.:: Forum o Suzuki GS 500 ::.
...::::Suzuki - Way of Life::::...

wielkopolskie (P) - Synchronizacja i czyszczenie gaźników

marcinc6 - Sro 17 Kwi, 2013
Temat postu: Synchronizacja i czyszczenie gaźników
Witam.
Szukam jakiegoś polecanego mechanika, który zrobi w moim GS synchronizację i czyszczenie gaźników. Namiary tutaj bądź na PM. Z góry dzięki

Pozdrawiam
marcinc6

Machu - Sro 17 Kwi, 2013
Temat postu: Re: Synchronizacja i czyszczenie gaźników
marcinc6 napisał/a:
Witam.
Szukam jakiegoś polecanego mechanika, który zrobi w moim GS synchronizację i czyszczenie gaźników. Namiary tutaj bądź na PM. Z góry dzięki

Pozdrawiam
marcinc6


Ja i kilka osób robimy tu:
http://www.cerbol.com/

Tylko teraz ma tam z 30 sprzętów więc odczekałbym z 3 tyg bo będzie Ci moto miesiąc trzymał.

marcinc6 - Pon 29 Kwi, 2013

Dzięki Machu za namiar. GS stoi u Cerbola. Teraz PILNIE kupię iglice gaźnika najlepiej z Pń lub okolic, bo moja okazała się pęknięta. Dzwoniłem do Set3, niestety wszystkie sprzedał.
Machu - Pon 29 Kwi, 2013

marcinc6 napisał/a:
Dzięki Machu za namiar. GS stoi u Cerbola. Teraz PILNIE kupię iglice gaźnika najlepiej z Pń lub okolic, bo moja okazała się pęknięta. Dzwoniłem do NetBiker, niestety wszystkie sprzedał.


Zaletą oddawania moto do mechanika jest taka że to nie Ty się martwisz o części. Chyba że się jakoś umówiliście inaczej.

sezrg - Sro 12 Cze, 2013

Machu napisał/a:
aletą oddawania moto do mechanika jest taka że to nie Ty się martwisz o części. Chyba że się jakoś umówiliście inaczej.


zaleta machu jest taka ze mechol zawsze nażuca swoją marże na części które on załatwia

Machu - Sro 12 Cze, 2013

sezrg napisał/a:

zaleta machu jest taka ze mechol zawsze nażuca swoją marże na części które on załatwia


Jeżeli załatwi sobie taniej bo ma tańsze źródła to niech sobie zatrzyma różnicę, nie moja sprawa :) A ceny za części możesz sobie sprawdzić. :cwaniak:

sezrg - Pią 14 Cze, 2013

Machu napisał/a:
Jeżeli załatwi sobie taniej bo ma tańsze źródła to niech sobie zatrzyma różnicę, nie moja sprawa :) A ceny za części możesz sobie sprawdzić. :cwaniak:


mechanik jak ma zarejestrowaną firme to w larssonie ma juz na wstepie spore rabaty przykładowo np : uszczelka kapy zaworowej dla zwykłego zjadacza chleba to koszt 100 zł
dla mechanika to koszt np 80 zł.
Jesli mechanik zaśpiewa ci 100 za uszczelkę to spoko ale jeśli więcej bo taka sobie marże narzuci to niestety nie masz wyjścia jak zapłacić bo uszczelka juz zamontowana
Dlatego lepiej kupić samemu części i wiesz ze nie narzuci ci kosmicznej marży.Poza tym oddając do mechanika sprzęta z kupionymi cześciami zawsze proście o stare części. Jest to w jakimś stopniu większa pewność ze dana cześć ci wymienił a nie np zregenerował a nową która kupiłeś ma na swoim magazynie.
Nie mówie ze wszyscy mechanicy to złodzieje itp . wręcz przeciwnie.
Jednakże polak jest polakiem i ma mentalność jaką ma wiec lepiej jakoś choć w najmniejszym stopniu sie zabezpieczać.
Ja osobiście robie fotki czy też filmiki na komórce i pokazuje kliętowi jak miał np synchronizacje gaziorów a jak ma po mojej robocie.I gościu ma na filmiku dowód ze mu to zrobiłem i wie za co zapłacił

GSadmirer - Pią 14 Cze, 2013

Jest dokladnie tak jak pisze Sezerg.
Mi udalo sie znalezc uszczelke pod kape, ktora mialem juz podparta, za 76PLN u jednego tylko sprzedawcy na allegro, reszta faktycznie, z larrssonem na czele, powyzej 100zl :P
czesci mozna ponadto oznaczac, zeby spr czy napewno ta nasza zamontowali.
jak nie znamy mechanika I jestesmy np Iszy raz, to lepiej miec ograniczone zaufanie.
no wlasnie Grzegorz, gdzie sa moje czesci ja sie pytam?!! (zarcik)
:-D
A powazniej, moge polecic Grzegorza z czystym sumieniem, jestem bardzo zadowolony z jego pracy oraz kontaktu :)

jaggred - Sob 15 Cze, 2013

ale chyba mowimu tutaj o mechanikach, ktorzy raczej są zaufani i polecani...

jesli powiedzmy mam kupic 3 czesci, a potem w trakcie remontu jechac po 2 dodatkowe, tylko po to zeby miec pewnosc ze to ja je kupie (i strace czas na dojezd i szukanie ich) to wole zeby mechanik sam je zalatwil, dorobil sobie na tym te jego 50 zł, co bedzie i tak pewnie tansze niz jakbym ja mial latac i szukac tych czesci.

oczywiscie nie mowimy tu o mechaniku ktory za czesci zawola wiecej niz w sklepie.
zawsze mozna poprosic o paragony za czesci, akurat takiego od auta mam, ktory daje paragony

sezrg - Sob 15 Cze, 2013

GSadmirer napisał/a:
Grzegorz, gdzie sa moje czesci ja sie pytam?!! (zarcik)


Ulica Rabowicka w swarzedzu \( złomowisko) :hyhy:

GSadmirer - Sob 15 Cze, 2013

A mowiles ze sa w dobrym stanie i nie potrzebnie zmieniam :D
tezet - Sob 22 Cze, 2013

Cześć, dorzucę swojego 3 grosze ;)

Również mogę polecić użytkownika sezrg. W tym tygodniu robiłem u niego moto, sprzęt pracuje dużo lepiej, szybka obsługa, dobry kontakt, zniżka na części :ok:

Machu - Czw 27 Cze, 2013

sezrg napisał/a:

mechanik jak ma zarejestrowaną firme to w larssonie ma juz na wstepie spore rabaty przykładowo np : uszczelka kapy zaworowej dla zwykłego zjadacza chleba to koszt 100 zł
dla mechanika to koszt np 80 zł.
Jesli mechanik zaśpiewa ci 100 za uszczelkę to spoko ale jeśli więcej bo taka sobie marże narzuci to niestety nie masz wyjścia jak zapłacić bo uszczelka juz zamontowana


I to mnie wkurza właśnie najbardziej u mechaników bo najpierw powinna być wycena. Teraz mam takiego mechanika od auta że zanim zrobi informuje ile. Nie ma nic bardziej wkurzającego jak zostawienie sprzętu w warsztacie np. bo coś puka w zawieszeniu i dostać telefon że 1500 zł i już zrobione.

sezrg napisał/a:

Dlatego lepiej kupić samemu części i wiesz ze nie narzuci ci kosmicznej marży.Poza tym oddając do mechanika sprzęta z kupionymi cześciami zawsze proście o stare części. Jest to w jakimś stopniu większa pewność ze dana cześć ci wymienił a nie np zregenerował a nową która kupiłeś ma na swoim magazynie.


Święta prawda. O ile wiem ustawowo masz prawo zażądać starych klamotów, to jedyna gwarancja że mamy zamontowane nowe klamoty jeżeli nie można tego naocznie sprawdzić.

sezrg napisał/a:

Ja osobiście robie fotki czy też filmiki na komórce i pokazuje kliętowi jak miał np synchronizacje gaziorów a jak ma po mojej robocie.I gościu ma na filmiku dowód ze mu to zrobiłem i wie za co zapłacił


:padam:
Stawiam bro że doświadczenie Cie tego nauczyło bo miałeś łochów co przyjeżdżali że nic nie było zrobione :hyhy:

sezrg - Sob 29 Cze, 2013

Machu napisał/a:
Stawiam bro że doświadczenie Cie tego nauczyło bo miałeś łochów co przyjeżdżali że nic nie było zrobione :hyhy:


Ja osobiscie w swojej prywatnej praktyce nie miałem takich typów bo juz tak jak pisałes zycie zawodowe u mojego pracodawcy mnie nauczyło.
Mysle nad tym aby docelowo jak juz bede dzialal u siebie bardziej ze tak powiem legalnie to aby doliczac do kosztów napraw około 2 zł na płytke i kazdą rzecz udekumentowaną bede nagrywał


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group