.:: Forum o Suzuki GS 500 ::.
...::::Suzuki - Way of Life::::...

Ogólnie o Gs 500 - Zbyt waski rozstaw lusterek w GS 500 F (E)

Andrew - Sro 28 Maj, 2008
Temat postu: Zbyt waski rozstaw lusterek w GS 500 F (E)
Witam,

Niedawno zakupilem moje pierwsze moto GS 500 E Five Stars, czyli wersja z owiewkami, jak w GS 500F. Ogolnie jest git, ale mecza mnie lusterka... W polowie ich pola widze moje rece, w drugiej polowie kawalek drogi i to nie za mna lecz jak by na mojej godz. 4 i 8. Wiec auta jadacego za mna troche dalej prawie nie widze, nie wspominajac o innym moto...
Czy ktos ma podobne odczucia? W tej wersji lusterka sa montowane do owiewki i tak mysle, zeby je troszke odsunac od niej. Nie wiem czy w naked GS rozstaw jest podobny... A moze to jestem troche za szeroki w barach...? :D

Z gory dzieki za wszelkie uwagi,

pozdro,

Andrew

Sanchos - Sro 28 Maj, 2008

Dobry temat bo mam identyczny problem w swojej Suzi

Może ktoś podpowiem od czegolusterka założyć ( obiło mi się o uszy że od Bandita pasuja i są o niebo lepsze )

Koger - Sro 28 Maj, 2008

A jakie macie te lusterka? Może to kwestia długości tego 'kijka'?
Ja w F-ce mam lusterka jak widać i naprawdę widzę Duużo - jak samochód za mną stoi z pół metra, to widzę twarze kierowcy i pasażera, tylko lewe lusterko sobie trochę przekrzywiłem, żeby martwy punkt zmniejszyć.
Oczywiście to może być kwestia szerokich barów, bo ze mnie to jest szczypiorek i mało co mi zasłaniają ;)

Andrew - Sro 28 Maj, 2008

Koger napisał/a:
A jakie macie te lusterka? Może to kwestia długości tego 'kijka'?


Na foto widze ze Twoje lustra sa mniej wiecej o szerokosci kiery, albo i szersze. Moje sa wezsze od kiery, ktora i tak jest moim zdaniem waska (mam ta dzielona). Moze u Ciebie owiewka jest szersza ( a lustra te same co u mnie), bo masz nowszego GS. Moj jest z 95r.

Grzechu16 - Sro 28 Maj, 2008

nie chce nic mówić ale chyba macie coś pokombinowane z tymi lusterkami. W GS 500 E oryginalne lusterka są po prostu świetne (chodzi o te prostokątne), widać dokładnie wszystko.
Mic_gda - Sro 28 Maj, 2008

Grzechu16 napisał/a:
nie chce nic mówić ale chyba macie coś pokombinowane z tymi lusterkami. W GS 500 E oryginalne lusterka są po prostu świetne (chodzi o te prostokątne), widać dokładnie wszystko.


Moim zdaniem az takie super nie sa.

Ale moze to faktycznie zalezy od szerokosci w barach :D

alesklar - Sro 28 Maj, 2008

Mic_gda napisał/a:
Ale moze to faktycznie zalezy od szerokosci w barach :D


Hehehe no to teraz już wiem dlaczego prawie nic w tych lustrach nie widzę :rotfl: Dzięki za wyjaśnienie bo już faktycznie myślałem, że coś z nimi nie tak heheh :rotfl:

Majic - Sro 28 Maj, 2008

Grzechu16 napisał/a:
W GS 500 E oryginalne lusterka są po prostu świetne (chodzi o te prostokątne), widać dokładnie wszystko.

Podtrzymuje tę opinie. Ja dodatkowo mam na lewe lusterko doklejone okrągłe wypukłe lustereczko. Może trochę szpeci, ale kilka razy mi się już przydało.

Plaster - Sro 28 Maj, 2008

dokladnie! tez mam prostokatne lusterka moto rocznik 95 i widac wszystko nawet jak ktos jest troche szerszy :)
jankees - Pią 30 Maj, 2008

Majic napisał/a:

Ja dodatkowo mam na lewe lusterko doklejone okrągłe wypukłe lustereczko. Może trochę szpeci, ale kilka razy mi się już przydało.

Ja mam identycznie tylko na dwie strony naklejone i prostokątne.

Yarccom - Nie 01 Cze, 2008

a ja powiem że na okrągłych z mimo swojego wzrostu i rozmiaru nie narzekam czasami wystarczy lekko reke przesunąc ;)
pigmej1971 - Sro 29 Paź, 2008

Ruszam ponownie z majowym tematem.
Również mam problem z widocznością w lusterkach, a raczej jej brakiem. Moje Suzuki jest po szlifie i poprzedni właściciel nie ukrywa, że wymienił je na jakieś zamienniki. W związku z tym czy koledzy i koleżanki posiadający wersje "F", mogli by zmierzyć długość krućca na którym jest lusterko? Może jeszcze rocznik i wzrost kierowcy ma wpływ na ową widoczność. Chętnie dowiem sie czy z innego modelu, lusterka nie były by lepsze.
U mnie: wzrost 198 cm, długość krućca 10 cm, do owiewki 13 cm, rocznik moto: 2004
Pozdrawiam

Piterek - Sro 29 Paź, 2008

pigmej1971 napisał/a:
U mnie: wzrost 198 cm, długość krućca 10 cm

Jestem zdecydowanie niższy, mam prawie 180 cm wzrostu(179), ale długość króćca znaaacznie większa :rotfl: :rotfl: :rotfl:

Paca - Sob 01 Lis, 2008

żartownisie ^^

Jeśli o mnie chodzi (GS E 92r) to nie jest aż tak tragicznie. Mam 193cm wzrostu i nie ma większego problemu z widzeniem w lusterkach co czai się z tyłu. Jedno ustawiłem sobie (dosłownie kapkę) niżej i w nie spoglądam kiedy jestem schowany za owiewką a drugie normalnie i w nie kiedy jadę wyprostowany. Problem zaczyna się kiedy prędkości rosną i zaczynają się wibracje...wtedy to naprawdę nie widać nic, no ale to nie wina lusterek. :zawstydzony:

pigmej1971 - Pon 03 Lis, 2008

Więc może to jest rozwiązanie. Przykręcić lusterka do kierownicy tak jak jest to w wersji "E"? Tylko wywalić te z owiewki, czy mieć 4 ?
Paca - Pon 01 Gru, 2008

wie ktoś może jaki jest rozmiar gwintu w GS 500 E 92` i czy http://www.allegro.pl/ite..._6_kolorow.html by pasowały ?! bo ja niestety jestem ciemięga i nie mam pojęcia. :wstyd:

i jeszcze czy wie ktoś może jaka jest długość oryginalnych lusterek gs-a ? (tych kwadratowych, takich jak mam na bikepicsie) pytam bo nie wiem czy te nowe nie będą za krótkie i nie pogorszą i tak średniej widoczności co się dzieje z tyłu.

i co to za oznaczenia gwintu 8M i 10M ?

matko jak ja nic nie wiem... :wstyd:

ghostrider - Pon 01 Gru, 2008

Miałem podobne do tych z aukcji - możliwe, że nawet identyczne, ładne w chromie, pięknie się prezentowały razem z Gs'em................................. ale niestety trzeba było się trochę gimnastykować by dobrze coś ujrzeć - teraz mam kwadraty i na luziku widać przestrzeń z tyłu.

Za bardzo nie polecam.

Paca - Wto 02 Gru, 2008

wiecie może czy gwinty w tych lusterkach są oba prawe czy może jeden prawy drugi lewy? (E `92)
ghostrider - Wto 02 Gru, 2008

Jak pamięć mnie teraz wieczorem nie myli to oba prawe.
YaCek - Sob 06 Gru, 2008

nie kupuj tych lusterek. miałem identyczne jak kupiłem mojego GS-a ( http://img230.imageshack....jacek014yi1.jpg ) nic w nich nie widać, mają ograniczoną regulację, są cholernie niskie. Jednym z nich lekko zahaczyłem o półkę w garażu i poszło jak tania chińska zabaweczka. Naprawdę stary nie radze wydawać tych 33 zł na ten plastikowy chłam. Jedyną zaletą tych lusterek jest to, że ładnie wyglądają (z daleka, z bliska jak z Kinder niespodzianki)... lepiej dozbieraj na coś z prawdziwego metalu... Sorry, że tak nabluzgałem, no bo w końcu w takiej cenie cały komplet, ale naprawdę daj sobie z nimi spokój... (ale to tylko moje osobiste zdanie)

udanego wyboru.

Paca - Pon 08 Gru, 2008

Dzięki za opinię. Myślę, że nie ja pierwszy i nie ostatni miałem ochotę na taki rodzaj upiększania moto. :zawstydzony:
cudzilogs500 - Nie 29 Mar, 2009

Witam powracam do tematu, też mam problem z lusterkami w wersji E z 94r. Lusterka Są okrągłe i mało co w nich widzę prosiłbym o sprawdzone propozycję lusterek jakie wy posiadacie, i które się sprawują tak jak należy.
Mile widziane Aukcje internetowe:D

majkelmu - Nie 29 Mar, 2009

a Twój problem polega na tym, że lusterka słabo odbijają, czy że są za wąsko rozstawione i zasłaniasz sobie ramionami? Bo jeśli ta 2 opcja to te lusterka okrągłe chromowane mają regulacje rozstawu- pod gumowymi osłonkami są nakrętki kontrujące- popuszczasz nakrętke, wykręcasz kilka obrotówlusterko i ponownie kontrujesz ;) . Ja właśnie w swoim GSie mam takie i przeszkadzał mi wąski rozstaw :wstyd: ale juz je sobie wytegulowałem
cudzilogs500 - Wto 31 Mar, 2009

właśnie to nie są te o których piszesz są okrągłe ale czarne i śruba kontrująca jest widoczna w kształcie takiego leja nie da rady bardziej wysunąć . Macie jakieś sprawdzone lusterka???
yogi136 - Sro 01 Kwi, 2009

Może moje pytanko troszkę odbieg od tematu, ale co tam, gwint w lusterkach to m8?
Żeby nie był głupich docinek typu weź suwmiarka i zmierz, moto mam rozebrane u znajomego, nie mam jak zmierzyć a chce teraz lusterka zamówić.
pzdr,.

Leon84 - Sro 01 Kwi, 2009

Ja mam m10 na 100% - 90r.
yogi136 - Sro 01 Kwi, 2009

Dzięki za info ;)

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group