.:: Forum o Suzuki GS 500 ::.
...::::Suzuki - Way of Life::::...

Mechanika - Problem z blokadą zapłonu gdy jest na biegu

przem2 - Pon 29 Lip, 2013
Temat postu: Problem z blokadą zapłonu gdy jest na biegu
Witam, proszę o rade zauważyłem w swoim gs 500 kable które powinny być podpięte do czujnika w klamce sprzęgła, są z mostkowane i wsunięte na jedną wsuwkę tą bliżej kierującego . Po odpięciu ich i rozłączeniu moto nie odpala nie ma zapłonu , jak jest podłączone jest ok. gs-a można odpalić na załączonym biegu ( rozumiem że tak nie powinno być, tylko gdy wciśnięte jest sprzęgło powinien być zapłon? ) Moje pytanie jest następujące co jest zwalone ? czujnik w klamce czy czujnik biegów, bądź jeszcze coś innego ? gdzie szukać usterki ? pozdro :)
nav - Pon 29 Lip, 2013

Motocykl powinien się dać odpalić na każdym biegu, ale jeśli jest rozłożona stopka boczna to tylko na luzie. Sprzęgło musi być wciśnięte (chyba tylko w poliftowych).

Jak rozepniesz kable przy klamce to nie odpalisz, pewnie ktoś zmostkował bo mu padł czujnik wciśnięcia sprzęgła.

przem2 - Pon 29 Lip, 2013

Wydaję mi się że powinno być zabezpieczenie przed odpaleniem na biegu, gdy sprzęgło jest nie wciśnięte, bo po co by były te kable przy dzwigni a czujnik przy stopce działa jak należy moto gaśnie gdy wbijesz bieg przy rozłożonej stopce
studi - Pon 29 Lip, 2013

jak napisał wcześniej nav, kable pochodzą od uszkodzonego (często się tak dzieje zwłaszcza przy nieumiejętnej zmianie klamki) czujnika sprzęgła.

Czujnik możesz kupić np. tutaj -> http://www.larsson.pl/ind...NA==&bid=109859 i po sprawie

przem2 - Pon 29 Lip, 2013

Dobra dzięki teraz wiem że to czujnik klamki a nie czujnik przy biegach :)
mocar - Sro 31 Lip, 2013

Kupiłem ten czujnik bo myślałem że mój się posypał. Nowy rozwalił się przy wkładaniu i wsadziłem z powrotem stary. Nie wiem czy tylko mi się trafił taki, ale jakość była naprawdę kiepska.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group