.:: Forum o Suzuki GS 500 ::.
...::::Suzuki - Way of Life::::...

Forum - problemy z dzialaniem i propozycje zmian - "pomógł" lub "podziękowania dla forumowicza&q

mocar - Wto 07 Sie, 2012
Temat postu: "pomógł" lub "podziękowania dla forumowicza&q
Moja propozycja wynika z braku możliwości kliknięcia "pomógł" bez zakładania tematu. Zdarzyło się już na forum że ktoś mi pomógł ale nie mogłem jakoś tego "zaznaczyć" Ostatnio też kolega ziomek4000, chciał to kliknąć no ale nie mógł... Często jest tak że zadajemy pytania już w istniejących tematach i tam uzyskujemy od kogoś pomoc. Może można by było coś zmienić, aby było to dostępne dla takich użytkowników którzy się też udzielali w jakimś temacie?

Zastanawia mnie tylko czy wtedy takie kliknięcia nie byłyby jakoś tam "nadużywane" czyli używane bezsensu, ale myślę/ mam nadzieje że większość użytkowników podchodziłaby by poważnie do tego tematu.

Jeżeli nie....

Przyszło mi na myśl żeby założyć taki temat jak "Podziękowania dla forumowicza" czy coś takiego...

Jakie są wasze opinie? <mysli>

Machu - Wto 07 Sie, 2012

Uważam że nikt nie będzie tych podziękowań czytał. Jak ktoś chce wyrazić swoja wdzięczność może wysłać PW.
simin - Wto 07 Sie, 2012

Ja obstawiam że nikt nie będzie takich podziękowań pisał...

Jak miałoby to wyglądać?
"Dziękuje <nick> za pomoc w temacie <temat>"?

Przycisk "pomógł" zapisuje informację w bazie, dzięki czemu takie statystyki są widoczne pod nickiem użytkownika. Temat niczemu by nie służył. Można po prostu w temacie w którym ktoś potrzebował pomocy napisać zwykłe "Dziękuje. Twój post był bardzo pomocny i umożliwił mi rozwiązanie problemu".

mocar - Wto 07 Sie, 2012

simin napisał/a:
Przycisk "pomógł" zapisuje informację w bazie, dzięki czemu takie statystyki są widoczne pod nickiem użytkownika. Temat niczemu by nie służył. Można po prostu w temacie w którym ktoś potrzebował pomocy napisać zwykłe "Dziękuje. Twój post był bardzo pomocny i umożliwił mi rozwiązanie problemu".


W takim razie może macie jakieś pomysły nad zmiana dostępu do tego przycisku?

Takie "statystyki" tez nie są żadnymi statystykami skoro nie każdy ma dostęp do takiej opcji.... przynajmniej mi się tak wydaję.. :)

Machu - Wto 07 Sie, 2012

Pytanie tylko po co to jest i komu do czego potrzebne.
simin - Wto 07 Sie, 2012

Sprawa była poruszana tutaj:
http://forum.gs500.pl/vie...p=142473#142473
Ale chyba zaginęła w akcji, lub studi nie znalazł odpowiedniego moda.

Irys - Wto 07 Sie, 2012

A tak szczerze, potrzebna komuś tego typu forma oficjalnych podziękowań? Chwalimy się między sobą jacy jesteśmy zajebiści czy ścigamy w ilości "pomógł? Jak napisał Machu:
Machu napisał/a:
Jak ktoś chce wyrazić swoja wdzięczność może wysłać PW.
lub podziękować osobiście ;)
mocar - Wto 07 Sie, 2012

Machu napisał/a:
Pytanie tylko po co to jest i komu do czego potrzebne.

http://www.youtube.com/watch?v=OO3FANjwKHY :D

W sumie potrzebne nie jest, ale skoro już coś takiego jest..... stąd moja propozycja była:)


Irys napisał/a:
Chwalimy się między sobą jacy jesteśmy zajebiści czy ścigamy w ilości "pomógł?

Pewnie dlatego jest ona dostępna tylko dla tych którzy założyli temat ;)

studi - Wto 07 Sie, 2012

Jak simin pisał sprawa była poruszana, ale może niezbyt jasno wtedy odpisałem.

Nie ma możliwości aby punkty pomógł mógł dać ktoś inny niż autor posta.

Można zainstalować moda który daje możliwość przyznawania "kufli piwa" dowolnej osobie przez dowolną osobę na zasadzie polecenia użytkownika i jeśli bardzo się będziecie upierać mogę doinstalować takiego moda, da to możliwość wyrażenia swojej wdzięczności użytkownikowi w każdym momencie nie tylko w swoim poście, ale także gdy pomoc nadeszła na PW lub w już istniejącym poście.

Irys napisał/a:
A tak szczerze, potrzebna komuś tego typu forma oficjalnych podziękowań?

Wydaje mi się, że nie tyle potrzebne to jest temu, kto te punkty dostaje, ale temu kto otrzymuje pomoc, jeśli dostanie kilka odpowiedzi sprzecznych ze sobą, to widząc że jedna osoba, jak Breżniew ma tych punktów ponad 20 a inna nie ma wcale, to raczej należy uwierzyć w wersję tej osoby wysoko punktowanej.

RedShadow - Wto 07 Sie, 2012

Piwa to może lepiej nie bo jeszcze się ludzie zaczną na zlotach upominać :rotfl:
studi - Wto 07 Sie, 2012

Więcej informacji, głównie technicznych o tym piwowym modzie znajdziecie pod tym linkiem, jeśli to odpowiada to możemy wprowadzić -> http://www.przemo.org/php...pic.php?t=65912
yaszczi - Wto 07 Sie, 2012

studi napisał/a:

Więcej informacji, głównie technicznych o tym piwowym modzie znajdziecie pod tym linkiem, jeśli to odpowiada to możemy wprowadzić -> http://www.przemo.org/php...pic.php?t=65912
_________________


jestem za !

studi - Wto 07 Sie, 2012

Jest jeszcze coś takiego http://www.przemo.org/php...pic.php?t=99253 lub http://www.przemo.org/php...pic.php?t=68894
mocar - Sro 08 Sie, 2012

Jak dla mnie
studi napisał/a:
-> http://www.przemo.org/php...pic.php?t=65912

lub
studi napisał/a:
http://www.przemo.org/php...pic.php?t=68894


Ale pytanie jak reszta forum czy ja za wprowadzeniem czegoś takiego czy raczej nie, a później myśleć nad wersją. Nie ma co na siłę robić żeby zadowolić 5 użytkowników :P może jakąś ankietę by zrobić? ;)

Turos - Sro 08 Sie, 2012

Ja tam chętnie piwo pomocnej dłoni zawsze postawie :)
Grzechu16 - Sro 08 Sie, 2012

Fajnie, jak by się udało zamienić piwo na np kanister z benzyną :P Byłby 1l paliwa za każdą pomoc :)
Machu - Sro 08 Sie, 2012

Grzechu16 napisał/a:
Fajnie, jak by się udało zamienić piwo na np kanister z benzyną :P Byłby 1l paliwa za każdą pomoc :)


Litrowe piwka żłopiesz? Grubo :hyhy:

kysa275 - Sro 08 Sie, 2012

Ja jestem za, ale zawsze można zrobić ankietę ;)
studi - Nie 19 Sie, 2012

Informacyjnie dla osób, które chcą dać komuś pomógł a nie mogą, proszę zgłaszać do mnie konkretny post, w którym mam naliczyć punkty, a to zrobię z poziomu bazy.
RedShadow - Nie 19 Sie, 2012

IMO całkiem to niepotrzebne. Mało masz jeszcze studi roboty z forum żeby się takimi pierdołami zajmować?
simin - Nie 19 Sie, 2012

RedShadow napisał/a:
IMO całkiem to niepotrzebne. Mało masz jeszcze studi roboty z forum żeby się takimi pierdołami zajmować?
Popieram. Jak nie ma możliwości zrobienia tego z automatu, to lepiej dać sobie z tym spokój.
studi - Nie 19 Sie, 2012

To nie do końca ta, bo gdybyśmy pozwalali każdemu zakładać własny temat choć po raz setny, to mógłby śmiało pocisnąć pomógł i nie było by problemu, a tak to dopisują się na końcu czyjegoś tematu i d..a nie mogą komuś w ten sposób podziękować.

Z drugiej strony fakt, że dodaje mi to roboty, ale to tylko dwa kliknięcia w phpMyAdmin więc mniejszy problem niż czasami czytanie postów na forum i zastanawianie się do kosza czy nie.

No i w końcu przedstawiłem propozycję podobnych modów i nie mam jakoś zacięcia aby którykolwiek wprowadzić, a z drugiej strony aż tak dużo tych ręcznych pomógł chyba nie ma.

studi - Nie 19 Sie, 2012

Witam,

zainstalowałem mod'a PlusMinus do dawania pochwał w zamian za punkty pomógł.

Przy każdym temacie powinny znajdować się ikonki
  • dla zwykłych userów
  • dla modów i adminów oraz


Naciśnięcie ikonki powoduje otwarcie okna gdzie możemy napisać powód dania + / -.

Minusy działają podobnie jak warny - dostanie 3 to zakaz pisania, dostanie 5 to ban, ale w przeciwieństwie do nich nie wygasają.

Jeśli ktoś ma punkty dodatnie lub ujemne przy każdym poście w okienku informacji o userze pokazuje się dodatkowa linijka z punktami, jest klikalna i po kliknięciu można przejść do listy dla danego usera aby zobaczyć za co dostał punkty. Analogicznie w widoku profilu, jeśli jakiekolwiek punkty zostaną dodane, pojawią się o tym dodatkowe informacje.

Miłego użytkowania, a w wolnym czasie będę przenosił punkty pomógł do systemu + / - , po przeniesieniu wszystkiego pomógł wyłączę całkowicie.

Oczywiście typowo spamerskie działy, jak powitalnia, regiony, off-topy, giełda i portal są z tego systemu wyłączone.

kempes - Nie 19 Sie, 2012

studi napisał/a:
[*]dla modów i adminów Obrazek oraz Obrazek[/list]

Minusy działają podobnie jak warny - dostanie 3 to zakaz pisania, dostanie 5 to ban, ale w przeciwieństwie do nich nie wygasają.


:dribble: ............ :evil:

vespkon - Nie 19 Sie, 2012

Studi, czyli po 3 minusach trzeba zakładać nowe konto, żeby móc coś napisać? :D
studi - Nie 19 Sie, 2012

vespkon napisał/a:
czyli po 3 minusach trzeba zakładać nowe konto, żeby móc coś napisać?

Dokładnie tak samo jak po 3 warnach od moda, tyle, że warny wygasają po 30 dniach, a tu trzeba prosić o skasowanie takiego warna.

simin - Nie 19 Sie, 2012

A czy + likwiduje -?

Jak ktoś dostanie 2 + od użytkowników, a 3 - od admina to liczy się jego "ratio" czy od razu po otrzymaniu 3 minusów ma zakaz pisania?

studi - Nie 19 Sie, 2012

simin, dobre pytanie, ale obawiam się, że jest to niezależne, gdyż do bazy zapisywane jest w osobnych kolumnach, a nie w jednej sumującej
RedShadow - Nie 19 Sie, 2012

Jeszcze tylko sprawa żeby włączyć to w dziale Suzuki i nie tylko w ogłoszeniach, gdzie byłoby to jak najbardziej na miejscu.
studi - Nie 19 Sie, 2012

RedShadow, gotowe
bombki - Wto 28 Sie, 2012

studi napisał/a:

Oczywiście typowo spamerskie działy, jak powitalnia, regiony, off-topy, giełda i portal są z tego systemu wyłączone.


Zastanowiłbym się czy "regiony" wyłączać z tego systemu. Nie brakuje tam tematów w których ludzie proszą o pomoc.

P.S. przyszło mi to na myśl jak chciałem dać plusa studiemu za pomoc przy ogarnięciu trasy, ale nie mogłem znaleźć plusa ;)

Piotras_5 - Wto 28 Sie, 2012

Myślę, że też nie ma co przesadzać z tymi plusami, bo jak za każde takie coś dawać plus, to każdy kto siedzi na forum i choć trochę ogarnia będzie ich miał z tysiąc :P

No offense oczywiście do Studiego !

bombki - Wto 28 Sie, 2012

To był taki przykład, tak po prostu mi się skojarzyło, że mamy taką opcję i odruchowo chciałem z niej skorzystać. Tak czy siak, chodzi mi o to, że często w regionalnych np. ludzie proszą o pomoc w oględzinach moto. Za to chyba plus się należy.


A co do zasadności dawania plusów w danej sytuacji, jak już są to czemu z nich nie korzystać.

Piotras_5 - Wto 28 Sie, 2012

no juz wystarczy spojrzeć co robi taki Machu, niby z poważnej opcji ;) Po prostu przestaje to być jakkolwiek miarodajne...
studi - Wto 28 Sie, 2012

bombki napisał/a:
ludzie proszą o pomoc w oględzinach moto. Za to chyba plus się należy.

I w dziale gdzie takie prośby powinny być czyli suzuki i nie tylko ..... można dać

Piotras_5 napisał/a:
no juz wystarczy spojrzeć co robi taki Machu, niby z poważnej opcji

dla tego admin/mod może takie punkty odebrać/skasować

Piotras_5 - Wto 28 Sie, 2012

studi napisał/a:
Piotras_5 napisał/a:
no juz wystarczy spojrzeć co robi taki Machu, niby z poważnej opcji

dla tego admin/mod może takie punkty odebrać/skasować


I będziesz to "monitorował" non stop i tracił na to czas?
No spoko, szczerze powodzenia Studi :)

studi - Sro 29 Sie, 2012

Piotras_5 napisał/a:
I będziesz to "monitorował" non stop i tracił na to czas?
No spoko, szczerze powodzenia Studi

I tak moderując muszę czytać wszystko więc zawsze mogę kliknąć i zobaczyć co tam zostało wpisane

Machu - Sro 29 Sie, 2012

Piotras_5 napisał/a:
no juz wystarczy spojrzeć co robi taki Machu, niby z poważnej opcji ;) Po prostu przestaje to być jakkolwiek miarodajne...


Trzeba mieć IQ na poziomie marchewki żeby myśleć, że ta funkcja w tym systemie będzie w jakikolwiek sposób miarodajna :facepalm: Spójrz na funkcję pomógł i jak ona odzwierciedla wkład w pomoc użytkownikom. Studi np. powinien już mieć z 10 razy tyle "pomógł" niż ma, tak samo jak wiele innych osób regularnie udzielających się w mechanice a mają po 2 czy po 3 punkty. Dla mnie to zabawa, tak samo jak ostrzeżenia czy pochwały które są tak na prawdę dla dużych for typu peb.pl gdzie są tysiące użytkowników a nie w małej 100 osobowej grupie.

Piotras_5 - Sro 29 Sie, 2012

Okej marchewko, nie zrozumiałeś chyba, że to było w związku z poprzednią opcją :facepalm:

Studi - spoko, po prostu szanuje czas, a to Twoja wola :)

studi - Sro 29 Sie, 2012

Machu napisał/a:
Trzeba mieć IQ na poziomie marchewki żeby myśleć, że ta funkcja w tym systemie będzie w jakikolwiek sposób miarodajna Spójrz na funkcję pomógł i jak ona odzwierciedla wkład w pomoc użytkownikom. Studi np. powinien już mieć z 10 razy tyle "pomógł" niż ma, tak samo jak wiele innych osób regularnie udzielających się w mechanice a mają po 2 czy po 3 punkty.


Trzeba mieć IQ na poziomie pietruszki aby spamować wszędzie gdzie się da i jak popadnie od tak dla fanu, nawet w funkcji + a powstała ona właśnie dla tego aby odzwierciedlać pomocnych na forum, bo pomógł mógł dać jedynie pierwotny autor posta.

Piotras_5 - Sro 29 Sie, 2012

Dobra, sorry Studi za spam, nie zostałem zrozumiany, ale nie chcę mi się już tego tłumaczyć.
studi - Sro 29 Sie, 2012

Piotras_5, ale ja odpisywałem do macha nie do Ciebie, co się obruszasz
Piotras_5 - Sro 29 Sie, 2012

Ale ja się nie obruszam, człowiek emotki nie dał i już :P
Wiem, że nie było do mnie, ale też zaspamowałem, więc jak możesz to usuń moje posty, bez sensu się ta dyskusja wywiązała.
Pozdro :)

Machu - Sro 29 Sie, 2012

studi napisał/a:
a powstała ona właśnie dla tego aby odzwierciedlać pomocnych na forum, bo pomógł mógł dać jedynie pierwotny autor posta.


Jak ktoś będzie pilnował żeby dawać plusy i za co konkretnie to będzie to miało sens ale sam musiałeś sobie napisać w podpisie żeby ludzie dawali "pomógł" albo się upomnieć bo większość nie wie o tym albo ma gdzieś. Czyli już mamy duży zbiór osób które nie dostaną + za swoją pomoc co już wypacza rezultat, podziel to jeszcze przez kryteria przyznawania pochwał gdzie jeden dostanie + za pomoc w remoncie silnika a inny sobie w tym czasie nabije 5 pisząc o nieoryginalnych ciężarkach w dziale do oceny sprzętów. Kiepsko widze ta wiarygodność..... Jak na razie nawet powitalnia nie jest na czas moderowana więc jakoś nie widzę jak każdy + będzie weryfikowany. Może dlatego to potraktowałem to pół serio i dlatego rozdałem tak ot tak 5 (?) punktów pomógł które nazwałeś spamowaniem gdzie się da ;)

Piotruś nie wtrącaj się jak mężczyźni rozmawiają :hyhy:

Piotras_5 - Sro 29 Sie, 2012

Machu napisał/a:
Piotruś nie wtrącaj się jak mężczyźni rozmawiają :hyhy:


To co Ty Bartuś tu robisz, skoro mężczyźni rozmawiają? :hyhy:

studi - Sro 29 Sie, 2012

Machu napisał/a:
bo większość nie wie o tym albo ma gdzieś

Ale są też tacy, którzy chcieli dać pomógł, nie tylko w stosunku do mnie a nie mogli.

Machu napisał/a:
Jak na razie nawet powitalnia nie jest na czas moderowana

bo jest to mało istotny dział, poza tym już niedługo będzie się mogła wykazać grupa nowych modów jak to im ta moderacja szybko i sprawnie idzie.

Irys - Sro 29 Sie, 2012

Żądam moich plusów! Natentychmiast! Nie dostałam a powinnam! O!! :wstyd:
sezrg - Wto 18 Gru, 2012

Irys w twoim przypadku plusy sie nie naleza.za to co zrobilas i robisz w nagrode powinnas dostac np jakis prywatny striptiz od facetow albo jakiegos innego wypasa a nie tam jakies plusy

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group