.:: Forum o Suzuki GS 500 ::.
...::::Suzuki - Way of Life::::...

Tuning i akcesoria - kufry firmy shad

horbal - Czw 17 Kwi, 2014
Temat postu: kufry firmy shad
Szukam opinii na temat firmy shad , szukam dla siebie niezbyt dużego kufra centralnego i mam możliwość kupić dowolny kufer shad taniej niż cena sklepowa. Ktoś używa i może się wypowiedzieć ?
yaszczi - Czw 17 Kwi, 2014

Ja nie używam, ale Shad to renomowana firma. Uważam, że możesz brać w ciemno http://www.shad.es/es/shad-world/
horbal - Czw 17 Kwi, 2014

No firma niby uznana ale jakoś ten ich specyficzny sposób mocowania nie wzbudza mojego zaufania dlatego założyłem temat :-)
yaszczi - Czw 17 Kwi, 2014

jeśli jest z nim coś nie tak to firma nie byłaby uznana ;)
horbal - Czw 17 Kwi, 2014

Jest tak uznana ze nie znam nikogo kto używa jej produktów, wszyscy mają givi albo kappa.
studi - Czw 17 Kwi, 2014

horbal napisał/a:
Jest tak uznana ze nie znam nikogo kto używa jej produktów, wszyscy mają givi albo kappa.

Dlatego, że przez największą popularność stały się wzorcem, SHAD jak inni producenci typu KRAUSE są mało popularne i posiadają swój własny system mocowań, przez co nie ma zamienników z chin i innych regionów azji więc nie są i tak popularne i znane. Do tego dochodzi cena porównywalna a czasami większa niż GIVI i kolejny powód do tego, że nie są znane.

A tak naprawdę poza prywatną inicjatywą i do niedawna firmą FiveStars, która robiła stelaże do GS'a (obecnie tylko rynek wtórny) SHAD jest jedynym producentem robiącym stelaż nie tylko centralny, ale także pod kufry boczne zarówno do przed jak i poliftowych.

Poszukaj moich tematów kufrowych, w którymś poście były wymienione wszystkie elementy SHAD'a do GS'a zarówno przed jak i po lifcie.

horbal - Czw 17 Kwi, 2014

Już gs nie mam,chce ten kufer do xj. Stelaże już mam, chce cały komplet kufrów ale niestety shad nie robi małych kufrów bocznych ( chce kappa k21n ).
Nie znalazłem żadnego kałego kufra z mocowaniem monokey a znajomy pracuje u importera shada na polski rynek i tylko ze względu na cene sie zainteresowalem tą firmą.

studi - Czw 17 Kwi, 2014

horbal napisał/a:
Już gs nie mam

to może należy dane w profilu zmienić

horbal napisał/a:
Nie znalazłem żadnego kałego kufra z mocowaniem monokey

A GIVI E21 oraz E22 poza wymienionymi KAPPA K21?
Nie napisałeś także jaką masz tą XJ't bo nie do wszystkich GIVI robiło stelaże boczne jeszcze jest taki problem.

horbal napisał/a:
ale niestety shad nie robi małych kufrów bocznych

no niestety tu tylko SH42 lub SH43

horbal - Czw 17 Kwi, 2014

Dane już zmieniłem :zawstydzony:
GIVI E21 są identyczne jak kappa tylko troche więcej kosztują a kappy znalazłem używane za 280zł

chodziło mi o to że żaden producent nie robi małych kufrów centralnych z mocowaniem monokey, stelaż mam samoróbkę którą dostałem do moto gratis razem z płytą monolock i pytanie jest jedno. zamieniać tą płytą którą mam na system shad czy poszukać jakiegoś małego kufra centralnego na monolock ?? :niepewny:

studi - Czw 17 Kwi, 2014

horbal napisał/a:
chodziło mi o to że żaden producent nie robi małych kufrów centralnych z mocowaniem monokey

to źle cię zrozumiałem w takim razie wydawało mi się, że chodzi Ci o małe boczne.

Małe centralne na monokey'u są jak najbardziej (pytanie co rozumiesz, przez małe) GIVI B33 (jest robiony jako monokey i monolock), GIVI Traffic, B36 (konwertowalny dwu systemowy), a jak trochę większy to E36 lub E360

horbal napisał/a:
stelaż mam samoróbkę którą dostałem do moto gratis razem z płytą monolock i pytanie jest jedno. zamieniać tą płytą którą mam na system shad czy poszukać jakiegoś małego kufra centralnego na monolock

A tego już wogóle nie rozumiem, najpierw piszesz, że nie możesz znaleźć małego monokey'a, a potem, że masz monolocka i takiego chcesz poszukać.
W monolocku to wogóle nie ma problemu z małymi, zaczynają się już od 20l, bo to właśnie system do małych kufrów
GIVI: E230, E260, B27, E300, B33, E340, E370, B37, B36, E30,
KAPPA: K26, K28, K30, K35, K37, K25
AWINA i inna chińszczyzna

horbal - Pią 18 Kwi, 2014

małe chce i boczne i centralny
centralny ma być typowo na schowanie kasku żeby go nie nosić ze sobą cały czas a jakieś linki i inne wynalazki odpadają.
givi b33 monokey kosztuje ponad 400zł :/ więc odpada niestety
mam płytę monolock jedną więc w sumie opcje są trzy :
1-kupić jakiś kufer na monolock ok. 30l.(najtańsza opcja )
2-kupić shad (np. SH33) średnia
3-kupić cały zestaw monokey a płyte monolock sprzedać (najdroższa opcja )
najbardziej skłaniam się ku drugiej opcji tylko pytanie czy system shada jest "siłą trzymania " bardziej zbliżony do monolock czy do monokey ?
jakoś jestem pełny obaw przed jazdą 150km/h albo więcej z kufrem na systemie monolock

M.A.X - Nie 20 Kwi, 2014

Hej
Ja mam taki kuferek https://www.google.pl/sea...ml%3B750%3B1000
tylko że przemalowałem górę na czarno i lekko przy rączce farba odeszła ;P miała być dobra i trwała ale nie wytrzymała częstego smerania :P
Jeśli byś był zainteresowany to mógł bym ci go odsprzedać wraz z płytą i propizorycznym stelażem. Jak byś był zainteresowany to pisz na PW to się dogadamy.

I sam jeździłem z tym kuferkiem ponad 200km/h i się nadal trzyma :) ale nie ukrywam że na początku sam miałem obawy.

jarb - Nie 14 Wrz, 2014

Trochę odświeżę temat :hyhy:
Przy swojej byłej miałem zamontowany kufer Shad SH 42.
Nie miałem z nim żadnych problemów. Płyta, która jest w standardzie wykonana z dobrego materiału.
Obecnie, jak nie dopasuję sobie jakiejś używki do posiadanej płyty (oczywiście w dobrej cenie :rotfl: ), to kupuję po raz kolejny Shad"a.
Dodać jeszcze należy, że Shad wystepuje jeszcze pod nazwą Moto Detal.

samor - Pią 05 Maj, 2017

Ja chciałem trochę z innej beczki. Nie wiem czy dobrze rozumiem, czy skoro Shad ma swój własny system mocowań, to znaczy, że jeśli mam swoją uniwersalną płytę monolock i chciałbym kupić stelaż jak w linku, to nie będą pasowały?

stelaż SHAD

jarb - Pią 12 Maj, 2017

samor napisał/a:
Ja chciałem trochę z innej beczki. Nie wiem czy dobrze rozumiem, czy skoro Shad ma swój własny system mocowań, to znaczy, że jeśli mam swoją uniwersalną płytę monolock i chciałbym kupić stelaż jak w linku, to nie będą pasowały?

stelaż SHAD

Powiem tak,,,
kufry SHAD maja własny system mocowanie ze swoimi płytami, ale ich płyty mają bardzo dużą ilość otworów i myślę, że powinieneś płytę Shad przedstawionym stelażem połączyc.
Przed zakupem upewnij się proszę u sprzedawcy ;)

samor - Nie 14 Maj, 2017

Dzięki ;)
sprzedawca mówił podobnie, niestety to chwilowo wiele nie zmienia, bo i tak nie mają stelaży dostępnych :/


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group