.:: Forum o Suzuki GS 500 ::.
...::::Suzuki - Way of Life::::...

Ogólnie o Gs 500 - Co sadzicie o kufrze K-max 50 L ? Czy warto za 260zł ?

foka - Wto 18 Mar, 2014
Temat postu: Co sadzicie o kufrze K-max 50 L ? Czy warto za 260zł ?
http://allegro.pl/kufer-k...4050911405.html

Musze kupic kuferek na dwa kaski.
Mam juz stelaz i plyte Givi M3 , musze do tego miec kufer.
Troche recenzji znalazlem i podobno ciekawy kufer ale moze ktos z kolegow posiada i sie wypowie w kilku zdaniach.
Dzieki
MB

Endriu21 - Wto 18 Mar, 2014

Może to Ci pomoże w decyzji (jeśli jeszcze nie widziałeś):

https://www.youtube.com/watch?v=cgd7G0s9xtI

Też właśnie rozmyślam, ale ten jest chyba dla mnie za duży. Raczej będę rozważać wersję 30L... chyba, że pojawią się jakieś głosy kolegów mocno odradzające zakup :)

foka - Sro 19 Mar, 2014

To nie o kask a kufer mi chodzilo :)

Tak widzialem filmik i wlasnie jakos nawet mnie przekonalo, ale zobacze jak wielkie toto
bo moze mi na 2 faktycznie nie potrzeba.

midd - Sro 19 Mar, 2014

całkiem fajnie to wygląda a cena mocno zachęca, trzeba popytać kto z tym jezdzi :)
Endriu21 - Czw 20 Mar, 2014

Ten mniejszy, 30 litrowy, jest wykonany w takim samym standardzie jak wyżej pokazywany 50 litrowy? Ktoś może słyszał, ktoś może wie? :)
simin - Czw 20 Mar, 2014

Znajomy szukał opini o tych kufrach jakiś czas temu. Najwięcej było tu:
http://www.motocykl.org/v...hp?f=22&t=12021

Kupił wersję tą:
http://allegro.pl/kufer-k...4048441810.html

i sobie chwali póki co.

midd - Czw 20 Mar, 2014

zamówiłem sobie takiego

http://allegro.pl/kufer-c...4074550412.html

jak przyjedzie zdam relacje :)

tomczak - Sob 22 Mar, 2014

W ubiegłym roku zamontowałem 50 l kufer K-max i szczerze mogę powiedzieć , że spełnia moje oczekiwania. Montowałem na stelażu i płycie kappy . Mogę go szczerze polecić.
Endriu21 - Wto 25 Mar, 2014

A Ci, którzy mają lub będą mieć - możecie mi powiedzieć czy ten system mocowań kufer-płyta jest solidny? Niektórzy mają garaże, więc pewnie zostawiają kufer prawie że na stałe przy moto. Ja niestety takiej możliwości nie mam więc musiałbym codziennie kufer zabierać ze sobą i nosić jak walizkę (na szczęście niedaleko). Czy jest sens? Czy zaczepy od takiego ciągłego wpinania i wypinania kufra aby za szybko się nie wyrobią? :niepewny:
midd - Wto 25 Mar, 2014

wiec tak, kuferek dotarł i został pomyślnie zainstalowany

http://www.bikepics.com/pictures/2654468/

wrażenia:

- jakość plastików, niezła - nie wydają sie tandetne i są ładnie wykończone, porównując do wcześniejszych kufrów kappy jakie miałem to myślę że są podobne

- z oryginalną płytą wszystko zatrzaskuje się jak należy, nic nie lata i sprawia wrażenie solidnego łączenia. Niestety z moim mocowaniem GIVI kufer nie współpracował, tj. zapinał się ale był luźny werytykalnie - wiec w sumie jest to monokey ale nie do końca..

- w przesyłce dostajemy 4 śruby i łapki do zainstalowania płyty ze stelażem, niestety to trochę mało tym bardziej, że są to śruby na krzyżak a kufer ogromniasty

- zamki chodzą niezłe, za to rączka do noszenia jest średnio wygodna

- bardzo fajnie przygotowane tory na przewody do podświetlania

tak więc słowem podsumowania - jak na 300 zł (i to z płyta) to naprawdę świetny kufer :)

kempes - Wto 25 Mar, 2014

Wygląda na to, że to całkiem przyzwoity kufer :) Z tym, że w sieci można znaleźć podstawowego Givi E360, E460 za niewiele większe pieniądze (tak, wiem że do tego dochodzi płyta, ale...).
foka - Sro 23 Kwi, 2014

Kupiłem i podobnie jak poprzednik wrazenia bardzo pozytywne.
Wreszcie moge wieczorkiem po pracy po piwko pojechac :)

Wykonanie spoko, pojemnosc 2 kaski, Trzyma sie ladnie przy 140, wad jak na razie nie zauwazylem.

Polecam

midd - Sro 23 Kwi, 2014

Cytat:
Trzyma sie ladnie przy 140,


przy 220 tez sie czyma :)

foka - Czw 24 Kwi, 2014

Sprawdze dzis w drodze do pracy :)
A tak powaznie:
To GS poleci wiecej jak 140 -i ?
Myslalem ze moj osiaga tyle tylko dlatego ze jest "podrasowany". (chipTuning)
:)

Kondii - Czw 24 Kwi, 2014

Poleci :D Maxa jakiego wyciągnąłem, to było na starym lotnisku wojskowym, jakieś 160 w porywach do 164, ale to już opór szedł, do 140 to na spokojnie na trasie :)

A TUTAJ taki ciekawy pokaz GS'a, ciekawe co gościu w nim ma... :D

Myszak - Czw 24 Kwi, 2014

foka napisał/a:
To GS poleci wiecej jak 140 -i ?
Myslalem ze moj osiaga tyle tylko dlatego ze jest "podrasowany". (chipTuning)
:)

Mój GS po prostej bez większych problemów osiąga te 160, pewno da się trochę szybciej, ale jakoś nie widziałem potrzeby.

Endriu21 - Sob 31 Sty, 2015

Jak ten kufer się trzyma, chrzest bojowy przeszedł? :)
kempes - Nie 01 Lut, 2015

Widziałem gdzieś na forum opis tego kufra po kupnie. Opinia właściciela była taka, że był całkiem całkiem, ale po jakimś czasie pękł, tylko że był na stałe przykręcony śrubami, a nie poprzez płytę - pewnie każdy inny by nie wytrzymał czegoś takiego.
barmar - Nie 01 Lut, 2015

posiadam ten kufer i po roku użytkowania jestem bardzo z niego zadowolony. Spokojnie się w niego pakuje na dalsze trasy jak również w czasie jazdy z większymi prędkościami nie ma z nim problemów. Polecam każdemu.

A tak wygląda na GS-ie

beacia500 - Pon 02 Lut, 2015

barmar cieszę się ze dobrze o nim piszesz, bo Mikołaj mi przyniósł taki sam i bede go użytkować :)
_adam_ - Pon 02 Lut, 2015

Ładna GS`ka ;D
barmar - Pon 02 Lut, 2015

Dzięki
lukasz86 - Wto 03 Lut, 2015

Też mam taki kufer już 2 sezony i śmiało mogę polecić. Jakościowo porównywalny do givi czy kapy.
Patryk - Sro 04 Lut, 2015

Ten zestaw mocujący tzn. ta plyta i jakies blaszki(widzialem na allegro na zdj) wystarcza? Czy trzeba coś kombinowac zeby porzadnie sie trzymalo?
barmar - Sro 04 Lut, 2015

Spokojnie wystarczy
Patryk - Sro 04 Lut, 2015

A ogolnie ten 50l nie jest za duzy? tzn czy faktycznie da sie do niego wlozyc tyle rzeczy czy i tak trzeba zostawić polowe nie zapelniona bo bedzie za duzy ciezar? bo domyslam sie ze ten o mniejszej pojemnosci i tak ma podobne max obciazenie
Kiu86 - Nie 20 Lis, 2016

odkopię stary temat.
Prosiłbym użytkowników kufra k-max 50l lub ewentualnie k-max 30l o opinie jak on się spisuje? Interesują mnie opinie po jakimś czasie użytkowania? Czy k-max 50l wart jest 320zł? Czy to nie za duży kufer jak na GS500? domyślam się, że traci się możliwość przeciskania pomiędzy samochodami jak jest dość ciasno. Zastanawiam się czy do kufra k-max 30l dałoby radę zmieścić kask i kurtkę czy do tego raczej potrzebny jest k-max 50l? motorem poruszam się po mieście i raczej nie jeżdżę i nie będę jeździł w najbliższych latach w dalsze trasy. Zależy mi żebym mógł w nim zmieścić kurtkę oprócz kasku. W ogóle jaka max wagę załadunku, wg producenta, ma k-max 30, a jaką k-max 50? Niby płyta mocująca to monokey, ale czy to oznacza zawsze, że max ciężar załadunku, wg producenta, to 10 kg?

barmar - Nie 18 Gru, 2016

Witam. Posiadam model k-max 50. Mam go od jakiś 2 lat. Bardzo pakowny kufer. Nie jedną trasę ze mną pokonał i nigdy mnie nie zawiódł. Spokojnie śmigałem z nim 140-160 km/h. Śmiało mogę polecić ten kufer.
A tak prezentuje się na moto.




tmi - Nie 18 Gru, 2016

Mam ten kufer od stycznia tego roku, nie mogę na niego w ogóle narzekać, spisuje się doskonale i spełnia swoją rolę.

W trasy nie jeżdżę, używam go na co dzień do przewozu różnych rzeczy, ile ładowności ma nie wiem, nie mam też absolutnie zielonego pojęcia czy da się z nim jechać więcej jak 200 km/h :D

Nie widzę absolutnie żadnego sensu i jakiegokolwiek uzasadnienia żeby wydawać 2x więcej pieniędzy na givi albo kappe. Warto kupić. A to czy potrzebujesz mniejszy czy większy to sobie odpowiedz sam, jak latasz dużo po mieście w ciasnych korkach i nie wozisz dużo rzeczy to weź mniejszy.

poldek171 - Pią 20 Sty, 2017

Ja kupiłem kufer awiny 48 litrow na monolocku. Jeszcze z nim nie jeździłem bo dopiero co go założyłem ale jest dosych dobrze i masywnie zrobiony. Wmontowalem jeszcze w niego światło stop i nie ma tragedji :)

A tak poza tym mam jeszcze pytanie. Czy ktoś montował jakąś pianke albo mate na dole w srodku kufra ? Chodzi mo o to żeby ograniczyć słuczenie się w środku klamotów podczas jazdy :)

tmi - Sob 21 Sty, 2017

Nie stłucze się nie martw się


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group