.:: Forum o Suzuki GS 500 ::.
...::::Suzuki - Way of Life::::...

Forum - problemy z dzialaniem i propozycje zmian - Instrukcja jak znaleźć pożądaną informację na forum

Machu - Pon 15 Paź, 2012
Temat postu: Instrukcja jak znaleźć pożądaną informację na forum
do usuniecia
kempes - Pon 15 Paź, 2012

No i bardzo fajnie :) . Warto przykleić ten temat.
Mam nadzieję, że nowi będą z niego korzystać...

RedShadow - Pon 15 Paź, 2012

Machu napisał/a:
Jakie są skróty do wyszukiwarki w Operze, Google Chrome itp?

Ctrl+F będzie działać w każdej przeglądarce, w Operze dodatkowo jest to też pod F3, ale to raczej nie ma znaczenia ;)

lomax - Pon 15 Paź, 2012

Dwa pytania do autora tematu:
- powtarzasz w poradniku dokładnie to co w formie skróconej zawiera pkt. 9 regulaminu. Osoby wpadające na forum i od razu zadające głupie pytania nie są nastawione na czytanie czegokolwiek łącznie z regulaminem. Czy myślisz, że będą czytać twój 20x dłuższy poradnik?
- twierdzisz, że userzy mają problemy ze znalezieniem informacji na forum. Nie wydaje ci się, że Ci, którzy stwarzają problemy to mała garstka w porównaniu do tych, którzy rejestrują się i czytają to co ich interesuje?
Twój poradnik jest skierowany do tych userów, którzy i tak leją na jakiekolwiek formy samodzielnego zdobywania wiedzy, więc myślę, że podwieszanie takiego tematu i tak nic nie da. To tak jak w sejmie robią byle co, żeby tylko mieć satysfakcję, że są użyteczni reszcie społeczeństwa ;)
Wszystko co powinien wiedzieć każdy użytkownik jest zawarte w regulaminie. Nie sądzę, żeby obsługa forumowej wyszukiwarki przerastała userów, których średnia wieku waha się w przedziale 20-25 lat. Tym ludziom po prostu nie chce się szukać. A tego rodzaju poradnik można porównać do aktywizacji zawodowej bezrobotnych za pomocą drukowania i rozdawania ulotek :) Można, jak najbardziej, nawet to fajnie wygląda ale raczej niewiele da, bo głupie pytania jak były, tak są i będą ;)

Machu - Pon 15 Paź, 2012

del
lomax - Pon 15 Paź, 2012

Machu napisał/a:
Mógłbyś to jakoś wykazać? Bo ja tu widzę bardzo dużą grupę użytkowników powyżej 25 roku życia.

Tak na szybko: pierwsza strona w "Powitalni" - userzy którzy umieścili informacje o swoim wieku: 35, 24, 23, 26, 22, 18, 25, 39, 17, 32, 18, 18, 22, 33, 19, 17, 38, 20, 23, 21, 26, 24, 18, 24, 27, 25. Wnioski jakieś chyba można wyciągnąć. To raz, a dwa to jest na stronie taki odnośnik "Statystyki", odszukaj sobie statystykę wiekową i sprawdź ile wynosi średnia wieku userów. Tak się składa, że akurat 25,97.
Analogia do sejmu może masz rację, że nie trafiona. Bardziej tu chyba pasuje kampania wyborcza :chytry:
Z resztą o gustach się nie dyskutuje. Moim zdaniem taki poradnik to bicie piany. A jeśli rzeczywiście są ludzie, którym trzeba pokazać na screenie gdzie jest wyszukiwarka i przycisk "szukaj" to w porządku. Ja zakładam, że jest ich niewielu, ale skoro takich znasz więcej i chcesz im pomóc to ok, liczą się chęci <okok>

sziwu - Pon 15 Paź, 2012

Zgadzam się z Machem w zupełności. Uważam ,że instrukcja obsługi forumowej szukajki to dobry pomysł zwłaszcza dla początkujących. Sam kiedyś miałem z tym problem dopóki ktoś w powtarzających się problemach nie napisał jak powinno się z tego korzystać, to samo tyczy się znacznika IMG
kempes - Pon 15 Paź, 2012

Ja zgadzam się z Mach'em.
Lomax, gdyby iść Twoim tokiem myślenia to nowi użytkownicy nie korzystaliby ze spisu treści działu mechanika bo szybciej było by założyć nowy temat (a jednak większość korzysta). Fakt, że zdarzają się takie osoby ale jest ich stosunkowo niewiele w porównaniu do ogółu nowych użytkowników, więc
Cytat:
Ewidentnie widać, że niektórzy sobie nie radzą lub źle rozumieją pewne rzeczy. Po poinstruowaniu chętnie robią to tak jak należy.
to sama prawda.
lomax - Pon 15 Paź, 2012

kempes napisał/a:
Lomax, gdyby iść Twoim tokiem myślenia to nowi użytkownicy nie korzystaliby ze spisu treści działu mechanika bo szybciej było by założyć nowy temat (a jednak większość korzysta).

:D I tu jest właśnie meritum mojego zdania na ten temat, które zupełnie niechcący potwierdziłeś. Napisałeś, że większość nowych użytkowników korzysta ze spisu treści mechaniki. Właśnie jak ktoś umie czytać i chce, to ma wystarczające narzędzia do tego żeby informacje znaleźć. A jak nie chce to i poradnik nie pomoże :hyhy:

sziwu - Pon 15 Paź, 2012

lomax, niby ok jednak uważam, że spis treści mechaniki nie jest wystarczający w przypadkach gdzie ktoś szuka opinii o kasku. Oczywiście jeśli ktoś bardzo by chciał to jakoś sobie poradzi ale skoro jest możliwość to czemu by tego nie ułatwić takim szybkim poradniczkiem z opisem działania szukajki?

Przykładowo wpisując frazę "pirelli" bez zaznaczania poszczególnych opcji wyskoczy stos zbędnych stron a niektórym taka opcja jak "pokaż wyniki jako posty/tematy" może nic nie mówić a jest znacząca w wynikach wyszukiwania

kempes - Pon 15 Paź, 2012

lomax napisał/a:
Właśnie jak ktoś umie czytać i chce, to ma wystarczające narzędzia do tego żeby informacje znaleźć.


Niestety tylko odnośnie działu mechanika ( w którym i tak należy użyć opcji "szukaj" bo nie wszystkie tematy posegregowałem tworząc spis treści, a pojawiło się też sporo nowych wątków).

IMO lepiej, żeby takich instrukcji było za dużo, niż za mało. Proponuję więc przykleić ten temat, tak żeby był dobrze widoczny.
W razie gdyby to nie działało będzie kolejny powód do wystawiania ostrzeżeń :evil: , a osoby które chcą "zagościć" na forum na dłużej szybko się zreflektują i poprawią.

P.S
Właściwie to od jakiegoś czasu chodzi mi po głowie, żeby każdy mod zabrał się za jeden dział i stworzył spis treści najczęściej powtarzających się wątków.... ;)

studi - Pon 15 Paź, 2012

W tej sprawie mam pewien dysonans.

Rozumiem argumenty każdej ze stron, na pewno taka instrukcja mogła by niektórym lepiej wykorzystać mechanizm wyszukiwania, z drugiej nie sposób nie przyznać racji lomaxowi, że jest grupa naszych młodych starzem forumowiczów, którzy mają problem z jakąkolwiek obsługą forum, jak opcja szukaj, czy czytanie kilku istniejących stron wądku.

Jeśli istotnie mam problem i chcę go rozwiązać to szukam, jeśli nie wyszukiwarką forumową to szukam w google, nasze forum jest dość wysoko pozycjonowane oraz dobrze zindeksowane więc nawet znalezienie informacji poprez google nie będzie trudne.

Natomiast od zawsze wiadomo jest, że najbardziej dają się we znaki nie całe grupy dające sobie radę a pojedyncze wyjątki będące w opozycji. Nie chce zatem deprecjonować tu wysiłku Macha włożonego w napisanie tej instrukcji, ale jeśli ktoś mając nad SB w ogłoszeniach link do serwisówki pyta się na SB gdzie znaleźć serwisówkę to coś tu jest nie tak. Myślę, że takiej osobie nie pomoże nawet jeśli ta instrukcja była w wyskakującym okienku przy każdym pisaniu nowego tematu na forum, po prostu olała by to jako zbędną dla niej informacje w parciu do celu jakim jest napisanie nowego posta.

Patrzac na panów j....., s....., czy a....... nie dziwię się takiemu nastawieniu lomaxa do tego projektu. Przypomnę, że a...... dostał dwa ostrzeżenia, około 10 jego tematów na bierząco było kasowanych lub scalanych z innymi, i co, i gość pisze, że mu się niechce czytać kilkudziesięciu stron wądku, wtedy ręce opadają

Któryś z Was pisał, że jego znajomy nie wiedział o opcji szukaj w przeglądarce. Tyle, że mamy XXI wiek, systemy operacyjne i programy są coraz bardziej dedykowane dla całkowitych ignorantów i abnegatów, z drugiej strony dla młodych ludzi obecnie brak umiejętności obsługi komputera to jak analfabetyzm więc w odniesieniu do forumowiczów młodych wiekiem, a właśnie z tymi mamy najwięcej problemów, uważam że podnoszenie takiego argumentu jest nie na miejscu.

No ale jak pisałem mam dysonans w tej sprawi i rozumiem argumenty każdej ze stron.

simin - Pon 15 Paź, 2012

Krótki opis poszczególnych opcji w szukajce może faktycznie nie będzie złym pomysłem...

Z drugiej strony podlinkowanie w kolejnym miejscu Spisu treści nie jest konieczne.

Przyklejony jest spis treści w mechanice. Czy przyklejanie tematu z odnośnikiem do przyklejonego tematu nie będzie przesadą?

Dla niektórych nawet jakby się napisało instrukcje jak znaleźć instrukcje też to nie pomoże, więc sądzę że dostęp do spisu treści w Mechanice i bezpośrednio z regulaminu Forum wystarczy w zupełności.

kempes - Pon 15 Paź, 2012

Panowie, nie zapominajcie że spis treści mamy tylko w dziale mechanika. Sziwu słusznie zauważył, że gdy ktoś będzie szukał informacji o kasku, czy oponie napisze nowy post bo nie ma "podane na tacy" jak taką informację znaleźć.
simin - Pon 15 Paź, 2012

Kwestia opon - Maxxisy, Pirelki i Duro są opisane w skróconej wersji w portalu.

Poza tym większość ludzi trafia do odpowiedniego przyklejonego tematu tylko nie chce im się czytać tylu stron, albo myślą że opinie o danej gumie sprzed kilku miesięcy są dawno nieaktualne...

lomax - Pon 15 Paź, 2012

@studi nic dodać, nic ująć <ok>

Nie chodzi o to, żeby nie pomóc dodatkowo forumowiczom ale trzeba się zastanowić jaki efekt da zamieszczanie tego typu instrukcji na stałe. Klepanie na "TAK" wszystkich inicjatyw sprowadza się do tego, że za chwilę będzie kilka poradników, każdy coś od siebie napisze, ogłosi i poprosi o podklejenie. Może powstać bałagan i nawet już regulamin będzie traktowany przez nowych userów jak spam. Po za tym, tak na marginesie: przecież my nie zmierzamy do sklonowania wikipedii, tu są praktycznie cały czas on-line ludzie, którzy mogą udzielić potrzebnej informacji. A to że się trafi raz na miesiąc gwiazdor, który nie wie ile jest świec w GSie to trudno. Przecież mu nie będziemy pisać specjalnie dla niego poradnika z nadzieją, że przeczyta <glupek> Więc jaki jest sens podwieszać coś co niby każdy powinien przeczytać a i tak tego nie robi :oczami:
A poza tym ludzie nie oszukujmy się. Jak wpada nowy gość i jest spanikowany bo nie wiem, olej mu się leje z silnika bokiem to on nie będzie wertował regulaminu, spisu treści, poradnika, nie przywita się w powitalni i dopiero założy temat :D tylko od razu wali prosto z mostu nowy temat i nic tego nie zmieni :hyhy: A tych przypadków nie jest znowu aż tak masakryczna ilość, żeby sobie administracja nie dała rady ;) .
Jest takie powiedzenie, że lepsze jest wrogiem dobrego i w tym przypadku ono pasuje idealnie <yes>

sziwu - Pon 15 Paź, 2012

Simin, już nie chodzi o opony czy inne takie ale o umiejętność posługiwania się wyszukiwarką. Może ktoś kiedyś widział jakiś temat, była w nim odpowiedź lecz nie wie gdzie ten temat jest i z pomocą przychodzi szukajka, z tym że trzeba jeszcze wiedzieć jak ona działa, to nie google że wpisujesz i jest :P

Z resztą to czy ktoś jest leniem i olewa wszelakie pomoce lub kimś kto zwyczajnie nie wiedział jak się do tematu zabrać zweryfikuje czas spędzony na forum jak i w przyszłości zakładane przez tę osobę tematy a opis szukajki na pewno się przyda na forum.

Takie lenistwo typu "dajcie mi bo nie chce mi się szukać" wynosi się z domu i na to nie ma rady :wstyd:

lomax, nie popadajmy ze skrajności w skrajność, poprzez podklejenie działania szukajki na pewno nie powstanie bałagan na forum, wręcz przeciwnie :D Nic to nie zaszkodzi a może tylko pomóc i jeśli nadal będą się zdarzać osoby które pomimo wielokrotnych upomnień będą się zapierać przed przydatnymi informacjami to nikt z tym nic nie zrobi, pozostaje jedynie warn.

Machu - Pon 15 Paź, 2012

Szczerze mówiąc bardziej liczyłem na dyskusje co jeszcze można zmienić niż czy w ogóle warto pomagać.

W mechanice jest 16 tematów podczepionych, to jest dla mnie przesada np. To jest forum motocyklowe i mam wrażenie że jakby się tu pojawił ktoś mający 55 lat któremu programy poznikały z pulpitu w jego komputerze klasy Pentium II nie miałby szans na przetrwanie. Klasyfikowanie ludzi pod względem wieku to jakiś kompletny absurd.

lomax dla Ciebie podlinkowanie porad jak odnaleźć info na forum jest biciem piany to jak nazwać obecność moderatorów w praktycznie każdym ogłoszeniu w giełdzie i w powitalni? I to przy użytkownikach którzy zarejestrowali się i pisali już 3 lata temu czy wcześniej. Nawet informacja o tym, że powstał regulamin nie jest dla wszystkich oczywista......

Wg mnie to jest forum motocyklowe i należy zrobić wszystko żeby nowi użytkownicy wiedzieli jak się po forum poruszać i jakie tu panują zasady. Mając zestaw instrukcji i porad co i jak wtedy właśnie będzie można oddzielić ignorantów od ludzi którzy po prostu nie ogarniają, gubią się i potrzebują pomocy w sprawach forum. Gonić należy chamów, trolli (tych negatywnych :D ) itp. a nie ludzi co nie ogarniają for internetowych....

lomax - Wto 16 Paź, 2012

Machu napisał/a:
lomax dla Ciebie podlinkowanie porad jak odnaleźć info na forum jest biciem piany to jak nazwać obecność moderatorów w praktycznie każdym ogłoszeniu w giełdzie i w powitalni?

Ja bym to nazwał dbaniem o to, żeby regulamin był przestrzegany. Jeśli uważasz, że to jest bezsensowne albo regulamin jest zbyt ścisły i pedantyczny to zaproponuj jego zmianę, a nie komentuj zachowania tych, którzy pilnują jego przestrzegania. Ja nie dywaguję czy wpisywanie VINu do ogłoszenia ma sens. Jeśli tej informacji nie ma to zwracam uwagę i tyle, bez amatorskiego filozofowania. Dzięki tej jak to nazwałeś obecności moderatorów w giełdzie i powitalni tematy wyglądają porządnie, zwłaszcza w powitalni. I to właśnie dzięki powtarzaniu do znudzenia "popraw ogłoszenie, popraw ogłoszenie" w tym dziale na dzień dzisiejszy nowi userzy w większości poprawnie tytułują swoje tematy i nie trzeba ich poprawiać. Nie trzeba było też pisać im poradnika.
Pozwolę sobie zakończyć udział w tej dyskusji. Wszystko co miałem do na myśli już napisałem. Uważam, że poradnik jest ok, ale dla emerytów. Nie na forum, gdzie większość biegle posługuje się komputerem a głupie pytania mają charakter incydentalny.

Machu - Wto 16 Paź, 2012

del
RedShadow - Wto 16 Paź, 2012

Nie wiem w ogóle o co cała dyskusja. Poradnik jest dobrze napisany i przydatny, a już na pewno nie zaszkodzi. Akurat na naszym forum rejestruje się dużo osób które przyznają że to dla nich pierwsze forum internetowe i mogą nie wiedzieć jak posługiwać się szukajką.
I jedno co nasuwa mi się przy całej tej dyskusji:

lomax - Wto 16 Paź, 2012

@Red sprowadzasz moją merytoryczną krytykę poradnika do sloganu "haters gonna hate" - trochę szkoda, że mimo swojej funkcji nie potrafisz oddzielić prywatnych sympatii od sedna sprawy, jakim jest dyskusja o poradniku. Moją krytykę nazywam merytoryczną, bo podaję sensowne argumenty przemawiające za moją opinią. Jeśli dla Ciebie taka postawa jest typowa dla "hejtera" to baaardzo rozczarowujesz :dobani: Rozumiem, że prywatne sympatie mają dla Ciebie duże znaczenie, ale bardzo Cię proszę walcz konkretami a nie sloganami z demotywatorów.

Machu napisał/a:
Nie mów mi proszę co mogę a co nie bo nie od tego jesteś
moje propozycje dotyczące regulaminu forum znajdziesz w odpowiednim dziale jak wprowadzenie takowego było omawiane. Użyjesz szukajki to znajdziesz
nie musiałbyś latać za każdym przypadkiem i tłumaczyć, ale spoko Ty nie dywagujesz Ty wykonujesz
powinieneś moderować PurePC albo informatyczne działy IDG a nie forum motocyklowe
jak już jesteś tak wymagający to pragnę uświadomić, że angielskojęzyczne słowo 'user" ma odpowiednik w j. polski - użytkownik, a na polskich forach internetowych używamy j. polskiego

Machu Twoje kompleksy i brak sensownej argumentacji jest żenujący :niepewny: Nie będę się wdawał z Tobą w pyskówkę...

EDIT: lomax: autorefleksja, sorry Machu :kwasny:

panbodzio - Wto 16 Paź, 2012

lomax napisał/a:
@Red [...] trochę szkoda, że mimo swojej funkcji nie potrafisz oddzielić prywatnych sympatii od sedna sprawy, jakim jest dyskusja o poradniku.


prosze znalezc mi w wypowiedzi Reda gdzie z sympatia odnosi sie do Macha bo chyba slabo idzie mi czytanie ze zrozumieniem

lomax napisał/a:
Moją krytykę nazywam merytoryczną, bo podaję sensowne argumenty przemawiające za moją opinią.


Machu i kazdy inny uzytkownik o swoich wypowiedziach tak mniema, skutkiem czego przepychacie sie jak uparte osly i dyskusja do nikad nie doprowadzi...


Wklejcie link tematu poradnika Macha do odpowiedniego punktu regulaminu i po krzyku - kto bedzie chcial przeczytac to przeczyta i skorzysta

mocar - Wto 16 Paź, 2012

Przepraszam ale nie mogłem się powstrzymać
:facepalm: :facepalm: :facepalm: :facepalm: :facepalm: :facepalm: :facepalm: :facepalm: :facepalm: :facepalm: :facepalm: :facepalm: :facepalm: :facepalm:

a może jakiś poradnik ortograficzny ktoś zrobi? :rotfl:
albo może "jak poprawnie się wylogować" i wtedy tez argumenty się znajdą, że ktoś się nie zna i jak tego nie zrobi to ktoś może się za niego podszyć.


...... Bądźmy poważni

RedShadow - Wto 16 Paź, 2012

Przecież na początku podałem argumenty. Ty lomax, twierdzisz że wśród użytkowników forum wszyscy umieją obsługiwać forum, ale czasem się okazuje że skutecznie wyszukiwać, czy wstawić zdjęcie z zewnętrznego hostingu nie każdy umie. Oczywiście, jeśli będą kolejne takie inicjatywy i każdą się podwiesi to może się zrobić bałagan, ale nic nie stoi na przeszkodzie żeby wrzucić to w jeden post i stworzyć kompleksowy poradnik obsługi forum.
A jeśli chodzi o ten obrazek to cóż, nie bardzo wiem skąd ta krytyka instrukcji, jeśli ktoś wszystko wie to może poradnik zignorować, a może komuś akurat pomoże. Skoro ktoś poświęca swój czas i robi coś takiego, a jedynym argumentem na to że poradnik jest do d**y bo wszyscy to wiedzą, bo średnia wieku to 20-25 lat (przy czym jak sam napisałeś jest to lat 26, co oznacza że jest też sporo starszych userów) to dla mnie słowo hater pasuje tu idealnie.

Machu - Wto 16 Paź, 2012

RedShadow napisał/a:
Oczywiście, jeśli będą kolejne takie inicjatywy i każdą się podwiesi to może się zrobić bałagan, ale nic nie stoi na przeszkodzie żeby wrzucić to w jeden post i stworzyć kompleksowy poradnik obsługi forum.


Dokładnie.
Najważniejsze jest wszystko pospisywać i pokatalogować, na każdym porządnym forum są poradniki, FAQ, instrukcje czy pomoce. Moderowałem kilka for (a w zasadzie działów) pierwszy raz się spotykam żeby ktoś bombardował taką inicjatywę. Zazwyczaj moderatorzy robią wszystko żeby ułatwić sobie prace i użytkownikom.

U nas wg mnie jeszcze to raczkuje i jest sporo do zrobienia tylko nie bardzo ma kto się tym zająć. Zamiast pisać każdemu "użyj szukajki" czy robić to za niego i zamykać temat można mu dodatkowo pokazać jak, to jest znacznie skuteczniejsze. Można też podlinkować to w regulaminie w punkcie gdzie jest o sprawdzaniu czy dany temat lub zagadnienie było omawiane.

Ja bym docelowo widział to tak jak jest na forum SV (zresztą nie tylko), jak się witałem w powitalni od razu uderzyła mnie ta żółta belka której nie idzie przegapić. Skoro powitalnia jest obowiązkowa można by tam dać kilka głównych linków w tej oczojebnej belce:

- Do jakiegoś FAQ w którym byłyby instrukcje jak korzystać z pewnych mechanizmów, poradnik jak kupić GS'a itp.
Można by tez zaktualizować ten istniejący temat Yarcoma w oparciu o to co piszemy w Suzuki i nie tylko w ogłoszeniach bo tam jest obszerna lista rzeczy do sprawdzenia, raczej nie do ogarnięcie dla kogoś kto jedzie oglądać pierwszy motocykl. Oraz inne przydatne rzeczy, kwestia pomysłu.
- do regulaminu
- do spisu treści mechaniki
- do spisu treści innych działów np odzież, Red zaczął o kaskach ja właśnie to omawiam z inna osobą kwestia pomyślenia jak i wykonania.

simin - Wto 16 Paź, 2012

Machu napisał/a:
- Do jakiegoś FAQ w którym byłyby instrukcje jak korzystać z pewnych mechanizmów


Pod tym bym się podpisał.

Ale powinno to być w formie pomocy (integralna część forum, jak szukajka czy grupy użytkowników) a nie jako przyklejony gdzieś temat.

Poradniki jak kupić itp można by wrzucać jako teksty na portalu.

Machu - Wto 16 Paź, 2012

Tu jest mniej więcej coś o co by mi chodziło. Osobny dział na regulamin i pomoc:
http://www.svforum.pl/ind...8210720dff26497
Po kliknięciu w FAQ spis tematów w jednym miejscu.
http://www.svforum.pl/viewforum.php?f=33

Tam są porozrzucane tematy w tym jednym dziale, my już mamy spis treści mechaniki więc wystarczyłby odnośnik w FAQ do spisu + to co uznamy za ważne.

Nie wiem simin czy tak jak piszesz się da w phpBB by Przemo, to by musiał studi powiedzieć.

lomax - Wto 16 Paź, 2012

Machu napisał/a:
Do tej pory w żadnym z postów nie użyłem w Twoim kierunku obelgi czy wyzwiska a za przyrównywanie kogoś do idioty i tym podobnych leciały nie raz ostrzeżenia. Hipokryzja zaczyna fruwać. A teraz wychodzą one od moda. Pro. Robienie mi profilu psychologicznego również sobie odpuść, bo na ten poziom dyskusji na pewno nie zejdę

Masz rację, niepotrzebnie się spiąłem. Przepraszam za to co napisałem :kwasny: [poszło edit]

Co do poradnika itd. to zgadzam się z tym że jeśli ma wisieć, to powinien być konkretny dział typu FAQ czy "Newbies" gdzie ktoś rzeczywiście ze skromną wiedzą o korzystaniu z forum znajdzie regulaminy, odnośniki i tego typu poradniki jak Twój, czy choćby instrukcję odnośnie dodawania zdjęć. Ale to musi być "w pakiecie" bo sam poradnik raczej zginie w gąszczu informacji.

Machu - Wto 16 Paź, 2012

lomax napisał/a:

Co do poradnika itd. to zgadzam się z tym że jeśli ma wisieć, to powinien być konkretny dział typu FAQ czy "Newbies" gdzie ktoś rzeczywiście ze skromną wiedzą o korzystaniu z forum znajdzie regulaminy, odnośniki i tego typu poradniki jak Twój, czy choćby instrukcję odnośnie dodawania zdjęć. Ale to musi być "w pakiecie" bo sam poradnik raczej zginie w gąszczu informacji.


Tez tak uważam, właśnie ten gąszcz mnie mierzi, sam się ostatnio namęczyłem żeby znaleźć ten link z malowaniami a jestem na forum już długo. To można wg mnie bardzo fajnie zrobić, ludzi do roboty tez jest sporo :hyhy:

sziwu - Wto 16 Paź, 2012

Miło że konflikt zakończony i wszyscy doszli do porozumienia :) Teraz można wspólnymi siłami pomyśleć jak ogarnąć ten gąszcz informacji bo nie ukrywam forum się rozrasta i coraz trudniej się odnaleźć w poszukiwaniu przydatnych informacji ;)
Grzechu16 - Wto 16 Paź, 2012

Machu napisał/a:

Albo to:
Obrazek

Odnośnie podwieszonych tematów dziale Mechanika i nie tylko wyszedłem jakiś czas temu do Studiego z inicjatywą stworzenia działu "Zrób to sam" lub czegoś w tym stylu. Trochę przeluźniło by się w podwieszonych tematach. Nie miałem czasu się tym zająć a skoro przewinął się taki temat to można by było coś podziałać?

studi - Wto 16 Paź, 2012

Jeśli chodzi o stworzenie FAQ w formie strony internetowej z wykorzystaniem API a w zasadzie CSS forumowego (wygląd okien, kolory) i danie tego jako niezależne strony nie jako forum to nie ma problemu z implementacją da się to zrobić, pomyślcie tylko jakie miały by się tam znaleźć informacje, niech ktoś je zredaguje i wyśle do mnie w formie PW z zachowaniem pełnego docelowego formatowania, a ja to zbiorę w całość i dajmy na to na koniec miesiąca powieszę na serwerze.

Można równie dobrze wykorzystać dział FAQ wbudowany w forum poprzez jego rozbudowę. Domyślne FAQ jest dostępne pod adresem http://forum.gs500.pl/faq.php

Machu - Czw 18 Paź, 2012

Do końca tygodnia coś ogarnę ale do "wyciągania" info w grubych tematów typu kaski itp. potrzebna będzie pomoc modów bo ja nie mam uprawnień. Ale wstępny szkic przygotuję do komentowania.
Set3 - Pon 22 Paź, 2012

Ja z kolei mysle, że jak ktoś ma pytanie to pyta i czasem trzeba na nie odpowiadać chociaż powtarzają się co jakiś czas.
Forum to wg mnie klub miłośników, klub dyskusyjny itd. A nie instrukcja obsługi motocykla. Nie chodzi żeby pozwalać na wszystko ale by przerzucać te wszystkie pytania do jednego worka. nieważne głupie pytania czy mądre. jak głupie to można się troche pośmiać a jak mądre to jak ktoś z nas bedzie chciał to odpowie lub przekieruje do odpowiedniej rubryki. I nie wiem czy to jest technicznie możliwe by ten np oddzielny temat załóżmy "Pytania użytkowników" lub "Pytania" był wyłączony z wyszukiwania przez wyszukiwarkę lub nie.
I tak ktoś wstawi pytanie w jakiś inny dział no to moderator go bach do innego działu i niech szuka sobie odpowiedzi jak ktoś mu odpowie lub sam znajdzie.,
Mysle że w ten sposób nie zrazimy kogoś nowego na początek który czasem jest ogarnięty paniką. Sprawdziłem jak to robią na form motocyklistów. http://forum.motocyklisto...-oczyszczalnia/
tak posty powtarzające się i niepotrzebne wrzucają do jednego wora z wytłumaczeniem i po jakimś czasie post jest automatycznie usuwany. Bez kar i ostrzeżeń. Ot po prostu przesunięcie i wytłumaczenie.

Sorki a dawanie ostrzeżeni w 1 miesiącu lub za pierwszym pytaniem to już za ostro.

U mnie z kolei już któryś raz z rzędu klienci forum zamawiają przez PW. Musze ich zawsze prosić by zamawiali przez sklep bo łatwiej, bo widze konkretni co chce, sciąga mi z magazynu, mam dokładny adres i archiwizacje.
Pisanie na PW po zejsciu z pierwszej strony ginie i nie mam sladu. Ale ludzie są oporni.

Machu - Sob 03 Lis, 2012

Set3 napisał/a:
wytłumaczenie.


U nas jest odpowiednik - ostrzeżenie. Ale to jest jakby bardziej takie nasze "polskie" ;)

Temat można zamknąć bo widzę, że nie ma zainteresowania.

lomax - Sob 03 Lis, 2012

Machu napisał/a:
Temat można zamknąć bo widzę, że nie ma zainteresowania.

Nikt nic nie pisze, bo stanęło na tym, że:

Machu napisał/a:
wstępny szkic przygotuję do komentowania.

Machu - Sob 03 Lis, 2012

lomax napisał/a:

Nikt nic nie pisze, bo stanęło na tym, że:
Machu napisał/a:
wstępny szkic przygotuję do komentowania.

Jak zwykle nie doczytałeś więc odpuść sobie, pomysłów do podłapania akurat się tu zrodziło sporo.
Machu napisał/a:
potrzebna będzie pomoc modów bo ja nie mam uprawnień.

Temat nie został nawet podklejony po 3 tyg. więc mi tu nie pitol, że ktoś czeka na szkic inaczej by się tu działo.... :facepalm:

lomax - Sob 03 Lis, 2012

Machu napisał/a:
Jak zwykle nie doczytałeś więc odpuść sobie, pomysłów do podłapania akurat się tu zrodziło sporo.
Temat nie został nawet podklejony po 3 tyg. więc mi tu nie pitol, że ktoś czeka na szkic inaczej by się tu działo.... :facepalm:


Hola hola kolego nie tak nerwowo. Jak to nie doczytałem:

Machu napisał/a:
Do końca tygodnia coś ogarnę ale do "wyciągania" info w grubych tematów typu kaski itp. potrzebna będzie pomoc modów bo ja nie mam uprawnień. Ale wstępny szkic przygotuję do komentowania.


"Ale" to znaczy, że pomimo tego, że potrzebujesz pomocy modów do wyciąganie tematów to i tak zrobisz wstępny zarys tematu. I bardzo przepraszam ale ja nie "pitolę", a to że nikt niczego nie pisze to co, spodziewałeś się codziennego dopingu i gifów z cheerleaderkami? I nie rozumiem skąd te nerwy :zdziwko:

Machu - Sob 03 Lis, 2012

Prosiłem o zamknięcie tematu. Nie mam ochoty na forumowe wojenki z Tobą.
lomax - Sob 03 Lis, 2012

Osoby, które chciały się wypowiedzieć w tym temacie jednak doszły do wniosku, że nie będą wkładać kija w mrowisko. W związku z powyższym ponownie zamykam, zgodnie z życzeniem autora.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group