.:: Forum o Suzuki GS 500 ::.
...::::Suzuki - Way of Life::::...

Tuning i akcesoria - Lusterka

metalbeast - Sro 04 Cze, 2008
Temat postu: Lusterka
Mam problem z lusterkami - od początku były beznadziejne, bo nie dość, że nic w nich nie widać, to zniekształcają obraz jak krzywe zwierciadło. No i są trochę nie ładne.

Chciałbym kupić jakieś, ale własnie nie wiem jakie :( czy oryginalne, prostoątne plastikowe, się sprawdzają ? W tych co mam widzę albo swoje ramiona albo kosmos ;]

Grzechu16 - Sro 04 Cze, 2008

Jak już pisałem w innym poście, oryginalne lusterka są jak dla mnie rewelacyjne, widzę praktycznie cały obszar za mną.
metalbeast - Sro 04 Cze, 2008

ale oryginalne to które? są takie okrągłe, jakie ja mam, i sa te plastikowe. Po zdjeciu widzę, że masz te plastikowe. Mowisz, że są ok?

W tych co mam teraz nie sposób cokolwiek dostrzec, a jako iż moje prędkosci są dość zółwiowe, a nie chce żeby mi ktoś w tyłek wjechał.

Grzechu16 - Sro 04 Cze, 2008

tak mam te plastikowe prostokątne, kumpel też ma takie same jak Ty i narzeka na nie.
pootietang - Sro 04 Cze, 2008

ja mam okrągłe plastikowe i są do bani, mam zamiar kupić prostokątne bo w tych to tylko ramiona widzę :/
hubertgontarz - Czw 05 Cze, 2008

http://www.allegro.pl/ite...0_polecamy.html

Minusem tych lusterek jest duże martwe pole, trzeba się do tego przyzwyczaić, plusem są długie ramiona lusterek, nie ogląda się barków, ładnie widać co się za Tobą dzieje.

Majic - Czw 05 Cze, 2008

hubertgontarz napisał/a:
Minusem tych lusterek jest duże martwe pole, trzeba się do tego przyzwyczaić,

Można się przyzwyczaić, albo sprawić sobie takie coś :)

metalbeast - Czw 05 Cze, 2008

pootietang napisał/a:
mam zamiar kupić prostokątne bo w tych to tylko ramiona widzę


no właśnie ja też. Albo pola, albo własne ramiona ;/

Witch - Czw 05 Cze, 2008

W mojej GS są okrągłe lusterka, nie plastykowe ale metalowe :) mają długie ramiona i ładnie wszystko w nich widać do prędkości około 110km/h potem jakby wpadają w dziwne drgania i widzę wszystko zamazane i trzęsące się jak galaretka :( może trzeba je bardziej dokręcić... :P
MATI.Evo - Pią 06 Cze, 2008

Witch napisał/a:
W mojej GS są okrągłe lusterka, nie plastykowe ale metalowe :) mają długie ramiona i ładnie wszystko w nich widać do prędkości około 110km/h potem jakby wpadają w dziwne drgania i widzę wszystko zamazane i trzęsące się jak galaretka :( może trzeba je bardziej dokręcić... :P
To jest chyba normalne, że przy takich prędkościach rozmazuję się obraz w lusterkach- ja mam podobnie w oryginalnych :)
Yarccom - Sob 07 Cze, 2008

Witch napisał/a:
nie plastykowe ale metalowe

te tez są oryginalne
tylko ze w nowszysch rocznikach
tez je mam i nie narzekam na widocznosć

83matys - Nie 15 Cze, 2008

Ja mam fatalny wkład w prawym lusterku - zniekształca i przybliża. Czy te wkłady można wymieniać czy trzeba całe lusterka kupić? W samochodzie to wymieniałem, ale tutaj nie bardzo mam pomysł jak sie do tego dobrac i czy wogole mozna same wklady kupic.
metalbeast - Pon 23 Cze, 2008

rozejrzalem sie troche. Jednsk nie chce lusterek ze starszych GSów,
popatrzyłem co macie w sygnaturkach i ktoś miał takie chromowane prostokątne, idac tym tropem, znalazłem o takie coś

http://moto.allegro.pl/it...okatne_8mm.html

lub takie
http://moto.allegro.pl/it...y_para_m10.html

jak myslicie, nada się? (tak, wiem, wszystko co założe sie nada w porownaniu z tymi krzywymi zwierciadlami z lunaparku które posiadam ;/

przy okazji, jaki tam w GS gwint jest? przypasuje wizualnie i na montażu ? Nie chce przesadzić i zrobic wiestuningu ;]

MATI.Evo - Pon 23 Cze, 2008

Jak mam byc szczerym to te lusterka jakoś nie pasują mi do GS, lecz to kwestia gustu ;)
metalbeast - Pon 23 Cze, 2008

no właśnie dla tego się pytam, zeby nie wygladalo jak wieś.
A jakie byś proponował? podobaja mi sie prostokątne, chromowane jednak... a jak mam juz i tak cos kupic to ma wygladać, działać i spelniac swoja funkcje ;]

przy okazji: ni do gs np nie pasuje pług :] wiec to wlasnie kwestia gustu chyba, byle nie przesadzić

MATI.Evo - Wto 24 Cze, 2008

metalbeast napisał/a:
no właśnie dla tego się pytam, zeby nie wygladalo jak wieś.
A jakie byś proponował? podobaja mi sie prostokątne, chromowane jednak... a jak mam juz i tak cos kupic to ma wygladać, działać i spelniac swoja funkcje ;]

przy okazji: ni do gs np nie pasuje pług :] wiec to wlasnie kwestia gustu chyba, byle nie przesadzić

Dlatego powinieneś kupic takie lusterka jak Tobie pasują. Nie my lecz Ty będziesz śmigał swoim sprzętem, dlatego Tobie to ma się podobac. Co z tego, że większości będą się pasowały, jeżeli Tobie nie będą- to nie ma sensu. Spodobały Ci się tamte- kupuj i bądź zadowolony :)

Grzechu16 - Wto 24 Cze, 2008

wydaje mi się, że do GSki pasują najlepiej czarny oryginalne lusterka ewentualnie jakieś podobne zamienniki ale raczej nie ociekające chromem.
metalbeast - Wto 24 Cze, 2008

Grzechu16 napisał/a:
wydaje mi się, że do GSki pasują najlepiej czarny oryginalne lusterka ewentualnie jakieś podobne zamienniki ale raczej nie ociekające chromem.


no to czemu w tych nowych montują chromowane... eh.
Musze sam sprawdzic co bedzie ok, tak jak pisze mati.evo wyżej. Tylko jaki gwint w gs jest M10?

sebastiantoja - Sro 25 Cze, 2008

Tych, co wyglądają jak kije od golfa na pewno nie bierz! Wczoraj kupiłem GS'a i miał zamontowane takie lusterka. Trudno jest ustawić, a jak już to zrobisz to i tak nic nie widać. Ja poszukam oryginalnych...
alesklar - Sro 25 Cze, 2008

z tymi chromami to wszystko zależy jaka jest jakość wykonania - jeśli jest to plastik z chromowaną farbką, typu made-in-china no to wiocha, natomiast jeśli ładnie wykonane to czemu nie myślę, że mogą pasować, najlepiej zrobić przymiarkę więc raczej nie porwał bym się na zakupy na allegro :)
metalbeast - Sro 25 Cze, 2008

sebastiantoja napisał/a:
sebastiantoja


masz racje, badziewnie wyglądają. Napatrzyłem się na inne i te teraz wydaja sie lipne.

Cytat:
alesklar


Dokladnie, nie mam zamiaru pakować jakiegos badziewia. Jeszcze sie do motocyklowego przejade, bo gosc tez ma tam spory wybór, to może cos przypasuje i moze akurat nie chrom. Choć te, oryginalne, ktore są jako chromowane pasują. Gdyby jeszcze spełniały swoją funkcje to by zostały...

sztamber - Sob 05 Lip, 2008

Odświeżę troszkę..
Pytanko mam czy ktoś ma na zbyciu tudzież wie gdzie nabyć wkład do lusterka.Dziś właśnie straciłem..przeszukałem allegro ,ale samych wkładów nie znalazłem a całego kompletu lusterek to raczej nie będę kupował..
tak się zastanawiam czy ewentualnie jakiś szklarz by mi nie przyciął...

arek_b - Sob 05 Lip, 2008

Kupić same wkłady to pewnie będzie ciężko. Każdy szklarz przytnie za parę zł. Sam planuję się wybrać, w obecnych coraz mniej widać :)
metalbeast - Pon 04 Sie, 2008

zobaczcie te lusterka jak możecie:
http://www.allegro.pl/ite...0_lu11196_.html

http://www.allegro.pl/ite...m10_od_ss_.html

może ktos z was miał kontakt z nimi i wie czy się nadają do GSa.
Specjalnie wybrałem czarne lakierowane bo plastikowe mi sie srednio podobają, a chromy jednak troche nie pasują.
Co sądzicie? bo do tej pory nic nie kupiłem, ale te dwa to moje typy od dluższego czasu.

sztamber - Pon 04 Sie, 2008

tam masz rozmiar gwintu podany..niestety nie wiem jaki gwint jest w gs-ie:)
jak uda mi się dowiedzieć to dam halo:)
szklarz wkleił mi wkład za 10 złotych z zadowoleniem zostawiłem mu 20 :D

metalbeast - Pon 04 Sie, 2008

gwint M10 jest. Ale miałem na myśli czy pasują wizualnie :) Bo może ktoś ma, używa i wie czy warto czy nie. Nie mam zamiaru ich poprawiać co chwile jak te obecne...


*dodane*

Już sobie dobrałem lustereczka. Takie same jak ma CZOKO w swojej maszynie. Pasują do GSa idealnie jako alternatywa standardowych czarnych plastików.
Założyłem je zamiast okrągłych srebrnych.
Kiedy wziąłem je do ręki zdziwiłem się - o kurcze ale małe, może być lipa. Po założeniu okazało się, że widać w nich lepiej niż w tych okrągłych srebrnych, a i do GSa pasują bardzo dobrze.

Tu pare zdjeć z komórki. Może kiedys porobie nowe to dam do działu ze sprzętami ;]





jednym słowem -polecam.

yabdach - Sro 17 Wrz, 2008

Także wymieniłem lusterka. Te, które miałem, oryginalne czarne, jakość nie bardzo mi się podobały i miały słabą widoczność. Kupiłem chromowane podłużne. Jak na poniższych zdjęciach.





Był tylko mały szkopuł z montażem, bo imbus był za długi by zmieścił się w prawym mocowaniu lusterka na kierownicy (przeszkadza poprzeczna śruba, której po lewej stronie nie ma). Za to z nakrętką kontrującą daną do zestawu zamocowane lusterka wyglądały brzydko. Tak więc musiałem użyć brzeszczotu.



Teraz o samych lusterkach.
Najpierw wady.
- są trochę za nisko położone, trzeba skierować wzrok na dół, by zobaczyć w nich odbicie
- są szeroko rozstawione
- są skręcane w dwóch miejscach (tych pod czarnymi osłonkami) i mogą się poluzować
- zakończenie blachy od strony lustra mogło by być bardziej subtelne (tego nie widać na zdjęciach)
Teraz zalety:
- przez to, że są szerokie i podłużne sporo w nich widać
- skręcane elemetny pozwalają na sporą regulację, a od biedy skrócenie
- ładnie się komponują z mocowaniami i chromowaną lampą (moim zdaniem rzecz jasna)

Hubix - Nie 22 Lut, 2009

Ja mam pytanie, czy te lusterka:



http://www.allegro.pl/ite...0_polecamy.html

To jest to samo co orginały w GS tylko bez napisu Suzuki tak ? Chodzi mi o ramię i kształt lusterka..

szarlej - Czw 16 Kwi, 2009

Cytat:
Ja mam pytanie, czy te lusterka:



http://www.allegro.pl/ite...0_polecamy.html

To jest to samo co orginały w GS tylko bez napisu Suzuki tak ? Chodzi mi o ramię i kształt lusterka..

ja dokładnie te kupiłem i były idealne, wszystko było w nich widać, ale widocznie mało wytrzymałe bo dzisiaj ojciec wprowadzał motocykl do garażu i wywrócił :wstyd: i lusterko się połamał, muszę się rozejrzeć za nowymi....

metalbeast - Czw 16 Kwi, 2009

wyżej napisałem, że polecam, ale już trochę zmieniłem zdanie.... mogły by być szersze. Oczywiście piszę o tych moich. Nie są złe, ale miałem porównanie u kumpli i troche lipa.
Wyglądają na moto gites ;]
Ale widać w nich tyle: 40% ramiona, 20% pobocza, 40% tego co trzeba, no i ogromne martwe pole mają. Kumpel za mną jechał a ja się zastanawiałem gdzie on się podział :wstyd:
Jednak motocykle z owiewką jak np gs500F czy półowiewką maja tą przewagę, że lusterka są wysunięte bardziej do przodu, przez co widać w nich elegancko to co chcemy. No cóż. jakoś sobie trzeba radzić.

Leon84 - Czw 16 Kwi, 2009

metalbeast napisał/a:
Jednak motocykle z owiewką jak np gs500F czy półowiewką maja tą przewagę, że lusterka są wysunięte bardziej do przodu, przez co widać w nich elegancko to co chcemy.

Nie wiem jak jest w Fce ale wiele obudowanych motocykli z lusterkami mocowanymi na owiewce także nie zapewnia dobrej widoczności w lusterkach :/

pigmej1971 - Czw 16 Kwi, 2009

Jako właściciel F-ki powiem Ci metalbeast, że jesteś w błędzie-do tyłu nic nie widać.
metalbeast - Czw 16 Kwi, 2009

hmm, to może się przeliczyłem. Bo na R1 widać elegancko - lustra jak w moim aucie ;D wydawało by się, że w eFce też tak będzie. Z czego to wynika? za wąsko rozstawione??
Liver Sausage - Czw 16 Kwi, 2009

Dokładnie tak jak pigmej1971 pisze, nic nie widzę co się za mną dzieje choćbym nie wiem jak te lusterka ustawił. No ale widzę dobrze co po bokach, do wyprzedzania wystarczy ;)
zachary - Pią 17 Kwi, 2009

Ja się za cholerę nie moge przyzwyczaić do lusterek w mojej.
Wg mnie gó... nie widoczność do tyłu, jakkolwiek ustawie lipa.
Ramiona i na boki ale do tyłu nic.
Ale widać motocykle tak mają a ja za bardzo przyzwyczaiłem się do moich w puszce o powierzchni luster boiska do rugby.
Widziałem ostatnio Honde z lusterkami zamontowanymi na miejscu gdzie powinny być balansery.
Ładne i zgrabne ale coś takiego zdaje egzamin?
U mnie ramionami zasłaniam sobie końce kierownicy więc chyba średnio.
Ma ktoś do czynienia z takim patentem?

leon - Pią 17 Kwi, 2009

pigmej1971 napisał/a:
Jako właściciel F-ki powiem Ci metalbeast, że jesteś w błędzie-do tyłu nic nie widać.


A ja również jako właściciel F-ki powiem, że wszystko widzę tak jak trzeba. I z tyłu i po bokach (oczywiście poza martwym polem). Może to kwestia wzrostu ridera i regulacji lusterek?

st3fan - Pią 17 Kwi, 2009

A może ustawcie sobie lusterka (dot. E) bardziej na zewnątrz - tak, żeby nie widzieć ramion, tylko więcej na boki. W momencie kiedy trzeba zajrzeć do tyłu wystarczy lekko wychylić głowę w lewo albo w prawo. Takie ustawienie powoduje, że standardowo więcej widać czy coś nas z boku nie mija.
Dodam, że również jestem dosyć szeroki, więc jakbym chciał ustawić lusterka tak, żeby bezpośrednio widzieć co jest za mną bez przechylania, to widziałbym jedynie swoje ręce/ramiona.
Ja stosuję taką zasadę i jak do tej pory dobrze sprawdza się na moto jak i w samochodzie. :)

Lemon - Pią 17 Kwi, 2009

nie wiem co macie z lusterkami.. ustawcie całe a nie tylko same szkiełka.. przy kierownicy odkręcić i ustawic bardziej do zewnątrz..

mam okragłe, chromowane i widze wszystko jak trzeba.

str6 - Pią 17 Kwi, 2009

Lemon napisał/a:
nie wiem co macie z lusterkami.. ustawcie całe a nie tylko same szkiełka.. przy kierownicy odkręcić i ustawic bardziej do zewnątrz..

mam okragłe, chromowane i widze wszystko jak trzeba.
masz okrągłe chromowane a ja miałem kwadratowe czarne orginalne jak z suzi 93 roku i widoczność w nich była tragiczna nie mówiąc o tym że powyżej 120 schodziły się do środka i od nowa regulacja.Teraz problem znikł kupiłem od bandita okrągłe w chromie i jest w porządku. ;)
YaCek - Pon 20 Kwi, 2009

ja właśnie dziś zamówiłem oryginały od Bandita. Myślę, że zdadzą egzamin, bo mają dużo gumowych elementów i nie powinno trząść obrazem.
st3fan - Pon 27 Kwi, 2009

No i znów napiszę w temacie. Nie orientujecie się może, czy w lusterkach można zmienić samo szkło? Czy ktoś już robił taką operację? Z tego co się przyglądałem jest lekki luz pomiędzy plastikiem a lustrem, więc może uda się upchnąć?
Leon84 - Pon 27 Kwi, 2009

Nie spotkałem się się z wkładami lusterek do motocykli :kwasny:
Lusterko kosztuje ok. 30 zł więc nie ma co rzeźbić ;)

st3fan - Pon 27 Kwi, 2009

No właśnie szukam i jak na razie najtańsze w InterMotors - 54zeta zamiennik oryginału. Pytałem o wkład bo plastik nie ruszony... pęknięte tylko samo szkło.
str6 - Pon 27 Kwi, 2009

YaCek napisał/a:
ja właśnie dziś zamówiłem oryginały od Bandita. Myślę, że zdadzą egzamin, bo mają dużo gumowych elementów i nie powinno trząść obrazem.
te gumowe elementy spełniają tylko role osłon na śruby które pod nimi się znajdują a te śruby służą do regulacji lusterek.Ale polecam sprawdzone osobiście ;)
YaCek - Pon 27 Kwi, 2009

no właśnie juz się przekonałem :P :P ale i tak jestem bardzo z nich zadowolony ...

wyglądają solidnie i są stabilne (made in japan :D :D :D ) Polecam.

Leon84 - Pon 27 Kwi, 2009

Ja mam oryginalne lusterka SUZUKI – okrągłe chromowane.
Osadzone są na gumowych tulejkach więc nie ma zjawiska rozmywania się obrazu.
Moim zdaniem GS z takimi lusterkami lepiej się prezentuje.
Widoczność... hmm ujdzie

Spajdi - Wto 28 Kwi, 2009

Ja kupiłem w zeszły czwartek lusterka jakieś zamienniki wyglądające jak te oryginalne prostokątne plastikowe wersję na długich ramionach jak przyjdą i zamontuję to powiem jak widoczność, drgania itp. i jak ktoś będzie chciał to podam sprzedawcę na allegro bo wiem, że ciężko o te lusterka ;)

Pozdr :)

pubuss - Czw 30 Kwi, 2009

moje lusterka sa fabryczne, podokrecane solidnie, mimo tego, powyzej 6tys obr/min trzesa sie tak niemilosiernie, ze puszki zaczynaja przypominac kule :) ktos moze wie czy mozna cos z tym zrobic? moze to przez plastiki, moze to one wibruja za bardzo?
pzdr.

cosinus - Czw 30 Kwi, 2009

pubuss napisał/a:
moje lusterka sa fabryczne, podokrecane solidnie, mimo tego, powyzej 6tys obr/min trzesa sie tak niemilosiernie


Znalazłem
http://www.moto-akcesoria...oducts_id=21227
zamówiłem, nie mam jeszcze zdania. Ciekaw jestem co to da.

Mi tam było potrzebne lekarstwo na troche wyrobione gwinty w uchwytach, więc i tak bym kupował twarde odpowiedniki
http://www.moto-akcesoria...oducts_id=21211
to zdecydowałem sie na elastyczne

Spajdi - Pon 04 Maj, 2009

Jak miałem/mam "tuningowe" łezki na krótkich ramionach i mi tam nic nie drży... Właśnie mi przyszły plastikowe z wyglądu jak oryginalne GS'owskie, ale jakieś zamienniki na troszkę dłuższych ramionach bo takie chciałem i zobaczymy co będzie jak wpadną w drgania to ja mogę wpaść w nerwice :hyhy:
pubuss - Wto 05 Maj, 2009

cosinus napisał/a:
pubuss napisał/a:
moje lusterka sa fabryczne, podokrecane solidnie, mimo tego, powyzej 6tys obr/min trzesa sie tak niemilosiernie


Znalazłem
http://www.moto-akcesoria...oducts_id=21227
zamówiłem, nie mam jeszcze zdania. Ciekaw jestem co to da.

Mi tam było potrzebne lekarstwo na troche wyrobione gwinty w uchwytach, więc i tak bym kupował twarde odpowiedniki
http://www.moto-akcesoria...oducts_id=21211
to zdecydowałem sie na elastyczne


no to czekam na opinie jak juz zamontujesz :) Jesli efekt bedzie zadowalajacy to oczywiscie tez sie skusze :P

Spajdi - Sob 09 Maj, 2009

Hmmm panowie no ja nie wiem co wam tam drży bo ja zamontowałem lusterka za 60zł z allegro (wygląd oryginalnych czarnych prostokątów praktycznie identyczne) na długich ramionach i muszę powiedzieć, że po pierwszych jazdach testowych jestem bardzo zadowolony.

Po 1 bardzo dobrze widać, duże pole widzenia i nareszcie nie widzę w połowie lusterek tylko swoich łokci (wcześniej miałem "tjuningowe" łezki z allegro - dziadostwo jak mało co nikomu NIE polecam)
Po 2 nie mam żadnych specjalnych drgań, a dodam, że testowałem lusterka w zakresie 4-10 tyś. RPM i nie widziałem większego problemu w żadnym zakresie obrotów, fakty przy pewnych obrotach minimalne drgania są lusterka nie stoją sztywno jak zacementowane, ale nie ma to prawie żadnego wpływu na widoczność jedzie się komfortowo.

Zobaczę po dłuższej trasie jak jest i jeśli coś się zmieni to napiszę jeśli nie to jw.
Jakby ktoś chciał namiar gdzie kupić takie zamienniki lusterek oryginalnych to mogę podać sprzedawcę z allegro.
Pozdrawiam ;)

cosinus - Czw 21 Maj, 2009

pubuss napisał/a:
cosinus napisał/a:

lekarstwo na troche wyrobione gwinty w uchwytach, więc i tak bym kupował twarde odpowiedniki
http://www.moto-akcesoria...oducts_id=21211
to zdecydowałem sie na elastyczne


no to czekam na opinie jak juz zamontujesz :) Jesli efekt bedzie zadowalajacy to oczywiscie tez sie skusze :P


Mam, jeżdżę, jeszcze nie w każdych warunkach było, ale raczej pomogło na wibracje.
Na pewno pomogło te 3cm wyżej, lepiej się patrzy, może niezupełnie jak w puszce, ale oko nie musi tak dużo schodzić z linii jak dawniej.

No i załatwiłem to, co było problemem moto, coś z gwintem na prawej stronie. Pewnie ktoś z poprzedników próbował standardowe 10x1.5 (lusterka idą na niestandardowym, zapamiętajcie na 10x1.25)

grzesiu - Pią 29 Maj, 2009

Widze, ze mam ten problem co wiekszosc uzytkownikow GS-a, wiec postanowilem troche odswiezyc temat. Chodzi o oryginalne prostokatne lusterka. Wczesniej nie mialem porownania, wiec myslalem ze tak ma byc...

Jakby nie ustawic to 60% lusterka to obraz moich barkow, badz (przy odchyleniu lusterek) widok pobocza. Rownie dobrze moglbym zdemontowac lusterka, bo wg mnie nie spelniaja swojej funkcji, musze wychylac glowe zeby zobnaczyc co mam za plecami!

Ostatnio jezdzilem yamaha ybr i musze przyznac ze widok w lusterkach podobny jak w aucie, nawet na kursie na GieNku widok byl lepszy niz w GS-ie.

Prosilbym zatem, aby ktos kto wymienil lusterka na inne przeslal link do tych lusterek (wczesniejsze linki juz nie dzialaja) i wyrazil swoja opinie na ten temat. Chcialem zaznaczyc, ze do drobnych nie naleze (90 kg, 180 cm wzrostu), dlatego prawdopodobnie niektorym forumowiczom oryginalne lusterka odpowiadaja.

Strasznie mecza mnie te lusterka, z gory dzieki za pomoc.

MacDada - Sob 30 Maj, 2009

Ja też mam 1,8 m (74 kg) i prostokątne lusterka. Nie widać w nich tyle ile bym chciał, ale nawet jakby było znacznie więcej widać to i tak przy zmianie pasa jeszcze dodatkowo bym się oglądał. Lepiej nie ryzykować...
grzesiu - Sob 30 Maj, 2009

Za kazdym razem sie ogladam przy wyprzedzaniu czy zmianie pasa. Chodzi mi tylko o to, ze jak ktos mnie wyprzedza to wiem o tym dopiero jak juz jest na rowni ze mna. A fajnie by bylo widziec co za mna sie dzieje, czy np. nikt mi w tylek nie przychrzani :/
MarcinN - Nie 28 Cze, 2009

A co powiecie na pomysł doklejenia na oryginalne okrągłe lusterko o średnicy 10 cm takiego małego (5 cm średnicy) szerokokątnego?

Czy ktoś próbował?

Lemon - Nie 28 Cze, 2009

MarcinN napisał/a:
A co powiecie na..


po co? :zdziwko:

MarcinN - Nie 28 Cze, 2009

Jak to po co? Dla bezpiecześntwa. Zresztą skoro nie zakładałeś, to pewnie i tak mi nie doradzisz.
Lemon - Nie 28 Cze, 2009

10cm lusteko jest wystarczająco małe by mozna w nim szybko cokolwiek obejrzeć a Ty chcesz wkleic jeszcze do srodka drugie, styczne o srednicy 1/2 kola podstawowego i mowisz ze to dla BEZPIECZENSTWA? :rotfl:
wtedy to podstawowe straci kompletnie swoją funkcje- bedziesz mial zajebiste 'szerokokątne pieciocentymerowe coś' i w tle coś co kiedyś było lusterkiem.
bravo!


ale wklejaj, wklejaj.. i pisz do suzuki czy hondy dlaczego ich mega opłacani i pomysłowi konstruktorzy nie wymyslili takiego rozwiazania w goldasie gdzie lusterka są wielkości platery z zastawy obiadowej.



:wstyd:





z motocyklowym pozdrowieniem- Szczepan Jarzyna ze Szczecina

MarcinN - Nie 28 Cze, 2009

Jest wiele rozwiązań poprawiających bezpieczeństwo, których "pomysłowi konstruktorzy" nie stosują. Są różne powody tego stanu rzeczy. Często widzi się nawet pomysły POGARSZAJĄCE bezpieczeństwo - jak choćby lusterka niepanoramiczne, które stosuje się niemal w każdej marce samochodu.
Lemon - Nie 28 Cze, 2009

no no.. wklejaj wklejaj..

juz cie widze jak przy 150 wyteżasz wzrok by przy drganiach i mocnym podmuchu ujrzec cos w poprawiającym bezpieczeństwo kóleczku wielkości piłki od pikpoka :]

Liver Sausage - Nie 28 Cze, 2009

W sumie Lemon ma rację, takie doklejanie czegoś na siłę mija się z celem. A jeśli nie widzisz co za Tobą jedzie, to może ustaw lusterka dobrze? Albo obracaj głowę przed manewrem ;)
MarcinN - Nie 28 Cze, 2009

Nie planuję po mieście jeździć 150.
Wkleję i opowiem, czy zdają egzamin.

grzesiu - Pon 29 Cze, 2009

Mam ten sam problem co MarcinN, tzn. nic nie widze w lusterkach. Zastanawialem sie jednak nad wydluzeniem ramion lusterek... Jestem ciekaw jak sie sprawdzi takie doklejone lusterko.
BTW, opinie niektorych "ekspertow" na forum rozbrajaja mnie.

mr0zd - Pon 29 Cze, 2009

Jeszcze bardziej wydłużać ramiona lusterek? To już o jeździe w korku można zapomnieć :D
Lemon - Pon 29 Cze, 2009

a mnie robraja takie gadanie "nic nie widze" czlowieku to jest motocykl a nie kanapa na kółkach.. trza sie ruszać, obracac i przede wszystkim DOBRZE USTAWIĆ LUSTERKA. na bank masz to ostatnie skichane, a z tym pierwszym pewnie tez nieteges..

TO NIE JEST I NIE BEDZIE PUSZKA gdzie widocznosc mozesz sobie ustawic tak by nie ruszając praktycznie glową widziec wszystko dookoła. na moto jak chcesz zobaczyc co jest za toba trzeba ruszyc nie tylko głową ale i ciałem.
pozdrawiam wszystkich motocyklowych leniuchów, hipochondryków i poszukiwaczy moto-loży masońskiej.. przestańcie szukac problemów tam gdzie ich nie ma.

grzesiu - Pon 29 Cze, 2009

mr0zd napisał/a:
Jeszcze bardziej wydłużać ramiona lusterek? To już o jeździe w korku można zapomnieć :D


Dlatego zawiesilem realizacje tego pomyslu. Lemon, o co tyle piany? Nie chcesz nie zakladaj!

Lemon napisał/a:
trza sie ruszać, obracac i przede wszystkim DOBRZE USTAWIĆ LUSTERKA. na bank masz to ostatnie skichane, a z tym pierwszym pewnie tez nieteges..


Po co tyle pisac glupot!? Byles, widziales jak mam ustawione lusterka? Widziales jak jezdze? Boli Cie to, ze ktos wie lepiej/wiecej niz Ty? Takie glupio-madre wypowiedzi zachowaj dla siebie, a nie wszystkich po kolei pouczasz jakbys byl co najmniej stworca tego swiata. Musisz sie dowartosciowac? Zle trafiles! Zaraz pewnie usuniesz ta wypowiedz, bo masz "wladze" na tym forum...

P.S. Jezdzilem innymi motocyklami, nie tylko GS-em i wiem, ze mozna miec lepsza widocznosc do tylu.

Lemon - Pon 29 Cze, 2009

grzesiu napisał/a:
Musisz sie dowartosciowac? Zle trafiles! Zaraz pewnie usuniesz ta wypowiedz, bo masz "wladze" na tym forum...

:zdziwko: nikt niczego usuwac nie będzie.. kazdy sam oceni co autor miał na mysli..

MarcinN - Wto 30 Cze, 2009

No to kupiłem doklejane lusterko o średnicy 5 cm.

Jednym słowem: rewelacja! Jutro doklejam drugie.

Na dowód 3 zdjęcia:

1. Sytuacja ogólna: motocykl stoi na wysokości czwartych drzwi garażowych. Trzecie są otwarte. Stoi prawie równolegle do garaży.


2. Widok przez lusterko główne. Widać całe drugie drzwi garażowe. Aparat był tam, gdzie zwykle jest głowa, zrobiłem zbliżenie, żeby lepiej było widać, co się odbija.


3. Widok przez lusterko doklejone. Widać 3 i pół drzwi, czyli to, co znajduje się na wysokości tylnego koła motocykla. Nie ma ŻADNEGO martwego pola, bo kątem oka w kasku widać te same drzwi.


Czy małe lusterko przeszkadza? Moim zdaniem zupełnie nie. Odbicie w nim nie drży. Nawet jadąc 120-140 obraz jest stabilny.
Co Wy na to?

mr0zd - Wto 30 Cze, 2009

Taki sam efekt uzyskuje pochylając podczas jazdy głowę do przodu i uwaga!! nic nie doklejam ani nie dokupuję! rewelacja :)
leon - Wto 30 Cze, 2009

Tak jak pisze mr0zd - dla mnie zbędny bajer. Mam zwykłe lusterka i jestem z nich zadowolony. Co jakiś czas trzeba pobawić się w ich ustawianie (wąski garaż) i tyle. A do lekkiego przekręcenia głowy w lewo lub prawo (martwe pole) przyzwyczajony jestem już od dawna, tak jeżdżąc puszką jak i motocyklem.
onufry - Wto 30 Cze, 2009

mi czasem trudno cokolwiek wyraźnego zobaczyć za sobą w normalnych lusterkach, bo takie polskie drogi a co dopiero w takich "kropelkach" a jak ciężko się pochylić to lepiej zwolnić i odwrócić się na moment niż żałować resztę życia ;)
hubertgontarz - Wto 30 Cze, 2009

Lusterko jest źle konstruowane, w Astrze F lusterko dzieli się na dwie części (ok. 1/5 i 4/5) w których wszytko widać, nie trzeba wtedy niczego doklejać.
MarcinN - Sro 08 Lip, 2009

Dokleiłem drugie lusterko pomocnicze. Jeździ się znakomicie. Mam pole widzenia prawie 180%.
metalbeast - Sro 08 Lip, 2009

pisałem wyżej, że pół moich lusterek zajmują moje ramiona :( ale jakoś już się przyzwyczaiłem. Tylko śmiesznie jest czasem, jak szukam kumpla który jedzie za mną, bo ani w jednym go nie widać ani w drugim :zdziwko:
No ale troche gimnastyki załatwia sprawę. Wkurza mnie to czasem ale co zrobić. Nie chcę doklejać do i tak już wąskich lusterek dodatkowego małego lusterka :)

Lemon - Sro 08 Lip, 2009

po co się ograniczać..
mr0zd - Sro 08 Lip, 2009

Ale to jest motocykl na "eLkę" przystosowany :D

@metal, a może by tak inaczej spróbować wkręcić lusterka ?

vitucky - Sro 14 Paź, 2009

Witam.Czy taki typ lusterek będzie pasował do gs'a? http://www.amazon.co.uk/A...55509406&sr=8-9
swistaq - Pon 26 Kwi, 2010

Witam, dziś rano w garażu spadła mi rękawiczka na drugą stronę moto, stwierdziłem że się przechylę i po nią sięgnę, no i żeśmy się razem z moją F'ką przechylili :zly: Ja cały ale prawe lusterko złamane. Oryginał ponad 200zł i się zastanawiałem nad takimi wynalazkami:

Link1
Link2

Co sądzicie o tych z powyższych linków?

kruk - Pią 30 Kwi, 2010

Ja też mam pewien problem z lusterkami... Choć to chyba bardziej wina kasku niż lusterek. Miałem już kilka niebezpiecznych sytuacji z tego powodu i wolę nie ryzykować kolejnych. :kwasny: No ale w czym rzecz... Wiadomo że jest tzw. martwe pole niewidoczne w lusterkach. Gdy jeździłem skuterem w kasku bezszczękowym, to przed każdą zmianą pasa mogłem swobodnie obrócić głowę w bok i kątem oka dokładnie widziałem cały obszar, który nie łapał się w odbiciu lusterka. Teraz gdy jeżdżę GS-em w kasku integralnym, nie mam już takiej możliwości. Kask integralny ma mniejsze pole widzenia i nie jestem w stanie tak obrócić głowy, żeby zobaczyć co się dzieje w martwym polu lusterka - chodzi o te kilka metrów zaraz za mną/obok mnie, które są akurat najważniejsze przy zmianie pasa. Jak można sobie z tym poradzić?

Przy okazji chciałbym spytać o dwa rodzaje akcesoryjnych lusterek, naklejanych na podstawowe. Pierwsze widziałem w Realu i nazywają się lusterka szerokokątne. A drugie są na Allegro jako lusterka oddalające. Jak to działa i czym się różnią jedne od drugich. Czy któreś z nich pomogą mi rozwiązać mój problem? :)

pubuss - Pią 30 Kwi, 2010

@ kruk : moja rada, która zapewne rozwiąże Twoje problemy: patrz w lusterka co 10s, co światła, co skrzyżowanie i staraj się ogarniać "układ aut dookoła", w razie jakiejś zmiany Twoja pamięć zakomunikuje Ci, że coś jest inaczej i trzeba się lepiej rozejrzeć, a wtedy to już tylko machać głową i szukać tego co znikło z lusterek, a było obecne chwilę wcześniej ;) Powinno być lepiej.

Lusterka o których mówisz, a dokładniej naklejany wkład na lusterko (zazwyczaj okragły) działa na zasadzie rybiego oka, które ze względu na sferyczność zwierciadła odbija obraz z szerszego kąta niż lusterko płaskie.
Jest to fajna sprawa, jednak niezwykle trudno ocenić odległość przeszkody (badź agresora ;) ) nie widocznego w lusterku zwykłym, a widocznego w tym szerokokątnym. Działa to na podobnej zasadzie co lustra drogowe, ustawiane czasem na wyjazdach ze ślepych zaułków dróg (widziałeś na pewno). A w ich przypadku zasada jest taka, że jak coś widać, to trzeba poczekać, aż przejedzie :)

kruk - Pią 30 Kwi, 2010

Dzięki za odpowiedź. :)

pubuss napisał/a:
Lusterka o których mówisz, a dokładniej naklejany wkład na lusterko (zazwyczaj okragły) działa na zasadzie rybiego oka, które ze względu na sferyczność zwierciadła odbija obraz z szerszego kąta niż lusterko płaskie.

Czy to znaczy, że oba rodzaje lusterkowych wkładów o których napisałem, to to samo tylko pod inną nazwą? Dodam tylko, że te "szerokokątne" wyglądały inaczej niż te "oddalające" - nie były okrągłe, tylko prostokątne i takie jakby skośne, nie płaskie (nie wiem jak to słowami opisać, mam nadzieję że wiesz o co mi chodzi :) ).

Duellis - Sro 12 Maj, 2010

Oddalające to to samo co szerokokątne - kształt lusterka nie ma znaczenia, zawsze są to lusterka wypukłe (najczęściej wycinek powierzchni koła). Różnica w kształcie daje to, że te okrągłe dają szerszy widok w każdą stronę - z jednej strony likwidują martwe pole, z drugiej strony zobaczysz więcej boku swojego samochodu, więcej nieba u góry i więcej asfaltu u dołu. Te prostokątne, skośne są tak konstruowane aby likwidować tylko martwą strefę (trzeba je przyklejać cieńszą stroną na zewnątrz lusterka), z reguły dzięki temu są mniej wypukłe (mniej oddalają - łatwiej ocenić odległość).
kruk - Sro 12 Maj, 2010

Właśnie wczoraj zamontowałem sobie coś takiego, tylko że okrągłe. Faktycznie widać w nich martwe pole płaskich lusterek, tylko właśnie mocno oddalają - przekłamują odległość obiektu, ale myślę że to kwestia przyzwyczajenia się do tego i będę umiał to przełożyć w głowie na faktyczną odległość. Może bym kupił prostokątne, gdybym wiedział że są lepsze (Duellis za późno napisałeś :P ), ale właśnie wydawało mi się że w okrągłych więcej widać, gdy porównywałem je w sklepie. Nic więcej nie mogę jeszcze powiedzieć, bo tylko raz miałem okazję się przejechać po naklejeniu lusterek. Ale i tak nakleiłem je w miejscach gdzie w zwykłych lusterkach było widać tylko moje ramiona (dolne wewnętrzne narożniki zwykłych lusterek), więc żadnej straty nie ma.
metalbeast - Sro 12 Maj, 2010

Przytoczę kawałem postu, który napisałem w temacie o moim moto:
http://www.forum.gs500.pl...t=1669&start=60


"Co do samych lusterek to jestem zachwycony. Mają lekko wypukłe lustro przez co łapia bardzo szerokie pole widzenia, do tego oddalają przez co mamy prawie cały obraz tego co dzieje się za nami. Odpowiednio długie ramie ogranicza oglądanie swoich ramion.
Śmiało mogę polecić."

Każdy kto się zastanawia powinien wiedzieć, że warto. Na początku lusterka uznawałem za coś co ma dobrze wyglądać i tyle. Coś tam może być widać i już. No ale z czasem dotarło do mnie że przecież lusterka to nie dekoracja, tylko wazny element, tak jak lampa, opony itd. Przyjrzałem się na lusterka w bandicie, zobaczyłem takie w sklepie i decyzja była prosta :)

Duellis - Czw 13 Maj, 2010

kruk napisał/a:
Duellis za późno napisałeś :P

Przepraszam :wstyd: Obiecuję poprawę.

MEGI - Czw 13 Maj, 2010

dla tych co myślą o 'tańszym' rozwiązaniu to tego nie polecam http://moto.allegro.pl/it...00_e_89_99.html kupiłam zamontowałam, widoczność beznadziejna (tafla zdeformowana), lusterka tylko 'wyglądają' a nie służą, także czasami lepiej odpilnować gdzieś i kupić oryginalne ale używki albo jak kogoś stać to nowe ale trochę drogie :/ ja polowałam na lusterka dobre pół roku ( w oryginale miałam okrągłe chromowane, a chciałam czarne prostokąty) i udało mi się- dwa lusterka z przesyłką w idealnym stanie kupiłam chyba za 115 zł :)


jakby był ktoś zainteresowany to mogę pomyśleć nad 'odstąpieniem' tych okrągłych :)
dokładnie takich http://moto.allegro.pl/it...5_gn250_gn.html

pozdrówki :)

panbodzio - Czw 13 Maj, 2010

MEGI bajnalem takie same lusterka do swojej suzy, myslac ze niczym nie beda sie roznic od starych poprzycieranych od przepychanek oryginalow.
niestety okazalo sie ze obraz znieksztalcony a co gorsza drza strasznie przy dodaniu gazu.
chyba przeprosze stare lusterka i wygrzebie z szafy :niepewny:

MEGI - Pią 14 Maj, 2010

panbodzio napisał/a:
MEGI bajnalem takie same lusterka do swojej suzy, myslac ze niczym nie beda sie roznic od starych poprzycieranych od przepychanek oryginalow.
niestety okazalo sie ze obraz znieksztalcony a co gorsza drza strasznie przy dodaniu gazu.
chyba przeprosze stare lusterka i wygrzebie z szafy :niepewny:


ja to samo :/ mój gs-ik jest z 2008 roku i po prostu jak patrzyłam na te chromowane lusterka to aż buzia mi się wykrzywiała że ktoś coś takie zrobił :/ i mówię kupie sobie 'zamienniki' bo jak dowiedziałam się że za oryginalne z przesyłką wyjdzie lekko 500 zł to pomyślałam sobie że lepiej kasiorke wydać na coś innego, ale to była porażka zamówiłam z allegro zapłaciłam chyba 65 zł no i w sumie co się spodziewać po tej cenie :/ szybko odesłałam i już tak naprawdę zwątpiłam że uda mi się cokolwiek kupić no i wystarczyło się uzbroić w cierpliwość i udało mi się namierzyć, także czasami lepiej dwa razy się zastanowić przed zakupem, bo jest wiele 'tanich zamienników' ale nie zawsze 'gra warta świeczki'

pozdrowionka :)

metalbeast - Pią 14 Maj, 2010

Lepiej iść do sklepu i samemu wziąć do ręki, przymierzyć do moto i przekonać się czy są warte ceny. Te które pokazałem wyżej kosztowały mnie 90zł. Skończyły się moje problemy z widocznością, a i zyskałem na wyglądzie moto. Jakoś ani okrągłe, ani te czarne mi nie przypasowały.
Co więcej, lusterka nie drżą, ani się nie przestawiają kiedy tir przejedzie obok :)

jacek - Pią 14 Maj, 2010

A orginalne lusterka te czarne prostokatne w GSie są lekko oddalające?

... bo ja mam obraz 1:1

rolnikov - Czw 03 Cze, 2010

ktos ma może doświadczenie z tymi lub podobnymi lusterkami:
http://www.allegro.pl/ite..._gs_ntv_gl.html

Duellis - Sro 09 Cze, 2010

Moje lusterka wyglądają identycznie, choć nie wiem czy to ta sama firma, odziedziczyłem jej razem z moto. Nie mam porównania do oryginalnych, ale na moje oko widoczność dobra, tylko trzeba dobrze ustawić przykręcając lustra, bo zakres regulacji samego lustra jest dość mały. Gość w aukcji pisze, ze są oddalające, ale jest to praktycznie niezauważalne, choć rzeczywiście są minimalnie wypukłe.
Jak się prezentują na GSie można zobaczyć tu: http://forum.gs500.pl/viewtopic.php?t=5209

Orion - Sro 21 Lip, 2010

Witam, mam problem z lusterkiem. Jest to oryginalne, plastikowe lusterko z modelu 95'.
Problem jest taki: chciałem dokręcić lusterko i je dobrze ustawić, a efekt wyszedł taki, że lusterko już zupełnie nie trzyma się tego gwintu wewnątrz i cały czas jest luźno (nie da się przykręcić) - wygląda to trochę jakby ten wewnętrzny gwint już był trochę wyjechany.
Nie wiem zupełnie co mam teraz zrobić.
Macie może jakieś pomysły?
pozdrawiam

cosinus - Sro 21 Lip, 2010

Orion napisał/a:
wygląda to trochę jakby ten wewnętrzny gwint już był trochę wyjechany.
Macie może jakieś pomysły?


Parę postów poprzednio, w tym wątku z zeszłym roku, przejściówki-reduktory, zapoxipolowac w uszkodzonym słabszym gwincie. Wersje twarde i z gumowym amortyzatorem. Gumowy nie będzie na wieki, już widzę, ale fajny jest.

Orion - Sro 21 Lip, 2010

Dzięki!
Przeglądałem cały temat, ale jakoś tamten post umknął mojej uwadze.

boniek39 - Wto 27 Lip, 2010

http://forum.gs500.pl/fil...07__95z_207.jpg witam czy te lusterka podejdą do obudowanej wersji firmy FIVE STARS
ferrarif91 - Pon 10 Sty, 2011

Witam wszystkich:) Wiecie moze jakie lusterka mozna zamontować do gsa five stars??? Może z jakiegos innego moto czy coś??
AdamSsS - Pon 10 Sty, 2011

to zależy jakei cię interesują .i zalerzy od jakiego bo raczej w grę wchodza tylko sporty . Weź pod uwagę rozstaw śrub najpewniej podejdą do suzuki .
ferrarif91 - Wto 11 Sty, 2011

Właśnei od jakiegos sporta bym potrzebował tak żeby pasowały do tej mojej owieki... Prawie niegdzie nie podają rozstawu tych śrób... Ale szukam :D pozdraiwam
BaHa - Pią 14 Sty, 2011

a ja sobie zrobiłam tak :

http://img266.imageshack....51/lusterka.jpg

AdamSsS - Pią 14 Sty, 2011

ciekawe od jakiego moto zaadaptowałaś je ??
BaHa - Pią 14 Sty, 2011

http://moto.allegro.pl/lu...1411067756.html

przetrzepalam allegro i tylko te mi sie spodobaly :zawstydzony: kieruneczki tez zmienilam

AdamSsS - Pią 14 Sty, 2011

że kierunki tez zmieniłaś to zauważyłem ale że temat o lusterkach to nie wspominałem . I oczywiście wszystko w jednym stylo jak to kobiety mają wszystkie dodatki muszą pasować do stroju :hyhy:
Piotras_5 - Sob 15 Sty, 2011

superanckie te lusterka! Tylko troszkę drogie... ;)
Ale widoczek coool ;]

kola - Nie 16 Sty, 2011

a myslal ktos kiedys nad czyms takim ?

http://moto.allegro.pl/ki...1402089566.html

jakby to wygladalo na moto ?

dusza - Nie 16 Sty, 2011

mi to z daleka smierdzi wiejskim tuningiem

moze jakby byly mniejsze, mocowane w inny sposob niz na tasme dwustronna to jeszcze by jakos wygladaly...

BaHa - Nie 16 Sty, 2011

Piotras_5 napisał/a:
superanckie te lusterka! Tylko troszkę drogie... ;)
Ale widoczek coool ;]


Piter niektóre kobiety wydaja setki $$ na torebki i inne bezdety , ja sobie wydaje na lusterka i kierunki :)

kruk - Nie 16 Sty, 2011

Zobaczymy co powiesz po pierwszej parkingówce... :P





... czego oczywiście nie życzę! :)

Piotras_5 - Pon 17 Sty, 2011

kruk napisał/a:
Zobaczymy co powiesz po pierwszej parkingówce... :P


Heh true ;) No i cóż, co kobieta to "obyczaj". Oby dobrze służyły, moim zdaniem są cool :)

BaHa - Pon 17 Sty, 2011

kruk napisał/a:
Zobaczymy co powiesz po pierwszej parkingówce... :P





... czego oczywiście nie życzę! :)


Juz miałam dwie :zawstydzony: wytrzymały ;)

Emwu96 - Wto 18 Sty, 2011

jakie lusterka byly oryginalne w modelach z 95r.?


albo spytam inaczej ktore lusterka (najlepiej mile widziany jakis link) najmniej drgaja podczas jazdy i sa najbardziej czytelne

kratom - Czw 24 Lut, 2011

Witam wszystkich.
Przeszukalem forum i znalalzem szereg roznych ciekawych informacji, jednakze jednej rzeczy nie moglem znalezc.
Mam problem z lusterkami...kiedy przejezdzam jakakolwiek nierownosc, mala dziura czy cos w tym stylu, to za kazdym razem musze poprawiac lusterka poniewaz sie opuszczaja (chodzi o te miejsca przy tzw. "jabluszkach"a nie przy mocowaniach przy kierownicy). Czy to normalne ? Mozna gdzies to dokrecic ?

AdamSsS - Pią 25 Lut, 2011

zależy jakie masz te lusterka . Jeżeli to wersja E i są to te czarne to zdejmij plastikowe zaślepki i je dokręć . A jeżeli to te srebrne to niestety ale nie wiem .
misiu - Pon 21 Mar, 2011

pytanie banalne ale nie mam pod ręką swojego GSa żeby sprawdzić:
gwint do przykręcenia lusterek jest prawy, lewy czy naprzemienny ? zapewne oba lusterka mają prawy ale muszę się upewnic na 100%

Kubunia - Pon 21 Mar, 2011

Oba lusterka mają M10 prawy gwint.
teja-1010100 - Pią 15 Kwi, 2011

Wie ktoś czy do czachy Five Stars pasują lusterka od GS'a w wersji F? Muszę zmienić lusterka na nowe, ponieważ te co mam przemieszczają się na pałąku na dużym wietrze czy na nierównej drodze.
AdamSsS - Pią 15 Kwi, 2011

Ni bardzo pasują ale od sv 650 do 03 podobno podchodzą . Ale tego nie jestem pewien .
cyferka - Sro 08 Cze, 2011

witam!
przymierzam się do zakupu lusterek...
i tu pojawia się problem bo wybór na allegro jest aż za duży
postanowiłem więc zapytać o opinie brać forumową
opcja 1. ekonomiczna:)
link
opcja 2.
link
opcja 3. tjuning
link
opcja 4. tez tjuning
link
hepl me :zalamany:
a może jakieś inne propozycje...

Pawlus - Sro 08 Cze, 2011

1 - jak lubisz delirium i efekty w stylu rozmycie obrazu, to kup :D
2 - nie za duże? nie wiem czy nie bedzie troche smiesznie wygladac jak okaza sie duze/grube
3 - te to chyba za długie :D chociaż plusem jest że są szerokie, dużo w nich będzie widać
4 - chyba najlepsza opcja z tych czterech

Ja osobiście kupiłbym coś na wzór oryginalnych (tych chromowanych). Za jakiś czas chyba też sobie zmienię lusterka, wydaje mi się że te z ER-5 powinny fajnie wyglądać i dobrze pokazywać http://motoallegro.pl/mot...1637338823.html i takie sobie chyba kupie. Oryginalne do gs'a wyglądają tak http://motoallegro.pl/lus...1654238255.html ale jakieś takie chude te pałąki mają.

cyferka - Sro 08 Cze, 2011

dzięki za opinie :)
obecnie mam czarne plastikowe i jakoś sobie nie wyobrażam zmiany na chromowane...

Piotras_5 - Sro 08 Cze, 2011

Te z 4 linku chyba będą najlepsze ;) sam też się na takie czaiłem, jak będzie kasa :P
cyferka - Sro 08 Cze, 2011

teraz tak liczę że te z ostatniego linku mają po przekątnej ok 30cm....czyli więcej niż te nr 3
chyba zmierzę moje obecne to będę miał porównanie :)
edit: ok moje też mają około 30cm po przekątnej...
nie napisałem jeszcze, że powodem zakupu nowych jest to, że obecne same się przestawiają, prawe to zupełnie a lewe przy większych przyspieszeniach i prędkościach...
chyba wezmę te z ostatniego linku :) raz się żyje :P

luk4sz - Sro 08 Cze, 2011

mam u siebie te z kawy i polecam - ladnie wygladaja i spelniaja swoja funkcje
rolnikov - Nie 26 Cze, 2011

to dla wszystkich przeglądających temat, takie moje podsumowanie. Po kupnie mój gs miał jakieś śwańcowe tunningowe łezki (małe, odkręcające się, drżące, za krótkie). Zrobiłem dobry wywiad z ludźmi którzy wymieniali (czasem więcej niż raz) lusterka - i wniosek był jeden: tylko oryginały. Ewentualnie oryginały z innych moto - ale nie żadne akcesoryjne czy tuningowe.
magnez - Nie 07 Sie, 2011

Witam, przeczytałem cały wątek ale nie znalazłem odpowiedzi na moje pytanie/wątpliwości. Jeżdżę swoim GS drugi sezon i kiedyś się zacząłem zastanawiać czy to normalne że odbicie w lusterkach jest rozmazany ( pewnie drgają ). Taka graniczna prędkość to ok 80 km na w miarę równej drodze. Zwrócę na to jeszcze uwagę przy przejażdżce po różnych drogach ale jestem ciekaw co mi doradzicie. Dodam tylko że mój GS K4 ma oryginalne lusterka made in japan, dobrze się prowadzi, nic nie drga na kierownicy, ma oryginalne ciężarki. Lusterka nie są rozklekotane jak ustawię to nie muszę korygować po jeździe, szkła się dobrze osadzone.
johnny - Nie 11 Wrz, 2011

Odświeżam wątek bo linki z allegro już nieaktualne a też chcę zakupić lusterka od ER5. Mam dwa typy:

1. http://allegro.pl/motojap...1789455387.html
160PLN za komplet

2. http://allegro.pl/lusterk...1780620634.html
60PLN za sztukę

zastanawiam się czy warto wziąć te droższe, ktoś kupował od tych gości i może się wypowiedzieć?

(Magnez - mam dokładnie tak jak Ty więc albo te fabryczne nie są najlepsze, albo drgania silnika w GS przenoszą się na kierownicę na tyle, że nic nie da się z tym zrobić)

LadyLight - Pon 26 Wrz, 2011

Witam,

Poszukuję lusterek do GS 500e z 1999 roku i nie mogę znaleźć :( Mocowanie do czachy. Wiecie gdzie można znaleźć coś takiego??

GSadmirer - Pon 26 Wrz, 2011

A szukałaś na Allegro?Albo u kolegi Sławka (www.suzukigs.pl) ?
LadyLight - Pon 26 Wrz, 2011

Szukałam i nie ma :( Porażka jakaś :(
GSadmirer - Wto 27 Wrz, 2011

Trzeba sie nie poddawac i dobrze szukać :)

o to Ci chodzi?
http://www.suzukigs.pl/pr...mpki-hamulcowej

W 1999 były lusterka okrągłe czy prostokątne? Bo jesli te pierwsze to masz tu:

http://www.suzukigs.pl/pr...ebrne-niklowane

swoją drogą na zagranicznych serwisach tez warto poszukac :chytry:

LadyLight - Wto 27 Wrz, 2011

Niestety nie takie. :(

Tu są zdjęcia całego motocykla.
http://motocykle-lodz.pl/topic/245-suzuki-gs-500e/

Znalazłam coś takiego
http://www.larsson.pl/ind...no=NTMzMTA1Ng==

Wydaje mi się że bardzo podobne tylko czy będą pasować...

GSadmirer - Wto 27 Wrz, 2011

Czyli prostokątne...

Ok, ale czego ty własciwie szukasz samego mocowania czy całego lusterka wraz z mocowaniem?

Tu masz parę:
http://allegro.pl/ir-lust...1795907243.html
http://allegro.pl/ir-lust...1810256048.html
http://allegro.pl/suzuki-...1810844067.html
http://allegro.pl/ir-lust...1816295393.html

Zeby pobrac zdj Twej machiny trzeba sie zalogować :P Nie ze mną te brumery ; :cool:

LadyLight - Wto 27 Wrz, 2011

Wybacz nie wiedziałam :( Wrócę do domu to wstawię zdjęcie tutaj :)

Potrzebuję całe lusterko, tylko takie które się mocuje do czachy a nie do kierownicy. Identycznych jak miałam nie mogę znaleźć więc w sumie potrzebny mi komplet nowych pasujących lusterek. Najlepiej też takich uchatych xD


Są to lusterka Five Stars do suzuki gs 500

AdamSsS - Wto 27 Wrz, 2011

Znalazłem kilak ale nie z pl
Tu masz linki .
http://cgi.ebay.com/ebaym...=item2eb80b621c
http://cgi.ebay.com/ebaym...=item3367cde8a1
http://cgi.ebay.com/ebaym...=item588fefd033

ewentualnie u nich poszukaj i spróbuj dopasować
Przykład lusterka z jajka
http://allegro.pl/lusterk...1804249971.html
Mają lusterka i zamienniki możę uda się sprowadzić do twojej wersji . Wiem że trudno je dostać sam miałem taką wersje .

LadyLight - Wto 27 Wrz, 2011

Dzięki śliczne. Jutro polece do warsztatu i zapytam jak oni to widzą :) Jutro wieczorkiem napiszę co i jak :)

A z drugiej strony napiszę/przedzwonię do tej firmy z allegro. :)

Znalazłam coś takiego jeszcze
http://www.moto-center.pl...oducts_id=12196

Mam nadzieję że jutro coś się ruszy :)

luk4sz - Sro 28 Wrz, 2011

mam jedno lusterko do wersji fivestars (chyba prawe) w idealnym stanie wiec jesli akurat te potrzebujesz daj znac
AdamSsS - Sro 28 Wrz, 2011

LadyLight, te które podesłałaś będą skośnie ustawione .
LadyLight - Sob 01 Paź, 2011

Dziękuję ślicznie za pomoc :) Lustereczka są do mnie w drodze :) Niedługo wrócimy na trasę :)

Zanim przeczytałam to zamówiłam ;/ Trudno jak będę nie takie to się je sprzeda. W końcu i tak już idzie to właściwe od Luk4sza :)

johnny - Wto 31 Sty, 2012

Myślę nad wymianą lusterek na chromowane/niklowane, myślicie że takie będą dobre (w sensie czy nie za krótkie)?
http://allegro.pl/suzuki-...2072832337.html

DARO13 - Wto 31 Sty, 2012

co myślicie o tych ?
http://allegro.pl/lusterk...2056323276.html
albo o tych:
http://allegro.pl/lusterk...2053734488.html

RedShadow - Wto 31 Sty, 2012

Lusterka jak lusterka, ja tam bym do GSa chromowanych nie zakładał ale to kwestia gustu. Ogólnie byle tylko nie kupować taniego szajsu, który w ogóle nie będzie stabilny i ciężko coś będzie zobaczyć.
DARO13 - Wto 31 Sty, 2012

tylko że nie wiem które lepiej siądą w moim ;) z początku myślałem o czarnych
kempes - Sob 28 Kwi, 2012

Więc teraz moja kolej na zmianę lusterek. Które będą wg. was najlepsze?
1. - wyglądają jak oryginalne, niby w opisie jest, że długie ramię ale nie wygląda na takie
2. - nie wiem czy za taką cenę mogą być przyzwoitej jakości
3. - te wydają mi się najlepsze ze względu na długie ramię

Machu - Sob 28 Kwi, 2012

Wg mnie długość ramienia 1 opcji jest taka jak powinna być. Mogę skoczyć na dół zmierzyć ile maja moje bo mam identyczne. Jeżeli chodzi o moją subiektywną ocenę to opcja 1 do przedliftowego najlepiej pasuje.
kempes - Sob 28 Kwi, 2012

Machu, gdybyś mógł zmierzyć długość ramienia to byłbym bardzo wdzięczny. Porównam z długością obecnych lusterek i będę wiedział czy będą mi pasowały.
Machu - Sob 28 Kwi, 2012

10 cm jak byk w oryginalnych, pytanie czy te z aukcji są oryginalne bo 28 zł to chyba tanio.


kempes - Sob 28 Kwi, 2012

Dzięki Machu.
Te lusterka to chyba tylko zamienniki. Ciekawe jak z jakością. Chodzą mi po głowie jeszcze te od bandita....

perLucjano - Czw 05 Lip, 2012

Odświeżam temacik mam parę opcji i chciałbym dowiedzieć się coś więcej za i przeciw lusterkom które mam na oku, dodam ze niektóre ładnie wyglądają niektóre są lepsze od strony technicznej chodzi o pole widzenia i regulacje, jednak proszę o obiektywne wypowiedzi i sugestie budżet do 150 na 2 lusterka:) myślę ze się coś sensownego się da za taka cenę dostać ze posłużyło dłuższy czas nie składało się podczas jazdy przy 150, nie drgało przy 10tys obr/min a żeby tez się ładnie komponowało z moto; a tu parę aukcji:
1. pierwsza propozycja :na tej aukcji są podane wymiary
http://allegro.pl/lusterk...2469739341.html
tuta te same tylko lepsze foto
http://allegro.pl/lusterk...2467236494.html
2. propozycja
http://allegro.pl/lusterk...2469335896.html
3. propozycja
http://allegro.pl/tuning-...2468723485.html
te same inne foto
http://allegro.pl/lusterk...2416858441.html
4. propozycja
http://allegro.pl/lusterk...2469739235.html
5. propozycja
http://allegro.pl/lusterk...2469739352.html
6.propozycja typowo pod GS
http://allegro.pl/lusterk...2469739491.html
7.propozycja
http://allegro.pl/lusterk...2469294728.html
8. propozycja
http://allegro.pl/suzuki-...2470254766.html
to samo w innym wydaniu troszkę
http://allegro.pl/lusterk...2470021654.html
9.propozycja
http://allegro.pl/super-l...2470269013.html
10.propozycja podobna jak wyżej
http://allegro.pl/lusterk...2469833621.html
11.propozycja chromowe
http://allegro.pl/lusterk...2469833593.html
i w innym kolorze czarne
http://allegro.pl/lusterk...2470643660.html
Sporo tego ale pewno nie jedno z Nas zastanawiało się jak GS będzie się prezentował w innych lusterkach, najlepiej to by było zamontować fabryczne z napisem suzuki ale takich nie ma :przestraszony: a żeby czekać aż ktoś się będzie pozbywał i zaśpiewał za nie horrendalna cenę to wole nówety

demot - Pią 06 Lip, 2012

Sorry, ale chyba sobie żartujesz...
Po ujrzeniu takiej ilości linków nawet czytać mi się tego nie chce, nie wiem jak reszcie

Machu - Pią 06 Lip, 2012

demot napisał/a:
nie wiem jak reszcie


Też nie.

EXUS_94 - Pią 06 Lip, 2012

Machu napisał/a:
demot napisał/a:
nie wiem jak reszcie


Też nie.


Dokładnie...Tym bardziej że połowa tych linków przedstawia te same lusterka...

BTW ja jakoś mam w moto oryginalne i nie ma śladu po napisie "SUZUKI" więc to czy jest napis czy nie chyba nie jest wykładnią oryginalności :...:

miziel - Pią 06 Lip, 2012

a na netbiker.pl kolega patrzył?
w motocyklu w grzybowicach kupiłem wyglądające identycznie prawie jak oryginalne z gawarancją za 60zł :)

perLucjano - Sob 07 Lip, 2012

Oglądałem netbiker.pl z tym ze mnie nic nie zainteresowało.
Oryginały maja napis z tyłu lusterka suzuki, jeśli takowego napisu nie ma to to już nie jest oryginał - sam oglądałem parę GS nawet takich do sprzedażny na giełdzie w Gliwicach i mam porównanie.
Te linki nie są do czytania :P tylko do oglądania, jak by mi się nie chciało to bym w ogóle nie zabierał głosu bo i po co :kwasny:
A ja jednak wyrażam taka chęć i kontynuuje temacik o doborze lusterek wiec marudom dziękuje za smętne komentarze które wyczytałem na pierwszy ogien :zdziwko:

miziel - Sob 07 Lip, 2012

moje zdanie jest takie do GSa pasują oryginały bądź oryginałopodbne i już ;p
http://allegro.pl/lusterk...2414400094.html

na miejscu mają też wyglądające jak oryginały te chromowane :)

bonk - Sro 18 Lip, 2012

Jeśli dobrze rozumiem to TO są oryginalne lusterka do pięćsetki? Bo swoją kupiłem z jakimiś badziewiastymi łezkami, w których nie widać dosłownie nic, telepią się jak galareta i średnio chcą ustawić.

Pozdrawiam!
Maciek

Machu - Sro 18 Lip, 2012

bonk napisał/a:
telepią się jak galareta


Oryginalne też :P

yaszczi - Sro 18 Lip, 2012

bonk napisał/a:
Jeśli dobrze rozumiem to TO są oryginalne lusterka do pięćsetki? Bo swoją kupiłem z jakimiś badziewiastymi łezkami, w których nie widać dosłownie nic, telepią się jak galareta i średnio chcą ustawić.

Pozdrawiam!
Maciek


Te z linka to gówno chińskie, a nie oryginał. Jak już to zamienniki oryginałów. Omijaj je szerokim łukiem.

Oryginalne się aż tak nie trzęsą w porównaniu z tandetą chińską.
Nie chcesz wydawać kasy na nówki oryginalne to popatrz u kolegi Set3 z forum.

http://netbiker.pl/katego...ementy-nadwozia

bonk - Sro 18 Lip, 2012

Dzięki za błyskawiczną odpowiedź ;)
Kat - Pon 23 Lip, 2012

jak wam się oryginalne trzęsą to może macie nie przykręcone przy kierownicy jak trzeba? u mnie drgania są tylko w okolicach 5-6 tys, w pozostałym zakresie obrotów jest ok.
yaszczi - Pon 23 Lip, 2012

Machu napisał/a:
bonk napisał/a:
telepią się jak galareta
Oryginalne też :P

a dokręciłeś to i owo na kierownicy ? :P

miziel napisał/a:

jak wam się oryginalne trzęsą to może macie nie przykręcone przy kierownicy jak trzeba? u mnie drgania są tylko w okolicach 5-6 tys, w pozostałym zakresie obrotów jest ok.

mi oryginały też zbytnio nie drgały

bonk - Sob 28 Lip, 2012

Oryginały założone, wygląda to zdecydowanie lepiej (jeśli chodzi o widoczność :P ). Potem przetestuję w trasie i podzielę się uwagami ;)

[ Dodano: Nie 29 Lip, 2012 ]
Poprawa jest kolosalna! Polecam wszystkim ;)

sinclair - Pią 14 Wrz, 2012

Ja 2 miesiące temu zmieniłem lusterka z okrągłych metalowych na plastikowe, owalne od Suzuki GSR. Szczerze polecam. Wyglądają bardzo dobrze (oczywiście kwestia gustu bo jak ktoś woli chrom to te mu nie przypadną go gustu). Obraz się nie trzęsie a pole widzenia na boki też sporo lepsze. Więc jeżeli nie muszą być chromowane to zdecydowanie spełnią swoją funkcję.
matiorku - Czw 19 Mar, 2015

http://allegro.pl/lusterk...5119058384.html

warto?

widac cos?

trzepoczą ?

ma ktos moze takie lusterka ?

JarkoRBK - Pon 23 Mar, 2015

http://allegro.pl/lustra-...5188415082.html ja śmigam na tym już którys sezon , niektórzy mówią że mało widać ale to kwestia przyzwyczajenie i dobrego ustawienia .
Nawet jak mi sie załamały podczas pewnego transportu i musiałem kupić nowe to kupiłem drugi raz te :rotfl:

matiorku - Sro 25 Mar, 2015

Wstawisz zdjęcie jak sie prezentują ? ;D
JarkoRBK - Nie 29 Mar, 2015

Proszę, i jak by co to za pare dni moge wrzucic jakies jeszcze jedno foto np. jak to wyglada z siedzenia jak ktoś chce :hyhy:
Michu1208 - Nie 29 Mar, 2015

Wygląda fajnie , też jestem z Poznania także może kiedyś się zgadamy i zobaczę jak u mnie by to wyglądało i pasowało do koloru ;)
JarkoRBK - Czw 02 Kwi, 2015

No chętnie bym się na jakieś latanie umówił ale właśnie się wyprowadziłem z Poznania :)
Michaell 28 - Sro 06 Maj, 2015

Wotam jestem tu nowy chciałem was zapytać o te lusterka co o nich myślicie czy widać w nich normalnie ? http://allegro.pl/lusterk...5126708238.html
Mam zwykle lusterka takie wysokie czarne okrągłe i nie podobają mi
Sie;) ma ktoś z was lusterka podane w linku?, moe jakies
Zdjecie jak wyglądają na moto gs500 ? Pozdrawiam

pawulon40 - Sro 06 Maj, 2015

Powiem szczerze ,że jeszcze takich w suzannie gs 500 nie widziałem , nie będą za krórkie ramiona ale nie jestem pewien pozdrawiam ;) :)
kempes - Sro 06 Maj, 2015

Miałem podobne ale nie wiem czy oryginały czy jakiś tandetny zamiennik. Wyglądają tak:


Straszy szajs. Przy większych prędkościach lekko się składały, a ramiona są tak krótkie że prawie nic w nich nie widać. Szybko zmieniłem je na oryginalne kwadratowe.

Michaell 28 - Czw 07 Maj, 2015

Wyglądają fajnie;) jakie możecie mi polecić ?, sa tez takie wysokie chromowane http://allegro.pl/lusterk...5323911874.html http://allegro.pl/lusterk...5298504171.html
bimber - Czw 07 Maj, 2015

Zdecydowanie te drugie. mają dłuższe ramiona i dzięki temu widać w nich trochę więcej, szczególnie jeśli masz kierownicę typu Clip on, ona jest wąska i przydają się szerzej rozstawione lustra. Ja mam założone podobne - na takim samym ramieniu tylko nie okrągłe a prostokątne, ten kształt też ma spory wpływ ma widoczność. Mam to wsadzone na szeroką akcesoryjną kierownicę i jest kosmos - nie trzeba przy każdym manewrze odwracać łba za siebie :)

Obawiałem się jak będą wyglądały na Gieesie, ale okazało się że bardzo dobrze
Coś w tym stylu:
http://allegro.pl/lusterk...5289066123.html

Michaell 28 - Pią 08 Maj, 2015

Ok dzięki jak cos bede zmieniał na te długie okrągłe ;) pozdrawiam

[ Dodano: Pią 08 Maj, 2015 ]
Te prostokątne długie tez sa ok, pokazał bys mi jakies zdjecie jak to wyglada na Twoim moto?

bimber - Pią 08 Maj, 2015

Zrobiłem zdjęcia i od razu uzupełniłem nimi odpowiedni wątek :D
Tu zobaczysz jak to wygląda z tymi lusterkami: http://www.forum.gs500.pl...p=215970#215970

Jeśli przekonałem lub pomogłem to mi miło ;)

Dark - Sob 18 Lip, 2015

Jak sprawują się oryginalne lusterka? Dobrze w nich widac? A może polecacie lepsze?
Musze swoje zmienić, bo już mnie drażnia

ethar - Nie 19 Lip, 2015

Cześć,

posiadam Suzuki GS 500 z 2003, jednak jak już kupowałem oryginalne okrągłe lusterka były już nadgryzione przez ząb czasu: wykrzywiony gwint, lustro starte, i prawe trochę drgało przy włączonym silniku.

Więc zaplanowałem, że kupię sobie tego samego typu lusterka tylko teraz mam dylemat - przeszukiwałem allegro i znalazłem tego typu oferty

http://allegro.pl/lusterk...html#tabsAnchor

Oryginalne, troche porysowane i brudne - te same które ja posiadam ale nie tak zniszczone.

oraz zamienniki

http://allegro.pl/show_it...acf77d00be2ff62

Które z nich będą lepszym wyborem? W tych drugich obawiam się niedoróbek typu drgania przy większych prędkościach etc. Natomiast w tych pierwszych jakiś uszkodzeń typu rozwalony gwint, porysowane lustro.

Który zakup wg was będzie tym bardziej zadowalającym? W ogóle ktoś się orientuje ile kosztują nowe oryginalne tego typu lusterko w ASO ? Mniejwięcej, ja dopiero zaczynam swoją przygodę z motocyklami więc jeszcze wiele nauki przedemną :)

Pozdrawiam,

Dodano:

Opcjonalnie w sumie mogą być prostokątne chromowane - tylko właśnei zależy mi by były dobrej jakości. Ktoś coś poleci ?

princessakasia - Sro 09 Wrz, 2015

Jako że ktoś pod pracą uszkodził mi lusterko więc muszę jakieś kupić teraz zastanawiam się czy kupić takie jakie mam okrągłe czy wymienić na prostokątne?
Thomasman255 - Sro 06 Sty, 2016

Ktoś ma te lusterka/może wyrazić opinię na ich temat?
http://netbiker.pl/produk...e-napoleon-10mm

Chodzi mi tylko o ich użytkowanie po mieście, bo tras w ogóle nie robię.
A też nie chcę wydawać na 2 lusterka 100 zł, bo wartość moto jest 3700, więc to wg mnie trochę przesada :P

kbfx90 - Sro 06 Kwi, 2016

Używał ktoś takich lusterek? Dobrze w nich widać, nie trzęsą się bardzo przy dużych prędkościach ? Jestem ciekaw też jak się prezentują, czy to nie wygląda kiczowato.
Pozdro! http://allegro.pl/lusterk...6104908186.html

bezel - Sro 06 Kwi, 2016

Mam te lusterka. Moim zdaniem wyglądają super. Trzęsą się jak cholera od pracy silnika. Widać czy coś jedzie za nami ale już jaki to samochód raczej nie rozpoznasz. Wydają też dźwięki przy niektórych prędkościach obrotowych (szkło wibruje w plastiku, może kwestia "podlania" klejem). Widoczność ok, duże możliwości regulacji. Na przegubach wzmocnione w środku plastiku blachą. Dzięki temu jak mi się złamało po upadku to i tak trzyma się kupy. Może trochę bardziej wibruje bo ma mniejszą sztywność. Co ważne mają homologację. Zaraz podrzucę kilka fotek.

Edyta:
Dorzucam fotki. U mnie lusterka są dosyć pionowo ustawione w razie gleby ;D Są też zamontowane dwa adaptery: jednej w lusterko na gwint m8 a następnie kolejny na gwint m10. Muszę zobaczyć czy można to zastąpić jednym. To też może zmienić podatność na wibracje.



kbfx90 - Sro 06 Kwi, 2016

Właśnie, ładnie wyglądają, ale strasznie długie są. Nie da się ich jakoś skrócić ? :D D
bezel - Sro 06 Kwi, 2016

Tak jak pisałem u mnie są dwa adaptery więc wydają się długie. Przyjrzyj się pierwszemu zdjęciu tam widać, że kilka cm można ugrać. To również kwestia ustawienia. Ja nie chciałem aby wystawały poza obrys motocykla więc poszły w górę. Dodatkowo polepsza to widoczność. Raczej o długość nie musisz się martwić. Bardziej o drgania i dźwięki.
kbfx90 - Czw 07 Kwi, 2016

Ok, dzięki wielkie. Chyba się przekonam do nich i kupie. :D :hyhy:
Daro90 - Pon 02 Maj, 2016

a takie :D ?
http://pl.aliexpress.com/...da-15f40bb2e746

ładnie wyglądają, ładna czerń ale przede wszystkim - światełka led - jakieś uwagi co do ledów w lusterkach ? Zgaduję, ze 2 poniżej i tak musza być ?

bezel - Wto 03 Maj, 2016

Brak homologacji. Dla wielu to nie problem ale uważam, że lepiej mieć. Poza tym moim zdaniem już na zdjęciach widać, że są słabej jakości. Jakieś paprochy na czarnym lakierze.
BociekPL - Sro 04 Maj, 2016

te lusterka na ledach prawie nie świecą, uwierz na słowo. Szukaj z GSX-R'a na rynku wtórnym, tamte ładnie dają po oczach :)
Daro90 - Czw 05 Maj, 2016

za każdym razem gdy chcę kupić "buy" zastanawiam się, czy one będa pasowac (pomijając wygląd).

http://www.ebay.pl/itm/Re...JUAAOSwZtJW9F3w
http://allegro.pl/lusterk...6131848587.html

Marcioz - Wto 30 Sie, 2016

Co sądzicie o tych lusterkach?
http://allegro.pl/lusterk...5879914527.html
Będą pasować?

sebostis - Wto 30 Sie, 2016

Marcioz napisał/a:
Co sądzicie o tych lusterkach?
http://allegro.pl/lusterk...5879914527.html
Będą pasować?


Daruj sobie ,miałem i nie polecam tylko fajnie wyglądają.

DrevalPL - Pią 13 Sty, 2017

sebostis, Dlaczego nie polecasz? Słaba widoczność? :|
Timur - Nie 19 Mar, 2017

Cześć,

czy może ktoś używa tych lusterek i może polecić/ odradzić?

https://www.moto-akcesori...luis&results=59


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group