.:: Forum o Suzuki GS 500 ::.
...::::Suzuki - Way of Life::::...

Tuning i akcesoria - Interkom

Yarccom - Pią 23 Maj, 2008
Temat postu: Interkom
Jako że temat sie przewinął na forum ...

na nasz nieudany wyjazd zakupiliśmy sobie interkom TRONIC H-3050 koszt 55 zł + przesyłka
spokojnie mozna sie dogadać do 90-100 km/h (gąbki na mikrofon sa w zestawie) Mieliśamy założona słuchawkę na to kominiarka i kask integralny w naszym przypadku Nolan n62 Powyżej 100 km/h szum robi sie juz wkurzający ale jest mozliwośc regulowania głośności osobno dla pasazera i kierowcy dlatego wazne jest takie przymocowanie centralki czy to sobie czy pasazerowi by ten drugi w czasie jazdy mógł ewentualnie zgłaśniac czy tez ściszać
dodatkowe wyjście na mp3 nie została przez nas przetestowane ;)

ogólnie dla podróżujących we dwójkę polecam :cwaniak:

pootietang - Czw 29 Maj, 2008

myślałem o tym zestawie i zastanawiałem się właśnie czy warto ale skoro polecasz to nie mam już wątpliwości tym bardziej że cena przystępna :)
Yarccom - Nie 01 Cze, 2008

nioo na allegro
koszt jw ;)

Zechowany - Czw 12 Lut, 2009

A moze ktos polecic interkom ale na 2 moto, tzn cos takiego zeby mozna bylo sie dogadac z towarzyszem na drugim motocyklu.
Majic - Pią 13 Lut, 2009

Poszukaj sobie w google PMR.
Maxcom wt608 ... z tym latałem po lesie i dawało rade :P

Alister - Sro 15 Kwi, 2009
Temat postu: A'la Interkom
Zastanawiam się nad kupnem czegoś takiego zamiast interkomu.

http://www.allegro.pl/ite...6km_gratis.html

Można dokupić drugi zestaw i gadać w 4 osoby w odleglosci do 6km.
Czy ktoś używa takiego patentu? Jeśli tak to jak się to sprawdza?

k2 - Sro 15 Kwi, 2009

Mam podobny zestaw, ale nigdy nie używałem go na motocyklu. Zwykle używamy tego będąc na nartach. Łatwo jest wtedy się odszukać ;) .
Co do motocykla - nie wiem jak bedzie to ściągało zakłócenia z instalacji wysokiego napięcia.

Alister - Sro 15 Kwi, 2009

Ale to jest zasilane na akumulatorki, myślisz że może być z tym duży problem?
A jak się spisuje ten system który umożliwia uruchamianie głosem?
funkcja VOX (nadawanie uruchamiane głosem),

Irek - Sro 15 Kwi, 2009

Myśle że podobnych sprzętów używa sie na egzaminach kat. A. Tam sie sprawdza, chociaz nie ma sie co oszukiwać jedzie sie wolno.
Alister - Sro 15 Kwi, 2009

A czy odległość pomiędzy pasażerem a kierowcą nie będzie przeszkadzała temu że te urządzenia są blisko siebie? Bo wiadomo że na dwa motorki to już jest jakieś minimum 10metrów.
zachary - Sro 15 Kwi, 2009

Używam w pracy podobnego zestawu, również Motoroli
System VOX działa delikatnie mówiąc średnio, czasem lapie uruchamianą wiertarkę a czasem nie reaguje na głos.
Ale to może być zależne od modelu, w moim dyktafonie podobny system działa perfekt.
Nie jest czuły na elektryczne urządzenia w pobliżu ani linie wysokiego napięcia wiec plus.
W opisie aukcji brak info dot. czasu pracy na bateriach a to ważne przy dłuższych wypadach.
Poza tym preferuje inny rodzaj sluchawek, zakładane na ucho, gdy założysz kask to ważne czy nie beda później wypadaly czy uwieraly w ucho.
Poza tym jeśli w tym modelu nadawanie odbywa się po niciśnieciu guzika (odpuśćmy sobie funkcje VOX) to troche to średnio dobre na moto.

Alister - Sro 15 Kwi, 2009

Najlepiej było by to sprawdzić :) Teraz tu już sam nie wiem co kupić.
Patent wydaje się za rozsądną kasę, ale jak piszesz że moze być problem to co byś polecił?

zachary - Sro 15 Kwi, 2009

Wstrzymaj się jak możesz tydzień, widziałem ostatnio u nas w sklepie ciekawy model za małe pieniadze, spisze dane nastepnym razem to podeśle.
Alister - Sro 15 Kwi, 2009

Z tego co się dowiedziałem to w tej motoroli system vox nie jest uruchamiany głosem poprzez zestaw słuchawkowy. Byłem tez w jednym sklepie i gadałem ze sprzedawcą to mówił że nie wie jak może to działać w motocyklach bo one zazwyczaj są głośne, a szczególnie jak ktoś ma głośny wydech, wtedy cały czas może się włączać. Muszę coś koniecznie kupić i stąd moja dociekliwość w tym temacie :)

Pozdrawiam

pootietang - Sro 15 Kwi, 2009

tak się ostatnio zastanawiam nad cb radiem do moto. nawet już sobie skompletowałem zestaw tylko cena i wątpliwości czy sprawdzi się jeśli kask mam jaki mam a cichy nie jest(mam gównianego probikera ale testowałem ostatnio niski model nolana i długo w nim nie wytrzymałem mimo że dobrze leżał na głowie)
http://cokupic.pl/opinie/...5cdb53d49cd388d
http://www.cb-radio.info....owe/rid,37.html
http://www.cb-radio.info....ia/rid,498.html
zestaw taki jest o tyle dobry że można stosować tez w aucie

kobylen - Sob 27 Mar, 2010

Jak tam wam sie sprawuje ten Interkom za 52zł bo mam zamiar kupic? trzeba odswiezyc temat :)
wentyl - Wto 11 Maj, 2010

Nie wiecie po ile można kupić ten Interkom?

http://centrumpr.pl/artyk...-rak,14465.html

W ogóle co to za marka Treecon... ktoś ich zna?

k2 - Wto 11 Maj, 2010

wujek Google ?? :wstyd:
kicek - Wto 11 Maj, 2010

Tu masz wersje na dwa kaski
http://moto.allegro.pl/it...aw_mp3_gps.html
a tu na jeden kask
http://moto.allegro.pl/it...aw_mp3_gps.html

Miałem na 1 dzien ten zestaw i fajnie się sprawdza do navi i do rozmów z kompanem na drugim moto. Ja zamawiam po wypłacie :hyhy:

wentyl - Pon 17 Maj, 2010

na jeden kask raczej bez sensu, sam ze sobą gadać nie będę przez interkom :)

Dzięki za info, a jak się sprawuje ten treecon BT? Dobra jakość rozmowy? Jak szybko jechałeś i rozmawiałeś na raz?

W jaki sposób dorwałeś to na jeden dzień? można gdzieś przetestować, czy może ktoś znajomy miał?

Dużo pytań :) ale chcę mieć pewność że warto. BTW wujek Google znalazł w sklepie zestaw

http://okazjoneo.pl/motoryzacja/intercomy

nikamo - Nie 08 Maj, 2011

mamy z chlopakiem scale rider g4, jezdzimy na 2 motocyklach, zasieg jest do 1,6km i faktycznie nie trzeba sie trzymac blisko siebie zeby sie slyszec dobrze. nic nie szumi, do tego mozna odbierac telefon w trakcie jazdy- takze nie slychac nic ze sie jedzie :) sluchac muzyki swojej lub radia, podlaczyc gps. akumulatorek dlugo trzyma. fakt ze zestaw jest kosztowny, ale jakby ktos mogl sobie pozwolic to polecam bo jest naprawde dobry sprzecik :)
miziel - Pon 25 Cze, 2012

Odświeżę temacik :)
http://allegro.pl/interko...2447515873.html

Słyszął ktoś coś o tym gdzieś?:) Nada to się do czegoś?:)

Ew zostały na alledrogo 2szt tego z 1szego postu ale póki co nie mama kasy a ajk bede miał to już pewnie znikną ;p

Turos - Wto 26 Cze, 2012

widzę, że krotki pręcik od mikrofonu jest. Jest to trochę problematyczne, mówię z doświadczenia, bo z kumplami sobie robiliśmy headsety do PMRek i przez to trzeba je mocno do twarzy było dociskać, bo słabo się słyszeliśmy.
wymiatacz - Czw 28 Cze, 2012

Witam mam kask SHARK s900 i chciałbym dopasować do niego interkom który typowo jest do tego kasku... nie moge znaleźć nic na gg ma moze ktoś ten kask i interkom który pasuje do niego idealnie ?
Yarccom - Pią 29 Cze, 2012

trzeba było Vision-ra wziąć to byś miał dedykowany
http://www.shark-helmets....a27a0c99bff6710

;)

yaszczi - Pią 29 Cze, 2012

miziel napisał/a:
Słyszął ktoś coś o tym gdzieś?:) Nada to się do czegoś?:)


Ja od takiego interkomu zaczynałem, na początek dawał radę. Za 30 zł to naprawdę rewelacja. Jedynym minusem były mikrofony bez niwelacji szumów. Słychać było w słuchawce szum wiatru, odgłos silnika i wydechu.

Później przerzuciłem się na zestaw słuchawka i mikrofon umieszczone w kasku i podpięte do radia PMR Midland G8 i spięte kablem z pasażerem.

Teraz mam już docelowy zestaw Bluetooth.

k2 - Pią 29 Cze, 2012

Gdyby był ktoś zainteresowany to mam do sprzedania zestaw jak na zdjęciu u kolegi wentyla, Funkiel nówka, bez opakowania bo kupiłem jeden komplet.

Powodem sprzedaży jest to , że nie dogaduje się z zestawem który mam zamocowany na moim kasku (Midland BT Next), a ten zestaw kupiłem dla plecaczka jako tańsza opcja ...
Cena - muszę zobaczyć za ile go wyrwałem (jak ktoś będzie zainteresowany to się dogadamy ;) )

Mógłbym sprzedać Midlanda, ale jest 2x droższy i pewnie trudniej będzie o nabywcę.

Żeby nie było off top - oba zestawy sprawują się dobrze, akumulatory zaskakująco długo trzymają.

PS. Wiem że dla celów sprzedaży służy inny dział, ale napisałem o tym przy okazji ....

wymiatacz - Sob 30 Cze, 2012

Witam, noszę się z zamiarem kupna intercomu i znalazlem takie cos i chyba to zakupie... ma ktoś ?
http://allegro.pl/sluchaw...2422745355.html


prezentacja :
http://www.youtube.com/wa...feature=related

k2 - Nie 01 Lip, 2012

wymiatacz, Potrzebujesz dwie sztuki czy jedną ??
Jak pisałem wyżej mam komplet dla jednej osoby do sprzedaży. Mieszkasz na tyle blisko że możemy się spotkać ....

ale nie narzucam się . . . . .

Turos - Wto 03 Lip, 2012

Dobre PMRki to też temat do przemyślenia, bo oprócz jazdy na moto przydają się w innych sytuacjach :)
Julita - Wto 31 Lip, 2012
Temat postu: Midland BT next
Witam.Od początku sezonu latamy z mężem z tymi zestawami i jest ok.
http://www.moto-akcesoria...midland,p,42604
Ustawiliśmy sobie opcję łączenia się ze sobą za pomoca głosu. Można odbierać telefony podczas jazdy badź słuchać radyjka lub swojej muzyki, jak to kolega wspominał we wczesniejszych postach. Uważam, że jest to bardzo fajny pomysł na porozumiewanie się w mieście.

sting126 - Sro 01 Sie, 2012

My wymyśliliśmy patent z połączeniem bluetooth między telefonami, aplikacją "czatującą" i zestawami słuchawkowymi. Aktywuje się w momencie gdy się odezwiemy. Niestety na moto jeszcze nie testowane, ale próby w domu są obiecujące :)

Jak gdzieś śmigniemy i przetestujemy w praktyce - opiszę wrażenia.

Turos - Sro 01 Sie, 2012

jaka to aplikacja i na jakich telefonach? Na jakich systemach?
pozdrawiam :)

sting126 - Sro 01 Sie, 2012

Zainstalowaliśmy WalkieTalkie - mamy iPhone'y, ale jest też wersja aplikacji na Androida (pod inną nazwą). Myślę, że coś podobnego można by nawet na javie znaleźć. Generalnie: bluetooth voice chat w google i jazda :)
Turos - Sro 01 Sie, 2012

Ciekaw jestem jak to się sprawdzi, ciekawe tylko czy na NOKIĘ coś takiego będzie :P
kenzoo - Nie 04 Sie, 2013

Odgrzeję trochę kotleta.

Zakupiłem ostatnio Tronic H-3050 to co Yarccom w pierwszym poście.
Cena: 9,5 zł + 12 zł kurier (na drugi dzień u mnie)= 21,5 zł

Zrobiłem na tym jakieś 100km i rewelacja jak za takie śmieszne pieniądze. Komfortowo słychać do 110km/h ale nie jestem pewny czy było vol na maxa. Dodatkowo można wpiąć jakąś mp3 ale testowane tylko na sucho, bo w momencie wyjazdu moja mp3ójka rozładowała się. Dla tych co latają w parze, za te pieniądze to must have.

Kod:
http://allegro.pl/listing/listing.php?string=tronic+h-3050

simin - Czw 23 Cze, 2016

Odkopuję temat!

Zastanawiam się nad wyborem Interkomu do kasku Nolan N104 Absolute.

Ograniczyłem wybór do 2 możliwości:

1. Nolan N-Com B5(L)
2. Sena S20

Cena jest porównywalna. Nolan idealnie będzie pasował do kasku i nie będzie odstawał, natomiast Sena może być przełożona w przyszłości do innego...

Jednak ponieważ nie mam zamiaru kasku zmieniać w najbliższej przyszłości kompatybilność z innymi firmami/modelami nie jest dla mnie najważniejsza.

Możliwości wg producentów też są w miarę zbliżone.

Jakość dźwięku sena na podstawie tego nagrania jest fenomenalna: https://www.youtube.com/watch?v=HxVgmovTYjQ

Pytanie czy N-com może się pochwalić podobną jakością?

Zasięg N-com ma teoretycznie słabszy niż sena, ale 500m chyba jest wystarczające.

Miał ktoś do czynienia z oboma rozwiązaniami? Co byście polecali?

Na pewno - dla Seny jest to że odstaje od kasku - zarówno z boku jak od spodu. Dodatkowo ponieważ Nolan ma kołnierz plastikowy od spodu kasku żeby zamontować Senę trzeba albo wiercić w tym kołnierzu miejsce na klamrę, albo przykleić mocowanie z boku, co szczerze mówiąc nie przekonuje mnie do końca - nie chciałbym stracić sprzętu gubiąc go gdzieś po drodze.

squarek - Czw 23 Cze, 2016

Co prawda nie używam żadnego z wymienionych interkomów, ale wydaje mi się że coś od siebie dodam. :P

Używam Sena SMH5. Instalowałem to na 3 (a w zasadzie 4 kaskach). W żadnym nie trzeba było nic wiercić. W moim starym Caberg Ego trzeba było zrobić rowki w plastikowym kołnierzu wyściółki, tak żeby puścić tamtędy wiązkę przewodów. Uchwyt na interkom wszedł idealnie między skorupę i wyściółkę. Wystarczyło przykręcić 2 śrubki i gotowe. W Bożeny starym kasku AGV K3 nic nie trzeba było nacinać, za to nie było możliwości przymocowania uchwytu metodą przykręcaną. Ale to żaden problem, producent dostarczył dodatkowe, naklejane mocowanie na interkom. Razem zrobiliśmy trasę po Bałkanach i nic nie odpadło, nie było żadnych problemów.

Teraz mamy inne kaski - HJC FG-ST i tutaj w ogólne producent jakby pod te interkomy projektował kaski. Wszystko idealnie wchodzi, są już fabryczne otwory w plastikowym kołnierzu wypinanej wyściółki.

Także wydaje mi się, że jeżeli ja mam najprostszy model Sena to każdy lepszy model będzie miał rozwiązania nie gorsze niż u mnie. :)

tmi - Czw 23 Cze, 2016

simin, spróbuję rozwiać Twoje wątpliwości i może coś pomogę :P
Skoro wybrałeś teraz kask Nolana to skorzystaj z tego co firma oferuje czyli z dedykowanego systemu komunikacji, a potem jak zmienisz kask to po prostu przełożysz interkom do nowego Nolana i po problemie bo z tego co widzę to system jest kompatybilny z wieloma kaskami i powinien być również z następcą N104.

studi - Czw 23 Cze, 2016

tmi tak kolorowo było w starszych nolanach, centralka ta sama a tylko wkładka ze słuchawkami i mikrofonem (basic kit) różna w innych modelach, niestety z wprowadzeniem modelu N104 zmieniło się podejście i zupełnie inna centralka jest do X-Lite (tu dwa modele BX1 i BX5) inna do Nolanów (tu modele B5/B5L - interkom i światło stopu na kasku, B1.4 do pierwszych N104, B1 w miejsce starego zestawu do N103 i poprzednich oraz B3 bogatszy w funkcje w porównaniu do B1 do starszych kasków) do tego jeszcze seria Multi do dowolnego kasku montowana
simin - Pią 24 Cze, 2016

Jednak wydaje mi się że zdecyduje się na Nolana.

Na dobrą sprawę nie korzystałem nigdy z Intercomu więc nie jestem w stanie powiedzieć czy i z jakich opcji będę korzystał. Różnic w funkcjonalnościach między Seną a N-comem nie ma ogromnych. Kasku przez najbliższe kilka lat mam nadzieję że zmieniać nie będę więc nie będę pod tym kątem przygotowywał zakupu.

Światło stopu odpuszczę bo będzie dodatkowo zżerało baterię intercomu.

studi - Pią 24 Cze, 2016

ja chyba do swojego kupię B3 bo ten mój ma zużyty klawisz od włączania i jakieś gimnastyki i czary odprawiam aby zadziałał, a poza tym w trybie interkomu ma mniejszy zasięg i tylko z jednym dodatkowym się łączy.

Interkom sprawdzałem raz i to nie w drodze a stacjonarnie z chińską podróbką skalaraidera i dawało radę, rozmawiać przez telefon rozmawiałem kilkukrotnie i przy zamkniętym kasku do ok. 70km/h słychać znakomicie, potem bywa to różnie, sprawdzał się na dojazdach po osiedlu gdy ktoś mnie pilotował, albo jak Andy z Ogonek dzwonił jak wiozłem jego brata gdzie jesteśmy i za ile będziemy

aniawroc - Nie 05 Mar, 2017

Z mężem latamy od zeszłego roku na interkomie INTERPHONE F5 MC na osobnych motocyklach, testowaliśmy zasięg i z kilometra mieliśmy ze sobą normalny kontakt.Tak samo przy 200-220 km/h mąż normalnie rozmawiał przez telefon :) poprzez opcję bluetooth ( testowane na niemieckich autostradach :) ) radio fm spisuje nawet dobrze a bateria trzyma około 10 godzin ciągłej rozmowy.Był to bardzo udany zakup, kosztowało swoje ale naprawdę warto.
Gamer - Czw 04 Cze, 2020

Biorę łopatę i odkopuję temat!

chciałbym się od was dowiedzieć na chwilę obecna jak wygląda sprawa interkomów używanych na forum. Interesują mnie opinie jak się spisują obecnie używane sprzęty. Na chwilę obecną wiem że ekipa z forum zaopatrzyła się w sprzęt Midlanda btx2 i sobie chwalą działanie (3 takie same interkomy nie chcące by działać razem były by naprawdę świetną antyreklamą). W głównej mierze interesuje mnie jak to w praktyce wygląda możliwość "parowania się" różnych modeli poszczególnych firm (znaczy komu co lepiej wychodzi albo i w cale). Osobiście jestem ciekawy jak to wygląda w przypadku zestawów od popularnych producentów.

Odświeżyłem trochę temat bo sądzę że i technologia trochę się zmieniła przez te 4 lata

brat Łełka - Pią 05 Cze, 2020

Ja mam chinola Vnetphone V8 (od wuja recenzji na YT), kupiony tej zimy, nie było jeszcze okazji testować komunikacji z innym motocyklem. Rozmowa z plecaczkiem bez problemu, telefon tez. Mikrofon ma bardzo mocne filtrowanie, wszystkie szumy wycięte, brzmi to trochę nienaturalnie ale zrozumieć można. Jakosc dzwieku słuchawek przecietna (ale to chyba norma nawet w droższych modelach), Spotifaja posłuchasz ale nie będzie to uczta. Na minus maksymalna glosnosc, moglaby być ciut wyzsza

ps. Sa jakies apki na Androida które sterują glosnoscia telefonu w zaleznosci od predkosci?

[ Dodano: Pią 05 Cze, 2020 ]
Chyba znalazlem
https://play.google.com/store/apps/details?id=net.codechunk.speedofsound&hl=en_US

PanCaro - Pią 05 Cze, 2020

@Gamer - tak zaopatrzyliśmy się :D jak dla mnie cudo w porównaniu do T-com. Bateria długo wytrzymuje. Automatyczne zwiększanie głośności (ale nie każdemu to pasuje)
Napisałeś w treści model "btx2". Chodziło Ci zapewne o "BTX2 Pro S" - wersja bez "S" nie ma dwóch modułów Bluetooth zatem nie pozwala na podpięcie telefonu w trybie konferencji/interkomu.
Natomiast wersja S pozwala nawet słyszeć innym uczestnikom komunikaty głosowe z telefonu innego uczestnika konferencji - typu muzykę czy filmy czy komunikaty z nawigacji.
Z tym parowaniem to trzeba się bawić - wszystko zależy też od tego jak inne interkomy mają technologie. Przykładowo BTX2 Pro S nie sparujesz z innym interkomem w trybie "intercom" a sparujesz w trybie Telefonu jako po bluetooth/falach radiowych czy jak to się zwie. Ale... wiadomo nie z każdym. Trzeba się bawić i tyle.

@Bracie Łełka - stosując aplikacje prawdopodobnie dołożysz sobie 1-1.5s opóźnienia w rozmowach.

Z Rav łączyliśmy się przez GSM na dwa interkomy T-com i BTX2 Pro S - to już wtedy było opóźnienie a tu mowa jeszcze o połączeniu z aplikacją.

Gamer - Pią 05 Cze, 2020

PanCaro napisał/a:
Napisałeś w treści model "btx2". Chodziło Ci zapewne o "BTX2 Pro S"

Ta wypowiedź zabrzmiała tak bym na forum audi nie umiał rozpoznać S line od podwójnego S line :D . Poza tym miałem z nim styczność przez chwile wiec i to tak sukces że coś zapamiętałem.

xalor - Nie 07 Cze, 2020

Kuzyn mój kupił niedawno Midlanda btx2 i jest zadowolony. Ja też się przymierzam, tylko trzeba będzie wyrzeźbić trochę piankę w kasu, bo nie jest przystosowany fabrycznie (hjc is17).
Gamer - Nie 07 Cze, 2020

xalor napisał/a:
Kuzyn mój kupił niedawno Midlanda btx2 i jest zadowolony. Ja też się przymierzam, tylko trzeba będzie wyrzeźbić trochę piankę w kasu, bo nie jest przystosowany fabrycznie (hjc is17).


A to wersje S czy jak Psikutas bez S?? :troll2:

A jak to jest z dedykowanymi zestawami, bo widzę że do IS 17 sena posiada dedykowany model (10UPAD)

brat Łełka - Pon 08 Cze, 2020

PanCaro napisał/a:

@Bracie Łełka - stosując aplikacje prawdopodobnie dołożysz sobie 1-1.5s opóźnienia w rozmowach.

Z Rav łączyliśmy się przez GSM na dwa interkomy T-com i BTX2 Pro S - to już wtedy było opóźnienie a tu mowa jeszcze o połączeniu z aplikacją.

Hmm, ale czemu wlasciwie? Przeciez apka steruje tylko glosnoscia BT, pracuje "obok", strumien danych nie idzie przez nia chyba? Zreszta, ja to do muzyki potrzebuje, ewentualne opóźnienie nie będzie przeszkadzac

xalor - Pon 08 Cze, 2020

Gamer napisał/a:

A to wersje S czy jak Psikutas bez S?? :troll2:

A jak to jest z dedykowanymi zestawami, bo widzę że do IS 17 sena posiada dedykowany model (10UPAD)


Myślę o tańszej btx1 s pro single hifi, bardzo zgrabna nazwa, mam nadzieję, że nie pominąłem zadnego znaku :troll2:

Jest jakiś dedykowany, ale przeciez nie będę wiecznie jeździł w tym kasku, już i tak ma z 5 lat, a uniwersalny interkom sie przełoży bez problemu. A może wgl mi się nie spodoba jazda z interkomem, to uniwersalny latwiej odsprzedać.

Gamer - Pon 08 Cze, 2020

xalor napisał/a:
A może w ogóle mi się nie spodoba jazda z interkomem, to uniwersalny łatwiej odsprzedać.


Wierzysz w to że Ci się nie spodoba, bo wątpię w to? Mi podczas krótkiej jazdy wokół komina szum wiatru nie przeszkadza, ale dłuższa jazda mnie już nudzi (ile można kłócić się z myślami :D

Czyli wnioskując po tym co napisaliście jak się interkom mieści w przedziale 500-1000 pln to powinien w miarę być zadowolony?


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group