP...=item1e61d8eccd . Jezeli dostaniesz je w polsce to naprawde warto. Bardzo wygodne, przewiewne i wydaje mi sie, ze solidne oraz bezpieczne (nie testowalem ;)) )

Irys - Pon 06 Cze, 2011

Bez gwiazdy nie ma jazdy... :rotfl:
Za podobną cenę (lub mniejszą) masz rękawiczki firm, które są równie dobre ale nie zbierają marży za samą gwiazdkę naszytą na rękawiczce :P

Folek - Pon 06 Cze, 2011

Irys : o rvx-ach słyszałem właśnie opinie że w miarę nieźle się sprawdzają również w chłodne dni :) co do rady , rozejrzę się za modelami które poleciłaś i zobaczę jak to wygląda cenowo. Czy, korzystałaś/korzystasz, z któregoś z nich ?
Ascobra: zerknę na ten model, zobaczę czy jest dostępny :)

ascobra - Pon 06 Cze, 2011

Nie kupilem ze wzgledu na gwiazde... u mnie to byly jedne z tanszych i LADNYCH ( co sie dla mnie liczy ;P ) rekawic na lato ;)
Irys - Pon 06 Cze, 2011

Folek napisał/a:
Czy, korzystałaś/korzystasz, z któregoś z nich ?
Mam okazję testować większość rękawiczek Modeki, Helda, Arlen'a, Berika, Racera..... (itd.). Modele które Ci podałam testuję ostatnio, ze względu na temperatury.
Wszystko zależy od tego, czy rękawiczki mają być tylko na miasto (dojazdy do pracy/uczelni etc.) czy też na trasę.

Folek - Pon 06 Cze, 2011

Szukam rękawic na dojazdy do pracy/uczelni na lato tyle że do pracy/szkoły mam około 35-40km (głównie trasa).
Wolałbym jednak chyba krótkie rękawice a z tego co widziałem sahara i track to raczej dłuższe rękawice.
Irys możesz coś polecić :) ?
Wybacz ale jestem zielony i wolę posłuchać kogoś bardziej doświadczonego :))

Irys - Pon 06 Cze, 2011

Polecam listy na poczcie :P
A poważnie: Modeka TRACK II, RACER Windy, HELD Summerset (już opcja trochę droższa).
Zależy ile tak na prawdę kasy chcesz na to przeznaczyć...

Folek - Pon 06 Cze, 2011

Myślałem 200-250 zł więc chyba się mieszczą te modele, które polecasz.
Jutro jeszcze dokładnie obejrze sobie te rękawice.
Jak coś jeszcze przyjdzie Ci do głowy to podrzuć - zobaczę.
Dzięki za rade :)

Irys - Pon 06 Cze, 2011

Tak, spokojnie te modele się mieszczą. Jak coś, pisz. Wynajdę Ci jutro u importerów jeszcze jakieś fajne rękawiczki i dam znać :)
Folek - Pon 06 Cze, 2011

Ok jak cos to możesz podesłać na pw :)
Będę wdzięczny :)

M.A.X - Wto 07 Cze, 2011

Ja mam te rękawice Held summerset :)
Muszę przyznać że są bardzo fajne dobrze układają się na dłoni i na manetkach
Lecz u mnie wystąpiła mała wada a mianowicie puścił szef na łączeniu siatki i skury przy kciuku :kwasny: ale po za tym mogę polecić.Lecz ja nie mam poza tym żadnego innego doświadczenia z rękawicami to też weź pod uwage :P no i dałem za nie 60 lub 70 zł na allegro :hyhy:

Irys - Wto 07 Cze, 2011

Roni2, pewnie dostałeś rękawice II gatunku, dla tego puścił szew :) Osobiście nie przyjęłam jeszcze żadnej reklamacji na Summerset'y. Podobnym modelem jest Held Summertime ale nie ma twardych ochraniaczy.
Ja aktualnie pomykam w Saharach Modeki i sprawują się świetnie (za tą cenę warto).

kratom - Sob 11 Cze, 2011

Witam.
Czy mial ktos do czynienia z produktami firmy lookwell ?
Znalazlem takie rekawiczki typowo miejskie. Jak myslicie czy warto ?
http://www.motoakcesoria....ona-p-1879.html

Piotras_5 - Sob 02 Lip, 2011

siemano wszystkim, co myślicie o tych rękawicach:

http://allegro.pl/rekawic...1687064158.html

Pozdrawiam :)

mr0zd - Sob 02 Lip, 2011

Tak jak w SB pisałem. Rękawice modeki to jakieś bagno totalne jest.
Duellis - Nie 03 Lip, 2011

Piotras_5 napisał/a:
siemano wszystkim, co myślicie o tych rękawicach:

http://allegro.pl/rekawic...1687064158.html

Posiadam te rękawice od marca 2010 (zrobiłem w nich ponad 11 tys. km). Postaram się krótko scharakteryzować:

Bezpieczeństwo: odpukać, nie maiłem wypadku, wiec nie sprawdziłem. Kiedyś dla testu walnąłem pięścią w ścianę, ochraniacz na wierzchu dłoni absorbuje uderzenie lepiej niż się spodziewałem.

Wygoda: mierzyłem różne rękawice sportowe w podobnych cenach, te zdecydowanie najwygodniejsze, miękkie i wygodne.

Odporność na warunki atmosferyczne: jeśli chodzi o temperatury to sprzedawca twierdził, że sprawdzają się najlepiej w zakresie 10 - 20 st C. Z mojego doświadczenia wynika, ze do 25 st mogą być, przy wyższych temperaturach na mieście jest ciężko, w trasie spoko. Rękawice są całoskórzane, bez wietrzników (akurat dla mnie to zaleta). Jeśli chodzi o minimalną temperaturę to te 10 st wydaje się realne, choć ja jeździłem też przy 2 st C - dojechać na krótki dystans się da (np. do pracy), na trasie już nie. Nie mają żadnej odporności na wodę, więc w intensywnym deszczu potrafią przemoknąć dość szybko (ale to nie turystyczne), ale po wysuszeniu nic się z nimi nie dzieje - nie odkształciły mi się ani nie rozciągnęły.

Zużycie: moje rękawice w paru miejscach lekko spłowiały (robią się brązowe, oryginalnie były czarne), na lewej przetarła się w jednym miejscu plastikowa siateczka na spodzie dłoni - bez znaczenia użytkowego; czasami puszcza rzep prawej - ale ja dość często zakładam i zdejmuje rękawice, bo dojeżdżam na moto do roboty, podejrzewam, że przy użytkowaniu weekendowo-rekreacyjnym wytrzyma dłużnej. Z plusów mogę powiedzieć, że nic nie pękło, nie przetarło się, nie puszczają szwy, co więcej rękawice się nie rozbiły, nadal są idealnie dopasowane.

test na Ścigaczu

Piotras_5 - Nie 03 Lip, 2011

Super Duellis! O takie coś mi chodziło, masz u mnie piwo :)
No cóż, potestuje sam i zdam relację ;)

pozdrawiam!

Duellis - Nie 03 Lip, 2011

Piotras_5 napisał/a:
masz u mnie piwo :)

Nie łudź się, że zapomnę ;)

Jeszcze jedno: ja dopasowałem rękawice o innym rozmiarze niż "cywilne" więc radzę iść do sklepu i przymierzyć przed kupnem w sieci.

Piotras_5 - Nie 03 Lip, 2011

Tak też zrobiłem, spoko. na miejscu dopasowywałem :)
Gibons - Nie 03 Lip, 2011

Śmiga ktoś może w rękawicach Berika ? bo mam okazje zakupić takie dla mnie i dla plecaczka w bardzo dobrej cenie.
Irys - Nie 03 Lip, 2011

Jaki model i za ile te Beriki chcą Ci sprzedać?
Gibons - Nie 03 Lip, 2011

Model 7933 cena 230zł
kropencky - Sob 06 Sie, 2011

Zaczynam dopiero kompletować swój strój motocyklowy i zakupiłem rękawice ixs skywave. Jeszcze nie miałem okazji w nich jeździć, ale może ktoś takie posiada?
muminek - Pon 07 Lis, 2011

poradźcie jakieś rękawice zimowe. zeby w łapy nie było zimno na trasie, a trasa to z 40 km. 5-10 stopni. ma ktoś jakieś rękawice z tej krótkiej listy?
http://www.4ride.pl/index.php/r/r-1.html

ps. i taka uwaga: podawajcie nazwy tych rekawic a nie same linki bo pozniej linki wygasają i nie wiadomo o czym mowa :)

kermit88 - Pią 18 Lis, 2011

Ma ktoś Macna Adventure?
http://www.befast.eu/p/28...e-rekawice.html
W jakich temperaturach dają radę? jak z nieprzemakalnością? nigdzie nie mogę znaleźć opini na ich temat.

Julita - Wto 20 Gru, 2011

Witam
Ja potrzebuję te rękawice rozmiar M. Z tego co widzę, to niektórzy tez handlują tutaj niektórymi akcesoriami.
Czy macie lepsza cenę niż ta?

http://www.motorhouse.pl/...rne,p,1176.html

Proszę o informację. Pilne.


Zasięgnęłam jeszcze języka i słyszałam, że ten model sprawuje się zdecydowanie lepiej.
Czy znacie?
http://allegro.pl/rekawic...1833775623.html

Pawlus - Wto 20 Gru, 2011

Ja mam RST Razor. Jako rękawice na ciepłe dni mogę szczerze polecić. Mają super miekką wyściółkę wewnątrz, dzięki czemu bardzo miekko się je zakłada i użytkuje. Dobre protektory, skóra wygląda na ok. Rzepy po prawie dwóch sezonach bez śladów większego zużycia. Nie farbują. Jeśli chodzi o ciepłe dni (nie mniej niż 15 st. C) to naprawdę spoko rękawice, poniżej tej temperatury odpadają palce, bo skóra na palcach jest perforowana. Trudo się dziwić, w końcu to rękawice letnie. W upały ręce się nie pocą. Rift to model niżej, a Tractech model wyżej wzgl. Razor'ów. Myślę, że te informacje mogą Ci się przydać.
Julita - Wto 20 Gru, 2011

Pawlus dzięki za informacje.
Popytałam, podzwoniłam i wiem, że model Tracktech są ok.
Zbieram kasę na nie.
Mąż powinien być zadowolony.

D4M14N - Pon 26 Gru, 2011

Knox HANDROID

Cena: 700zł... :/

Brałem z 4fanbike 2x pary to cena szt. po "negocjacjach" ale łapy całe - najlepsze rękawice na rynku. Jest dostępny również kolor biały z czarnym oraz czarny z białym (jak by to miało znaczenie :P )

Julita - Wto 27 Gru, 2011

Cena hm.. przeraża, aczkolwiek zerknęłam z ciekawości i mają b. wysokie noty w testach na ścigaczu.
Niestety nie stać mnie na nie... jeszcze nie w tym sezonie.

Decyzja padła na RST Tractech.

GSadmirer - Pon 02 Sty, 2012

miał/ma ktoś doświadczenia z tymi rękawicami?
http://www.kneedraggers.c...Gore-Tex-Gloves
http://www.kneedraggers.c...Gore-Tex-Gloves
http://www.kneedraggers.c...-Drystar-Gloves

Rati - Pon 05 Mar, 2012

Przymierzam się do zakupu rękawic. Rozmiar L albo XL.
Na razie w lubelskim znalazłem takie: http://moto.allegro.pl/re...2180013578.html
Od razu nadmienię, że się nie znam kompletnie na rękawicach ani ubraniach ani w sumie na niczym co związane z tym tematem, także proszę o wyrozumiałość :D chętnie wysłucham propozycji. Najbardziej podobają mi się Alpinestars GP Tech i preferuje tym podobne.

RedShadow - Pon 05 Mar, 2012

Jeśli mają to być rękawice całosezonowe to raczej poszukałbym czegoś dłuższego żeby móc wsadzić rękaw w rękawice.
Rati - Pon 05 Mar, 2012

RedShadow napisał/a:
Jeśli mają to być rękawice całosezonowe to raczej poszukałbym czegoś dłuższego żeby móc wsadzić rękaw w rękawice.
Słusznie, podałbyś mi parę pozycji to będę sobie monitorował na aledrogo?
RedShadow - Pon 05 Mar, 2012

Ogólnie jakoś w poszczególnych rękawicach się nie orientuję, ale w tej cenie można bez problemu dostać rękawice Tschula, które dużo osób sobie chwaliło.
W podobnych cenach są rękawice Hypnotik , ostatni sezon przejeździłem w modelu Exclusive i również jestem zadowolony, jak za te pieniądze myślę bardzo dobry wybór.

Grzechu16 - Pon 05 Mar, 2012

Ja mogę polecić podobne do tych, które zaproponowałeś a są dłuższe i pewnie będzie mniej po rękach wiało. Modeka race: http://moto.allegro.pl/re...2115698653.html . Jeżdżę w nich już dwa sezony i bardzo dobrze się sprawują. Nie rozpadają się, nie ścierają nadmiernie.
lomax - Pon 05 Mar, 2012

RedShadow napisał/a:
Hypnotik , ostatni sezon przejeździłem w modelu Exclusive i również jestem zadowolony, jak za te pieniądze myślę bardzo dobry wybór.

RedShadow jak te rękawice się sprawowały pod kątem uniwersalności, czyli w temp wiosennych (od +5`C w górę) i w środku lata (w okolicach +30`C)? Można je uznać za uniwersalne na cały sezon?

RedShadow - Pon 05 Mar, 2012

Generalnie są to raczej rękawice na cieplejsze dni, wentylacja jest całkiem niezła więc nawet w okolicach 30 stopni jest ok. Co do jazdy w chłodniejsze dni to nie jeździłem zbyt dużo, ale przy ok. 8 stopniach po 100km też nie było tragedii.
Ich dużą zaletą (chociaż też wadą) jest skóra wewnątrz rękawicy (babka na bazarze wciskała mi że to kangur, ale nie jestem aż tak naiwny żeby wierzyć w skórę kangura w rękawicach za 130 zł, zresztą potem sprawdziłem na stronie producenta i jest to specjalnie wyprawiana skóra bydlęca), chodzi o to że skóra ta jest bardziej miękka od tej na zewnątrz dzięki czemu rękawice są bardzo wgodne (cały czas porównuję je do innych rękawic za te pieniądze), jednocześnie są też specjalne ochraniacze które chronią wewnętrzną część przed przetarciem. Wadą jest kolor, bardzo szybko się brudzi.
Szczerze mówiąc to kupowałem jetrochę na pałę, przymierzałem bardzo dużo rękawic i były to jedyne do 200 zł które pasowały na moje niewymiarowe łapy i pozwalały mi zacisnąć pięść, ponieważ we wszystkich innych ochraniacze na palcach miałem nie w tym miejscu co trzeba. Już po zakupie trochę o nich szukałem informacji, polecało je kilka osób z forum SV i ja też jestem bardzo zadowolony.

lomax - Pon 05 Mar, 2012

To dobrze wiedzieć, bo firma jakoś mi się nie rzuciła w oczy w trakcie poszukiwań a rękawice wyglądają solidnie i ładnie. No i cena bardzo korzystna ;)
RedShadow - Pon 05 Mar, 2012

Ja też bym o tej firmie nie wiedział, gdyby nie to że trafiłem na ich stoisko na bazarze, jeszcze się trochę potargowałem i w sumie dałem chyba 120 zł za te rękawice i nie żałuję tego zakupu.
lomax - Wto 06 Mar, 2012

A takie pytanie jeszcze do wszystkich: jeździ ktoś w rękawicach Adrenaline City Pro? Czy one są w miarę uniwersalne w sensie "całoroczności"? Czy raczej tylko ciepłe dni?
qzz - Sro 07 Mar, 2012

Cytat:
A takie pytanie jeszcze do wszystkich: jeździ ktoś w rękawicach Adrenaline City Pro? Czy one są w miarę uniwersalne w sensie "całoroczności"? Czy raczej tylko ciepłe dni?


Ja mam takie i powiem, że na chłodniejsze dni niezbyt przyjemne. Posiadają wloty powietrza na palcach przez które wpada powietrze. Ostatnio jeździłem w sobotę to pod spód zakładałem jeszcze zwykłe bawełniane rękawiczki :)

Rage - Sro 07 Mar, 2012

Handroid - moje marzenie, może kiedyś je spełnię, kupię do skórki, którą kiedyś w końcu nabędę.

No dobrze czas wrócić na ziemie. Przymierzam się do zakupu rękawic Shima G Tec, ma może ktoś jakieś doświadczenie z nimi? Szukałem po internecie, ale jakoś mało opinii na ich temat.

Pawlus - Czw 08 Mar, 2012

Szukam rękawic na chłodniejsze dni / zimne poranki i wieczory, konkretnie na temperatury 6st-14st. W moich perforowanych RST palce odpadają jak się jeździ przy 6-8st. Jakieś protektory muszą być. Cena najlepiej pomiędzy 100-200zł (z naciskiem na dolną granicę, bo raczej dużo w takich temperaturach nie będę jeździć). Jakiś czas temu z tego co oglądałem to Tshul'e wydawały mi się OK. Byłbym rad jakby ktoś kto posiada te łapki wypowiedział się, tylko szczerze jak się sprawują przy takich temperaturach. Jakby ktoś wiedział, czy można gdzieś we Wrocku pomierzyć te rękawice to proszę o namiary.

Możecie ew. polecić coś innego, co spełniałoby te wymagania?

kempes - Czw 08 Mar, 2012

W weekend jeździłem na moto, a było w okolicy +2, +3 stopnie. Rękawice mam Tschul'e 210 i tragedii nie było. Po pół godziny jazdy zaczęło być mi zimno, ale tylko w kciuk prawej ręki (nie wiem, czemu tak dziwnie). Myślę, że w temp. powyżej 5 stopni będzie ok.
Pawlus - Czw 08 Mar, 2012

Dzięki.

No mi pierwsze co odpada to kciuki i zaraz po tym reszta palców. Ten model 210 ma jakąś wentylację? W opisach widnieje, że niby tak, ja nic nie widzę, chyba że to w tych protektorach na kostki.
Ja osobiście oglądałem kiedyś model 212 i one mi się najbardziej podobają, tylko że tutaj już ewidentnie widać że są dziury wentylacyjne na palcach od wewnętrznej strony, więc raczej nie bardzo się sprawdzą. A miał ktoś może model 700? Ten wygląda "ciepło", ale ponoć strasznie są grube i utrudnia to operowanie klamkami i manetką.

Jake - Pią 09 Mar, 2012

witam,

nigdzie nie znalazłem żadnych opinii o rękawicach Gamut, a przymierzam sie do takich:
http://www.sklep.ellomoto...?id_product=106
chciałbym, żeby to były rękawice lato + chłodniejsze dni na przełomie pór roku.

na co powinienem zwrócić uwage? miał je ktoś? może polecicie coś innego w podobnej lub niższej cenie?

dzieki za wszelkie info!!
pozdrawiam.

Worek - Nie 25 Mar, 2012

Niestety moje poprzednie rękawice nadają się już tylko do kosza zacząłem rozglądać się za jakimiś nowymi. Kasa jaką dysponuje to ok. 250 złotych. Szukam bardziej rękawiczek sportowych,na miasto/krótkie trasy niż typowe turystyki. Z tego co wyszukałem w internecie za dość niskie kwoty można kupić : Held Touring Five , Held Moreno,Modeka Sportie.Tschul 212.
Może mogłbym ktoś coś polecić? Może jest jakaś ciekawa promocja gdzieś w Internecie?

Karkoz - Czw 05 Kwi, 2012

Witajcie. Ponieważ znalazłem mało wypowiedzi na temat marki "SHIMA" (produkują tylko rękawice), więc pytanie czy może ktoś z Was miał styczność z tymi rękawicami? A konkretnie interesują mnie modele tj. ST-1, SPARK i (najlepiej tak na cieplejsze). Cena jest ok.150 zł w dodatku typek z miejscowego sklepu mówił, że będą jakieś rabaty i zamawia je po świętach i chciałbym się was poradzić :)
Link do sklepu:
http://shima.pl/pl/produkty?p=2
ST-1:
http://shima.pl/pl/38-st-1.html
SPARK:
http://shima.pl/pl/51-spark.html
Bonus, jakieś za 70zł nie wiem czemu tak tanie i czy warte uwagi?:
http://allegro.pl/shima-w...2243783891.html

Jeżeli znajdziecie chwilkę czasu i ktoś rzuci okiem to chętnie poczytam opinie. Najlepiej jak ktoś je posiada i się wypowie. Dzięki wielkie!

Irys - Pią 06 Kwi, 2012

O SHIMIE mogę powiedzieć co nieco, jako że je miałam (modele damskie: Caldera, Caldera MFI +, potem testowałam przedprodukcyjne MOTEGI), i m.in. sprzedawałam klientom.

Ogólnie: rękawice które polecam. Klienci bardzo chwalą sobie ich wykonanie i przede wszystkim cenę. Ja byłam bardzo zadowolona z moich Calder (użytkowane cały sezon, ale po sezonie się poprzecierały m.in. na palcach. Skóra była za cienka i nie przetrwałą aktywnego użytkowania i zrobionych 20k km). Teraz mam na testach Caldere MFI + czyli ulepszoną wersję poprzedniczek i widzę że firma bardzo szybko uczy się na błędach bo skóra jest zdecydowanie lepsza.

ST-1 ma kilku moich znajomych i są zadowoleni. Rękawice mogą trochę farbować na początku, szwy ma zewnętrze więc nic nie przeszkadza. No i ta cena :oczami:
Rezza z tego co pamiętam, jest poprzednikiem modelu ProSpeed, sportowy model, wygodny w użytkowaniu.

Ale i tak zawsze polecam mierzyć rękawice. I nie spodziewać się fajerwerków, bo SHIMA bardzo się stara i jest na prawdę dobra, ale nie najlepsza ;) Ogromny plus dla firmy za design (szczególnie damskich rękawic).

Karkoz - Pią 06 Kwi, 2012

Bardzo dziękuję za odpowiedz Irys, jak dobrze, że Cie mamy! :)) Oczywiście, że będę mierzyć ale chciałem się co nieco dowiedzieć o jakości wykonania i czy po sezonie się nie rozlecą. Do 150 zł raczej warto + ta twoja opinia :padam: . ST-1 ładny design i mam nadzieję praktyczne. A jak coś mi nie będzie pasować to będę polować na "TSCHUL" 212, 210 bo za 100 zł też ciekawa propozycja i wiele pozytywnych opinii na tym forum.
Dzięki! :rotfl:

Andy - Pią 06 Kwi, 2012

Hejka. Posiadam model Rezza. To moje pierwsze rękawice motocyklowe, przejeździłem w nich jakieś 7 tyś km. Ogólnie jestem z nich zadowolony, dobrze dopasowane, wygodne zapięcia, długi mankiet (nie zsuwa się z rękawów kurtki), w deszczu całkiem znośnie, ale przy 15 C
na dłuższych trasach trochę marzną ręce. I cena... Kiedy kupowałem spodnie i kurtkę sprzedawca dorzucił mi je za 60 PLN. Zastrzeżenia mam tylko do jakości wykonania, może akurat trafił mi się wadliwy model, ale już po tyś km warstwa białego "czegoś" na zewnętrznej stronie małego palca zaczęła pękać i odstawać (foto) Proces ten postępuje (mam wrażenie, że nawet wtedy, gdy rękawice leżą w czeluściach szafy). Nie wpływa to na walory użytkowe, ale strasznie kłuje mnie w oczy. Dlatego w najbliższym czasie planuje poszukać nowych rękawic.
Irys widzę w Tobie wytrawnego znawcę tematu, pracujesz w jakimś salonie z odzieżą motocyklową? Jak tak to proszę o namiary-będę potrzebował fachowej porady przy zakupie.

Irys - Sro 11 Kwi, 2012

Andy, pracowałam w salonie motocyklowym. Teraz z akcesoriami nadal mam sporo wspólnego, ale już nie jako sprzedawca ;) Jeżeli potrzebujesz pomocy, pytaj - doradzę.
Yurek - Sro 11 Kwi, 2012

A ja mam pytanie, ostatnio kupiłem rękawice Tschula 212 te z alledrogo za 107 zł. Czy każdy tak ma , że tam nie ma żadnej metki producenta? Mam u siebie tylko metkę z rozmiarem.
Irys - Sro 11 Kwi, 2012

Tak, bardzo często tak jest u Tschula - nie wszywają metek albo są wszyte tak kiepsko, że odpadają ;)
Yurek - Sro 11 Kwi, 2012

Dzięki Irys za szybkie rozwianie wątpliwości :padam:
nospoon - Czw 12 Kwi, 2012

Zakupiłem dzisiaj Roleffy RO61A. Tak na szybko mogę powiedzieć, że są super wygodne, biją na głowę wszystkie inne rękawice które mierzyłem. Wykonanie wygląda na porządne, ale wiadomo, dopiero za jakiś czas będę mógł coś konkretnie powiedzieć na temat jakości.
bloodysandy - Pią 18 Maj, 2012
Temat postu: Wygodne Rękawice
Jakie rękawice polecicie, żeby były niedrogie i wygodne

od moich odciski mi sie robią:( i musze zakupić coś innego


Pomóżcie

Piotras_5 - Pią 18 Maj, 2012

Nie wiem, ale nie szkodzi chyba tam zapytać?

Ja Ci polecam:
http://www.veba.pl/produc...we-100szt-.html

Na każdą pogodę i rozmiar :)

tholin85 - Pią 18 Maj, 2012

ja zbieram na
http://www.moto-akcesoria...-czarne,p,23310
NA aledrogo za 220zl

LuIza - Sob 19 Maj, 2012

Ja mam takie:
http://moto.allegro.pl/re...2328086875.html ogólnie bardzo wygodne, raczej na ciepłe lato bo palce po bokach mają materiał nie skórę dla mnie okazały się trochę za krótkie a nie lubię jak mi wieje pod kurtkę więc później kupiłam coś takiego:

http://moto.allegro.pl/re...2291252480.html i z nich jestem bardzo zadowolona. Miałam też rękawice Shima ale nie mogłam trafić z rozmiarem , 3 razy wymieniałam i ciągle było coś nie tak a to za małe a to za długie palce itd.najlepiej byłoby przymierzyć. :)

nospoon - Sob 19 Maj, 2012

Ze swojej strony mogę polecić te rękawice Roleff'a: http://allegro.pl/rekawic...2341636378.html
Co do Shimy, to coś jest u nich z tą długością palców, też nie mogłem na siebie dopasować ich rękawic. Ale koniec końców dobrze wyszło bo Roleffy są wygodniejsze.

Mili - Sob 19 Maj, 2012

Miałam rękawice Modeki M-tour były wygodne tylko z racji , że zamawiane przez internet okazały się za duże więc oddałam tacie. Teraz mam Bulletproof BP700 damskie różowe i powiem Ci , że jeśli jeździsz sporo po mieście to odradzam bo mi narobiły sporo odcisków, wyglądają tak http://nokautimg3.pl/p-26...skie-rozowe.jpg
bloodysandy - Sob 19 Maj, 2012

No właśnie wolalabym coś typowo na kobiecą dłoń

a co myslicie właśnie i rękawicach shima (pomijając te palce)

Które wygodniejsze?

- Shima modena
- Shima MFI +

czy ktos miał styczność?

Piotras_5 - Nie 20 Maj, 2012

WIdziałem i dotykałem tych chyba mfi + wyglądaja spoko, choć i tak zawsze będę sądził, że lepsze i porządniejsze są męskie rękawicie> Damskie jakieś takie nie teges są
bloodysandy - Nie 20 Maj, 2012

http://allegro.pl/shima-r...2344207913.html

te kupiłam bo była okazja:) jak nie bedą dobre to oddam

ryzyk fizyk :D

pimpek - Nie 20 Maj, 2012

Co powiecie o tych rękawicach? Warto je kupić? Ktoś w nich śmiga/śmigał?

http://allegro.pl/rekawic...2340876572.html

http://allegro.pl/rekawic...2329658695.html

gaz maximus - Sro 20 Cze, 2012

szukam czegoś całorocznego pod grzane manetki
nie muszą być z niedźwiedzia polarnego :D

kempes - Czw 21 Cze, 2012

gaz maximus napisał/a:
szukam czegoś całorocznego pod grzane manetki
nie muszą być z niedźwiedzia polarnego :D

No i....? :szok: Takie posty powinny być z miejsca usuwane..... :wstyd:

Aha, żeby nie było OT . Powodzenia w poszukiwaniu :rotfl:

jinjun - Czw 21 Cze, 2012

http://allegro.pl/skorzan...2417593362.html
Jak będzie się w nich jeździć w lato? Wiadomo, ze nie są to mega przewiewne rękawice z siatki, ale widać jakieś wywietrzniki itd. więc chyba nie powinno być tragedii?

kempes - Czw 21 Cze, 2012

Mam te rękawice. W lecie nie ma tragedii, ale w temp. poniżej 10*C jest w nich chłodno. Jako "uniwersalne" są spoko, ale i tak lepiej kupić typowo letnie i typowo zimowe.
jinjun - Czw 21 Cze, 2012

Długo je użytkujesz? Możesz napisać coś więcej o nich?
kempes - Czw 21 Cze, 2012

Kupiłem je przed poprzednim sezonem. Ogólnie są ok. Nie widać po nich zużycia, wszystko się trzyma, nie farbują rąk (co zdarza się w niektórych tanich rękawicach). Za taką kasę polecam.
Futro - Czw 21 Cze, 2012

A jak sie ma wentylacja w rekawicach?? jest ona az tak bardzo potrzebna?? czy moze lepiej sobie ja darowac gdyz dlonie bardzo czesto przemarzaja podaczas deszczu (wydaje mi sie ze bez wentylacji nastapi to troche pozniej)?? a jak wiadom jest to bardzo istotna sprawa.
Kat - Czw 21 Cze, 2012

Z wentylacji w tych rękawicach są tylko otwory na wewnętrznej stronie palców. Plastikowe elementy na górze nie maja żadnych otworów. W moich po 2 latach postrzępiły się już lamówki w okolicach rzepów. Poza tym nie mam zastrzeżeń.
Futro - Czw 21 Cze, 2012

Wiem ze otwory wentylacyjne sa na palcach ale bardziej chodzilo mi o kwestje przemaklanosci i czy jezdzenie w rekawicach bez wentylacji jest jakos bardzo uciazliwe?? mam do wyboru 2 rodzaje rekawic z wentylacja i bez i wlasnie zastanawiam sie ktore wybrac??
gaz maximus - Pią 22 Cze, 2012

kempes napisał/a:
gaz maximus napisał/a:
szukam czegoś całorocznego pod grzane manetki
nie muszą być z niedźwiedzia polarnego :D

No i....? :szok: Takie posty powinny być z miejsca usuwane..... :wstyd:


no i ... pewnie powiesz mi dlaczego

nie zmienia to jednak faktu iż trochę mi pomogłeś wskazując rękawice z kręgu moich zainteresowań i potwierdzając zasłyszane o nich opinie

doctype - Pią 22 Cze, 2012

Ja mam te tschule, jeżdżę w nich od marca. W temperaturach 0-5 stopni po kilkunastu minutach jazdy nie czułem palców. Natomiast jak jest 30stopni to moim zdaniem jest w nich gorąco i mało przyjemnie, zresztą jak we wszystkim co się ma na sobie.Nie mam porównania do innych ale myślę, że fajnie by było jakby rzeczywiście te plastiki łapały powietrze.
Co do jakości to się trzymają i w sumie nic się nie rwie i nie psuje ale użytkując je mam wrażenie, że nie pociągną długo. Jakby nie było, polecam za taką kasę.

lomax - Pią 22 Cze, 2012

Apropos Tschul 212: mam od początku sezonu i jestem bardzo zadowolony. Nie testowałem ich w niskich temperaturach. A w zakresie >15`C sprawdzają się moim zdaniem bardzo dobrze. Nawet przy ponad 30`C jest ok. Jak na razie nie widać żadnych śladów zużycia. Za taką cenę szczerze polecam. Dziwna jest trochę rozmiarówka, na różnych stronach widziałem różne obwody dłoni dla danego rozmiaru. U sprzedawcy z allegro wyszła mi M-ka. Kupiłem i były dużo za duże. Wymieniłem na S-ki, które teoretycznie nie miały prawa pasować i są idealne.
Jeszcze jedno, wiem że to kwestia indywidualna ale ochraniacze na kostki leżą mi idealnie i zupełnie nic nie ciśnie. Mierzyłem też Adrenaline City Pro i na długość palców były dobre, a ochraniacze strasznie uwierały, katastrofa.
Pzdr!

Futro - Pią 22 Cze, 2012

Moglby ktos napisac cos wiecej o Adrenaline City Pro?? Lomax ale to bylo mega chu.. czy raczej szczegol?? Jak oceniasz je ogolem??
lomax - Pią 22 Cze, 2012

Te CityPro które mierzyłem to niewypał. Lewa leżała idealnie a prawa uciskała i to masakrycznie. Nie mogłem zacisnąć dłoni w pięść. Tak jakby ochraniacze nie były w ogóle profilowane od wewnętrznej strony. Pomyślałem sobie, że pewnie mam dłoń jakąś niewymiarową ale jak kupiłem Tschule to się okazało, że jednak te Adrenaline`y były źle zrobione. Rzecz w tym że może na Twoich łapach będą leżały dobrze, ale w moim przypadku tschule spisały się idealnie, a połowę droższe City Pro były do kitu.
jinjun - Pią 22 Cze, 2012

Ktoś może mi powiedzieć, gdzie w wawie można przymierzyć Tschule?
EXUS_94 - Pią 22 Cze, 2012

Ja zakupiłem wczoraj, po długich poszukiwaniach rękawic dobrych dla mnie, rękawic firmy SHIMA model D-Tour. szukałem słynnych Tschuli 212, 223 itp. ale trafiłem na firme SHIMA. Przymierzałem wiele modeli (Alpina, Bullet, Prospeed, GTR, ST-1 oraz Spark). Wybór wachał się pomiędzy D-Tour a Prospeed. Oby dwie leżą na dłoni doskonale, protektory z włókna węglowego idealnie przypasowują się do kostek, elegancko przylega do dłoni, D-Tour to rękawica typowo turystyczna z piankowymi absorberami. Wybór padł na nią ponieważ była tańsza od Prospeed (niestety ale jeszcze się uczę więc i fundusz ograniczony a tanie hobby to to nie jest :niepewny: ) poza tym bardzo dobrze przylegają do dłoni, skóra jest miękka ale wygląda bardzo solidnie. Jeszcze nie miałem okazji się w nich przejechać bo jak to poznaniacy mieli szansę zauważyć, przez ostatnie kilka dni lało :zly: . Po jutrze jadę się przejechać więc zdam relację jak się sprawują :D
danny - Pią 22 Cze, 2012

:offtopic:
To co, jakas traska w neidziele? :D

EXUS_94 - Pią 22 Cze, 2012

Chciałbym nie powiem :hyhy: ale to taki rodzinny wypad do rodziny ;) ojciec też jeździ ale na troszkę mocniejszej maszynie mianowicie Honda VT 1100 C2 Shadow ;]
danny - Pią 22 Cze, 2012

Spoko, co sie odwlecze to nie uciecze :D

EXUS_94 napisał/a:
Honda VT 1100 C2 Shadow

Troszczeczke mocniejsza :D :D

EXUS_94 - Nie 24 Cze, 2012

Niestety wypad nie doszedł do skutku :/ z powodu usterki w Shadowce ojca :wstyd: (a ponoć hondy są bezawaryjne :hyhy: ) gdzieś cieknie zupa z baku dość mocniej, więc w wyniku tego ocena Shimy D-Tour będzie tu gościć ale w późniejszym terminie ;) postaram się jak najszybciej bo aż sam jestem ciekawy ;]
Irys - Wto 10 Lip, 2012

Futro napisał/a:
Adrenaline City Pro
Rękawice low-endowe. Szyją jak chcą, rozmiary trudno dobrać... Miałam kilka przypadków, że twarde ochraniacze zaczęły się wypruwać...

EXUS_94 napisał/a:
trafiłem na firme SHIMA
Będzie Pan zadowolony ;) Polecam Shimę i ich produkty. Udały im się.
EXUS_94 - Wto 10 Lip, 2012

Irys napisał/a:
EXUS_94 napisał/a:
trafiłem na firme SHIMA
Będzie Pan zadowolony ;) Polecam Shimę i ich produkty. Udały im się.



Dzięki za przypomnienie o tym temacie ;) owszem, jestem bardzo zadowolony z tego modelu, idealnie leży na ręce, a ta ma według mnie dobrą wentylacje na jazdę gdy grzeje słońce ale też wieczorkiem jak jest chłodniej sprawują się ok. Myślę, że na długo pozostanę przy tej marce (kiedyś jako plecak jeździłem w BUSE Air Flow, ale to się nie liczy :wstyd: )

bonk - Pią 13 Lip, 2012

Czołem ekipa!

Orientuje się ktoś może, czy w okolicach Lublina można obejrzeć, pomacać i kupić (w rozsądnej cenie) Tschul'e 212? Pora na pierwsze rękawice a stosunek jakości do ceny wydaje się zadowalający ;)

Pozdrawiam!
Maciek

Radziq86 - Sob 21 Lip, 2012

Witam
Ja też jestem zainteresowany możliwością włożenia Tschuli na moje łapsko w okolicach województwa lubelskiego. Gdyby ktoś z forumowiczów wylookał takie w pobliżu albo kolega bonk sie dokopał do takowych, proszę o info,
Pozdro i słonecznej pogody życzę ;)

sting126 - Pon 23 Lip, 2012

Uzywam takowych wiec jak chcecie przymierzyc to sluze L'ka w Lublinie :)
bombki - Czw 26 Lip, 2012

Akito Sport Max. Ktoś wie coś o tej firmie/modelu?
bonk - Sob 28 Lip, 2012

@Sting126 - mógłbyś zapodać jakieś zdjęcie swojej dłoni z wymiarami? Cobym mógł się zorientować czy jest sens przyjeżdżać i mierzyć ;) W najgorszym wypadku od połowy września będę znowu w Warszawie mieszkał, więc tam coś wynajdę. Niemniej, chętnie bym już rękawice kupił.

Pozdrawiam ;)

sting126 - Pon 30 Lip, 2012

Dopiero dziś wszedłem na forum, wieczorem Ci wrzucę na pw :)
Podkopnik - Pon 30 Lip, 2012

bombki napisał/a:
Akito Sport Max. Ktoś wie coś o tej firmie/modelu?


Co do modelu to nie znam ale jestem posiadaczem rękawic tej firmy na chłodniejsze dni (jesień) Rękawice bardzo już wysłużone (jakieś 10 lat minimum )dostałem je od wujka.
Wiem że na podstawie jednej rzeczy cięzko ocenić jakość ale chyba ich wiek świadczy na korzyść tej firmy;) Nie prują się ani nie rozrywają skóra w jak najlepszym porządku.
Trzeba też wziąć pod uwagę ze Akito 10-15 lat temu to nie ta sama firma co teraz.

sebas_bdg - Nie 19 Sie, 2012

bombki napisał/a:
Akito Sport Max. Ktoś wie coś o tej firmie/modelu?


Wyglądają jak rękawice firmy metro
http://allegro.pl/rekawic...2557267212.html
tylko ze są białe. Sam zastanawiam się czy ich nie zamówić

dembis - Sob 22 Wrz, 2012

Ja kupiłem na poczatku sezonu rekawice Adrenaline VRX dokładnie takie http://allegro.pl/rekawic...2610005741.html i niestety po niecałym sezonie ( jeździłem w nich od kwietnia - ok 7 tyś km ) rozdarła się lewa rekawica w okolicach małego palca i podstawy dłoni! Pozatym tylko i wyłącznie prawa rekawica zrobiła się jakaś twardsza i wyskoczyły na niej białe plamy. Może to efekty złego wysuszenia po tym jak złapał mnie deszcz, ale dbałem o rekawice stosując środki do impregnacji skór.
W zwiazku z tym tej marki nie polecam. Co prawda nie najwyższa półka, ale za tą cenę wymagałem więcej!
Na przyszły sezon Tschul lub Shima!

Piotras_5 - Sob 22 Wrz, 2012

Trochę się wtrącę, ale...

Jakieś 2 lata temu (a dokładnie na początku 2011 roku) kupiłem takie oto rękawice:
http://allegro.pl/motodre...2609015846.html
(Jakby link nie działał to Modeka - Sportie)

Ogólnie o rękawicach mogę powiedzieć dużo superlatyw. Oczywiście są to typowo letnie rękawiczki, więc jazda poniżej 10-12 C nie należy do zbytnio przyjemnych. Natomiast latem bardzo przyjemnie się jeździ, ręce nie pocą się, mają bardzo dobrą wentylację. Samo wykonanie oceniłbym na ocenę bardzo dobrą z paru powodów. Po przejechaniu w nich około 15 tysięcy kilometrów rękawice nie prują się, nie dziurawią itp. Mimo iż jeździłem z nimi w ulewnym deszczu i kiepskiej pogodzie żaden rzep, ani szew nie puścił. Oczywiście rękawice wytrzymają lekki deszcz, ale jak popada trochę mocniej to przechodzi woda na dłonie.
Ogólnie według mnie jak za tą cenę dostaje się dobre i mocne rękawice - przeżyły ze mną dwie gleby i nie mają żadnego uszczerbku na zdrowiu.
I ostatnia dla mnie ważna rzecz - rękawice są bardzo "smukłe". Ja mam dość chude ręce i pasują idealnie, a wcześniej miałem problem z rękawicami, bo były za krótkie w palcach, za grube w przegubach itp...

Pozdro ;)

gacek778 - Sob 22 Wrz, 2012

Ja piernicze jeżdżę w podobnych, które były w lidlu za 80 złotych i 3 sezon puknął a rękawice jakie były takie są. Pewnie już z 13 tyś w nich przejechałem z tego pewnie ze 2 w deszczu bo mam do tego wyjątkowe szczęście.
A środek do impregnacji co to takiego? :rotfl:
Wrzucam do pralki i się piorą. Tyle.

Przeraża mnie jak ludzie mogą przepłacać za takie dziadostwo tyle kasy. Naprawdę koledzy jak czytam tego typu tematy jestem przerażony kwotami o jakich mowa i trwałością tego towaru.

Piotras_5 - Sob 22 Wrz, 2012

A może ktoś nie chce rękawic z lidla za 80 zł, tylko jakąś sprawdzoną firmę? Sorry ale na takim badziewiu łatwo się przejechać i wydać 2x kasę.
gacek778 - Sob 22 Wrz, 2012

Piotras_5 napisał/a:
A może ktoś nie chce rękawic z lidla za 80 zł, tylko jakąś sprawdzoną firmę? Sorry ale na takim badziewiu łatwo się przejechać i wydać 2x kasę.

Tak dla sprostowania piszę w związku z postem kolegi wyżej ale akurat odpowiedziałeś wcześniej.
Domyślam się że ta sprawdzona firma to jest np ADRENALINE bo kosztuje 240 złotych :)

Piszę bo zawsze jak się na forum pojawia ktoś nowy i pyta co kupić odpowiedź brzmi - najtańszego GSa i super ciuchy. Naprawdę ten temat powraca jak bumerang i zawsze się zastanawiam czy istnieją jakieś kryteria poza ceną i marką przy wyborze ciuchów.

Właśnie patrzę na te moje rękawice i zastanawiam się co z nimi nie tak poza tym że są poprostu trochę wygniecione i że są z Lidla. Wszystko się trzyma, nie ma nigdzie dziur ani przetarć, skóra pomimo że nigdy niczym nie impregnowana wygląda całkiem normalnie i nawet Kevlar jeszcze jest na swoim miejscu.
Pomimo że dziesiątki razy jechały w deszczu nie raz przez kilka godzin, że przeżyły pewne niebyt mądre manewry mało wprawnego motocyklisty i że kilka razy biłem w nich pięściami po ścianach w ramach niemądrych koleżeńskich zakładów przy piwie :kwasny:

Nie żebym bił w kolegę dembis bo nietrafione zakupy się zdarzają i nie żebym polecał każdemu rękawice z lidla ale jednak jak ktoś nie musi wydawać 240 złotych to czemu nie może wydać połowy z tego i kupić równie dobrego produktu?
To jakiś obciach kupić coś tańszego czy jak? Szczególnie że jak widać przepłacając nie dostajemy zawsze lepszego produktu.

dembis - Sob 22 Wrz, 2012

gacek778 napisał/a:
Piotras_5 napisał/a:
A może ktoś nie chce rękawic z lidla za 80 zł, tylko jakąś sprawdzoną firmę? Sorry ale na takim badziewiu łatwo się przejechać i wydać 2x kasę.

Tak dla sprostowania piszę w związku z postem kolegi wyżej ale akurat odpowiedziałeś wcześniej.
Domyślam się że ta sprawdzona firma to jest np ADRENALINE bo kosztuje 240 złotych :)

Piszę bo zawsze jak się na forum pojawia ktoś nowy i pyta co kupić odpowiedź brzmi - najtańszego GSa i super ciuchy. Naprawdę ten temat powraca jak bumerang i zawsze się zastanawiam czy istnieją jakieś kryteria poza ceną i marką przy wyborze ciuchów.

Właśnie patrzę na te moje rękawice i zastanawiam się co z nimi nie tak poza tym że są poprostu trochę wygniecione i że są z Lidla. Wszystko się trzyma, nie ma nigdzie dziur ani przetarć, skóra pomimo że nigdy niczym nie impregnowana wygląda całkiem normalnie i nawet Kevlar jeszcze jest na swoim miejscu.
Pomimo że dziesiątki razy jechały w deszczu nie raz przez kilka godzin, że przeżyły pewne niebyt mądre manewry mało wprawnego motocyklisty i że kilka razy biłem w nich pięściami po ścianach w ramach niemądrych koleżeńskich zakładów przy piwie :kwasny:

Nie żebym bił w kolegę dembis bo nietrafione zakupy się zdarzają i nie żebym polecał każdemu rękawice z lidla ale jednak jak ktoś nie musi wydawać 240 złotych to czemu nie może wydać połowy z tego i kupić równie dobrego produktu?
To jakiś obciach kupić coś tańszego czy jak? Szczególnie że jak widać przepłacając nie dostajemy zawsze lepszego produktu.
Czy rekąwice z Adrenalina można nazwać super ciuchami? Raczej to jedna z niższych pólek jeśli chodzi o ciuchy. Widziałem i tansze rękawice i droższe :)
Piotras_5 - Sob 22 Wrz, 2012

Gacek rozumiem jesteś specem od ciuchów, że wiesz, że w twoich rękawicach kevlar to kevlar, a nie plastik, skóra jest prawdziwa, a nie ekologiczna i tak dalej i tym podobne.
Nawet nie chce mi się dyskutować, bo to przypomina zdanie ala "ja kupiłem taniej i jestem zajebisty". Spoko, ale niektórzy nie chcą kupować rzeczy po taniości i ryzykować, że MOŻE po krótkim żywocie się po prostu zepsują (spruja, whatever).

Każdy ma swój punkt widzenie i ja np. nie widzę nic złego w rękawicach za 240 zł. Adrenaline to dobra firma generalnie, mam styczność z kurtką tej firmy i jest OK.

Langus92 - Nie 23 Wrz, 2012

A mi się wydaje że Gackowi chodzi o to że panuje przekonanie że jak np kurtka nie kosztuje 600zł(przykład) to nie nadaje się na motocykl.
Sam mam rękawice za 80zł, które kupiłem w sklepie motocyklowym po przecenie i nie narzekam, nie widze konieczności kupowania nowych bo te były za tanie;)
Wiadomo każdy kupuje co chce, jednemu wystarczą takie innemu inne, niektórzy jeżdżą w adidasach innni w butach na motocykl;)

Grzechu16 - Nie 23 Wrz, 2012

Langus92 napisał/a:
A mi się wydaje że Gackowi chodzi o to że panuje przekonanie że jak np kurtka nie kosztuje 600zł(przykład) to nie nadaje się na motocykl.

Jeżeli ktoś kupuje swoje pierwsze ciuchy na motocykl i dobrze na nim leżą to wydaje mu się, że szkoda dawać za powiedzmy kurtkę dwa razy więcej. Jak ktoś wybuli więcej kasy na sprzęt i kurtawa ma jakieś wloty, podpinki, membrany i lasery to sobie to chwali i może się zastanawiać jak mógł jeździć w poprzedniej kurtce skoro komfort jazdy był znacząco niższy.

RedShadow - Nie 23 Wrz, 2012

Z drugiej strony kupując pierwsze ciuchy nie zawsze się dokładnie wie czego się od nich oczekuje. Ja np. teraz planuję się przesiąść na enduro i większość ciuchów muszę kupić innych bo te średnio się będą sprawdzać. Gdybym wydał kupę kasy to teraz bym sobie pluł w brodę, a tak tracę znacznie mniej przy przesiadce. Tak samo ktoś może kupić ciuchy tekstylne za sporo kasy z zamiarem turystycznego używania moto, a potem raz pojechać na tor i stwierdzić że to jest miejsce w którym chce spędzić resztę życia na moto i wtedy wyda ponownie kupę kasy na skórę. Dlatego według mnie na początek ubrania przyzwoite, ale bez przepłacania żeby potem kupić te docelowe kiedy ma się już dokładnie sprecyzowane wymagania.
gacek778 - Pon 24 Wrz, 2012

Piotras_5 napisał/a:
Gacek rozumiem jesteś specem od ciuchów, że wiesz, że w twoich rękawicach kevlar to kevlar, a nie plastik, skóra jest prawdziwa, a nie ekologiczna i tak dalej i tym podobne.

A ty jesteś takim specem że wiesz że w twoich drogich "kevlar to kevlar, a nie plastik, skóra jest prawdziwa, a nie ekologiczna i tak dalej i tym podobne." ?
Akurat Kevlar to kevlar bo tak pisze na metce, niestety jeszcze mi się nie rozsypały żebym to sprawdził (muszę pewnie kupić jakieś droższe :P )

Piotras_5 napisał/a:
Spoko, ale niektórzy nie chcą kupować rzeczy po taniości i ryzykować, że MOŻE po krótkim żywocie się po prostu zepsują (spruja, whatever).

Każdy ma swój punkt widzenie i ja np. nie widzę nic złego w rękawicach za 240 zł. Adrenaline to dobra firma generalnie, mam styczność z kurtką tej firmy i jest OK.

To wyżej właśnie kolega opisuje jak mu się spruły po roku korzystania takie kupowane nie "po taniości". Albo nie doczytałeś albo zaklinasz rzeczywistość.

Ogólnie to nie chciałbym robić jakiegoś gigantycznego offa ale takie sytuacje mnie trochę dezorientują. Jeżdżę kolejny sezon w rękawicach za grosze kupionych i pewnie kiedyś będzie trzeba sprawić nowe. Powiedzmy że byłbym w stanie wydać te 250 złotych tylko po co skoro nie mam żadnej gwarancji że pojeżdżę chociaż tyle co w starych?
Chyba znów odwiedzę lidla bo ostatnimi czasy widzę że kupowanie rękawic (i nie tylko) to jest loteria.

Ale też tym bardziej zastanawiam się po kiego wacka "nowemu" takie markowe rękawice skoro może te 150 złotych dołożyć do motocykla a rękawice kupić tańsze i jeździć tak samo.
A swoją drogą jak wyżej kolega napisał jak się zaczyna zabawę z motocyklami to człowiek sam nie wie czego będzie potrzebował i to jest racja. Tylko coraz więcej ludzi atakuje żeby najpierw kupować ciuchy a później motocykl najlepiej.
Absurd w czystej postaci.

Cytat:
Sam mam rękawice za 80zł, które kupiłem w sklepie motocyklowym po przecenie i nie narzekam, nie widze konieczności kupowania nowych bo te były za tanie;)

Dobrze że są jeszcze rozsądni ludzie, którzy widzą za co płacą.

simin - Wto 25 Wrz, 2012

Ja mam rękawice za jakieś 100 zł.

Po kilku miesiącach (ok 3) musiałem zmienić rzepy bo straciły w 90% 'haczyki' przez co potrafiły się rozpiąć w czasie jazdy.

Po roku zrobiła się dziura na opuszku prawego kciuka ( :zdziwko: ) - nie wiem dlaczego itp.

Miałem w nich 2 spotkania z asfaltem przy b. małej prędkości - nie przetarły się, więc na pewno pomogły, ale ochraniacze nie są wysokich lotów.

Dodatkowo jadąc wieczorem jest w nich zimno, a w upalny dzień ręce pływają. Jazda w deszczu to w nich koszmar - nasiąkają szybciej niż gąbka i czuć to przy każdym ruchu.

Obecnie przymierzam się do zmiany rękawic i zastanawiam się co wybrać. Nie wiem czy nie zdecyduje się na 2 pary - na ciepłe i zimne warunki.

Póki co zainteresowała mnie Shima. Myślę o zestawieniu Prospeed lub GTR na ciepłe dni i miasto, i D-Tour w trasę.

Miał ktoś do czynienia z którymś z tych modeli?

Jeszcze G:Tec wyglądają świetnie, ale do tras by się pewnie nie nadawały...

Machu - Wto 25 Wrz, 2012

Wszystko weryfikuje kontrola jakości. Produkty klasy A trafiają od podwykonawcy do lepszych "producentów" którzy doszywają swoje logo (Rebelhorn, Ozone itp) i ew robią jeszcze bardziej lub mniej skrupulatną podczas przyjmowania powiedzmy 5 kontenerów spodni. Klasy B idą do tańszych producentów oferujących niższą cenę itp. Dlatego można kupić rękawice w Lidlu za 80 zł albo identyczne Ozone za 149 zł. Cena nie wynika tylko z metki, daje pewną gwarancję, że rękawice się nie rozlecą zbyt szybko, rękawice z Lidla mogą ale nie muszą. Innymi słowy, w najtańszych rzeczach pod którymi podpisał się tylko bezpośredni producent firma sha-tzun zapewne będzie większy rozrzut jakościowy.

Wniosek wg mnie jest jeden, ponieważ na to forum trafiają w 99,99 % osoby które są przed pierwszym kontaktem z motocyklem i całą otoczką oraz nie mają skali porównawczej ani sprecyzowanych wymagań, poleca im się te marki które mają jakąś tam pozytywną opinię zweryfikowaną przez użytkowników. Taka osoba zazwyczaj nie potrafi ocenić jakości rękawic skoro pierwszy raz widzi rękawice na motocykl.

Wg mnie, jeżeli ktoś potrafi to opcja gacek, jechać i patrzeć co jest jak wykonane a nie na cenę, jak ktoś kupuje pierwsze rzeczy lepiej pójść do dobrego sklepu i kupić produkt pewniejszy pod którym ktoś się jednak podpisał :)

Piotras ogólnie fail bo żeby wiedzieć z czego jest co zrobione wystarczy jedna umiejętność - czytanie ;)

kempes - Wto 25 Wrz, 2012

Zgadzam się z Machem w 100%.
Nie sztuką jest kupić bardzo tanio albo bardzo drogo, tylko potrafić wybrać towar, który ma najlepszy stosunek ceny do jakości.

gacek778 - Wto 25 Wrz, 2012

simin napisał/a:


Obecnie przymierzam się do zmiany rękawic i zastanawiam się co wybrać. Nie wiem czy nie zdecyduje się na 2 pary - na ciepłe i zimne warunki.

To jest bardzo dobry pomysł. Bo nie kupisz napewno rękawic uniwersalnych na każde warunki.

Ode mnie też kiedyś gość kupił i później pisał że jak jest 32 stopnie na zewnątrz to mu się w nich ręce pocą :rotfl:
Nie ma bata żeby w grubych rękawicach się w upalne lato ręce nie pociły.

Machu masz dużo racji. Często płacimy za tą kontrolę czyli pewność że towar jest dobrze zrobiony a nie za to że coś jest lepsze. Ale tak jest często tylko w teorii.
Niestety wielokrotnie (nie mówię tu o ubraniach) przekonałem się że w przypadku tych drogich rzeczy kontrola jakości też działa jak działa. Mój brat jest fanem wydawania pieniędzy na drogie rzeczy i wielokrotnie mu udowodniłem że przepłaca. Co ciekawe bardzo często te drogie rzeczy okazują się wadliwe. Stąd pewne uprzedzenia.
Co nie zmienia faktu że kupienie czegoś dobrego w rozsądnej cenie jest kłopotliwe. A czeka mnie pewnie niebawem zakup butów bo moje wytrzymają jeszcze najwyżej sezon :kwasny:

Piotras_5 - Wto 25 Wrz, 2012

kempes napisał/a:
Zgadzam się z Machem w 100%.
Nie sztuką jest kupić bardzo tanio albo bardzo drogo, tylko potrafić wybrać towar, który ma najlepszy stosunek ceny do jakości.


Ale też żeby wybrać coś dobrego warto spytać innych. No bo skąd masz wiedzieć na co zwrócić uwagę?
Dlatego pisanie pod jakąś tam rękawicą, że po co kupować taką drogą, bo można taniej to może warto poczytać recenzje innych it...

kempes - Wto 25 Wrz, 2012

Piotras, jasne że tak. Teraz mamy internet i znalezienie informacji jest łatwiejsze, niż kiedykolwiek. Ja za swoje rękawice dałem trochę ponad 100 zł, ale w sieci miały bardzo dużo dobrych opinii i jestem z nich zadowolony.
Piotras_5 - Wto 25 Wrz, 2012

No i o to chodzi, teraz ty też będziesz miał o nich dobrą opinię i tak to idzie dalej. A według mnie kwestia czy ktoś chce wydać na rękawice 80 zł czy 380 to jest tylko i wyłącznie tego kogoś sprawa...
sinclair - Wto 25 Wrz, 2012

Hej
to ja dodam kilka swoich uwag co do rękawic. Co prawda to moje pierwsze rękawice ale swoje już przeżyły. Mam adrenaline - właśnie takie http://allegro.pl/nowe-re...2645519325.html
Kupiłem je po pierwszych 2 godzinach (we wrześniu 2011) na nauce jazdy kiedy to nie czułem rąk gdy zsiadłem z motoru :) Od tamtej pory zaliczyłem w nich 2 wywrotki na ósemce podczas nauki i konkretną glebę na mokrych szynach tramwajowych - też na szczęście na "L" (swoją drogą od tamte pory mam wielki szacun dla metalowych mokrych przedmiotów na jezdni). Wracając do rękawic to wyglądają nadal bardzo dobrze i nie widać na nich śladów przetarcia czy innych defektów. Z resztą brat ma identyczne i też je sobie chwali (też po ślizgu ale niestety już na swoim sprzęcie). W zimne dni faktycznie bywa w nich chłodno ale latem i przy temp ok 15*C jest bardzo komfortowo. Natomiast mój "plecaczek" ma rękawice za cenę dwa razy większą http://allegro.pl/rekawic...2625145838.html różniąsięo tyle że na bocznych częściach palców są z dzianiny która przedziera się, mechaci i śmiem przypuszczać że po tym sezonie rozlecą się i będą do wymiany. Ja też je przymierzałem w swoim rozmiarze i jedyne czego nie można im odmówić to wygoda! Faktycznie są baardzo wygodne i leżą na ręku rewelacyjnie.
Podsumowując: jeśli rękawice to bez wstawek z taniej dzianiny - tylko 100% skóra.
A przy okazji: czy myślicie że te "karbonowe" wstawki w rękawicach faktycznie wpływają jakoś pozytywnie na bezpieczeństwo? Przecież jak motocykl przygniecie mi rękę to ta "karbonowa wydmuszka" na delikatnych kostkach wbije mi się w rękę. Myślę że miękkie ochraniacze wcale nie będą ustępować w ochronie tym twardym. Jeśli się mylę to mnie poprawcie.

bonk - Sro 26 Wrz, 2012

Od swojej lepszej połówki dostałem na urodziny rękawice Tschul 212. Użytkowane były na co dzień do jazdy po mieście i póki co gwarantują bardzo wysoki komfort. Dobrze leżą na ręce, chwyt jest pewny itd. Wczoraj testowałem je w trasie (180 km) i muszę stwierdzić, że przy temperaturach w okolicach 10 stopni potrafi być chłodno w łapy. Wiadomo, że jest nieporównywalnie lepiej niż gdyby jechać bez, ale jednak na jesienne przejażdżki przydałoby się już coś nieco bardziej ocieplonego. Na lato jak najbardziej tak!

Póki co to tyle spostrzeżeń, odezwę się jak pojeżdżę w nich jeszcze trochę ;)

GSadmirer - Nie 09 Gru, 2012

kiedyś się pytałem o A* Tech Road i parę innych. Miałem je niedawno na sobie i niestety byłem zawiedziony :( zarówno co do komfortu, rozmiarówki jak i dopasowania do dłoni.

dlatego przerzuciłem się w polowaniu na inna markę :) , myślicie, że której się lepiej nadadzą na mokre i zimne dni ?
http://www.youtube.com/watch?v=dopkTLm1JRA
http://www.youtube.com/watch?v=zWnIri-g2gA (drugie od lewej, piąte od prawej ;P )
bede chyba musiał napisać długi list do Mikołaja/ki :D

GSadmirer - Wto 11 Gru, 2012

I guess we have a winner :D
opinia użytkownika, jego wcześniej A* WR2/3 na dużym zimnie nie dały rady :P
jak ktoś nie kuma, zawsze jest google tłumacz;)

"The Rev!it Bastion GTX Winter gloves arrived yesterday. I felt like it was Christmas morning already! I anxiously ripped open the very well-packaged box and extracted the treasure inside. The moment I had these new mits in my paws I knew I had made the correct choice. The visual aspects of these gloves are impressive enough and get even better as you really look at the way the glove is made. The materials and the construction are top-notch. This SuperFabric is wild stuff, man! I've never seen anything like it. They have also placed reflective materials in key places on the glove which is a very nice touch. They feel very solid but not heavy, which is very good as that shows promise for good feel at the controls and so on. So excellent looks, great features and a top-notch build. But now the real test; time to put them on!

My hand measurement is right at Ten inches, so for this line of products, I selected size XXL. My hand went right into them like they were made just for me. In other words, they fit like a glove! What really impressed me, though, is how well the liners all held tight as I was slipping my hand into them. There was no play or excess movement of the liner material like you get in so many other gloves. and the liner feels like velvet; very soft and pleasing to your hand as you wear them. The adjusting straps are a joy to work, and provide a lot of flexibility in how you want to wear them, which for me is over the sleeve. I like the size of the gauntlets as well. OK, fit and finish are both great; now it's time to road test them.

This morning it was 46 degrees out, and with humidity the actual temp was about 42 with 8-10MPH winds. This would have been the end for my other gloves straight away, but not these. The initial feel of the gloves around the controls were a bit tight and a tad bulky at first, but this is to be expected as they are new and they are a winter glove. I suspect this will go away considerably once they are broken in. The ride into work was delightful; I never felt a lick of wind or cold during the entire 50 minute ride in. In fact, my hands were kept at a constant temperature and I never felt my hands perspire in them either. And I have no doubts about the water protection; thank you Gore-Tex!

So there you have it. In my humble opinion, the folks at Rev!it have hit one out of the park with these Bastion GTX gloves. Pricey, yes; but they are worth every penny. At least I think so. "

danny - Wto 11 Gru, 2012

Niezle, idize je gdzies kupic w PL ?
GSadmirer - Wto 11 Gru, 2012

i tak i nie. Polska jak zwykle jest zieloną wyspą ;) na mapce firmy Rev`it.
Poza fc-moto z niemcowni, są jeszcze 3 sklepy w Polsce, ale wszystkie blisko Krakusów. 2 nie odpowiadaja, Defender czeka za zamówieniami od Re'vit w połowie stycznia ;)

misiorek - Sro 13 Lut, 2013

Pozwolę sobie odkopać lekko temat. Miał ktoś styczność z Ozone Core?
http://allegro.pl/promocj...3001349745.html
Dokładnie coś takiego [up]?
Jakiekolwiek opinie oraz odczucia mile widziane.

mr0zd - Sro 13 Lut, 2013

Ja ostatnio w sklepie "wymacałem" te http://www.sklep.moto-akc...em-p-54082.html

Bardzo fajne w dobrym pieniądzu. Chyba się przed sezonem skuszę na nie ;)

misiorek - Sro 13 Lut, 2013

Z takimi rękawicami to Najman powinien walczyć, żeby mieć jakiekolwiek szanse:P
mr0zd - Czw 14 Lut, 2013

Jemu nic nie pomoże :P
Games16 - Pią 15 Lut, 2013

Co powiecie na tamat takich rękawic? Używa ktos?http://moto.allegro.pl/rekawice-motocyklowe-pgs-786-1804-rozm-l-i2984775561.html bo zamierzam je kupic.
sebas_bdg - Pią 15 Lut, 2013

misiorek,
ja zamowiłem w zeszłym roku na allegro ze sklepu i odesłałem na drugi dzien ze względu na kiepską jakość szwów między palcami, "rozłaziły się" i wygladały jakby miały sie po niedługim czasie rozlecieć może to wada akurat tej pary albo tak jest we wszytskich tych modelach, nie wiem . Szukałem rękawic w mieście i natrafiłem na SHIMY za 190zł zrobiłem w zeszłym roku z nimi 3tys km i moge polecic :)

http://allegro.pl/najnows...3021808085.html

z tego co zauwazyłem jak szukałem rekawic to wazne jest, żeby miały szwy na palcach na zewnątrz

misiorek - Sob 16 Lut, 2013

dzięki za uwagę:) akurat będę miał okazję się do nich przymierzyć, więc zwrócę uwagę na ich jakość. Jeśli chodzi o linka, którego wkleiłeś, to te rękawice są prawie dwa razy droższe od Core'ów:P aktualnie cena gra duża rolę u mnie;< pokupowałem nieplanowane wcześniej artykuły odzieżowe i budżet trochę się skurczył:) a na wachę musi coś być hehe
Piter - Sob 16 Lut, 2013

Ja śmigam w rękawicach utika moim zdaniem zasługują na 5
freedek - Sob 16 Lut, 2013

Co myslicie o alpinestars sp8? Jestem prawie zdecydowany na sp2, ale perspektywa urwania 150zł jest kusząca :)
pawulon40 - Wto 19 Lut, 2013

Ja mam rękawice METRO zapłaciłem około 130 zł przejechałem w nich około 1000 km jak na spoko , może ktoś podzieli się odczuciami z użytkowania rękawic tej firmy ;)
Games16 - Nie 24 Lut, 2013

Co powiecie na temat tych rękawic? Ma ktoś może? http://moto.allegro.pl/rs...3000205974.html
freedek - Nie 24 Lut, 2013

Na allegro się nie kupuje rękawic.
Zechowany - Nie 24 Lut, 2013

Games16, Mam rękawice RST ale model niższy niż to co pokazałeś. Po półtora sezony czyli w moim przypadku około 1500 km Zawiodłem się :/ Po 1 strasznie farbowały, po jeździe w mżawce ręce miałem czarne jak smoła :/ Szwy zaczęły puszczać i końcówki mankietów też się prują. Ogólnie to muszę stwierdzić że w tej cenie rękawice Nitro które miałem wcześniej wypadały lepiej. Jedyny plus RST to elastyczność rękawice nie są sztywne i to ich największy plus.
bilder - Nie 24 Lut, 2013

freedek, Dlaczego niby nie ?
Jeśli się mierzyło i pasują to czemu przepłacać w sklepie ?
Nie liczę swojego przypadku. Pech chciał, że dostałem rękawice z uszczerbkiem. Lecz sprawa została wyjaśniona. Jestem zadowolony z nich, a posiadam Tschule 212r. Też fajne rękawiczki w przyzwoitej cenie ;)

danny - Nie 24 Lut, 2013

Mysle ze fredkowi chodzilo o to ze bez mierzenia na zywo nie kupuje sie rekawic. Aczkolwiek sposob: mierzymy w stacjonarnym sklepie -> kupujemy taniej przez internet jest jak najbardziej poprawny.
sebas_bdg - Nie 24 Lut, 2013

freedek napisał/a:
Na allegro się nie kupuje rękawic.


ogolnie na allegro nie powinno sie kupowac ciuchów, butów, kasków, rekawic itp. poniewaz trzeba dobrze przymierzyc i dopasowac rozmiar dla komfortu zeby pozniej nie odsyłac. Chyba ze znajdziesz cos w sklepie motocykloym przymierzysz jakis rozmiar/model jednych z rzeczy i taki sam model/rozmiar zamowisz taniej na allegro (o ile bedzie taniej), ale nigdy nie kupowac w ciemno wiem to z dosciadczenia

tmi - Nie 24 Lut, 2013

Sam mam rękawice Shimy, starszy model GTR te które od spodu mają jaśniejszą skórę. Są wygodne, trwałe, protektory po wewn. stronie, które są bardzo istotne. Polecam i kolejne rękawice jakie będę kupować też będą pewnie z tej firmy.
freedek - Pon 25 Lut, 2013

To po 1. Chodziło mi jeszcze o to, że na allegro jest więcej podróbek, niż oryginałów. O oryginalnych ciuchach alpinestars można w ogóle pomarzyć.
Games16 - Pon 25 Lut, 2013

Jednak dzis po długim namysle zakupiłem te rekawcie http://moto.allegro.pl/no...3037249076.html mam nadzieeje ze bede z nich zadowolony
Bartek89 - Pon 25 Lut, 2013

Cena rękawic naprawde niska :zdziwko:
1000 zł za rękawice, szkoda kasy ;)

Games16 - Pon 25 Lut, 2013

Akurat dałem za nie 500zł bo gosc kupił za duże i chciał sie pozbyc,
freedek - Pon 25 Lut, 2013

Na 75% podróby :) Nie ma na tym świecie okazji. Przejrzyj w necie fora i porównaj.
Games16 - Pon 25 Lut, 2013

Własnie to robiłem i wszystko sie zgadz ze jest orginalne.
freedek - Pon 25 Lut, 2013

No to gratuluje.
Games16 - Pon 25 Lut, 2013

sam bylem zaskoczony ze to nie podróby.
bilder - Pon 25 Lut, 2013

freedek napisał/a:
Na 75% podróby :) Nie ma na tym świecie okazji. Przejrzyj w necie fora i porównaj.


Mogę wiedzieć jak to wyliczyłeś? :D :rotfl:

Co do rękawic każdy kupuje jakie chce, niektórzy mawiają, że bez gwiazdy nie ma jazdy ;D

marcinlbn18 - Wto 26 Lut, 2013

pomóżcie wybrać pomiędzy tschul 212 i 233. ktore lepsze? Biorę także pod uwagę MTN Race zna ktoś te ręckawice? Wyglądają na solidne

http://moto.allegro.pl/zr...3026401669.html

mr0zd - Wto 26 Lut, 2013

Games16 napisał/a:
sam bylem zaskoczony ze to nie podróby.

Możesz powiedzieć jak do tego doszedłeś że to są oryginały?

freedek - Wto 26 Lut, 2013

bilder napisał/a:

Mogę wiedzieć jak to wyliczyłeś? :D :rotfl:

Nie mogę zdradzić, to skomplikowany algorytm.

siemadis - Pon 04 Mar, 2013

http://allegro.pl/rekawic...3000351096.html

ktos uzywa?

jacusb - Pią 08 Mar, 2013

Co sądzicie o takich rękawicach?

http://www.fotosik.pl/auk...e8c6c6b8.html#e

marcinlbn18 - Pon 11 Mar, 2013

Pytanie do wszystkich. Spotkałiscie się kiedykolwiek z metalową siatką na zamiast carbonu w rękawicach? Zastanawiam się czy wytrzyma spotkanie z asfaltem...
Rękawice niemieckiej firmy racer, wyglądają na dobrze zszyte.

Rage - Wto 12 Mar, 2013

siemadis napisał/a:
http://allegro.pl/rekawice-richa-savage-czarne-rozmiar-m-zabrze-i3000351096.html

ktos uzywa?


Używam dokładnie takich i po sezonie użytkowanie mogę powiedzieć, że są to spoko rękawice, choć ta cena z allegro jest spora, ja kupowałem w normalnym sklepie motocyklowym na Prymasa Tysiąclecia w Warszawie za 350 zł bez żadnej promocji.

Co do samych rękawic:
* przez sezon nic się nie porwało/rozpruło, żaden szef nie puścił, minimalne (naprawdę mini mini) ślady wytarcia na palcach prawej ręki (to chyba ze względu gdyż przyzwyczaiłem się trzymać palce na hamulcu przez cały czas)
* w czasie deszczu (dużo w ulewach nie jeździłem, ale z tego co pamiętam) trzeba było bardzo mocnej ulewy, albo dość długo jeździć w deszcze by poczuć wilgoć.
* w lecie jest w nich ciepło, przez co ręka się poci, wentylacja na knykciach to raczej chyba atrapa (taka niby siateczka jest w otworach na górnym protektorze), ale w czasie
wiosny/jesieni oraz wieczorami spoko się jeździ i nie odczuwa się tak szybko chłodu.
* rzepy trzymają dobrze, nic się nie odrywa
* nie mam pojęcia gdzie sprzedawca widzi tam ceramiczne wstawki (o0).

Ja kupiłem je ze względu na poślizgowe wstawki na wewnętrznej stronie rękawicy Knox'a (ochrona przed złamaniem nadgarstka) plus na pierwszy rzut oka/przymierzenie wydawała się solidna, i tak moim zdaniem jest.

Mogę ją polecić jako całosezonową rękawicę z zastrzeżeniem, że w lecie będziesz się w niej pocił. Ja samemu na ten sezon szukam jeszcze jednej, letniej pary, rękawic i zastanawiam się nad SHIMĄ RS-1 lub coś w ten deseń.

Rage - Sob 23 Mar, 2013

Jest sprawa, chciałbym forumowiczów prosić o pomoc.

A więc niedługo będę miał okazję testować nowe rękawice SHIMA RS-1, i zobligowałem się, że napiszę recenzję na ich temat (oczywiście recenzja ma być rzetelna, nie chodzi by wychwalać produkt pod niebiosa). Dlatego poza standardowymi opisami (jak pierwsze wrażenie, bezpieczeństwo, komfort podczas jazdy/noszenia etc) mielibyście może jakieś dodatkowe pytania na ich temat, coś co chcielibyście wiedzieć? Jeżeli by tak było to wyślijcie mi je na priva.

Z góry dzięki ;)

perLucjano - Sob 23 Mar, 2013

siemadis napisał/a:
http://allegro.pl/rekawice-richa-savage-czarne-rozmiar-m-zabrze-i3000351096.html

ktos uzywa?

Ja użytkowałem i jak na razie nie miałem lepszych na rekach są wygodne a co do ceny w tym przypadku jest ona wyznacznikiem jakości. http://allegro.pl/rekawic...3118239330.html Sprzedaje z powodu że są za bardzo dopasowane i będę polował na takie same z tym ze XL

kosikredki - Pią 05 Kwi, 2013

Jak myślicie dlaczego koleś na aukcji ma rękawice po 240zł które normalnie kosztują 320 zł?
http://allegro.pl/modeka-...3090794805.html

Ogólnie jestem zdecydowany na ten model i chciałbym uniknąć niespodzianki i kłopotu przy zwrocie jeżeli byłyby to jakieś podróbki...

hunter313 - Pon 06 Maj, 2013

Miał ktoś styczność z polską firmą Shima? Chce sobie kupić sobie coś na teraz i lato i wpadły mi w oko takie rękawiczki. Ktoś coś może o nich powiedzieć?
http://shima.pl/95-prospeed-black.html
http://shima.pl/101-gtr.html

patbaj - Pon 06 Maj, 2013

ja do gs'a miałem st1 - super łapki!
teraz kupiłem rs1 i tez sa swietne!

hunter313 - Pon 06 Maj, 2013

Postanowione, kupuje Shime.
Też bym wziął RS1 ale chwilowa przewyższają ceną mój budżet :P

Piter - Pią 20 Wrz, 2013

Ja używam rękawic firmy Utika od 4 lat i nie narzekam , jeszcze nie jeden sezon wytrzymają więc polecam .
Grz.Ko - Sro 25 Gru, 2013

Tez je mam prawie dwa lata już.
Endriu21 - Czw 17 Kwi, 2014

Widział ktoś może rękawice motocyklowe od środka? Oddałem do czyszczenia i mi to wnętrze wywrócili na lewą stronę (wyciągnięte z tej wierzchniej części) i się teraz męczę, żeby to z powrotem włożyć. Szczególnie chodzi mi o wyściółkę (Thinsulate'ową - ma to taką strukturę watowatą/wełnowatą) i nie bardzo mogę to ułożyć :( W którym miejscu powinno się to znajdować? Powinno wyściełać wewnętrzną część dłoni?

PS. Nie polecam oddawania rękawic do czyszczenia, nawet jeśli pralnia reklamuje się, że zajmuje się odzieżą motocyklową, kuźwa :kwasny:

sting126 - Pią 18 Kwi, 2014

No właśnie mam podobny problem - macie jakąś metodę na czyszczenie rękawic od środka ? ja spryskiwałem srebrem (takim do wnętrza buta), ale efekt raczej mizerny... Pralni się raczej boję (i chyba słusznie czytając powyższy post).
ingaginger - Pią 18 Kwi, 2014

Ja coś kiedyś słyszałam o czyszczeniu kombi metodą ozonowania, więc pewnie rzeczy typu rękawice też tak czyszczą. Czy to działa i ile kosztuje to nie mam pojęcia.
Endriu21 - Pią 18 Kwi, 2014

Sting126 co do samej jakości prania to ja uwag nie mam. Rękawice są czyste, elementy skórzane mi zaimpregnowali. Tylko właśnie ten feler, że mi wywrócili to wnętrze. Jeśli zastrzeżesz, by tego nie robili to powinno być ok :)

A mój poprzedni komentarz to świeżo po odbiorze był, więc jeszcze było we mnie trochę frustracji ;) O ozonowaniu też słyszałem, ale u mnie w okolicy takiej usługi nie znalazłem.
Następnym razem jednak zapewne sam będę prał ręcznie bądź w pralce (pamiętać tylko, że krótki program, bez zmiękczaczy i max 30*C w przypadku elementów skórzanych).

damien26 - Sro 14 Maj, 2014

A jeżeli chodzi o dbanie/ pielęgnacje rękawic skórzanych np po deszczu, stosujecie cos? czy raczej czekacie aż wyschną i tyle.
Słyszałem że rękawice skórzane powinno się jakoś impregnować aby skóra nie robiła sie twarda, ile w tym prawdy i jeśli tak to macie jakieś sposoby ?

leon - Sro 14 Maj, 2014

Ja rękawice co jakiś czas i zawsze po deszczu oliwkuję oliwką. Taką zwykłą dla dzieci za kilka, czy tam kilkanaście złotych. Skóra robi się po takim zabiegu miękka i mniej chłonie wodę. Nie wiem nawet gdzie wyczytałem o tym sposobie, ale sprawdza się bardzo dobrze. :)
yaszczi - Sro 14 Maj, 2014

po deszczu koniecznie skórę trzeba natłuscić, warto też to zrobić co jakis czas nawet jak nie padało
ja uzywam do butów, spodni, kurtki i rękawic tego -

rewelka polecam ;)

Kuraś - Sro 14 Maj, 2014

lepi je machnać na bogato tym http://allegro.pl/nano-wo...4212695199.html z 2razy do roku i skóra jest mięciusia, nie pije wody itd
damien26 - Czw 15 Maj, 2014

O dzięki za odpowiedź i podanie przykładów, coś w takim razie będę musiał wybrać.
blazek1883 - Sro 26 Lis, 2014

Szukam jakichś rękawic na temperatury 0-5 stopni czyli to co mamy obecnie za oknem. Nie chce mi się jeszcze kończyć sezonu, a jak w niedziele przejechałem się 100 km rękawiczkach, których używam na co dzień, to ciężko było mi rozprostować palce.

Myślałem o czymś takim:

http://allegro.pl/rekawic...4839940715.html

http://www.moto-akcesoria...-czarne,p,68096

Ktoś używa powyższych, chętnie usłyszę opinie ew. sugestie co do alternatyw.

kenzoo - Wto 02 Gru, 2014

Ja mam Shima GT1 WP- z membraną i ocieplane. Jeździłem w nich kilka razy w temperaturach takich jak piszesz i było w nich w miarę ciepło. Oczywiście porównując do rękawic bez ocieplenia (mam też ST1 i w takich temperaturach jechałem w nich tylko raz:)
Druga sprawa to fakt, że nie robiłem w nich jakichś dużych przebiegów, jedynie półgodzinne dojazdy do pracy wczesnym rankiem.

blazek1883 - Czw 04 Gru, 2014

kenzoo napisał/a:
Ja mam Shima GT1 WP....


Kupiłem takie same. Mam nadzieję że temperatura wróci powyżej zera i będzie okazja przetestować.

tmi - Czw 04 Gru, 2014

Daj koniecznie znać jak się sprawują zwłaszcza zwróć jeśli możesz uwagę na nadgarstek w czasie jazdy od wewnątrz ręki czy jest ciepło bo na tym mi najwięcej zależy.
Myszak - Pią 05 Gru, 2014

Taka luźna dygresja, mam Shima Evo i niestety, już przy 12-15 stopniach na zewnątrz i prędkości > 70 km/h jest mi zimno w palce, a membrana hipora powoduje, że rękawica jest w środku wilgotna i ciężko ją ponownie założyć. Lepiej chyba bez membrany albo z czymś lepszym niż rzeczona hipora.
Kubas176 - Pon 26 Sty, 2015

Co sądzicie o rękawiczkach HELD SPARROW ? Używa ktoś ?
Da radę jeździć w nich w lecie czy będą jednak za ciepłe ?

Podkopnik - Wto 27 Sty, 2015

http://www.moto-opinie.in...d_produktu=1582

Opinie może Ci się przydadzą.
Poza tym nie mają żadnej perforacji więc pewnie w upalne dni ręka będzie się zdrowo pocić.
Dodatkowo jest ta podszewka bawełniana która też będzie działać na niekorzyść w wysokich temp.
Ja bym szukał czegoś bez żadnych podszewek i z perforacją.
ALe Twoja wola panie:D

lukasW124 - Nie 01 Lut, 2015

Shima ST-1: przy ok. 13 stopniach robi się za zimno na nie. Oprócz tego bardzo dobrze się spisywały.
Semy - Nie 01 Lut, 2015

lukasW124 napisał/a:
Shima ST-1: przy ok. 13 stopniach robi się za zimno na nie. Oprócz tego bardzo dobrze się spisywały.


potwierdzam, chociaż u siebie zaobserwowałem że ten próg wynosi 10*C ale to już kwestie osobiste. Próg temp w zasadzie ten sam.

Dodam tylko że latem dłonie czasami mi się pociły bardziej swobodne, niż w tych rękawicach :D więc wentylacja na najwyższym poziomie

KuKi - Sro 18 Lut, 2015

Stoję przed trudnym wyborem co do rękawic, mam kilka opcji i muszę coś wybrać wiec liczę na wasza pomoc i jakies argumenty dla czego akurat te. Licze tez na wasze propozycję, a oto moje typy:
Alipinestars sp8
Alpinestars sp2
Shima rs1
Shima vrs

Skłaniam sie bardziej ku A*

Marek111 - Pią 20 Lut, 2015

Tych konkretnych modeli nie znam, lecz mam aktualnie Shimę GTR i mimo tego że świetnie się sprawowały (dobra wentylacja, wygodne, praktyczne slidery wewnątrz dłoni) nie wybrał bym Shimy drugi raz. Niestety po około 8k km poprzecierały się między palcami, a na palcu wskazującym jest już dziura.
Sam teraz szukam i myślę że będę celował w Alpinę ;)

doctoRR - Pią 20 Lut, 2015

Ja mam Shimę RS1. Bardzo polecam, są wygodne, dużo ochraniaczy, 4-5 palec zeszyte, minusem jest to, że jak jest na dworze chłodno i się szybko jedzie to ręce zaczynają marznąć, no ale to chyba normalne.
Gryngol - Sob 21 Lut, 2015

Ja mam HELD Touring Five, przy obecnych temperaturach jest ciepło w dłonie, są wygodne. Boje się że na lato będą za ciepłe, dlatego zaczynam rozglądać się za czymś chłodniejszym.
Gryngol - Pon 23 Mar, 2015

Wczoraj przy 0st, jednak palce kostniały i bolały. ;)
komandosek - Pon 23 Mar, 2015

Marek111 napisał/a:
Tych konkretnych modeli nie znam, lecz mam aktualnie Shimę GTR i mimo tego że świetnie się sprawowały (dobra wentylacja, wygodne, praktyczne slidery wewnątrz dłoni) nie wybrał bym Shimy drugi raz. Niestety po około 8k km poprzecierały się między palcami, a na palcu wskazującym jest już dziura.
Sam teraz szukam i myślę że będę celował w Alpinę ;)


Oddaj na reklamację bo brzmi to jak wada jakościowa.

rzemien - Pon 23 Mar, 2015

Ja używam rebelhorn kick, poniżej 10C zimno lecz nie ma co wymagać, gdyż zakupiłem je z myślą o sezonie letnim. Wentylację czuć podczas jazdy, a gdy wyprostujemy palce mamy przeciąg :) coś więcej będę mógł napisać w sezonia. Co do dopasowania to standardowo zapinane na rzep oraz od wewnętrznej części dłoni ściągacz, który dopasowuje rękawicę do obwodu nadgarstka. Elementy odblaskowe na palcach.
princessakasia - Czw 05 Lis, 2015

Witajcie szukam rękawic do jazdy poniżej 10*C bo moje niestety nie dają rady po przejechaniu kilkunastu km zamarzają mi czubki palców co nie jest miłe szukam jakiegoś rozwiązania czy np. kupić termo rękawice do włożenia do moich np. takie Knox Hot Gloves rękawiczki ocieplające czy szukać typowo ocieplających ale jakich ?? ? Czy może macie jakieś inne sprawdzone sposoby.....
tmi - Czw 05 Lis, 2015

Richa Cold Protect GTX.

Podobno najlepsze rękawice na zimniejsze dni i deszcz.

Sam posiadam Dainese Scout Evo GTX i 100 km przy temperaturze 10 stopni nie ma problemu, w ręce ciepło, jak jest ciut cieplej (16 stopni) to dłonie się pocą lekko ale membrana odprowadza nadmiar, w dodatku membrana klejona w środku.

Yurek - Czw 05 Lis, 2015

Szukałem takich rękawic na początku sezonu. Takie wewnętrzne to wg mnie słaby pomysł. Sprawdź w sklepie czy wogóle zmieszczą się w Twoje rękawice. Do tego czucie manetki będzie dużo gorsze.

Richa Cold Protect GTX, bardzo dobrze wypadają w każdym teście, ale dla mnie za drogo.

Sam kupiłem rękawice podgrzewane firmy KLAN :)
Wyrwałem za jakieś 250zł, tylko stary model.
Coś takiego:

http://www.scigacz.pl/Rek...zima,11082.html


Moje składają się z dwóch par, zewnętrznych normalnych i wew. podgrzewanych. To sprawia, że niestety są dość grube. Czucie manetki i obsługa przełączników jest słaba, ale jakoś daje radę. Denerwuje też zabawa z kabelkami podczas ubierania.

Jednak grzanie w ręce jest naprawdę super. Ostatnio testowane na krótkiej trasie przy -2 stopniach. W ręce ciepło :)

zed1 - Sro 06 Sty, 2016

Jeśli chodzi o rękawice to latem używam modelu W-TEC SUPREME TWG-171 - sprawdzają się już od dłuższego czasu. Na szczęście nie miałem jeszcze poważniejszego wypadku i ptu ptu nie zapeszając to myślę, że są to rękawice idealne na cieplejszą porę. Posiadają podwójną warstwę ochronną, a także włókna Kevlar w punktach krytycznych (to podstawa - o czym bardzo często zapominają młokosy!). Kolega z pracy natomiast bardzo chwalił sobie model W-TEC Octane, który jest wykonany z bydlęcej skóry. Akurat on jeździ na Thundercat'ie stąd niebieski model świetnie się komponuje z całością.
Arcisz - Pon 01 Lut, 2016

A może ktoś ma do polecenia rękawice do 350zł na zimniejsze dni? :)
muppetgt - Pon 21 Mar, 2016

Wszystko kwestia gustu, ale ja w Motonita ZR Race 100km przy 10c spokojnie śmigam i w sumie nic nie czuję. Tym niemniej ja jestem z tych ciepłych i nie wiem jak inni odczuliby jazdę w tych rękawicach. Osobiście polecam, tym bardziej że cena rozsądna, sam kupiłem za 180zł.
Marek111 - Wto 22 Mar, 2016

Cześć :P
Myslę nad nowymi rekawicami na ten sezon, stare już mają nadmierną wentylację :wstyd:
Cena do 400zł i ukierunkowane raczej na sportową jazdę ;)

Zastanawiam się czy może ktoś z Was miał styczność z podróbkami/replikami rękawic? Chodzi o coś w stylu Dainese Full Metal za 400zł gdzie w sklepie kosztują ponad 1000zł.

princessakasia - Sro 23 Mar, 2016

Marek111 napisał/a:
podróbkami/replikami rękawic?


raczej to nie jest dobry pomysł.

olecki - Sro 23 Mar, 2016

Dokładnie. Przecież za 400pln której miałbyś dać za jakąś "podróbke" kupisz zajebiste rękawice ;)
ryba93sr - Sro 23 Mar, 2016

shima ma super rekawice w dobrych cenach, warto tez poszukac na ich koncie alledrogo shima_outlet chyba, maja koncowki serii w niezlych cenach
simin - Sro 23 Mar, 2016

na aukcjach shima_outlet jest napisane że to nie jest pełnowartościowy produkt, więc nie wiem czy bym nie wolał kupić model tańszy ale z normalnej dystrybucji.
ryba93sr - Sro 23 Mar, 2016

Zalezy o ktorej aukcji mowisz. Jest ich wiele i maja rozne opisy. Na mailu mnie gosc zapewnial ze te ktore zamowilem sa pelnowartosciowe a obnizone ze wzglefu na to ze zostal im model ktory teraz jakos zmienili i juz nie puszczaja do produkcji poprzedniego. Bedzie kontakt z asfaltem zdam relacje -oby nie
Marek111 - Sro 23 Mar, 2016

Olecki, wiem że suma jest wystarczająca na dobre rekawice ;)
Pytam z ciekawości bo jak roznica polegała by na innej metce czy kolorystyce, to nie problem, np. ta sama fabryka ale jakieś sztuki niewypuszczone do sklepów.
Ale jak mówicie że nie warto ryzykować że zawiodą w razie co, to chyba odpuszcze ;)

ded - Wto 06 Gru, 2016

Ja też się zastanawiam nad rękawicami, bo żona stwierdziła że mi mikołaj przyniesie. Teraz mam jakiś podniszczony model z wyściółką Thinsulate czyli niby ocieplony. Na +5 palce mi w nich marzną ale powiedzmy że to będą moje ciepłe rękawice. Szukam więc rękawic bez ocieplenia ale nie typowo na upały. Wolałbym coś na wyższe temperatury ale żeby dało się ich używać już jak się zrobi powiedzmy +15 a w konkretne .

Przeglądając aukcja i czytając opinię zdecydowałem się wstępnie na firmę Shima. Waham się pomiędzy STX a ST1. Co mi doradzicie? STX z uwagi na miękkie protektory chyba będą wygodniejsze. Pasuje mi też czerwona kolorystyka ale to sprawa drugorzędna. Naszywka na małym palcu chyba dobrze się sprawdzi przy przecieraniu szybki kasku podczas deszczu.
ST1 wydają się bardziej przewiewne i chyba bezpieczniejsze. Mają 2 rzepy z czego jeden wąski przy nadgarstku. Ja leniwy jestem i chyba im mniej takich dodatkowych zapięć tym lepiej.

Co mi doradzicie?

Mikevil6 - Sob 07 Sty, 2017

Ocena rękawic Modeka Sportie

Moje pierwsze co prawda, wiec bez porównania.
(wcześniej to jakieś szmaciaki były typu na skuter)
Po pierwszym sezonie w skrócie:
- w upały super, nie gorąco, nie poci sie reka
- wygodna od samego poczatku a po miesiacu jest juz ekstra
- dzieki temu silikonowi na dłoni nie ślizga sie (w duzym deszczu minimalnie)
- byłem sceptyczny do tej cienkiej skórki na opuszkach palców ale to jest zaskakujaco praktyczny element. Ekran dotykowy potrafi przez nią załapac, jest super czucie w tym miejscu, a dzieki temu, że jest tam zamsz można w trakcie jazdy prowizorycznie przetrzeć wizjer kasku podczas jazdy (mega opcja :D )
- w zimne dni (poniżej 10*c) warto miec taka wewnetrzna rekawiczke materiałową jak maja ludzie do biegania - wtedy jest juz zawsze ciepło.
- w deszcz tak jak wyżej kolega polecam założyć foliową ze stacji. albo mix: najpierw sucha materiałową potem foliowa a potem przemoczona sportie (bo przeciez najpierw zawsze jest deszcz a dopiero potem CPN xD)
- protektory są w dobrych miejscach wiec wydają sie bezpieczne ale nie testowałem wytrzymałości na szczęście.
- ja nówki z 2letnią gwarancją dostałem za 200zł czyli w tej samej cenie jak Shima st-1, które były mniej wygodne jak dla mnie ale może na czyjąś ręke bd na odwrót wiec o nich wspominam ;)

JEDYNY MINUS:
Pod koniec sezonu poszło szycie na palcu i nadgarstku prawej ręki w miejscu NIE kluczowym, bo na palcu tam jest przeszyte podwójnie a zaczął pruć sie tylko jeden szew (albo aż)
a na nadgarstku to to miejsce gdzie jest znaczek modeki ten gumowy wiec nic związanego z bezpieczeństwem tutaj...
Oddałem na gwarancji w grudniu. Przyjeli i zobaczymy co zrobią - powiedzieli, że prawdopodobnie przeszyją raczej niż wymienią na nową.

Suma sumarum - wszystko extra ale jedna sie delikatnie popruła
wiec 9/10

Szczupok - Pią 10 Lut, 2017
Temat postu: rękawice
held evo-thrux. Koszt blisko 500zł, ale super ochrona na całą dłoń (tony materiału superfabric, ekstra wentylacja) i skóra kangura.
Szybko ciemnieją, ale ogólnie naprawdę dobry kawał rękawicy

Rookie - Nie 26 Lut, 2017

SECA SHADOW II. Cena: 139zł. Polecam. Dobra jakość w prszystępnej cenie.
xalor - Sob 22 Kwi, 2017

Szukam jakiś rękawic przejściowych pomiędzy zimowymi, a letnimi, perforowanymi w budżecie ok. 250zł. Muszą być skórzane i mieć kastet na kostki. W oczy wpadły mi Shimy GT-1, ale może ktoś poleci coś innego na co nie trafiłem? Pozdrawiam.
BociekPL - Wto 20 Paź, 2020

Hey, Ostatnio wspominałem że chce wymienić moje rękawice Tschul 212. Przelatałem w nich ponad milion lat i tyle samo kilometrów (albo i lepiej). Koniecznie trzeba poświęcić im cały nowy wątek oraz szczegółowy opis bo z budrzetowych rękawic nie ma lepszego wyboru. Ale to nie one są bohaterem tego postu. Kupiłem na testy jedne z ... no właśnie ciężko je opisać. Okaże się jak sprawdzą się w boju. Test (znając moje przebiegi) będzie długodystansowy i na różnych motocyklach. Oto nowy protagonista, przed Państwem KNOX HANDROID
Podkopnik - Sro 04 Lis, 2020

BociekPL napisał/a:
KNOX HANDROID


Też je oglądałem ale jakoś dla mnie za bardzo zabawkowo wyglądają z tymi plastikowymi żyłami:) Nie przemawia też do mnie ta regulacja na żyłce (wydaje mi się że się to popsuje). One mają wycieraczkę??

Tak czy siak mam nadzieję, że się sprawdzą:)

BociekPL - Sro 04 Lis, 2020

Jak na razie 800 km za mną i dają radę. Na początku sprawne zakładanie było nieco problematyczne ale już nabrałem trochę wprawy.
Gamer - Sro 11 Lis, 2020

BociekPL napisał/a:
Jak na razie 800 km za mną i dają radę. Na początku sprawne zakładanie było nieco problematyczne ale już nabrałem trochę wprawy.


hahah tylko 800 km ja już Horneta kołdrą przykryłem, a tutaj jeszcze kilometry lecą xD.

Ja się tylko cały czas zapominam Ciebie pytać w jakim sposób radzisz sobie zimą. GSv albo lepiej Varadeo w wersji śnieżnej to było coś.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group