.:: Forum o Suzuki GS 500 ::.
...::::Suzuki - Way of Life::::...

Ogólnie o Gs 500 - Gorący silnik mojego Gs'a

retro303 - Czw 15 Maj, 2008
Temat postu: Gorący silnik mojego Gs'a
Panowie czy to normalne w tych motocyklach ze po okolo 10-ciu kilometrach w sloncu teraz jak stane na swiatłach to cieplo z cylindrów czuje az przy manetce gazu...? Blok silnika ma byc tez taki gorący? Pozdrawiam.
Grzechu16 - Czw 15 Maj, 2008

kurde ja w gorący dzień jak zwalniam czy staje na światłach to czuje ten gorąc od silnika:) GSik się grzeje wkońcu jest chłodzony powietrzem :)
pootietang - Czw 15 Maj, 2008

taki urok motocykla w ciepłe dni a nasze maszynki chodzone powietrzem jak grzechu już wspomniał więc w mieście nie jest przyjemnie raczej.
retro303 - Czw 15 Maj, 2008

mi to cieplo nie przeszkadza tylko martwilem sie ze cos nie tak u mnie, ze blok silnika tez bardzo gorący. Zmieniali mi ostatnio olej w warsztacie, ale czy zmienili nie sprawdzalem ani poziomu wiec dlatego pytalem. Gdzie w Gsie jest kontrolka na silniku? Licznik kilometrów mozna jakos kasowac? ten z przebiegiem na male odcinki? mam z lewej jego strony jakies wejscie, ale czy to to...;) Jeszcze nie znam Gsa, ale bardzo dobra maszyna, sliczna i nie droga w naprawach co najwazniejsze, na nowke malo kogo stac niestety.
Grzechu16 - Czw 15 Maj, 2008

chyba masz jakieś braki albo w osprzecie albo w doswiadczeniu. przebieg dzienny kasuje się na pokrętle z lewej strony wystającym z zegarów. kontrolka czego? oleju? jest bagnet wkręcany z prawej strony silnika.
pozdrawiam

Yarccom - Czw 15 Maj, 2008

retro303, zaczynij od serwisówek i instrukcji obsługi :niepewny:
wszytko to jest w podiweszonych tematach

retro303 - Czw 15 Maj, 2008

dzieki chłopkai, wiem ze to dla was az nie do wiary, ale to moj pierwszy japonski motocykl... jezdzilem cale zycie jawami, Mz-kami i innymi takimi...;) Od czegos sie zaczyna. Pozdrawiam i dzieki za wszystko. Co do kasowania licznika codziennego to nie mam pomkretła;( jest tylko dziura i widac ze cos tam bylo, dlatego pytalem o to, ale naprawie to. Pozdrawiam.
Grzechu16 - Czw 15 Maj, 2008

no to chyba musisz z jakiegoś GSa na części dokupić. to jest wkręcane takim malutkim śrubokrętem.
pootietang - Czw 15 Maj, 2008

retro303 napisał/a:
Licznik kilometrów mozna jakos kasowac? ten z przebiegiem na male odcinki? mam z lewej jego strony jakies wejscie, ale czy to to...;)

jest tam pokrętło
numer pokrętła: 34124-01D20 KNOB,TRIP lub 34124-30B00 KNOB,TRIP
numer śrubki: 34981-13A00 SCREW lub 09139-02003 SCREW
w serwisie na zamówienie, nie powinno być drogie.

hubertgontarz - Czw 15 Maj, 2008

Czytaj serwisówkę i regularnie sprawdzaj poziom oleju, pamiętaj korka się nie wkręca.
Czytaj dlatego żebyś za 2-3 tygodnie panewek na forum nie szukał bo i takie przypadki były.

retro303 - Czw 15 Maj, 2008

dziekuje wam bardzo za wszystkie informacje ktore mi byly potrzebne. Co do serwisówki to nie mam... mozna ja gdzies sciagnac moze w pdf lub w czym kolwiek?
Grzechu16 - Czw 15 Maj, 2008

retro303 napisał/a:
dziekuje wam bardzo za wszystkie informacje ktore mi byly potrzebne. Co do serwisówki to nie mam... mozna ja gdzies sciagnac moze w pdf lub w czym kolwiek?

jeśli Ci ktoś pomógł to na dole masz ikonke "POMÓGŁ" - możesz nagrodzić kogos trud hehe :)
co do serwisówki to jest na naszym forum - KLIK :) pozdrawiam

Sc0uT - Czw 15 Maj, 2008

Pokretlo 25zł kosztuje. Zamontowanie wymaga rozebrania budzików.
Grzechu16 - Czw 15 Maj, 2008

Sc0uT napisał/a:
Pokretlo 25zł kosztuje. Zamontowanie wymaga rozebrania budzików.

zamontowanie pokrętła od kasowania przebiegu dziennego wymaga rozebrania zegarów? chyba nie. wystarczy mały śrubokręt przecież.

pootietang - Czw 15 Maj, 2008

Sc0uT napisał/a:
Zamontowanie wymaga rozebrania budzików.


nic nie trzeba rozbierać, jest mocowane na śrubkę która jest centralnie w pokrętle.

Sc0uT - Pią 16 Maj, 2008

No to mi sie pyklo :P Ja przy wymianie tarcz zgubilem gdzies pokretlo i musialem nowe zalozyc, to zakladalem na rozebranych budzikach ;)
No jesli sie da bez rozbierania, to przepraszam za wprowadzanie w blad :wstyd:


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group