.:: Forum o Suzuki GS 500 ::.
...::::Suzuki - Way of Life::::...

Odzież, kaski, ochrona - Pinlock,

bonk - Wto 25 Gru, 2012
Temat postu: Pinlock,
Siemano!

Mam takie trochę nietypowe pytanie. Użytkuję od jakiegoś czasu kask Shark S600. Wszystko ładnie pięknie, ale któregoś pięknego razu kumpel pod wpływem środków poprawiających nastrój, dostępnych w sprzedaży detalicznej, przymierzał sobie mój kask. Wracając motocyklem do domu stwierdziłem, że w środku zrobiło się dziwnie głośno. W domu rozkminiłem o co chodzi - w szybie brakuje jednego bolca mocującego od systemu pinlock :szok:

Macie może jakąś koncepcję co z tym fantem zrobić? Pomijam fakt braku możliwości zamontowania pinlock'a (a taki z antifog'iem by się przydał), ale w kasku jest teraz cholernie głośno.

Da się gdzieś kupić taki bolec mocujący? A może ktoś z forumowiczów ma starą, styraną i niepotrzebną szybę i mógłby mi odstąpić sam bolec za symboliczną opłatą?

Pozdrawiam!
Maciek

Krzys PL - Wto 25 Gru, 2012

Na ebayu jest tego trochę, ale koszta wysyłki są większe niż sam pinlock.
Napisz do jakiegoś sklepu gdzie sprzedają kaski albo pinlocki czy nie mają tych pinów.
A narazie zalep sobie dziurę taśmą przeźroczystą ;)

bonk - Sro 26 Gru, 2012

Na razie to nie mam motocykla bo GS się sprzedał toteż chciałem to w cywilizowany sposób załatwić, póki na to czas ;)
Rav - Nie 09 Gru, 2018

Może dostanę złotą łopatę za wykop, ale tytuł tematu pasuje więc nie będę tworzył nowego :P

Mam pytanie do posiadaczy kasków z pinlockiem. Jak to jest z wyciąganiem go na zimę jak się nie jeździ? Wyciągacie czy nie? Bo zdania są podzielone.

Pytam bo niedawno założyłem i chcę, żeby posłużył jak najdłużej. Poza tym modelu mojego kasku już nie ma w sprzedaży i nie wiem czy za rok-dwa da się jeszcze nowy dokupić.

Gamer - Nie 09 Gru, 2018

Ja swojego w Araiu jak założyłem ta zostaje. Nigdy nie wiesz czy przy wyjmowaniu go z szyby nie połamiesz tych nosków co go w szybie trzymają.
tmi - Nie 09 Gru, 2018

W Arai to w ogóle strach cokolwiek dotykać bo się połamie :D kolega ma Arai od chyba 3 sezonów to już 2 razy wymieniał pinlock (nie trzymał), szybę (zmatowiła się) i wszystkie możliwe plastiki (szczególnie te od tego genialnego systemu wymiany szyb hehe).

Ja swojego pinlocka nie wyciągam, zostaje na szybie tam gdzie ma być.

Rav - Nie 09 Gru, 2018

Dzięki chłopaki za odpowiedź :padam:

W takim razie ja też zostawiam, nic nie ruszam. Co prawda to nie Arai, tylko budżetowy HJC, no ale po co niepotrzebne koszty sobie robić, lepiej przeznaczyć na paliwo :D

xalor - Nie 09 Gru, 2018

Ja wyciągam na lato bo nie jest potrzebny a się zużywa. Ale jak kask stoi na półce to myślę, ze bez różnicy.
Rav - Nie 09 Gru, 2018

Różnie to bywa Xalor.

Ja np. wracając z Ogonek, całą drogę w deszczu żałowałem, że nie mam, a było jeszcze niby lato. Szyba parowała momentalnie, nic nie widziałem, a jak otworzyłem to deszcz walił w facjatę :D Jechałem prawie całą drogę z otwartą szybą i skończyło się na tym, że 2 tygodnie chodziłem z gilem do pasa, więc nawet i latem się przydaje :) U mnie zostaje na stałe.

xalor - Nie 09 Gru, 2018

Są wyjątki wiadomo. Zacząłem wyjmować bo chyba od częstego mycia trochę się porysował i zmatowiał delikatnie. Zwłaszcza wieczorem to drażni.

Btw trzeba było zostać do poniedziałku :rotfl:

Rav - Pon 10 Gru, 2018

xalor napisał/a:
Btw trzeba było zostać do poniedziałku :rotfl:


No ;) na następne Ogonki biorę wolny poniedziałek

simin - Pon 10 Gru, 2018

Mi w Nolanie po 2 sezonach pinlock się wygiął na tyle że na szybie przestał przylegać.

Regulacja pinami się skończyła - ostatecznie kupiłem drugi ale teraz na zimę będę wyciągał i przechowywał na płasko...


W poprzednim po 6 latach w szybie był tak luźny że przy otwieraniu mi wypadł :przestraszony:

Rav - Pon 10 Gru, 2018

Hmmm... teraz to już sam nie wiem :rotfl:

Widzę, że to temat rzeka tak samo jak kiedy wymieniać olej :hyhy:

xalor - Pon 10 Gru, 2018

A nie masz tak w HJC ze można zostawić szybę delikatnie niedomkniętą? W moim szpara jest wystarczająco duża, że nie paruje bardzo, a na tyle mała, że nie wieje na twarz. Można też zamknąć szczelnie na zatrzask.
tmi - Pon 10 Gru, 2018

Rav napisał/a:
Widzę, że to temat rzeka tak samo jak kiedy wymieniać olej

Heh, no, trochę tak :D

Zostawić w szybie, a po 3 latach kupić nowy pinlock, a stary wyrzucić. A za kolejne 3 lata nowy kask bo chyba i tak nikt dłużej jak te 6 lat kasku nie ma zamiaru używać? i problem z dyńki, że tak to ujmę :)

W X-lite i Nolanie mam pinlocki, nic się z nimi nie dzieje, a wyciągam je raz w roku - w środku sezonu żeby bardzo bardzo delikatnie umyć. Z czego jeden ma trudne życie bo jeździ wpięty w szybę prawie cały czas pod siedzeniem.

Rav - Pon 10 Gru, 2018

No niestety chyba nie ma. Jak uchylę to przy 70-80km/h mi się zamyka. I szpara jest dosyć spora, na 2 palce gdzieś. Pizga po oczach i woda się leje do środka :D
Gamer - Pon 10 Gru, 2018

tmi napisał/a:
Rav napisał/a:
Widzę, że to temat rzeka tak samo jak kiedy wymieniać olej

Heh, no, trochę tak :D

Zostawić w szybie, a po 3 latach kupić nowy pinlock, a stary wyrzucić. A za kolejne 3 lata nowy kask bo chyba i tak nikt dłużej jak te 6 lat kasku nie ma zamiaru używać? i problem z dyńki, że tak to ujmę :)


A kask tylko tyle wytrzymuje 6 lat i won ??

Rav - Pon 10 Gru, 2018

tmi napisał/a:
Rav napisał/a:
Widzę, że to temat rzeka tak samo jak kiedy wymieniać olej

Heh, no, trochę tak :D

Zostawić w szybie, a po 3 latach kupić nowy pinlock, a stary wyrzucić. A za kolejne 3 lata nowy kask bo chyba i tak nikt dłużej jak te 6 lat kasku nie ma zamiaru używać? i problem z dyńki, że tak to ujmę :)

W X-lite i Nolanie mam pinlocki, nic się z nimi nie dzieje, a wyciągam je raz w roku - w środku sezonu żeby bardzo bardzo delikatnie umyć. Z czego jeden ma trudne życie bo jeździ wpięty w szybę prawie cały czas pod siedzeniem.


W sumie racja, stówa na 2-3 sezony to nie jest jakiś mega wydatek

Gamer napisał/a:
A kask tylko tyle wytrzymuje 6 lat i won ??


Mój po 4 latach i ok 20kkm wygląda całkiem nieźle, cały czas jest dosyć ciasny i nie upadł mi jeszcze. 2 lata powinien jeszcze wytrzymać.

PS: Ale fajna dyskusja się wywiązała, forum trochę odżyło :) Chyba trzeba zadawać więcej g̶ł̶u̶p̶i̶c̶h̶ pytań :troll2:

brat Łełka - Wto 11 Gru, 2018

Gamer napisał/a:
A kask tylko tyle wytrzymuje 6 lat i won ??

Zaleca sie wymiane co okolo 6 lat, ponoc uzyte materialy z wiekiem traca swoje wlasciwosci i kask przestaje byc bezpieczny

brat Grubego - Wto 11 Gru, 2018

Mój kask mam chyba z 8 lat i nie zamierzam zmienić. Po co, przecież i tak się nie wywracam :P
A poważniej, będę zmuszony zmienić, bo już przegrzebałem wszystkie hurtownie dainese w europie za moimi szybami :) i pomyśleć, że swego czasu mój kask był najwyższym dostepnym modelem i był używany na wyścigach moto gp, eheh.

Z pinloków zrezygnowałem już jakieś 4 lata temu. Głównie problem polega na tym, że dla mnie motocykl to środek transportu, nie weekendowa zabawka. codzienna jazda, codzienne otwieranie i zamykanie szyby. pinlock się lekko wyrabiał i przestawał trzymać, w efekcie czego wilgoć dostawała się do środka i nie bardzo jak miała odparować potem. zrobiły mi się 'odparzenia' na szybie i była do wyrzucenia. Szyba to był u mnie koszt rzędu 300zl. musiała mi się zniszczyć jasna i ciemna, żeby do mnie dotarło w czym problem, no ale jak ktoś głupi to płaci.
Ogólnie nie potrzebuje już pinloka od kiedy przestałem jeździć przy minusowych temperaturach. mam specjalną wajchę do robienia rozszczelenienia, coś jak xalor wspominał. w zupełności wystarcza, acz na dłuższą metę jest problem z oczami. nawiew nie jest tak wprost odczuwalny i wysusza. był moment, że musiałem zakrapiać oczy po jeździe. w tym miejscu jeszcze drobna rada dla szanownych kolegów i koleżanek: nie trzymajcie kropel do oczu obok spreja do nosa.
pozdro

Gamer - Wto 11 Gru, 2018

łełek napisał/a:
w tym miejscu jeszcze drobna rada dla szanownych kolegów i koleżanek: nie trzymajcie kropel do oczu obok spreja do nosa.
pozdro


Czytajac to zanim doczytałem do końca obstawialem że padnie słowo sprej do łańcucha ale takich pomyłek to i na zlotowyn kacu gigancie nie przeszedł.

W moim przypadku pinloka używam po roku od zakupu araia, prędzej przed słońcem chronimy mnie okulary ale każdy kto musi je nosić na codzień powie że ubieranie kasku albo okularów to makabra. Mój pinlok to wersja fotochrom i na chwilę obecną zamienił bym go tylko na całą szybę w tym systemie (arai tylko stosuje blende zewnętrzna proshade).

Co do żywotności kasku to sądzę regularne dbanie o niego przedłuża żywotność. Z kaskami jest jak z autami: jak nowe to wszystkie ok a po 10 latach jeżdżą i nie wk%#wuają ciągłym psuciem tylko te które były lepiej wykonane i droższe w zakupie (przeważnie te bardziej renomowanych firm ale nie zawsze).

Więc jak to Łełek powiedział dopuki będą części to i ja raczej z mojego quantuma nie zrezygnuje

tmi - Wto 11 Gru, 2018

Rav napisał/a:
W sumie racja, stówa na 2-3 sezony to nie jest jakiś mega wydatek

Dokładnie, i o co cały ten problem? zmienić i jeździć komfortowo i bezpiecznie.

Ja to jeszcze robię tak, że jak nie pada to zdejmuję wycieraczki w samochodzie żeby się nie niszczyły od promieni słonecznych UV :rotfl: :rotfl: :rotfl: W końcu zestaw kosztuje 100 zł i trzeba go zmieniać co 2-3 lata, a tak to już jeżdżę 8 i wciąż mam te same wycieraczki :D


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group