.:: Forum o Suzuki GS 500 ::.
...::::Suzuki - Way of Life::::...

Tuning i akcesoria - Zmiana Zadupku

Games16 - Pią 19 Lip, 2013
Temat postu: Zmiana Zadupku
Wczoraj troche prześledziłem forum i zobaczylem fajnie zrobionego gs a mianowicie chodzi mi o tego.....

i czy ten zadupek nie jest czasem z R6? A moze z innego motor pasuje bez dużych zmian bo przy tym z r6 widze ze trzeba dużo pracy..?

simin - Pią 19 Lip, 2013

Ten z fotki to praktycznie custom i na pierwszy rzut oka widać że rama była przerabiana.

Tuningu bez zmian raczej nie zrobisz.

yaszczi - Pią 19 Lip, 2013

Games16 napisał/a:
czy ten zadupek nie jest czasem z R6?

ten co wkleiłeś jest z SV

Games16 - Pią 19 Lip, 2013

Faktycznie jest to z Sv.. Dużo trzeba zmieniac zakładając go?
BociekPL - Pią 19 Lip, 2013

w ch... ! sam taki mam, owiewki mi się malują a wypełnienie zadupka musisz sam wyklejać z żywicy poliestrowej bo nie dokupisz a potem tona szpachli i tarcie a prostego nie dasz bo o będzie porażka :)
Games16 - Nie 21 Lip, 2013

tutaj jest z r6 i wyglada kosmicznie... Powiedzcie mi tylko co tak miej wiece trzeba zrobić zeby taki zadupek założyc?

yaszczi - Nie 21 Lip, 2013

Games16, zapytaj autora jak to zrobił http://www.forum.gs500.pl/viewtopic.php?t=7458

i linki do zdjęć wklejaj w ten sposób bo po raz kolejny poprawiam

BociekPL - Nie 21 Lip, 2013

to nie z erłana ?
Games16 - Pon 22 Lip, 2013

A jak by kupił taki stelaz i stary obciąć a wspawac ten to chyba by było łatwo zadupek zamontowac..? http://allegro.pl/stelaz-...3387681667.html
BociekPL - Pon 22 Lip, 2013

jeśli to aluminium to nie zespawasz ze stalą
Games16 - Pon 22 Lip, 2013

To jest chyba napewno aluminium;(

[ Dodano: Pon 22 Lip, 2013 ]
Bo myslałem ze kupie gotowy stelaz wspawam w rame od Gs i kupie plastiki pod ten rocznik stelaze i juz to jest wtedy 100 razy prościej bo tak bez stelaza to ja nie wiem jak sie do tego zabrac;/

BociekPL - Pon 22 Lip, 2013

wierć dziury i tnij stelaż a w Tomaszowie jest taki pan co spawa aluminium i siedzi w tym już ponad 20 lat więc zna się na rzeczy
Games16 - Wto 23 Lip, 2013

Tzn jak ciąc i i wiercić? W swoim czy w tym od r6?
BociekPL - Wto 23 Lip, 2013

swoją ramę tniesz na odległość taką jak chcesz mieć ogon i zostawiasz miejsce na łączenie obu metali, potem ewentualnie ten z r6 przecinasz tak aby spasowało pod te miejsce gdzie miałeś stary. montujesz owiewki i siedzenia oraz lampę i kierunki, rejestracje na wahacz żeby nie zasłaniało koła a wypełnienie kleisz z żywicy dajesz do malowania (proponuję nie czarny) i latasz :) ale jeśli utniesz za daleko to aku trzeba by dawać już gdzie indziej, moduł regulator przerywacz i cewka rozrusznika, wszyystko da rade poupychać może powstać też problem wielkiej dziury między nowym zadupkiem a ramą ja zastosowałem takie ciekawe wypełnienia
Razz - Sro 14 Sie, 2013

Chciałbym się podpiąć pod ten temat.

Mam GSa z 2004 roku, prawy zadupek ma urwane boczne mocowanie, no i jest pęknięty, potrzebuję go wymienić. Ale trochę boję się kupować na odległość, boję się że nie będzie pasować. Proszę o pomoc, czy ten zestaw będzie pasował?

Piotras_5 - Sro 14 Sie, 2013

O, sławek :D
Najlepiej do niego zadzwoń, na forum ma ksywę Set3 :)

Pozdro!

dymny - Sro 14 Sie, 2013

Razz napisał/a:
Chciałbym się podpiąć pod ten temat.

Mam GSa z 2004 roku, prawy zadupek ma urwane boczne mocowanie, no i jest pęknięty, potrzebuję go wymienić. Ale trochę boję się kupować na odległość, boję się że nie będzie pasować. Proszę o pomoc, czy ten zestaw będzie pasował?


Taka zagadka ile widzisz różnic ;) :) :
Spójrz na te zdjecia


a teraz na to


Jak widać te plastiki, z aukcji która podałeś, nie będą pasować, bo są od modelu przed liftem <=2000r.

_ANIOŁ_ - Sro 14 Sie, 2013

Razz napisał/a:
Chciałbym się podpiąć pod ten temat.

Mam GSa z 2004 roku, prawy zadupek ma urwane boczne mocowanie, no i jest pęknięty, potrzebuję go wymienić. Ale trochę boję się kupować na odległość, boję się że nie będzie pasować. Proszę o pomoc, czy ten zestaw będzie pasował?


Nie będzie, bo u siebie masz poliftowe boczki.

Razz - Sro 14 Sie, 2013

Cholerka, to jak tego szukać? :/
Games16 - Pią 30 Sie, 2013

A co myslice o stelazu z NSR125 bo ona ma skręcany na sróby i łatwo by go zamontowac bylo?
Kondii - Sro 04 Wrz, 2013

Ciekawy pomysł z tymi zadupkami od NSR'ki, może jak będę miał trochę luźnej floty to sprawdzę.. Ładnie by to wyglądało i może nie będzie się wiązać ze zbyt wielkimi przeróbkami ramy :)
Ew. fajny też mógłby być od Sv 650

adi234 - Wto 17 Wrz, 2013

Cześć, mam pytanie, próbował ktoś z Was wsadzić do gsa cały tył z R1?
i zadupek i ten podwójny wydech?

coś na kształt tego:


BociekPL - Wto 17 Wrz, 2013

Kondii, ja mam od sv 1000 k5 i bojowo wygląda :)
lencol - Wto 17 Wrz, 2013

Bociek wrzuć foty bo jestem ciekawy jak Ci to wyszło ;)
Kondii - Wto 17 Wrz, 2013

Boooociek!!! Foty i przeróbki jakie zrobiłeś proszę :D
Kto wie, może ukradnę Ci ten pomysł w zimę :)
Jako że GS'a przed liftowego mam to z chęcią bym mu zamienił zadupek na taki jak w SV jest :)
Tak wyprzedzając Twoją odpowiedź,m jak z kufrem przy takim zadupku jest? :P

BociekPL - Wto 17 Wrz, 2013

stelaż pod zadupek mam cięty z SV żeby mi pasowały siedzenia (to trochę droga na skróty ale nie wiedziałem za bardzo jak inaczej to rozwiązać), co do kufra to jakoś byś pokombinował i na pewno dał by się zamocować a co do fotek to nie mam ale postaram się jakieś załatwić. Co do pracy w zimie to dla mnie zima była za krótka, garaż mam nie ocieplany i ciężko było wiercić, obcinać et cetera przy -30 -20 stopniach więc to bardziej była walka z wiatrakami.
Kondii - Wto 17 Wrz, 2013

Okay, w takim razie jeszcze jedno pytanie - ile Cię to wyniosło?

Idź zrobić zdjęcie po ciemku :D

BociekPL - Wto 17 Wrz, 2013

zdjęcia już mam a co do "wyniosło" to ja wiele przy nim robiłem, np wypełnienie zadupka oryginalne nie pasuje, akcesoryjne zachodzi na oponę więc sam kleiłem z pół tora miesiąca bo coś zawsze przerabiałem dorabiałem podcinałem itd Zaznaczam że "STREETFIGHTER NIGDY SIĘ NIE KOŃCZY" i kilka elementów jeszcze nie było pozakładanych !! !

https://plus.google.com/u/0/photos/115937651039142931290/albums/5924647426898117873


zdjęcia z parady weselnej :P

Kondii - Wto 17 Wrz, 2013

Ładnie to wygląda :)
Jednak sam chciałbym to zrobić ale nie na street lecz żeby dalej był turystykiem tylko na innym zadupku :P

BociekPL - Wto 17 Wrz, 2013

no ja też sam robiłem ale sam nie piaskowałem i sam nie malowałem a reszta wygląda jak wygląda jeszcze pełno bajerów zostało do zamontowania :zawstydzony:
Kondii - Wto 17 Wrz, 2013

Pełen szacun tak czy siak :)
Chciałbym skopiować kropka w kropkę zadupek od SV, tak żeby ciągle turystyk to był, nie podoba mi się przedliftowy :D

BociekPL - Wto 17 Wrz, 2013

dało by radę go wykalibrować tak aby nie był tak zadarty jak u mnie, trzeba by tylko ładnie pomierzyć i dopasować.
Wcześniej miałem w planach zadupek z Gixa 750 k9 ale wychodziło za drogo a ten się trafił okazyjnie

Kondii - Wto 17 Wrz, 2013

Ciekawe jakby to się komponowało w GS'ie.. Ciekawy pomysł :)
Sam szukam okazji co do tych zadupków, jednak póki co same plastiki wyjdą ze 350, a gdzie błotnik, lampa, rusztowanie, siedzenia... :d

escoodj - Czw 21 Lis, 2013
Temat postu: Zadupek, tylna lampa - pomysł na modyfikacje.
Witam, przypadkiem znalazłem filmik z GS'em, który ma bardzo ciekawie i nie "wieśniacko" zmodyfikowany zadupek wraz z całkowicie inna lampą. Chciałbym abyście rzucili okiem i może ktoś wpadłby na pomysł jak go wykonać na zasadzie żywicy i włókna szklanego , czy moze z jakiego innego moto "dokleić"?

Czekam na wasze pomysły.

zdjęcia:





Filmik: http://www.youtube.com/watch?v=y0jsHXXxOA8

________________
przeniosłem do już istniejącego tematu
Studi

Kondii - Pią 22 Lis, 2013

Więcej tam z bandita niż z GS'a tego zadupku, bynajmniej takie mam wrażenie :P

Co by nie mówić, bardzo interesujące połączenie i likwidujące problem z zaślepkami od Bandita w GS'ie, kto wie, może kiedyś się za to wezmę, dość estetycznie zrobione :D


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group