.:: Forum o Suzuki GS 500 ::.
...::::Suzuki - Way of Life::::...

Prawo/Policja - Ubezpieczenie gs-ski

Michał - Pią 16 Sie, 2013
Temat postu: Ubezpieczenie gs-ski
Siemka wszystkim może mnie pamiętacie jakiś miesiąc temu dopytywałem się was o prawo jazdy na gs500.
A więc troszkę grosza na gs-ke udało mi się uzbierać i mam do was jeszcze kilka pytań wiem że już kupa tematów o tym była ale każdy mówi coś innego a ja chce się dowiedzieć konkretnie w mojej sprawie.

A mianowicie dużo osób pisze że za OC płaci poniżej 100zł rozumiem zniżki itp.
Ale osoba taka jak ja 0 zniżek brak prawka na kalkulatorach OC wychodzi mi najmniej 500zł a niekiedy ponad 1000zł czy to jest możliwe ?ze brak prawka i te zniżki tak mi podbijają cenę?

I jeszcze jedno chodzi mi o zniżki od współwłaściciela jak to załatwić czy przy zakupie moto już musi być umowa gdzie podpisuje ja i mój współwłaściciel czy można to załatwić jakoś w dalszych etapach.

Z góry sorry że tak was męczę tymi pytaniami ale sporo się namęczyłem na zarobienie tej kasy na ten mój pierwszy motorek :) że każda 100zł niżej z tego OC jest na wagę złota.

L - Sob 17 Sie, 2013

po 1 zrob prawko, a po drugie nie musi podpisywac umowy wspolwlasciciel.. kupujesz motor na siebie, jako wlasciciela wpisujesz kogo tam chcesz a siebie jako wspolwlasciciela.. tylko ze musicie isc we dwojke wtedy do urzedu albo pisac jakies upowaznienia... co do ceny 500zl to jest to mozliwe.. ja mam prawo jazdy jakies 2 lata ale zero znizek i w pzu wzieli ode mnie cos kolo 500zl wlasnie.. nie jest to jakas wielka cena w sumie, w porownianiu z eksploatacja cala i zabawa w rejestracje na kogos innego

[ Dodano: Sob 17 Sie, 2013 ]
aha i miej na uwadze to ze jezdzac bez prawka w jakimkolwiek wypadku to ty ponosisz za to wine i nie przysluguje ci ubezpieczenie nawet jakbys placil za nie od 10lat... na dodatek wlasciciel pojazdu (jezeli bedziesz ubezpieczal np na swojego ojca) placi kare za udostepnienie ci pojazdu.. 300zl chyba jest kary do tego 500zl za brak prawka (chyba ze masz na B to 300) no i koszty ew kolizji

simin - Sob 17 Sie, 2013

L napisał/a:
miej na uwadze to ze jezdzac bez prawka w jakimkolwiek wypadku to ty ponosisz za to wine
Nieprawda.
studi - Sob 17 Sie, 2013

L napisał/a:
to ty ponosisz za to wine i nie przysluguje ci ubezpieczenie

To jakiś skrót myślowy chyba.
Należy rozróżnić dwie sytuacje: ty jesteś sprawcą oraz ty jesteś poszkodowanym
- w pierwszym wypadku oczywiście poszkodowany zlikwiduje szkodę z twojego OC o to możesz być spokojny, natomiast zakład ubezpieczeń w drodze postępowania cywilnego może domagać się od Ciebie zwrotu tych wydatków
- w drugim wypadku dużo zależy od tego, czy na miejscu wypadku była policja i co ustaliła, gdyż jeśli niezależnie od braku uprawnień wskazała jednoznacznie iż całą odpowiedzialność ponosi sprawca, to ubezpieczyciel nie ma podstaw do odmówienia wypłaty odszkodowania, inaczej ma się sprawa jeśli zostaniesz uznany współwinnym, w takim wypadku odszkodowanie może być zredukowane % do twojej winy.

Michał napisał/a:
Ale osoba taka jak ja 0 zniżek brak prawka na kalkulatorach OC wychodzi mi najmniej 500zł a niekiedy ponad 1000zł czy to jest możliwe ?

Nie wiem jak w PZU bo nie byłem tam nigdy ubezpieczony, ale w Allianz masz stawkę podstawową za ubezpieczenie dla motocykli. Od tego naliczane są zniżki za bezszkodowość oraz zwyżki za wiek (2 poziomy wiekowe) oraz za staż prawa jazdy.

Pamiętaj także, że szkody wyrządzone przez Ciebie wpływają na bezszkodowość współwłaściciela na innych jego pojazdach jeśli będziesz miał współwłaściciela

Riva - Sob 17 Sie, 2013

Ja w PZU płaciłem 297 złoty z 5% zniżki za przedłużenie (przedłużenie po poprzednim właścicielu + aneks) Także nie wiem skąd 500 złoty... Ogólnie orientowałem się gdzie taniej i wszędzie mnie do pzu odsyłali, że tam najlepiej dla motocykli i motorowerów.
Szejku - Sob 17 Sie, 2013

Wszyscy odsyłają do PZU bo tam jest najniższa stawka podstawowa. Nie chce skłamać ale w poznaniu podstawa to chyba 213-230zł i do tego należy dodać zwyżkę za wiek poniżej 24 czy tam 26 lat ( o ile ktoś się nie łapie wiekowo) oraz odjąć od tego zniżkę. Oczywiście mówimy o samym OC a należy pamiętać ,iż wypadało by dokupić sobie NNW , ubezpieczenie NNW na 15 tyś zł to bodajże koszt 99zł. W moim wypadku wyszło 326zł za 15% zniżki i tam te 99zł za NNW.
pawulon40 - Sob 14 Wrz, 2013

W ubiegłym roku chciałem zapłacić auto casco , wyszła suma wartości 1/4 suzanny masakra , dobrze ze popatrzyłem do 19 września mam oc do zapłacenia ;) :)
gacek778 - Pon 23 Wrz, 2013

Widzę że temat już trochę stary ale zastanawiam się skąd te kwoty bierzecie :przestraszony:
Nie mam chyba żadnych większych zniżek, jeszcze mam zwyżkę za wiek, motocykl mam tylko na siebie i opłata to jest chyba coś poniżej 200 jak dobrze pamiętam.
Dla tych co nie wiedzą - polecam iść do ubezpieczyciela i zapytać co ma do zaoferowania bo przez internet takie głupoty wychodząna jakichś kalkulatorach. Ja zawsze biorę najtańsza ofertę chociaż na druczkach które dostaję w ramach przypomnienia są wyższe kwoty. Poprostu nie biorę tego co mi ubezpieczyciel wciska.
Jak autor będzie nadal zainteresowany to mogę to w domu sprawdzić dokładnie ale tak jak napisałem to jest zwykłe najzwyklejsze OC i kwota to chyba mniej niż 200 złotych.

Chyba że tak się teraz pozmieniało bo wszystko ostatnio drożeje :]

Cytat:
W ubiegłym roku chciałem zapłacić auto casco , wyszła suma wartości 1/4 suzanny masakra


No niestety ale czy kogoś to dziwi? Bo dla mnie akurat to jest zupełnie normalne ;)




Właśnie sprawdziłem. PZU za cały rok 190 złotych.

doctype - Nie 06 Paź, 2013

To i jeszcze ja odświeżę.
Podejrzewałbym, że kwota ubezpieczenia zależy też od rejonu w którym się ubezpieczasz.
Ja w zeszłym roku ubezpieczając się pierwszy raz płaciłem 267zł.
W tym roku dostając 15% zniżki (10 za bezszkodową, 5 za przedłużenie) płaciłem 265 zł...
Zdziwiło mnie to z uwagi że musiałaby podskoczyć bazowa cena ubezpieczenia. :/

Tak btw. zrezygnowałem z NNW. Po przeczytaniu całych warunków tegoż okazuje się, że to jakieś żenujące w moim przekonaniu świadczenia.
100% jedynie w skrajnych przypadkach śmierci lub 100% uszczerbku na zdrowiu.
W innych przypadkach jakieś nieduże procenty na leczenie. Np. w przypadku uciążliwego leczenia dostajesz 1% sumy ubezpieczenia. (maks. 1k zł). Przy ubezpieczeniu na 15k to to są jakieś śmieszne kwoty.

Chyba, że pomijam jakieś aspekty w moim toku myślenia to będę wdzięczny za oświecenie mnie.

Daw90 - Nie 03 Lis, 2013

Ja liczyłem na kalkulatorze i potem jak poszedłem do Cuk to też mi tak wyliczyli.W czerwcu kupowałem u nich ubezpieczenie i wyszło mi taniej niż jak brałem w zeszłym roku u "swojego" agenta :kwasny:
Grz.Ko - Sro 25 Gru, 2013

Mi się Oc kończy w marcu.Tak z ciekawości - to dużo taniej wyszło Ci to ubezpieczenie w Cuk? Ja od dwóch lat mam tego samego ubezpieczyciela i myślę czy nie pora zmienić.
Macias00 - Sob 04 Sty, 2014

Ja kupiłem Gs-a koniec listopada a ubezpieczenie kończyło się w połowie grudnia. Jako, że Gs jest moim pierwszym motocyklem a prawko mam od września poprzedniego roku to przeglądałem sporo ofert z obawa, że będą duże zwyżki za krótko posiadane prawko na kat.A (chociaż B jest już od 9 lat) i rzeczywiście tak było bo sporo ubezpieczycieli brało to pod uwagę i ceny były przeróżne od 450zł do 95zł. Najtaniej okazało się w PZU, które brało zniżki z OC na auto gdzie u mnie wynosi 60% dlatego zapłaciłem 95zł. CUK najtaniej wyliczył mi coś ok 150zł dlatego polecam kontakt z PZU.

P.S.
Jestem bardzo mało doświadczonym motocyklistą natomiast autem sporo już przejeździłem i bardzo zdziwiły mnie zasady ubezpieczenia motocykla to znaczy jestem przyzwyczajony do ubezpieczania on-line a z motocyklem jest to praktycznie nie możliwe. Wszystkie duże porównywarki internetowe nie oferują wogule ubezpieczenia motocykla i trzeba się umawiać z agentem co w dzisiejszych czasach jest dla mnie bardzo dziwne ale najwidoczniej jeszcze dużo muszę się nauczyć.

studi - Nie 05 Sty, 2014

Macias00 napisał/a:
Jestem bardzo mało doświadczonym motocyklistą natomiast autem sporo już przejeździłem i bardzo zdziwiły mnie zasady ubezpieczenia motocykla to znaczy jestem przyzwyczajony do ubezpieczania on-line a z motocyklem jest to praktycznie nie możliwe. Wszystkie duże porównywarki internetowe nie oferują wogule ubezpieczenia motocykla i trzeba się umawiać z agentem co w dzisiejszych czasach jest dla mnie bardzo dziwne ale najwidoczniej jeszcze dużo muszę się nauczyć.


Wynika to z podejścia ubezpieczycieli do jednośladów, gdzie szkody są zazwyczaj duże a wypłaty zazwyczaj związane ze szkodą całkowitą. OC niestety muszą wszyscy świadczyć więc to robią, ale AC to już co innego, tu tak naprawdę masz 3-4 firmy do wyboru.

tutaj -> http://forum.gs500.pl/vie...p=115545#115545 opisywałem jak sam porównywałem ubezpieczenia i jakie odpowiedzi dostawałem od ubezpieczycieli.

Daw90 - Sob 01 Lut, 2014

Grz.Ko napisał/a:
Mi się Oc kończy w marcu.Tak z ciekawości - to dużo taniej wyszło Ci to ubezpieczenie w Cuk? Ja od dwóch lat mam tego samego ubezpieczyciela i myślę czy nie pora zmienić.

No sporo, najlepiej zrób sobie symulację i porównaj z tym co masz teraz.

makumba88 - Czw 06 Lut, 2014

Dziś płaciłem, to napiszę w celach statystyczno-informacyjnych.
OC w PZU 25% za bezszkodowość + 5% za przedłużenie = 170 PLN.

Endriu21 - Sro 05 Mar, 2014

Ktoś wykupił NNW w PZU? Otrzymałem ofertę przedłużenia, poszedłem do placówki PZU, pytam się grzecznie czy NNW obejmuje motocykle, bo nie ma wyszczególnionych motocykli w warunkach umowy i.... nikt nic nie wie. Kobieta zdziwiona w ogóle, że ktoś przeczytał warunki umowy, podzwoniła gdzie się dało i nikt nic nie wie, nikt nie umie wyjaśnić dlaczego w warunkach nie ma wspomnianych motocykli :) Ktoś próbował to konsultować?
studi - Sro 05 Mar, 2014

Endriu21, ale ubezpieczenie NNW nie jest związane z pojazdem jak OC czy AC, jest to ubezpieczenie Następstw Nieszczęśliwych Wypadków, z którego wypłacane jest odszkodowanie za uszczerbek na zdrowiu w wyniku wypadku.

Co do samego PZU to tu masz opis tego ubezpieczenia -> http://www.pzu.pl/produkt...i-pasazerow-nnw nie ma tam nigdzie wspomniane, że nie działa dla kierowcy i pasażera motocykla.
W OWU -> http://www.pzu.pl/c/docum...1&groupId=10172 też nie znalazłem informacji (strona 19, §41), aby były jakieś wyłączenia wynikające z rodzaju prowadzonego pojazdu

Endriu21 - Sro 05 Mar, 2014

studi, hmmmmm, ja dopytywałem się o punkt 2 widoczny na poniższym zdjęciu (takie coś mi przysłali z ofertą przedłużenia ubezpieczenia - są to OGÓLNE WARUNKI UBEZPIECZENIA NNW KIEROWCY I PASAŻERÓW POJAZDU MECHNICZNEGO).

http://www.sendspace.pl/f...4ec8613fbc04c68

Jeśli byłoby tak jak mówisz, to raczej ktoś z PZU by mi to wyjaśnił, a tam nikt nie wiedział. Poza tym sam jak porównywałeś oferty ubezpieczycieli to niektórzy Ci odpisali, że nie prowadzą NNW dla motocykli, więc tutaj generalnie może być tak samo. Co sądzisz?

studi - Sro 05 Mar, 2014

No to moje gratulacje dla Ciebie jako kierowcy a przy okazji dla konsultantów z PZU bo ja tam widzę motocykle, a teraz ty się zastanów czytając Art 2 ustawy PoRD gdzie się schowały.
studi - Sro 05 Mar, 2014

Aby Ciebie i innych nie męczyć podam rozwiązanie:
Art. 2 ust. 45 - motocykl – pojazd samochodowy zaopatrzony w silnik spalinowy o pojemności skokowej przekraczającej 50 cm³, dwukołowy lub z bocznym wózkiem – wielośladowy; określenie to obejmuje również pojazd trójkołowy o symetrycznym rozmieszczeniu kół


OWU §5
1. Ubezpieczenia określone w OWU mogą dotyczyć następujących rodzajów pojazdów, o których mowa w § 4 ust. 1:
1) w AC i NNW:
a) samochody osobowe,
b) samochody ciężarowe,
c) autobusy,
d) inne pojazdy samochodowe,
e) ciągniki rolnicze,
f) motorowery,
g) przyczepy,
h) naczepy,
i) pojazdy wolnobieżne w rozumieniu ustawy Prawo o ruchu drogowym;

Endriu21 - Sro 05 Mar, 2014

Masz na myśli to, że według tego 2 art PoRD motocykl podchodzi pod punkt <pojazdy samochodowe>? Nie wiedziałem, przyznaję, że jest to tak sklasyfikowane. Dziwi mnie jednak trochę to, że w takiej samej ulotce z warunkami - tyle, że odnośnie OC - napisane jest już wyraźnie, że obejmuje 'motocykle'. Może być to mylące i jak widać nawet ludzie w PZU się "nabrali". Mimo wszystko dzięki studi za naprowadzenie mnie na właściwy tor.
studi - Sro 05 Mar, 2014

Nawet w tym samym dokumencie odnoście NNW Max jest jawnie użyte słowo motocykl więc wiesz, a poza tym jak przeczytasz definicje z PoRD to zobaczysz ile jeszcze w ten punkt wejdzie pojazdów, które nie są jawnie wymienione.

Zawsze jeśli coś nie jest zdefiniowane to przyjmuje się definicję wynikającą z aktów prawnych wyższego rzędu, w tym wypadku z ustawy Prawo o Ruchu Drogowym.

A co do konsultantów, i nie tylko ubezpieczeniowych to już osobna dyskusja na temat ich wiedzy, a w zasadzie niewiedzy i nieznajomości własnych ofert.
Tak trochę offtopując ostatnio rozmawiałem z opiekunem biznesowym pomarańczy, w imieniu mojego klienta, który chciał sprzedać im usługę, która nie istnieje, tak był zorientowany.

Szymon - Pią 04 Kwi, 2014

Napiszę, bo i ja się ciekawiłem ile to będzie kosztować.
W PZU z 20% zniżką zapłaciłem 248 zł za OC i 66 za NNW. I co do waszej dyskusji to pani się mnie zapytała czy chcę sobie dokupić NNW, czy nie.
Myślę, że gdzie indziej byłoby taniej, podobno PZU jest drogie, ale trochę przejechałem się z terminem i nie chciałem już szukać u innych.

_ANIOŁ_ - Pią 04 Kwi, 2014

Ja miałem i Gieeskę i obecne Jajko w PZU i płacę 90 zł przy 60% zniżki. Taniej nie ma.
Mario1.15 - Pią 04 Kwi, 2014

Wybieram się do PZU bo na dniach kończy mi się OC (przegląd w sumie też).
Aktualnie mam OC w TUW (Towarzystwo Ubezpieczeń Wzajemnych). Poszedłem tam ponieważ jest dość tanio jeśli chodzi o samochody, niestety motocykle to inna bajka.
Przy zniżkach 50% płaciłem 241 zł za samo OC więc dość sporo.
Trzeba wyskoczyć wcześniej z pracy i odwiedzić PZU. :kwasny:

Diesel21 - Sob 05 Kwi, 2014

ja mam w PZU auto i GSa, 25 % zniżki (w tym roku będzie 30%) i w zeszłym roku na dwie raty płaciłem koło 280 zł .
Dizel - Sob 05 Kwi, 2014

Ja wczoraj płaciłem PZU z 10 % zniżką wyszło mi OC 244 zł a NNW 99 zł w przyszłym roku będę miał zniżkę za wiek wiec troszkę mniej zapłacę jak dobrze pójdzie.
JayDee - Sob 07 Cze, 2014

Ja też w PZU jestem. Składka ze zniżkami może dosłownie rzędu 10% wyszła 217zł.
_adam_ - Sob 07 Cze, 2014

dzięki za pocieszenie :) trochę wydatków miałem w tym roku i myślałem że ubezpieczenie wyniesie mnie ze 400 zł :)
dawid131 - Sob 07 Cze, 2014

Ja bez żadnych znizek w PZU zapłacilem za GS 279 zl ostatnio
dragus1208 - Nie 08 Cze, 2014

Ja ubezpieczyłem w warcie, 0 zniżek i jeszcze max zwyżki za wiek i prawo jazdy od tygodnia :D , i zapłaciłem 250 zł. Jak byłem w agencji to PZU wyliczyli mi na 294 zł, a 3 dni po ubezpieczeniu w warcie dostałem od PZU list że jeśli kontynuuję u nich ubezpieczenie poprzedniego właściciela to miałbym zapłacić 217 zł :D . Czyli z tego co czytałem wcześniej to na wstępie dają mi 10% zniżki :D
_adam_ - Pon 09 Cze, 2014

I ja postaram się przedłużyć.
A wie ktoś, czy jeśli mam od 5 lat prawko kat. B i zarejestrowany na siebie samochód czy będę miał jakieś zniżki ?

Wilk - Pon 09 Cze, 2014

Zniżki masz z B. Ważne, że masz OC i pojazd na siebie i lecą lata bezszkodowej jazdy.
Mario1.15 - Wto 10 Cze, 2014

_adam_ napisał/a:
I ja postaram się przedłużyć.
A wie ktoś, czy jeśli mam od 5 lat prawko kat. B i zarejestrowany na siebie samochód czy będę miał jakieś zniżki ?


To jak długo masz prawko nie jest najważniejsze. Najważniejszy jest Twój wiek (w PZU od 25 jest max zniżka za wiek) i to jak długo masz na siebie samochód.
Jeśli auto masz na siebie też 5 lat to powinieneś mieć już wszystkie zniżki za wyjątkiem tej za wiek. Wychodzi jakieś 50-55%.
Ja za OC w PZU przy zniżkach 50% zapłaciłem 162 zł + 99 za NNW.

_adam_ - Wto 10 Cze, 2014

No za wiek mi dołożą bo 22 lata. Ale i tak ważne, że za samochód będzie te parę % :)
michals51 - Wto 10 Cze, 2014

Jeżeli komuś to się przyda to tak miesiąc temu rejestrowałem motocykl na siebie w PZU zwyżka za wiek bo mam 21lat, zero zniżek i za samo OC zawołali 309zł plus podstawowe NWW 33zł wziąłem na pół roku płatność to wyszło za pół roku 200zł czyli na rok 400 za GS-a
pingwin137 - Pon 23 Cze, 2014

Dołączę się do tematu bo jest taki sam jaki chciałbym utworzyć. Do rzeczy. Na wakacjach na bank zrobię A2. I tu rodzi się pytanie jak ubezpieczyć gs 500. Po zrobieniu A2 na 1000% kupię sobie GS 500 i jak zrobić aby płacić jak najmniej i żeby leciały mi zniżki. Prawko B posiadam już od 2 lat (24.05.2012). I jak będzie lepiej? Kupić Suzi na siebie i wziąć ojca na współwłaściciela (full zniżki), czy kupić Suzi na ojca i siebie jako współwłaściciela? Moto ubezpieczałbym u znajomego agenta który znajdzie dla mnie najtańszą ofertę. Także jak będzie lepiej. Moto na mnie i ojciec współwłaściciel czy moto na ojca a ja jako współwłaściciel? Jak będą leciały mi zniżki w obu przypadkach? Normalnie po 10% czy jakoś po 5%? Doradźcie bo na pewno jesteście bardziej ogarnięci w tych sprawach.

PS. Chodzi mi o ubezpieczenie OC i NNW.

Semy - Pon 23 Cze, 2014

pingwin137 napisał/a:
Kupić Suzi na siebie i wziąć ojca na współwłaściciela (full zniżki), czy kupić Suzi na ojca i siebie jako współwłaściciela?


Nie wiem jaka wersja będzie najlepsza ale miej świadomość że jak ty sprawisz jakąś kolizję albo twój ojciec to automatycznie zniżka na tym ubezpieczeniu GSki pójdzie w dół. Inaczej mówiąc szanse na to że stracisz część zniżek jest dwukrotnie wyższa niż jak weźmiesz tylko na siebie ubezpieczenie.
Biorąc pod uwagę że ubezpieczenie GSki to kwoty rzędu 250/300pln na rok, z uwzględnieniem już NNW, to nie wiem czy jest sens bawić się w takie kombinacje i po prostu ubezpieczyć na siebie.

pingwin137 - Wto 24 Cze, 2014

Aczkolwiek wolałbym uzyskać odpowiedź jak wyjdzie taniej :hyhy: Sprawy kolizji i obcinania zniżek to inna bajka. Ryzyko trzeba wliczyć w takie rzeczy :hyhy: Także wolałbym usłyszeć jak będzie poprostu lepiej. Czy moto na ojca i ja jako współ. czy odwrotnie?
Mario1.15 - Sro 25 Cze, 2014

To jest w ogóle jakaś różnica właściciel a współwłaściciel??
Zniżki są łączone ew. wiek jednego z właścicieli zawyża cenę.
Kiedyś mi powiedzieli, że różnica polega na tym, kto pierwszy jest w dowodzie rejestracyjnym zapisany i tylko tyle (do dziś tak myślałem).
Czy ktoś z Was przy pisaniu umowy na 2 osoby zaznacza kto jest opisywanym właścicielem, a kto współwłaścicielem? Wg. mnie musiałoby być napisane, kto posiada minimum 51% pojazdu aby można było dzielić te dwie osoby.

pajak1727 - Czw 26 Cze, 2014

Jeśli chodzi o taniość to musisz ojca wpisać pierwszego w umowie kupna-sprzedaży. Oni potem w ten sposób egzekwują w starostwie kto jest właścicielem i tak wpisują w dowodzie. Potem jeśli chodzi o ubezpieczenie to wsystko jest brane z właściciela. Co do straty zniżek, w PZU jest opcja ochrony zniżek, jak ktoś stuknie to niezależnie od tego kto, to zniżki zostają a kosztuje chyba ok 15PLN. Wiem bo sam przez to wszystko przechodziłem jakieś 3 mies temu. ;)
BociekPL - Czw 03 Lip, 2014

PZU 65% zniżki + 30% zwyżki za wiek daje mi 118 PLN za OC zaś z NNW 195 PLN. Kumplowi zaś za GSa policzyli 500 PLN ale nie wiem czy już z OC
Dizel - Pią 04 Lip, 2014

A ja mam takie pytanie jeśli mam ubezpieczony motocykl i wykupione NNW ale jako osoba bez prawa jazdy to czy teraz jak uzyskałem uprawnienia kategorii A to czy mam się zgłosić do ubezpieczyciela w celu oznajmienia tego faktu, i czy dzięki temu dostane zniżkę lub zapłacę mniesze OC??
studi - Pią 04 Lip, 2014

Dizel napisał/a:
A to czy mam się zgłosić do ubezpieczyciela w celu oznajmienia tego faktu, i czy dzięki temu dostane zniżkę lub zapłacę mniesze OC??

Jeśli w przypadku ubezpieczyciela podczas wyliczania składki było brany fakt tego czy masz prawko i z jakim stażem i była za to zwyżka, to jak najbardziej możesz zgłosić się do ubezpieczyciela w celu rekalkulacji składki i domagać się o zwrot nadwyżki za niewykorzystany jeszcze okres ubezpieczenia.

BociekPL - Pią 04 Lip, 2014

Jest dokładnie tak jak pisze studi, czasem sam fakt posiadania prawa jazdy kategorii B to już jakieś tam zniżki
nightrider1983 - Sob 12 Lip, 2014

PZU, 50% za bezszkodowość, 5% za kontynuację, OC wyniosło 113 zł
przy założeniu, że mam wszystkie zniżki na dzień dzisiejszy zapłaciłbym 90 zł (info od sympatycznej pani ubezpieczycielki )

_adam_ - Sob 12 Lip, 2014

ja lecę w przyszłym tygodniu załatwić OC bo w czwartek mi się kończy więc też napisze ile wyszło i gdzie :)
Dizel - Pon 14 Lip, 2014

Studi,byłem przed chwilą w oddziale PZU w Łodzi i fakt czy mam prawo jazdy na pojazd który mam ubezpieczony czy nie mam prawa jazdy nie wpływa całkowicie na nic. Jeśli chodzi o OC i NNW
studi - Pon 14 Lip, 2014

Dizel napisał/a:
byłem przed chwilą w oddziale PZU w Łodzi i fakt czy mam prawo jazdy na pojazd który mam ubezpieczony czy nie mam prawa jazdy nie wpływa całkowicie na nic

Ale nie tylko PZU istnieje na świecie, w Allianz jak nie masz prawka albo masz mniej niż 2 lata to masz 10% zwyżki, ale za to nie ma znaczenia czy masz moto 125, 250, 500 czy 1300ccm stawka jest ta sama
Dizel napisał/a:
Jeśli chodzi o ... NNW

Dla NNW nie ma nigdy żadnych zniżek ani zwyżek wysokość składki zależy wyłącznie od sumy ubezpieczenia.

_adam_ - Pon 14 Lip, 2014

Byłem w ubezpieczalni i najtaniej wyszło w HDI 170 zł.
W PZU chcieli 230 bo 60% zwyżki za wiek :D poje**ło.
zniżek mam chyba 40%

malinovy - Pon 04 Sie, 2014

bardzo ciekawe co tutaj piszecie, ja za samo OC zaplacilem 340 PLN (2 raty, jednorazowo 290) a i tak to był najtańszy wariant...
Bezelo - Wto 05 Sie, 2014

Ja płaciłem 250 zł OC+60zł NW w PZU
dymny - Wto 05 Sie, 2014

malinovy napisał/a:
bardzo ciekawe co tutaj piszecie, ja za samo OC zaplacilem 340 PLN (2 raty, jednorazowo 290) a i tak to był najtańszy wariant...


Samo pisanie ile się zapłaciło za OC jest bez sensu.
Wysokość składki zalezy od wielu czynników m.in. wiek i płeć ubezpieczonego,miejsce zameldowania, okres posiadania prawo jazdy, dotychczasowy przebieg ubezpieczenia - posiadane zniżki...

Bezelo napisał/a:
Ja płaciłem 250 zł OC+60zł NW w PZU


Jak wyżej ;)

Daw90 - Nie 21 Wrz, 2014

No dokładnie. Ja to przetestowałem jak sobie robiłem przeliczania na kalkulatorze cuk - u , wpisywałem różne dane żeby sprawdzić jak to jest z tymi cenami :) i to faktycznie sporo czynników ma wpływ na cenę.
Grz.Ko - Sob 25 Paź, 2014

Ja robiłem podobnie , bo nieufny jestem z zasady :) a ten kalkulator Cuk to faktycznie jest pomocny w szukaniu najtańszej polisy.
zimny - Pią 26 Gru, 2014

Daw90 napisał/a:
No dokładnie. Ja to przetestowałem jak sobie robiłem przeliczania na kalkulatorze cuk - u , wpisywałem różne dane żeby sprawdzić jak to jest z tymi cenami :) i to faktycznie sporo czynników ma wpływ na cenę.

No niestety...A ten kalkulator jest o tyle dobry że się go szybko wypełnia, przy innych traciłem cierpliwość heh

_ANIOŁ_ - Pią 26 Gru, 2014

Mi wciąż wychodzi najtaniej w PZU :)
Daw90 - Pon 02 Lut, 2015

zimny napisał/a:
Daw90 napisał/a:
No dokładnie. Ja to przetestowałem jak sobie robiłem przeliczania na kalkulatorze cuk - u , wpisywałem różne dane żeby sprawdzić jak to jest z tymi cenami :) i to faktycznie sporo czynników ma wpływ na cenę.

No niestety...A ten kalkulator jest o tyle dobry że się go szybko wypełnia, przy innych traciłem cierpliwość heh

Nawet nie mów...

ajr - Wto 10 Mar, 2015

189zł (OC+NNW)
PZU komplet zniżek (60%+5% za kontynuację), lata już nie te więc zwyżek brak ;)

Gamer - Sro 11 Mar, 2015

Ja za ubezpieczenie Suzi zapłaciłem w latach:
2011/2012 - przepisane z właściciela 107 zł
2013/2014 - 296 zł przy 40% zniżki
2014/2015 ~ 198 zł przy 60% zniżki (coś koło tego bo OC pojechało z nowym właścicielem)

prawo jazdy od 2007 roku / zwyżek za wiek brak

Obecnie za Horneta zapłaciłem z NW 151 zł (zniżka za nowe OC) :rotfl:

Ubezpieczenie OC z UniQa

_ANIOŁ_ - Sro 11 Mar, 2015

A ja wciąż przy 60% zniżki płacę te 110 zł w PZU z NW :D
ajr - Czw 12 Mar, 2015

_ANIOŁ_ napisał/a:
A ja wciąż przy 60% zniżki płacę te 110 zł w PZU z NW :D


a możesz to rozbić na OC + NNW bo zważając, że mam więcej zniżki niż Ty to nie mogę zrozumieć skąd ta różnica, mam 90zł OC, 99zł NNW (15tyś)

Swoją drogą nigdy nie wiem czy to NNW musze mieć osobno na moto osobno na auto.

maR0 - Wto 31 Mar, 2015

ajr napisał/a:


Swoją drogą nigdy nie wiem czy to NNW musze mieć osobno na moto osobno na auto.


To jest NNW dla kierowcy i pasażerów danego pojazdu, więc każdy pojazd musi mieć osobne ubezpieczenie ;)

ziomekw715 - Pią 10 Kwi, 2015

Ja jako świeżak zarejestrowałem moto na siebie ( 22 lata) i w warcie zapłaciłem 230zł. Poprzedni właściciel miał w pzu i płacił 160 ode mnie chcieli ponad 300 zł.
Patyczok - Pon 13 Kwi, 2015

Ja mam GSa z '96 i w LINK4 za OC, NNW i assistance do 100 km (chyba) zapłaciłem 160 zł. Pakiet zniżek pełen, bo rejestracja na ojca ;)

edit. Pamiętajcie, że wpływ na wysokość OC ma miejsce rejestracji. Nie wiem jaki jest klucz, gdzie taniej, gdzie drożej ale porównywałem kiedyś OC na samochód zarejestrowany w moim rodzinnym mieście i w Poznaniu i różnica była znacząca.

xomrk. - Czw 16 Kwi, 2015

21 Lat dałem 309 zł w PZU ( samo oc )
simin - Czw 16 Kwi, 2015

ja w tym roku dałem w link4 238 zł za pakiet:

- OC
- NNW
- Assistance Polska i Europa (jak zgubię kluczyki, złapię gumę w trasie, skończy mi się paliwo itp :) + ew. samochód zastępczy w przypadku awarii)

samo OC byłoby 88 zł.

muppetgt - Sro 16 Mar, 2016

Strasznie dużo płacicie. Ja mam prawko od roku (pomimo wieku, tak wyszło). Pierwszy pojazd posiadany przezeń GS z 2001. Za pierwsze ubezpieczenie zapłaciłem 109zł, za NNW na 10 tys 66zł. Nie mam pojęcia skąd u Was aż takie stawki. Wszystko machnięte w PZU.
Mordkaaa - Sro 16 Mar, 2016

Wy duzo placicie ?
Ja rok temu OC + NW 364 zl :zly:
W tym roku zapewne zaplace cos ponad 400....

Nowatek - Sro 16 Mar, 2016

Ja ubezpieczalem w piątek i OC + nnw na 5 tys. Zapłaciłem 404 zł w PZU w sumie pewnie dlatego tyle ze nie mam żadnych zniżek ; ( byłem w innej ubezpieczalni to powiedziano mi ze jeśli chodzi o moto to PZU ma najtaniej.
kempes - Sro 16 Mar, 2016

:przestraszony: Strasznie dużo. Trochę ponad 300 zł płacę za OC i maksymalne NNW za samochód. W tym roku za SV'kę OC mam 104 zł + NNW pewnie koło 80zł
squarek - Sro 16 Mar, 2016

Jak ostatnio ubezpieczałem motocykl to zrobiłem małe rozeznanie. Wcześniej miałem wszystko w PZU, ale jako, że co roku zamiast być taniej to było coraz drożej postanowiłem poszukać i zmienić ubezpieczyciela.

Pani z PZU powiedziała, że stawki się zwiększają... I niby, że mam co roku większe zniżki to i tak płacę więcej.

Wiadomo, koszt ubezpieczenia zależy od wielu czynników (wiek, płeć, długość posiadanego prawa jazdy, miejscowość i pewnie jeszcze kilka innych). Na chwilę obecną najtańszą opcją dla mnie jest Warta. Kosztuje kilkadziesiąt złotych mniej niż z PZU. Tyle tylko, że w PZU "Zielona Karta" jest za darmo, w Warcie trzeba zapłacić 20 zł za każdy miesiąc lub 100 zł za cały rok. Także, jeżeli nie planuje się jeździć do krajów nie honorujących naszego OC to Warta ma najniższą ofertę (w Warszawie).

:)

Aha, moje ubezpieczenie OC kosztuje teraz 156 zł.

olecki - Czw 17 Mar, 2016

To ja koło 200pln aktualnie w PZU

żadnych NNW nie biore bo za ręke dali na piwo

simin - Pią 18 Mar, 2016

Mi kiedyś w warcie powiedzieli o ile pamiętam 450 zł :O

Przeszedłem do Link4 i miałem za 220 zł OC + Assistance na europę. NNW może też - nie pamiętam.

Dodatkowo przy opłacaniu jednej polisy dostałem kupon do Tesco na 100 zł :D


Edit: sprawdziłem.
Składka 238,07 za rok. Obejmowała:

OC, NNW, Kluczyki Plus (jakbym zgubił :D ) Assistance Polska i Europa, Program pomocy z samochodem zastępczym i Assistance Opony.

kowal-jr - Pią 18 Mar, 2016

W pzu to mi powiedzieli 450zł hehe ja mam w hdi oc+nnw 5000 za 279 zł prawko mam na b 24.08.2011 a na A2 19.08.2014 do tej pory nie miałem żadnego wypadku teraz mi przysłali że moge mieć to +bezpośrednia likwidacja szkód za 289zł na ubezpieczeniu mam napisane że nie ukonczyłem 25 lat i nie mam prawka dłużej niż 36 miesięcy co z automatu powoduje wysze opłaty
chudy23 - Pią 17 Cze, 2016

Grz.Ko napisał/a:
Ja robiłem podobnie , bo nieufny jestem z zasady :) a ten kalkulator Cuk to faktycznie jest pomocny w szukaniu najtańszej polisy.

Ja to mam znajomego agenta,ale z ciekawości sprawdzę , bo jak czytam ile płacicie to mi się wydaje ze trochę dużo woła ode mnie...

xalor - Pią 14 Paź, 2016

Rzeczywiście sporawo płacicie.

Mi wychodzi OC 41zł w PZU (zwyżka za wiek, zniżka za rocznik Suzuki - 1990).

dymny - Pią 14 Paź, 2016

xalor napisał/a:
Rzeczywiście sporawo płacicie.

Mi wychodzi OC 41zł w PZU (zwyżka za wiek, zniżka za rocznik Suzuki - 1990).


Możesz rozwinąć temat - ile % tej zniżki za wiek motocykla (szczerze mówiąc pierwszy raz o czymś takim słyszę).
Ile posiadasz % zniżek za bezszkodową jazdę? Zarejestrowany w KRK? i czy to 41zł to za rok ? :szok:

xalor - Pią 14 Paź, 2016

Tak, to cena za rok w Krk.

Zniżka nazywa się "pojazdy zabytkowe" i wynosi 70%. Najpierw od stawki podstawowej odliczane są wszystkie zwyzki/znizki typu za wiek, bezszkodową jazdę, przedłużenie itp i od tej końcowej kwoty jest odejmowane dodatkowe 70%.

Warunki są dwa:
- pojazd musi mieć rocznikowo conajmniej 25 lat (ale może być zarejestrowany na zwykłych, białych tablicach)
- trzeba być zrzeszonym w jakimś automobilklubie (składki roczne kilkadziesiąt zł).

Jak się ma starszy rocznik to polecam, na samochody też działa (jak miałem jeszcze stary to płaciłem za 1.6 osobowy 230zł na max zwyżkach).

ded - Pią 14 Paź, 2016

O kurcze, mój jest starszy a płaciłem 2 tygodnie temu 150zł. Wszystkie zniżki, meldunek Ciechanów. Jak wygląda ta sprawa ze zrzeszeniem? To musi być jakiś oficjalnie istniejący klub mający osobowość prawną? Trzeba to jakoś dokumentować czy wystarczy na oświadczenie? Ubezpieczałem u znajomego agenta i nic nie mówił o tym ale on chyba średnio ogarnia niuanse ubezpieczeniowe bo to starszy gość.
xalor - Sob 15 Paź, 2016

Trzeba okazać legitymację członkowską, ponieważ jest wpisana w polisę i jest podstawą do zniżki. Chyba najtańszą opcją jest pakiet assistance w pzmocie, który oprócz członkostwa daje jeszcze lawetę raz w roku. Kosztuje ok. 70 zł, robisz przelew, do tygodnia dostajesz pocztą legitymację i możesz rejestrować ze zniżką.

Oczywiście klubów jest dużo więcej, można znaleźć coś w swojej okolicy, może będzie fajniej.

ded - Pon 17 Paź, 2016

To ekstra. Kupując ten assistance w PZ mot miałbym zestaw OC + PZMot o 28zł taniej niż same OC teraz.
xalor - Wto 20 Gru, 2016

Ponieważ miałem stłuczkę samochodem niedawno wspomniana wyżej zniżka na Suzuki mi przepadła i OC wzrosło z 41zł na 137 zł. Myślałem, że będzie gorzej.
ded - Pon 09 Sty, 2017

Czyli to ważne tylko jak masz bezszkodowość? Pytałem zaprzyjaźnionego agenta o to co napisałeś i miał się dowiedzieć. Niby teraz mam maks zniżki i chętnie bym z tego skorzystał ale w takiej sytuacji to wygląda dużo mniej atrakcyjnie.
Mordkaaa - Pon 09 Sty, 2017

137zł po podwyżce ehhhh. Jak ja bym chciał mieć kwote zaczynajacą się od 1xx :D
Rav - Wto 10 Sty, 2017

Mordkaaa znam ten ból. Ciekaw jestem ile teraz przyjdzie. Zna ktoś może jakąś porównywarkę ubezpieczeń dla motocykli ala rankomat.pl?
Anka eS - Wto 10 Sty, 2017

ja w listopadzie za giełesa w pzu zapłaciłam 128zł z pełnymi zniżkami i przy bezszkodowej jeździe
DrevalPL - Wto 10 Sty, 2017

Ja mam prawko A2 od października 2016, zarejestrowałem Gs-ka na siebie i ubezpieczenie OC wyniosło mi 420zł za rok w PZU... dodam że to pierwszy pojazd który jest na mnie zarejestrowany także ceny są super :zdegustowany:
Mordkaaa - Sro 11 Sty, 2017

Mi z 360 w pierwszym sezonie, udalo zejsc sie do 250 w tym co byl. Teraz ciekawe ile wyjdzie :/
Anka eS - Sro 11 Sty, 2017

Dzieciaki :P
ded - Sro 11 Sty, 2017

A powiedzcie mi czy te pomniejsze firemki mają atrakcyjną ofertę dla motocyklistów na OC? Bo ja jeszcze z kiedyś pamiętam, że PZU było dobre do nowych aut, motocykli i przyczepek. Jak sobie kilka miesięcy temu kalkulowałem to wychodziło mi u nich najtaniej, druga była Warta ale ciutkę drożej. Niektóre firmy to mają mocno zaporowe stawki.

BTW, nie bardzo rozumiem po co młodzi kierowcy rejestrują moto na siebie. Jak już kupiłeś moto na siebie to robisz 1% darowizny na rodzica i po problemie. Zwolnione z podatku bo w 1. linii, w dowodzie dopiszą współwłaściciela i można korzystać ze zniżek.

xalor - Sro 11 Sty, 2017

Ded pewnikiem dlatego, ze młodemu o stłuczkę nietrudno, a rodzicom szkoda zniżek. Ale nawet ze zwyzką za wiek 420 zł wydaje mi się bardzo dużo.

Swoje pierwsze moto (Fazer 600ccm) rejestrowałem na siebie w wieku 21 lat za jakieś 220zł.


A ta zniżka na 25latki to tak, wymagana jest bezszkodowość, ale tylko przez ostatni rok.

Mordkaaa - Sro 11 Sty, 2017

ja ma na siebie, z tego wzgledu co napisał xalor, nie chciałem żeby rodzicom zniknęły zniżki. I nie żałuje tej decyzji, bo kolizje niestety rok temu miałem.
Ja motocykl kupiłem w wieku 18 lat wtedy płaciłem 360, podczas czego miałem kolizje z mojej winy. Później ludzie trąbili o podwyżkach OC na motocykl, teraz ubezpieczałem gdzieś w październiku i "znajomy" przedstawiciel znalazł mi za 240 z groszami. Nie wiem jak on to robi, ale wszystkim motocyklistą którzy do niego przychodzą, praktycznie proponuje najniższe ceny :D

Vexatus - Pią 20 Sty, 2017

Ja w tamtym roku jeszcze miałem za GSa niecałe 90 w PZU, no ale mnie zwyżki za wiek już nie łapią. Ciekawe, ile będzie w tym roku, bo za WSK już zapłaciłem w tym roku 143...
pingwin137 - Pon 14 Sie, 2017

Siemka mamy na pokładzie jakiegoś agenta ubezpieczeń? :) interesuje mnie ile wyniesie mnie składka OC za gs'a a kalkulatory internetowe pokazują wartości większe niż warty jest mój motocykl :wstyd:
Vexatus - Pon 14 Sie, 2017

Ja zapłaciłem 136 kilka tygodni temu w PZU.
BociekPL - Wto 15 Sie, 2017

mi w PZU 162 a w zeszłym 146
dgalka - Czw 17 Sie, 2017

A ja w link4 123 złocisze...
pingwin137 - Czw 17 Sie, 2017

BociekPL, gdzie ubezpieczałeś? Domyślam się, że w Lubaczowie tylko w którym biurze?
BociekPL - Pią 18 Sie, 2017

PZU
pingwin137 - Wto 22 Sie, 2017

Ale zabuliłem w PZU.... 480zł ale brak jakichkolwiek zniżek i dodatkowo zwyżka za wiek...
iluminati - Pon 13 Sie, 2018

No to ja się pochwalę, dzisiaj byłem ubezpieczyć jedną z GSek i płacę uwaga! .... 38zł. :cwaniak:

Wiem, wiem, teraz mnie nienawidzicie ;-)

BociekPL - Pon 13 Sie, 2018

chyba rata pierwsza z pięciu :)
iluminati - Pon 13 Sie, 2018

A nie, należe do PZMotu,a motocykl ma powyżej 25lat. Doliczają do Twoich zniżek i kwoty OC jeszcze 70%.
Mam jeszcze t4 z 93 roku i płacę za nią 252zł.

.... z resztą wszystkie moje pojazdy mają powyżej 25 lat ;-) .... oprócz auta żony i tu OC boli.

Ale jak "kolekcjonujesz" "złomy" polecam.

tmi - Wto 14 Sie, 2018

Fazer
145 zł na rok dzisiaj zapłaciłem
138 rok temu
bez NNW

michaloo10 - Nie 19 Sie, 2018

nie czytałem całego tematu, ale chyba rekord pobity. 600zl z groszami za ubezpieczenie GSa w wersji E z 2007 (w dowodzie wbite 2008). 18 lat, czyli zadna mozliwa znizka. gdybym nie kupil moto z oc waznym tylko 1 dzien to bym dopisal mame, ale juz nie bylo czasu.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group