.:: Forum o Suzuki GS 500 ::.
...::::Suzuki - Way of Life::::...

Technika jazdy - Motocyklista doskonały

Krzyś LU - Wto 09 Lip, 2013
Temat postu: Motocyklista doskonały
Witam < Niestety nie zaglądałem jeszcze do środka, ale kumpela z miasta która śmiga na gs500 przeczytała od deski do deski i polecam. Czekam na opinie innych, i lada dzień zabieram się do lektury.

http://merlin.pl/Motocykl...t/1,408743.html


UWAGA: dostępna w PDF-ie.

doctype - Wto 09 Lip, 2013

Książka-biblia, większość zna :) Każdy powinien przeczytać... najlepiej raz na rok...
żółwik - Sro 10 Lip, 2013

Każdy zna, a kto nie zna powinien poznać. Ja czytam co roku przed rozpoczęciem sezonu :)
Kass1313 - Sro 10 Lip, 2013

jakby ktoś sobie życzył to mam nówke sztuke do sprzedania :) i oczywiście polecam
http://tablica.pl/oferta/...wa-ID2PEDz.html

dunja - Sro 10 Lip, 2013

Takoż, też mam jedną nówkę sztukę do sprzedania.
Chętni na pw.

Ciężko być motocyklistom bo na różne okazje dostaje sie po kilka sztuk motocyklisty doskonałego :>

Rage - Sro 10 Lip, 2013

hehehe.. też mam jedną sztukę, ale nie na sprzedaż... myślę o drugiej części, ale to może później ;)
Cililing - Pon 15 Lip, 2013

Ja wlasnie chcialem sie zapytac, czy 2. czesc jest warta przeczytania. O pierwszej czesci slyszalem same dobre rzeczy, ale o drugiej słowa nie ma. Warto ją zakupić?
yaszczi - Pon 15 Lip, 2013

W drugiej części jest praktycznie powtórzone to samo co w pierwszej. Druga część jest mniej szczegółowa i jak dla mnie bardziej chaotycznie napisana. Pierwszą przeczytałem 3 razy, drugą tylko raz.
doctype - Pon 15 Lip, 2013

Ja właśnie czytam drugą... Liczyłem trochę na rozwinięcie tematu fizyki i dynamiki jazdy motocyklem oraz na pociągnięcie trudniejszych zagadnień...wchodzenie w zakręt na hamulcu, hamowanie w zakręcie, omijanie przeszkody w zakręcie etc. Ale to chyba można dostać bardziej w Twist of the wrist
Cililing - Wto 16 Lip, 2013

Okej, to ja mam jeszcze pytanie na temat ksiazki Strategie uliczne tego samego autora. Warto ja zakupic? Bo rozumiem ze 2. czesc Motocyklisty nie ma wiekszego sensu kupic.

I jeszcze mam pytanie o ksiazi autora Keith'a Code - A Twist of the Wrist - Przyśpieszenie. Zastanawiam sie, czy warto je zakupic (mam na mysli obie czesci).

kempes - Wto 16 Lip, 2013

Strategie uliczne wg. mnie warto kupić. Autor zwraca tam uwagę na przeróżne sytuacje z ruchu, które są potencjalnie niebezpieczne a wiele osób nawet o nich w ten sposób nie myśli. Przyspieszenia nie czytałem, ale jak poszukasz to w sieci są w formie filmu - imo jeszcze lepiej bo dokładnie widzisz jak motocykl trzeba prowadzić.
Chrupq - Wto 16 Lip, 2013

Cililing napisał/a:
I jeszcze mam pytanie o ksiazi autora Keith'a Code - A Twist of the Wrist - Przyśpieszenie. Zastanawiam sie, czy warto je zakupic (mam na mysli obie czesci).


Mam drugą część książki polecam - świetne uzupełnienie filmu. Niby jak oglądasz to łatwiej przyswajasz, ale w filmie nawał informacji jest ogromny (dlatego warto obejrzeć kilka razy, z kilkuset kilometrowymi pauzami) i po obejrzeniu warto sobie spokojnie przeczytać to co było na filmie w książce :) Może druga opcja książka potem film byłaby lepsza, ale nie miałem okazji takiej konfiguracji wypróbować.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group