.:: Forum o Suzuki GS 500 ::.
...::::Suzuki - Way of Life::::...

Sprzęty użytkowników - Suza po raz drugi czyli duże jajko GSX750F

_ANIOŁ_ - Nie 01 Gru, 2013
Temat postu: Suza po raz drugi czyli duże jajko GSX750F
Niespełna 10 dni temu GS-ka znalazła śliczną właścicielkę, zaś u mnie pustka garażowa zobligowała do poszukania kolejnych dwóch kółek.

I jest :)

Suzuki GSX750F
Moc: 72KW
Przebieg: w trakcie odkrywania
Rocznik: 1999
Z dodatków: akcesoryjny wydech, niebiesko czarny design, podgrzewane manetki.
Dostałem też angielskie zegary i oryginalny tłumik, które pójdą na sprzedaż :)

Motocykl kupiony bez oglądania i przymiarki, jedyne co widziałem to zdjęcia na forum GSX-a i historia właściciela z tym i poprzednim jajkiem. Musiałem trochę ponegocjować, bo w sumie nie chciał sprzedać, ale udało i moim zdaniem opłaciło się :) Przebieg jest z założonych zegarów z racji tego, że były przekładane z angielskich. Poza tym moto bardzo doinwestowane, właściciel płakał jak sprzedawał :hyhy:

Kilka fotek robione telefonem:







Piotras_5 - Nie 01 Gru, 2013

Jak z wyglądu mi się okrutnie nie podoba, tak silnik to słynna konstrukcja nie do zajechania. ;) Także będzie dobrze służył, tylko dbaj. :)

Graty nowego moto!
Pozdro!

Machu - Nie 01 Gru, 2013

E tam _5 dramatyzuje. Bardzo ładne moto, przynajmniej na tym zdjęciu w nocy :troll2:
Doberman - Nie 01 Gru, 2013

Ładne bo w nocy? :P mi się jajko tak średnio podoba ale jako turystyk jest wręcz fantastyczny, długi, wygody, silnik fajny :)
romanek151 - Nie 01 Gru, 2013

Niezły przeskok z GS na takiego potwora. Jeśli chodzi o płacz poprzedniego właściciela to chyba wszyscy płaczą jak sprzedają :rotfl: ;) Pozdrawiam i gratuluję sprzętu
yezozwierz - Pon 02 Gru, 2013

romanek151 napisał/a:
Niezły przeskok z GS na takiego potwora


Ja przeskoczyłem z GS500 na YZF750R (125ps) :P Da się koledzy da się, w końcu po co inwestować w półśrodki i jakieś 600tki :P

Witam kolegę w królewskiej klasie 750tek :P ładne moto :)

tmi - Pon 02 Gru, 2013

romanek151 napisał/a:
Niezły przeskok z GS na takiego potwora.

Hm, okolice stu koni po GS'ie robią wrażenie przez pierwszy dzień, a potem już nie jedzie :)

Strasznie brzydki ten motocykl :P ale do turystyki będzie spoko.

dymny - Pon 02 Gru, 2013

A mi sie podoba :ok: - sprawia wrażenie takiego masywnego i przypakowanego motocykla :) chociaż może faktycznie obłe kształty wyszły teraz z mody na rzecz ostrych linii :zdziwko:
To turystyki super lokomotywa <ok>

yaszczi - Pon 02 Gru, 2013

tmi napisał/a:

Hm, okolice stu koni po GS'ie robią wrażenie przez pierwszy dzień, a potem już nie jedzie :)


na prostej i na Torze Poznań potwierdzam! na kartodromie lub na ciasnych winklach mocy jest za dużo

_ANIOŁ_, jeszcze raz gratki :D

chudysid - Wto 03 Gru, 2013

mnie sie podoba , ładne jajko :) GZ
_ANIOŁ_ - Wto 03 Gru, 2013

Tak to jest z tymi jajkami, jednym się podoba, drugim nie :)

Osobiście lepsze wrażenie odczułem oglądając moto na żywo, po które de facto przejechałem już 200 km. Duży rozstaw osi strasznie wydłuża sylwetkę co jeszcze bardziej mi się podoba :) Prawdę mówiąc jak większość celowałem w Fazera, no ale mieć kolejnego na forum to prawie jak kupić golfa III TDI :wstyd: w dodatku musiałbym kombinować, żeby mieć pełne owiewki... no i to nie Suzuki :rotfl: Dobra koniec wymyślania powodów :wstyd:


Dziś znowu nie wytrzymałem i zrobiłem 20 km. Tłumik, którego dźwięk na początku powodował obawy teraz bardzo dobrze sprawdza się jako antydepresant :rotfl:

Z obserwacji: jajco prowadzi się lekko i przyjemnie, pozycja super, pełne owiewki+grzane manetki bardzo uprzyjemniają jazdę... i te przejazdy na jedynce przez rodzinną wieś. Będą pamiętać moje odwiedziny :hyhy:

Kilka fotek z grudniowego wypadu:









I ta radość w oczach :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl:

wojtek1 - Sro 04 Gru, 2013

Fajny sprzęcik. Jajko bardzo mi się podoba i też szukam takiego modelu.
tholin85 - Sro 04 Gru, 2013

moje marzenie :) gratki
Patrycja500 - Sro 04 Gru, 2013

a mi się bardzo podoba :) Wydłużona sylwetka dodaje mu agresywności ; p czarny lakier + niebieski paski na kola idealnie się komponują :)
gacek778 - Sro 04 Gru, 2013

W porównaniu do współczesnych motocykli to jest i tak szczyt finezji a i od Imbryka też ładniejszy.
Ostatnio coraz bardziej mi się jajo podoba a co do kwestii technicznych to chyba największe atuty tego motocykla. Dla mnie 750 to już za duży kombajn ale poza tym świetny sprzęt.
Tak z ciekawości będziesz to sam serwisował ?

yezozwierz - Sro 04 Gru, 2013

w kwestii serwisu chyba nie ma jakichś niesamowitych finezji, przypuszczam że nie odstaje zbyt wiele od gsa :P to nie jest czasem też olejak? a 750tka to wcale nie za duży kombajn, nawet więcej ma z gsem wspólnego bo się kręci niżej niż 600tki - dla porównania gs moc max ma ok 10 tys obr, cbr 600 ma przy ok 15,5 tys (!) a moja 750tka przy 12tys :P a co do wyglądu kolegi gsxfa to mi się też podoba, fajny sprzęcik :) nawet sam myślałem o takim ale stwierdziłem że ciut za słabe będzie i szybko mi braknie ;)
Kuraś - Sro 04 Gru, 2013

silnik pomimo "malej" mocy elastycznoscia wyrucha nie jedna szlifierke, wiem bo mialem gsx750.

idzie startowac na 6/50km i bez pardonu zaraz pojawia sie 2zl na blacie.

simin - Sro 04 Gru, 2013

yezozwierz napisał/a:
to nie jest czasem też olejak?
GS jest chłodzony powietrzem.
_ANIOŁ_ - Sro 04 Gru, 2013

Z serwisem fakt nie ma kombinacji, silnik chłodzony olejem i powietrzem. Poza tym to samo co GS :) Oczywiście regulacja będzie droższa, ale raz na sezon to nie problem. Na początku myślałem o małym jajku GSX 600, ale przy tej masie musiałbym wachlować biegami i kręcić dziada, 750 jest w sam raz.

Co do elastyczności to jest baaardzo zadowalająca :hyhy:

yezozwierz - Sro 04 Gru, 2013

No moj błąd, wiem ze gs jest chlodzony powietrzem, ale mialem na mysli ze i tu i tu nie ma problemu z chlodzeniem plynem etc. elastycznosc na pewno nieporownywalna do gs500 jak i osiagi. na turystyka idealny a i podgonic jest czym :) tak z ciekawosci ile toto wazy?
_ANIOŁ_ - Czw 05 Gru, 2013

Głównie zmieniło się to, że GS ciągnął jako tako od 3-4 tys. Tutaj od dołu ładnie przyspiesza. Jadąc na 6 60km/h też ładnie odchodzi. A waży toto z płynami 230kg co było czuć dopiero przy wyjeżdżaniu z busa - 3 cm deska się ugięła :hyhy:
Co do osiągów to każda 600 przy porównywalnej mocy i mniejszej masie mi odjedzie :)

gacek778 - Czw 05 Gru, 2013

_ANIOŁ_ napisał/a:
Z serwisem fakt nie ma kombinacji, silnik chłodzony olejem i powietrzem. Poza tym to samo co GS :)

Wiesz teoretycznie tak ale w praktyce jak będziesz już po walce z gaźnikami i zaworami napisz jak poszło. Pozornie wszystko jest proste :)

Co do wagi to jak to oceniasz po przesiadce z Gsa?
Mam na oku motocykl o podobnej wadze i zastanawiam się czy to dużo, niby 30 kg więcej niż Suza ale wiele osób twierdzi że to już cieżka maszyna. Faktycznie jest aż taka różnica?
Pewnie w korkach nie sprawdzałeś jak się tym jeździ?

_ANIOŁ_ - Czw 05 Gru, 2013

Regulacji nie będę robić sam, dam do mechanika, jakoś 400 zł mi wyjdzie (zawory+czyszczenie i regulacja gaźnika).

Jajko prowadzi się bajecznie, nie czuje w ogóle tej masy (oponki 120/150). Nawet przy bujaniu na postoju nie czuć, gorzej z przetaczaniem :rotfl: Promień skrętu jest większy z racji większego rozstawu osi. Na razie zrobiłem nim 40 km więc niewiele i to przy zmarzniętym asfalcie, więc strach przy odkręcaniu jest :)

yezozwierz - Czw 05 Gru, 2013

Co do masy może ja się wypowiem, moja yamaha waży 194kg w stanie suchym, więc też będzie ponad 200kg z płynami. Opony 120/180 i masy nie czuć WOGÓLE! Wydaje mi się o niebo lżejszy niż GS :) Przy przepychaniu dużo mniejszy problem, owszem promień skrętu nie za fajnie bo to sport, ale jazda w korku między samochodami wychodzi bez problemu, jedyne co to trzeba się do lusterek przyzwyczaić że nie chodzą razem z kierownicą :P
_ANIOŁ_ - Czw 05 Gru, 2013

yezozwierz napisał/a:
jedyne co to trzeba się do lusterek przyzwyczaić że nie chodzą razem z kierownicą :P


Do tego nie muszę się przyzwyczajać :)

_ANIOŁ_ - Nie 15 Gru, 2013

Małe nagranie z sobotniego odpalenia (był już ciepły) :hyhy:

http://przeklej.net/down/...54d87acf2a.html

ziomek4000 - Nie 15 Gru, 2013

a możesz to wrzucić tak żeby po kliknięciu odpaliło filmik w przeglądarce zamiast zmuszać do ściągania?
_ANIOŁ_ - Nie 15 Gru, 2013

Ok, wedle życzenia ;)

http://www.youtube.com/wa...eature=youtu.be

brat Łełka - Pon 16 Gru, 2013

Ladnie gada
_ANIOŁ_ - Nie 22 Gru, 2013

Dziś słoneczko dopisało, suche drogi i +5 stopni. Więc znowu wytargałem z piwnicy akumulator i nabiłem 60 km. Powoli poznaję właściwości tego motonga. 8)
_ANIOŁ_ - Pon 23 Gru, 2013

W wigilię Wigilii skromne 110 km najeżdżone przy +7 stopniach.







tmi - Pon 23 Gru, 2013

Nie dla zimowania motocykli :)
To rozumiem.
Mój w połowie rozebrany do serwisu i aż żal pogody.

yezozwierz - Wto 24 Gru, 2013

Co wy ludzie nie pracujecie :D ? Cholerka jasna, jak ja wychodze do pracy to ciemno i mróz tak że autem nie idzie ujechać bo szklanka, jak wracam to tak samo :( kiedy ja mam jeździć! To nie fair :P

A tak wogóle to mam chyba tą samą tylną oponkę na swoim :D

Krzychu91 - Sro 25 Gru, 2013

Jakoś pierwsze zdjęcia mnie nie przekonywały do jaja, a teraz dużo lepiej :)
tmi - Czw 26 Gru, 2013

BTW balans bieli Ci często szwankuje w aparacie.
_ANIOŁ_ - Czw 26 Gru, 2013

First zdjęcia robione telefonem, second w zdjęciach grzebałem, żeby ziarna ukryć :)
_ANIOŁ_ - Pon 13 Sty, 2014

Zimie dziękujemy za wiosnę, w sobotę pierwsza jazda sezonu 2014 :]


_ANIOŁ_ - Sro 19 Lut, 2014

Zimo wiosna w pełni, więc 10 lutego wybrałem się na dłuższy spacerrrr


Kuraś - Sro 19 Lut, 2014

a to białe na poboczu to co?? nie pisz że śnieg :D w osw snieg był podobno widziany kolo poczatku stycznia :D ::D:D
yaszczi - Pon 24 Lut, 2014

Miałem okazje pojeździć dużym jajkiem wczoraj. Ogólnie fajne moto, duże i wygodne.
Jednak to totalnie nie mój klimat ;)

Cieszę się, że miałem okazje pojeździć kolejnym innym sprzętem ;)

tholin85 - Wto 25 Lut, 2014

bo ty nie wiesz co dobre, dawco miejskich uliczek.

Po za miastem nie będę opisywał stylu twojej jazdy :wstyd:

_ANIOŁ_ - Sro 26 Mar, 2014

Wczoraj jajco wróciło z regulacji i synchro + wymiana klocków z przodu. Nie było źle, spodziewałem się gorszej ceny, za całość dałem 450 zł :rotfl:

Pytanie, owiewkę okleić na czarno czy niebiesko?

_ANIOŁ_ - Sob 05 Kwi, 2014

Pierwsza integracja zaliczona. V kujawski zlot w Inowrocławiu :) Zaledwie 230 km nakręcone, ale mam sprawdzian, że pasażerka czuje się dobrze na jajku w dłuższej trasie. Spalanie wyszło 6,3 przy prędkościach 120-160. Wyszłoby mniej, ale straaasznie piździło :zdegustowany:


matwierch - Nie 06 Kwi, 2014

no no fotki zacne. Ale spalanie to malutkie masz w porównaniu do mojego :D
Bd. w tym roku na zlocie w Lipnie ?

Langus92 - Nie 06 Kwi, 2014

Widze latasz w moich gaciach :D
Fajnie już zlocik zaliczony xD

_ANIOŁ_ - Pon 07 Kwi, 2014

matwierch napisał/a:
no no fotki zacne. Ale spalanie to malutkie masz w porównaniu do mojego :D
Bd. w tym roku na zlocie w Lipnie ?


Dlatego wybrałem większą pojemność, żeby dziada nie kręcić wysoko. I to turystyk jest :P

Langus92 latam i sprawują się dobrze :cool:

matwierch - Wto 15 Kwi, 2014

Zmiana planów ;) 1maja jest rozpoczęcie w lipnie. Można liczyć na twoją obecność ;) ?
_ANIOŁ_ - Pon 28 Kwi, 2014

Możliwe, że będę :)

Dziś Suza dostała nowe świeczki, filtr powietrza i szybę turystyczną. Wreszcie przestałem łapać owady na kask! :D :D :D

yaszczi - Wto 29 Kwi, 2014

ładniej z tą szybą ;)
_ANIOŁ_ - Wto 27 Maj, 2014

Wczoraj zdarzyła się niefajna sytuacja, pękła mi spinka łańcucha...
yaszczi - Wto 27 Maj, 2014

uuuuu, jakieś obrażenia? straty ?

Spinki to sie nie uzywa czasem w mniejszych pojemnościowo moto ?
Mechanicy mówią, że spinka to maksymalnie w GS'ie, a w większych trzeba zakuć.

_ANIOŁ_ - Wto 27 Maj, 2014

Spinkę zauważyłem jakieś 3 dni wcześniej w czasie czyszczenia i smarowania, na szczęście nie nawinęło się na przednią tylko spadł.

Dzwonił mechanik, za pęknięcie łańcucha odpowiedzialna była luźna zębatka (wyruchany wałek i gwint). Generalnie będzie to zrobione, ale przy następnej wymianie napędu będę musiał pruć silnik, żeby wymienić wałek, choć koszta podobno nie zachęcają...
_________________

beacia500 - Wto 27 Maj, 2014

hmmm, może to głupie pytanie, ale jak wygląda taka spinka ? Możesz jakieś foto podrzucić.....spinka to chodzi o to, że można go założyć bez demontażu wahacza , a jak zakuty to trzeba cały założyć ?
yaszczi - Wto 27 Maj, 2014

tak wygląda spinka


i sposób montażu

beacia500 - Wto 27 Maj, 2014

Dzięki yaszczi :)
Wilk - Wto 27 Maj, 2014

Dla pewności to chyba i w GSie bym wolał zakuć. Aczkolwiek u mnie aktualnie jest na spince i tak pewnie zostanie aż do wymiany napędu (poprzedni właściciel wymieniał napęd i ten starczy pewnie jeszcze przynajmniej na dwa sezony) :)
poldek171 - Wto 27 Maj, 2014

Ja też myślałem na następny sezon żeby się na jajko przesiąść tylko na 600 :) Powiedz ile masz wzrostu i po jakiej trasie czuć zmęczenie ?
Kuraś - Wto 27 Maj, 2014

a dobrze mialeś spinkę założona???
_ANIOŁ_ - Wto 27 Maj, 2014

Kuraś, od kupna zrobiłem ponad 3000 km, spinka mi poszła jak ruszałem ze skrzyżowania.

Poldek 171 jeszcze nie odbyłem męczącej trasy (póki co max 250 km naraz).

Kuraś - Wto 27 Maj, 2014

ale czy mialeś w dobrą stronę założona???? to że przejechałeś 3tyś nic nie znaczy jak jest odwrotnie założona to może pyknać po km albo po 10tyś nie ma reguły.
Machu - Wto 27 Maj, 2014

Kuraś napisał/a:
a dobrze mialeś spinkę założona???

Przecież widać na zdjęciu.

Kuraś - Wto 27 Maj, 2014

Machu, ale to nie Anioła foto :facepalm:
Machu - Wto 27 Maj, 2014

Kuraś napisał/a:
Machu, ale to nie Anioła foto :facepalm:

Piłem.

Kuraś - Wto 27 Maj, 2014

dziekuje.

Dobranoc.

yaszczi - Wto 27 Maj, 2014

Machu napisał/a:
Piłem.

piłeś nie jedź!

_ANIOŁ_ - Pon 02 Cze, 2014

W weekend wpadły długo oczekiwane crashpady :)


GSadmirer - Pon 02 Cze, 2014

yaszczi napisał/a:
Machu napisał/a:
Piłem.

piłeś nie jedź!


"jeżeli spożywamy alkohol, nie pijemy"

_ANIOŁ_ - Pon 30 Cze, 2014

Więc za 76 zł usunąłem problem ze smarowaniem łańcucha :)


Wilk - Wto 01 Lip, 2014

Widzę, że maszyna wypucowana jak trzeba :hyhy:
Też myślę nad kupnem takiego podnośnika/stojaka. Przydatna sprawa tyle, że w głowie mi taki na przód i może na tył, bo jak się demontuje przednie koło to trzeba dociążać tył aby nie leżał na lagach.

_ANIOŁ_ - Czw 03 Lip, 2014

To jest uniwersalny stojak na przód i tył ;)

Ostatnio jajco zabrało mnie nad morze. W 2 strony wyszło niecałe 300 km. Spalanie miło zaskoczyło - 5.2. Prędkość rejsowa oscylowała w okolicach 130. Powoli przyzwyczajam się do nie mieszania w skrzyni :)


_ANIOŁ_ - Pon 01 Wrz, 2014

Koniec wakacji na Kartodromie :) Znowu bieżnik się skończył na zakręcie, czas zmienić oponę :)


sziwu - Wto 02 Wrz, 2014

E tam od razu zmieniać oponę, do turystyki jeszcze się nada :hyhy:
_ANIOŁ_ - Wto 02 Wrz, 2014

Ale wyciąganie z uślizgu takiego kloca nie należy do przyjemności :)


yaszczi - Wto 02 Wrz, 2014

:przestraszony: tak na rancie śmigasz? na jakim ciśnieniu latałeś w Bydzi ?
_ANIOŁ_ - Wto 02 Wrz, 2014

Miałem napufane po 2.0, potem nie sprawdzałem :)

Na rancie, a szło zapierpapierować:)

sziwu - Wto 02 Wrz, 2014

Jak tak patrzę na to zdjęcie przypomina mi się tytuł pewnego filmu. Ogólnie ostro :zdziwko:
kello - Wto 14 Paź, 2014

Gdzie kupowałeś szybkę. Jaki masz wzrost i czy z tą szybką bez składania się wali po kasku wichrem czy w ogóle nic? Mocowanie kierownicy w 750 jest chyba wyższe niż w 600?
_ANIOŁ_ - Wto 14 Paź, 2014

Szybę turystyczna kupowałem do GS i Jajka z tej strony http://www.mgg.com.pl/
Po kasku trochę wieje ale jest 100 razy lepiej niż w standardowej, lekkie złożenie i ziewasz przy 180.
Co do mocowania kiery nie wiem, nie siedziałem na małym jaju.

_ANIOŁ_ - Pon 01 Gru, 2014

Dziś dokładnie mija rok odkąd mam jajo w swoim posiadaniu :hyhy:

W ten rok zrobiłem nim 8500 km, bezglebowo, bezmandatowo :padam:

Z inestycji to:
- zmieniłem szybę na turystyczną 150 zł
- kupiłem spinkę łańcucha (po zerwanej) - 40 zł
- zmieniłem komplet klocuchów + płyn - 120 zł
- założyłem crash pady - 204 zł
- regulacja+synchro - 270 zł

więcej grzechów nie pamiętam :]

Jajo spełniło swoje zadanie i spełniać je będzie jeszcze i jeszcze :rotfl:

_ANIOŁ_ - Pią 09 Sty, 2015

Nowy rok, nowy sezon, 3 stycznia pierwsze 40 km polatane :]


tmi - Pią 09 Sty, 2015

Nie proponowali na stacji płynu do spryskiwaczy? :D
michals51 - Pią 09 Sty, 2015

do tego chyba nie proponują:D
kello - Pią 09 Sty, 2015

Wy tam niby trochę bardziej na południe niż my w 3mieście, a pogoda lepsza, zazdrościć :( Ja jak postawiłem moto po motomikołajach w grudniu, tak wyjechać nie mogę, bo albo sół, albo śnieg, a jak już jest sucho to i tak sól wszędzie...
A u ciebie drogi jak w lato :) Jeszcze jak popatrzę na to jajko i pomyślę, że moje w garażu to aż mnie ściska :P

_ANIOŁ_ - Pią 09 Sty, 2015

tmi napisał/a:
Nie proponowali na stacji płynu do spryskiwaczy? :D


Generalnie zdziwili się wielce na mój widok. Pod domem aż policja podjechała i zapytała "Pan tak jeździ, bo musi czy lubi?" :rotfl:

Trochę tak niebezpiecznie, w kołach jeszcze letnie powietrze mam :dontgetit:

yaszczi - Pią 09 Sty, 2015

oj tam oj tam :D

też uwielbiam takie styczniowe śmigania

:ok:

_ANIOŁ_ - Czw 05 Mar, 2015

Dziś odebrałem jajco od mechanika, więc moto przygotowane do sezonu na tip top :D

Pół drogi w słońcu, pół w śnieg :D

Co zrobione:
- regulacja, synchro+czyszczenie
- wymienione uszczelniacze i olej w lagach
- wymiana napędu na złotego DID`a
- klejenie manetki gazu

daje nam razem 880 :)

yaszczi - Czw 05 Mar, 2015

lagi sam byś sobie zrobił i byłoby lekko na dwa baki paliwa :P


po serwisie czyli rozpoczęcie sezonu na dobre? :D

_ANIOŁ_ - Czw 05 Mar, 2015

Robię projekt po godzinach w szkole, więc dodatkowe godziny nie dają czasu i chęci po pracy na grzebanie :wstyd: i przez ceny LPG puszką robię 100 km za 14 zł :luka:

Sezony rozpoczęty, można zepierdykowaltowalać :hyhy:

yaszczi - Czw 05 Mar, 2015

no ja sie od jutra na dojazdy do roboty przesiadam z podtlenku LPG w furze na bene w moto i jestem przerazony :P
_ANIOŁ_ - Czw 05 Mar, 2015

Mnie pociesza myśl, że jest o złotówkę taniej niż rok temu :)
kello - Pią 06 Mar, 2015

Widzę, że twoje jajo potrzebowało mniej uwagi niż moje, ale zakres działań podobny :)
_ANIOŁ_ - Pią 06 Mar, 2015

Zrobiło przez rok 10 000 bez żadnego wkładu, miało prawo :oczami:
_ANIOŁ_ - Pon 16 Mar, 2015

Zrobiłem pomiary bieżnika tylnej opony i tak oto nabyłem DUNLOP ROADSMART 160-60-17 :D
tholin85 - Pon 16 Mar, 2015

byle wytrzymała te przechyły w winklach:)
_ANIOŁ_ - Sro 18 Mar, 2015

Kilka fotek z nową oponką i napędem. Jazda na szerszej oponce na + :)




Dziś polatane 100 km :rotfl:

_ANIOŁ_ - Czw 26 Mar, 2015

Dziś jajo osiągnęło przebieg 99999 i licznik przestał liczyć. Jakieś pomysły na rozwiązanie problemu?
yaszczi - Czw 26 Mar, 2015

Wyczerpałeś limit kilometrów. :rotfl:
Skręć kilkadziesiąt km i będziesz mieć spokój na jakiś czas :P

Wilk - Pią 27 Mar, 2015

Chciałbym mieć taki problem. :hyhy:
Po prostu motocykl uzyskał nieśmiertelność to i po co liczyć kilometry?
Dziwne, że się nie wyzerował. Może coś "pykło"? Zrób 000000 lub cofnij o kilkadziesiąt tysięcy :rotfl:

_ANIOŁ_ - Pią 27 Mar, 2015

No właśnie muszę poszukać jakiegoś elektronika. Bo pewnie odłączenie aku nic nie da.
Chcę wyzerować i bić od nowa. Jajo dobrze się sprawuje i nie mam zamiaru zmieniać :)

Wilk - Pią 27 Mar, 2015

To jest pewnie kwestia przeprogramowania/wyzerowania stanu w komputerze. Chociaż i tak dziwne, że nie wyzerowało. Nawet gdyby komputer zliczał dalej to skoczyłoby do 100000 i na wyświetlacz by poszły same zera. Po prostu przed by nie była wyświetlana cyfra 1, bo za mało miejsc na LCD, ale w komputerze taka cyfra mogła by być zachowana i się zliczać dalej. W jakimś serwisie suzuki możesz się dopytać ile zrobienie tego by u nich kosztowało.
simin - Pią 27 Mar, 2015

Nie koniecznie. Jak liczba przekroczy zakładany zakres może lecieć błąd i tyle...

Coś takiego też ma miejsce w Fiacie Panda: https://www.youtube.com/watch?v=09HeMe3xAaw

Trzeba skoczyć gdzieś na "korektę licznika" i tyle :)

Wilk - Pią 27 Mar, 2015

Dlatego wlasnie komputer powinien zostac przeprogramowany na firmware bez błędu zliczania, ale łatwiej zrobić zerowanie i smigac dalej ;)
Pod tym względem masa pojazdów ma BUG softowy w komputerach.

tmi - Pią 27 Mar, 2015

Wyzeruj, przy sprzedaży nie będziesz miał problemów. Tylko mogłeś się nie chwalić :P
_ANIOŁ_ - Sob 28 Mar, 2015

Mogę raczej powiedzieć, że jak na 16 letni sprzęt licznik "raczej" nie był cofany :D
_ANIOŁ_ - Wto 29 Wrz, 2015

Ostatnio miałem problem ze światłami - ot trzeba było przyłożyć w lampę, żeby się drogowe zaświeciły. Sądziłem, że to luźna kostka. Kostka była luźna, bo była nadtopiona. Niestety instalacja pod 1 żarówkę była zmostkowana na 2. Dziw, że prawie 2 lata tak przejeździłem :) 150 zł i nowa instalacja założona :)
kello - Wto 29 Wrz, 2015

Ja tak miałem z lewym kierunkiem przednim w jajku. Nie chciał świecić, ale jak porządnie przyłożyłem to zaczął i ani myśli przestać :)
_ANIOŁ_ - Wto 12 Kwi, 2016

Dziś złożyłem jajco po malowaniu plastików. Były troszkę zmęczone :) przy okazji zrobiłem przegląd, bo jakoś od października nie było :|
Klakson od toyoty straszy :D

poldek171 - Wto 12 Kwi, 2016

Anioł a z jakiej Toyoty założyłeś klakson :P ? Ja w Celice mam też dość głośny :P
_ANIOŁ_ - Sro 13 Kwi, 2016

Klakson mam od Toyoty Avensis. Wreszcie nie muszę trąbić silnikiem :)

Fotki sprzed i po montażu




_ANIOŁ_ - Nie 04 Wrz, 2016

Jajko wystawione na sprzedaż :(
_ANIOŁ_ - Sob 29 Paź, 2016

I zdjęte :hyhy: Przywiązanie wygrało + "jakość" kupujących. Zakładam jeszcze dłuższą szybę, hamulce w metalowy oplot i latamy dalej :)
_ANIOŁ_ - Czw 30 Mar, 2017

Zaczęły się inwestycje, jajko pojeździ ze mną jeszcze z 3 sezony :) :

- akumulator (pierwsza wymiana od kupna w 2013),
- nowa dłuższa szyba,
- obicie kanapy,
- cofnięcie przebiegu,
- regulacja zaworów i ogarnięcie gaźników.

Jeździmy dalej :hyhy:

pawulon40 - Czw 30 Mar, 2017

Anioł - cofnięcie przebiegu ?? ?? :)
Pozdrawiam :(

_ANIOŁ_ - Pią 31 Mar, 2017

Dokładnie tak, przebieg zatrzymał się na 99 999 i koniec. Bez wyzerowania nic nie działało. Z tego co wyczytałem ten typ tak ma - Suzuki nie sądziło widać, że będzie jeździć dłużej :D
Arcisz - Pon 03 Kwi, 2017

Anioł, jak ta szybka się sprawuje? Można foto? No i obicie kanapy to tylko wizualna zmiana czy środek też czymś innym wypełniłeś?
_ANIOŁ_ - Pon 03 Kwi, 2017

Nie miałem jeszcze czasu założyć szyby, ale ta "średnia" też sprawuje się dobrze. Co do kanapy to wygląda tak:



Koszt takiej przeróbki to 200 zł u tapicera z wymianą gąbki. Test uznaję za zdany, zrobiliśmy w sobotę z żoną 500 km. Na starej kanapie nie rzuciłbym się na taką trasę :]

Arcisz - Pon 03 Kwi, 2017

A od jakiego moto to kanapa? :P
no mi właśnie ta średnia pasuje, dla tego chciałem się dowiedzieć jak odczucia przy większej ;)

_ANIOŁ_ - Pon 03 Kwi, 2017

Mi średnio pasowała ta fabryczna. Tą, którą mam jest dłuższa, ale nie z tych finezyjnie wygiętych :)

Co do kanapy też jestem zaskoczony efektem :)


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group