.:: Forum o Suzuki GS 500 ::.
...::::Suzuki - Way of Life::::...

B - Dwudniowy wypad do Kłajpedy (Litwa)

biedrzyk - Pon 29 Lip, 2013
Temat postu: Dwudniowy wypad do Kłajpedy (Litwa)
Witam wszystkich!
3 i 4 sierpnia planujemy taki oto wypad. Oczywiście wszystko zależy od pogody, która na dzień dzisiejszy zapowiada się przyzwoita. Sobota 24 stopnie, słonecznie. Niedziela 29 i słoneczko. Także zapraszam do dyskusji,
pozdrawiam.

Szymonekz - Pon 29 Lip, 2013

Ja tam się pisze. Traska wyjdzie niczego sobie jak rozmawialiśmy ;)
JureX - Wto 30 Lip, 2013

To ja proponuje Białystok/Kaunas/Kłajpeda-Kaunas/Wilno/Troki/Białystok. <wysmiewacz>
Panowie i panie naprawdę jeszcze dziś nic nie piłem. <rotfl>
Tym razem za pogodę odpowiada biedrzyk ;)
A 11-08-13 http://www.mazurskimotoshow.pl/

https://www.google.pl/map...,8,9,10&t=m&z=7

Chrupq - Wto 30 Lip, 2013

Niestety dwa pierwsze weekendy sierpnia mi zupełnie nie pasują, jakbyście ruszyli to dajcie proszę jakąś fotorelację z opisem dróg (nawierzchnia, jakieś fajne odcinki z winklami itp), problemów itd - może uda mi się powtórzyć wypad w późniejszym terminie waszym szlakiem :)
biedrzyk - Wto 30 Lip, 2013

Chrupq, relacja będzie ! o ile oczywiście wycieczka wypali. Co do trasy to mi odpowiada !
czekamy na innych ;)

[ Dodano: Wto 30 Lip, 2013 ]
Jeszcze jedna sprawa. JureX, zdążymy taką trasę we 2 dni ? Plus troszkę zwiedzania oczywiście. Co do noclegu, to gdzie w końcu rozbijamy namioty ? Kłajpeda, czy jednak inna lokalizacja ?

JureX - Wto 30 Lip, 2013

biedrzyk, Myślę o noclegu w Kłajpedzie na polu namiotowym, jest tam sporo kempingów w okolicy pętli na mapie. Ale jak będzie to zawsze możemy to zmienić w zależności do sytuacji. A zdążyć do poniedziałku na 6 rano na pewno. :)
Szymonekz - Wto 30 Lip, 2013

Teoretycznie i praktycznie wykonalna jest takowa traska. Aby tylko pogoda była. Przewidujemy kąpiel nad morzem ? :hyhy:
biedrzyk - Wto 30 Lip, 2013

kąpiel oczywiście. No mi pasuje nocleg w Kłajpedzie ;) wstępny zarys mamy. Szczegóły można zmieniać już na bieżąco. Ciekawe czy ktoś nowy dołączy, oraz jak tam nasza Kasia ?...
Katharina89 - Sro 31 Lip, 2013

Ja nie pojadę
JureX - Sro 31 Lip, 2013

Kasia, to ja protestuję, :rozpacz: zaraz się oflaguje, przestanę jeść pić i jeszcze gospodarka narodowa na tym straci. :mur: A ja ustawiłem trasę przez twoje podwórko, i tak musimy jechać. Musisz zmienić decyzję. :padam: <beczy>
Katharina89 - Sro 31 Lip, 2013

Dardzo dobrze ze trasa przez moje podwórko, chętnie Was ugoszcze :)
biedrzyk - Czw 01 Sie, 2013

Dobra, Szymek ma namiot 2 os, Jurek też. A może ktoś ma 4 osobowy?
Prawdopodobna ilość osób - 6 , więc lepie byłoby, gdybyśmy wzięli 1x4os i 1x2os. Mniej bagażu ;)
ja ogólnie nie przewiduję dużego bagażu, bo po co? ;)

JureX - Czw 01 Sie, 2013

biedrzyk, ale coś mi się wydaje, że będziesz miał plecaczka, a plecaczek może mieć trochę tego gradobicia. :hyhy:
biedrzyk - Czw 01 Sie, 2013

plecaczek owszem ;) no innej mozliwosci nie mam, ale damy rade !
grunt, ze ekipa jest ;) i pogoda zapowiada sie odpowiednia,

[ Dodano: Czw 01 Sie, 2013 ]
co do trasy i pogody. To w sobotę powinniśmy pojechać do kłajpedy, bo tam ma byc słonecznie, w wilnie może popadać. W niedzielę na odwrót, w Kłajpedzie może popadać a w Wilnie upał i słońce :) także trzeba to rozplanować, ale myślę że jak się spotkamy to ogarniemy ;)

[ Dodano: Czw 01 Sie, 2013 ]
Kasia mówi, że w jej namiocie 4 os się zmieszczą.
Szymek mowił, że u niego 3 jakos sie powinny zmiescic. Takze proponuję wziąć 2 namioty - Szymka I Kasi. Zebysmy po prostu się załadowali ;)

Katharina89 - Czw 01 Sie, 2013

Coraz bardziej przekonuję się jednak do tego żeby jechać :hyhy: , więc jutro robie przegląd w drugim Motocyklu, bo swój już odstawiłam do mechanika :zalamany: .
biedrzyk - Czw 01 Sie, 2013

amazing !

[ Dodano: Czw 01 Sie, 2013 ]
Moi drodzy ma ktoś może 2 siatki na mot ? Kurde, moja się zapodziała....

klimek - Czw 01 Sie, 2013

Jedziemy!
JureX - Czw 01 Sie, 2013

Kasiu, to już zacząłem jeść i pić, jak przeczytałem, że jedziesz <rotfl3> <idiota> . Jeszcze klimek się odnalazł, to mamy komplet. Co do namiotów, to nie wszystko. Jeszcze pamiętajmy o materacach i śpiworach, a to niestety zajmuje sporo miejsca, do tego nie mamy czasu na przyjmowanie większej ilości środków rozgrzewających. :zdrowko: . Siatkę mam jedną, ale mogę kupić (gdzieś widziałem).
biedrzyk - Pią 02 Sie, 2013

tylko drodzy Państwo musimy troszkę zmniejszyć trasę. Albo Kłajpeda, albo Troki i Wilno.
Zwiedzanie, balanga, nocleg, powrót haha

JureX - Pią 02 Sie, 2013

biedrzyk, masz rację, to ja proponuje Wilno i Troki i tak będzie najlepiej.
Jedziemy do Wilna, a nocleg w Trokach.

biedrzyk - Pią 02 Sie, 2013

no i to najlepsze rozwiazanie. A wyjazd Białęgostoku o której, 7 rano?
Szymonekz - Pią 02 Sie, 2013

może być 7 shell
JureX - Pią 02 Sie, 2013

To wyglądało by to mniej więcej tak. :D
http://goo.gl/maps/S2Bd2

Szymonekz - Pią 02 Sie, 2013

jest ok. tylko trzeba wyczaić jakieś pole namiotowe co by się w spokoju uwalić ewentualnie spontan max i gdzieś niedaleko szosy ale niewiadomo czy nie bylo by problemów :hyhy:
biedrzyk - Pią 02 Sie, 2013

Jurkowi pisałem Smsa, Szymek jedziemy jednak do Kłajpedy ( wola większości ) . Więc trzeba ogarnąć pola namiotowe właśnie tam. Jurek, do dziełą ;)
JureX - Pią 02 Sie, 2013

Panie i panowie, to w tym układzie wyjdzie około 1000 km, ale co to tam nam. ;)
http://goo.gl/maps/VnpiU

lorak1988 - Pon 05 Sie, 2013

czesc koledzy. I jak sie udał wyjazd?
biedrzyk - Pon 05 Sie, 2013

udał się ;) pogoda dopisala, trasa ładna ! Oby więcej takich.

PS. Dziękuję wszystkim za ten wyjazd, było bardzo pozytywnie !

Pozdrawiam

JureX - Wto 06 Sie, 2013

Szymonekz, masz chyba pełną skrzynkę (pw) na forum, bo nie mogę wysłać Ci
wiadomości, a maile masz nieaktywne, gg nie używam. :zabawa:

Chrupq relacja będzie, foty też i trochę opisów dla potomnych. Jest to wszystko w przygotowywaniu. Pewnie wrzucę jeszcze dzisiaj. Trochę brak czasu, trzeba trzepać trochę kaski na następne wypady. :hyhy:

Chrupq - Wto 06 Sie, 2013

dobrze słyszeć, że wypad się udał :)

Jak tam drogi? Na jakieś odcinki uważać/unikać? Polecicie jakieś pole namiotowe/pensjonat? Upublicznicie jakąś galeryjkę z wypadu?

biedrzyk - Wto 06 Sie, 2013

na wszystkie pytania odpowiemy, daj nam chwilę czasu na ochłonięcie ;))
pozdrawiam :D , galeria pewnie będzie ;)

JureX - Czw 08 Sie, 2013

Krótka relacja naszej wyprawy do Kłajpedy z jednodniowym noclegiem. Oto w miarę dokładna trasa naszego przejazdu.
http://goo.gl/maps/dpXVA
Dla chcących wybrać się na Litwę, powinien wymienić tyle kasy jak by planował wycieczkę po Polsce. Czyli ceny odpowiadają mniej więcej naszym, ale niestety jeden lit = 1,30 zł. Przykładowo litr benzyny 95 kosztuje 4,75 lit x 1,30zł = 6.17 zł, to paliwo jest sporo droższe niż u nas. Główne drogi są bardzo dobre ,a autostrady darmowe równe i długie proste. Policji na autostradach prawie nie widać, więc można sobie spokojnie polatać dla sportu miejscami grubo powyżej 200km, ale chyba to nie GS’em. ;-) Na innych drogach radził bym jechać w miarę przepisowo.
My wybraliśmy nocleg na wydmie na plaży na dziko, z powodu miedzy innymi, że kempingi są daleko od morza. Miejsce znaleźliśmy przypadkiem i okazało się wspaniałe, polecam. Na końcu parkingu droga prowadzi w las z zakazem wjazdu, okazało się że można tam wjechać i na końcu drogi spokojnie zostawić motory, autem nie polecam, bo chodzą porządkowi i mandat murowany, motory ich nie interesują (na mapie punkt "C" jest to dobrze widoczne). Rozstawiliśmy namioty jak się ściemniło z 100 m od morza i o 7 rano się przenieśliśmy z jednym namiotem na plażę, a drugi namiot zwinęliśmy. Myślę, jak rozstawilibyśmy namioty na dwa dni na plaży, to też by to nikogo nie zainteresowało.
Pogoda dopisała, woda w morzu była ciepła, wspaniały wyjazd, grupa zgrana, bez żadnych przykrych przygód, czy drobnych incydentów.
A tu potwierdzenie naszego wspaniałego wypadu. :ok:
https://plus.google.com/photos/115044835842485488589/albums/5909136459159623633

biedrzyk - Czw 08 Sie, 2013

Pięknie Jurku, nic dodać nic ująć ;)

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group