.:: Forum o Suzuki GS 500 ::.
...::::Suzuki - Way of Life::::...

Archiwum - Problem z ustawieniem luzu zaworowego

Wojtass - Sob 11 Maj, 2013
Temat postu: Problem z ustawieniem luzu zaworowego
Zmierzyłem luz zaworowy w GS500 postępując wedlug serwisówki, tzn. pierwsza kreska za RT odpowiednio ustawiona na impulsatorze i mamy pomiar do trzech zaworów, jeszcze jedno przekręcenie na ta samą pozycje i mamy pomiar na czwartym zaworze. Wyszło mi tak: prawy wydechowy:0,10, lewy wydechowy:0,10, prawy ssący0,03, lewy ssący:0,08(0,09 tez weszło lecz ciasno, za to we wczesniejszych kolejne listki juz nie weszły). Potem spróbowałem zrobić to innym sposobem tak jak to pisał uzytkownik w tym temacie link .
Tzn szczyt krzywki maksymalnie odsuniety od powiechchni plytki zaworowej. I wtedy miałem nastepujące pomiary: prawy wydechowy:0,07, lewy wydechowy 0,06, prawy ssący:0,02, lewy ssący:0,09. I tu pojawia sie pytanie, którym wynikom mam ufać. Czy może w obu przypadkach ma być tak samo, a problem tkwi w czym innym. Jeśli listek wchodzi, ale ciasno to znaczy, że taki właśnie jest luz, czy o listek mniejszy? Postanowiłem pozamieniać płytki na ssaniu i wtedy tym drugim sposobem wyszło mi, ze na lewym ssącym wogóle nie ma luzu, a na prawym jest 0,02.

danny - Sob 11 Maj, 2013

Mierz tak jak podaje serwisowka lub tak jak podaje uzytkownik tmi w tym temacie co wkleiles nizej.
Wojtass - Sob 11 Maj, 2013

No właśnie zmierzyłem obydwoma sposobami tylko nie wiem którym ufać, bo pomiary sa znacząco inne :) ??

[ Dodano: Sob 11 Maj, 2013 ]
ok, szukam jak to robił tmi .....

[ Dodano: Sob 11 Maj, 2013 ]
no więc tmi robi jak w serwisówce, więc której opcji mam ufać bo nie znalazłem jednoznacznej odpowiedzi na tym forum ??

kempes - Sob 11 Maj, 2013

Zrób jak uważasz, chociaż ja osobiście zaufałbym mechanikom i konstruktorom suzuki, którzy opracowali właśnie taką a nie inną metodę pomiaru bo była optymalna. Ustawianie krzywki względem płytki "na oko" nie jest odpowiednio dokładne bo same szklanki nie są ustawione poziomo, więc łatwo się pomylić.
Oczywiście to tylko moje zdanie.

BTW. Takie tematy już były (np. http://forum.gs500.pl/viewtopic.php?t=4034 ), więc ten zamykam.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group