.:: Forum o Suzuki GS 500 ::.
...::::Suzuki - Way of Life::::...

Forum - problemy z dzialaniem i propozycje zmian - Nabór na administratorów/moderatorów

studi - Nie 01 Lip, 2012
Temat postu: Nabór na administratorów/moderatorów
W związku z tym, że chcemy jak najlepiej dbać o jakość informacji zamieszczanych na forum oraz odejściem na emeryturę Leona, postanowiliśmy z Grzechem, że ogłaszamy konkurs na nowych administrator oraz moderatorów.

Poszukiwać będziemy:

  • 1 x Administrator - ze znajomością zagadnień hostingowych (programowanie w php, obsługa mysql, język javascript i html, obsługa serwera DNS);
  • 1 x Moderator ogólny - wszystkie działy;
  • 1 x Moderator do działu mechaniki w miejsce krzywego, który zrezygnował z pełnienia tej funkcji z powodu braku czasu;
  • 2 x Moderatorów do działu giełdy;
  • 1 x Moderatora, najlepiej z pośród obecnych redaktorów, do newsów, bo Arek, który podjął się tej funkcji w ogóle się tu nie pojawia i mimo deklaracji wstępnej się tym nie zajmuje.



Proszę o składanie propozycji własnych osób lub innych osób, które byście widzieli w tej roli z podaniem funkcji na którą dana osoba aplikuje.

Na oferty oczekujemy do końca miesiąca, po tym czasie podejmiemy decyzję kogo i na jakie stanowisko będziemy obsadzać.

Machu - Nie 01 Lip, 2012

Mogę wziąć giełdę lub moderatora ogólnego z tym, że nie czytam wszystkich działów wiec w drugim przypadku nie mogę zagwarantować skrupulatności. Chociaż chętnie zrobiłbym porządek w dziale powitalnia :)
RedShadow - Nie 01 Lip, 2012

Ja mogę się zająć giełdą :]
tmi - Nie 01 Lip, 2012

Faktycznie przydał by się ktoś do działu Mechanika, ktoś kto się dobrze zna na mechanice.

Czy dział Giełda faktycznie potrzebuje aż tylu Moderatorów? żadne ogłoszenie które nie spełniało regulaminu, zwłaszcza o sprzedaży motocykla, nie przetrwało jeszcze dłużej jak 24h. Nie wydaje mi się, żeby tu było pracy aż dla tylu osób.
Tym działem mogę zajmować się ja.

Dział Powitania mógłby ktoś moderować, nie mam w zwyczaju go czytać, podobnie jak for regionalnych.

yaszczi - Nie 01 Lip, 2012

tmi napisał/a:
Dział Powitania mógłby ktoś moderować,


ja mogę moderować ten dział

ziomek4000 - Pon 02 Lip, 2012

ja się zgłaszam na moderatora ogólnego lub do działu giełda. jestem modem na innym forum więc jakieś doświadczenie też już mam :)
bloodysandy - Pon 02 Lip, 2012

Moderator do działu giełdy;
Moderator do newsów; - mam dosć duże doświadzczenie w pisaniu i redagowaniu:) w koncu z wykształcenia filolog


ZGŁASZAM SIE !

lomax - Pon 02 Lip, 2012

Dżizas, będą lepsze rządy niż koalicja PiS + PO :facepalm:

Ja proponuję na stanowisko administratora forum użytkownika maruder07

Turos - Pon 02 Lip, 2012

ja chce ja chce :)
studi - Pon 02 Lip, 2012

A ja proponuje trochę poważniej potraktować ten temat
yaszczi - Pon 02 Lip, 2012

Jestem bardzo poważny zgłaszając swoja kandydaturę do moderowania działu powitania.
Machu - Pon 02 Lip, 2012

Kasacja postów nie związanych z tematem. Łącznie z tym.
Grzechu16 - Pon 02 Lip, 2012

yaszczi napisał/a:
Jestem bardzo poważny zgłaszając swoja kandydaturę do moderowania działu powitania.

Hmm... według pierwszego postu w tym temacie można by sądzić, że Cię nie potrzebujemy :D (na tej funkcji). Ale jeżeli byśmy się zdecydowali to chyba niewiele osób mogło by z Tobą kandydować :D

Edit:
Machu napisał/a:
Kasacja postów nie związanych z tematem. Łącznie z tym.

Tak uporządkuję to później.

simin - Wto 03 Lip, 2012

Mogę się zgłosić do giełdy. Regulamin łatwy, a i tak wszystko czytam :)
bombki - Wto 03 Lip, 2012

Na Administratora forum zgłaszam kolegę nava (dawniej null). Jest programistą, więc nie będzie miał problemów z zagadnieniami wymienionymi przez studiego.
Dodatkowo przemawia za nim fakt, że jest związany z forum. Po zmianie motocykla został z nami- jeździ, spotyka się z ludźmi z forum. Mam nadzieje, ze czasowo będzie na tyle dyspozycyjny by móc wesprzeć osoby czuwające nad prawidłowym działanie forum.

demot - Wto 03 Lip, 2012

Jestem za :)
maruder07 - Wto 03 Lip, 2012

lomax napisał/a:
Ja proponuję na stanowisko administratora forum użytkownika maruder07


A jeszcze czego :szok: nie chcę, nie będę i się nie znam na tym! A poza tym i tak nie mam czasu na prowadzenie forum. Dodatkowo mizerny byłem z informatyki, więc odpadam, prywatnie i tak mam co robić, kłopotów mi nie potrzeba więcej.

Admin proszę usuń posta po 24H od publikacji, plizzz. Danke. :)

Grzechu16 - Wto 03 Lip, 2012

maruder07 napisał/a:
lomax napisał/a:
Ja proponuję na stanowisko administratora forum użytkownika maruder07


A jeszcze czego :szok: nie chcę, nie będę i się nie znam na tym! A poza tym i tak nie mam czasu na prowadzenie forum. Dodatkowo mizerny byłem z informatyki, więc odpadam, prywatnie i tak mam co robić, kłopotów mi nie potrzeba więcej.

Pewnie będzie nam ciężko, ale skoro już tak prosisz to dobra...

morus12 - Sro 04 Lip, 2012

Zgłaszam swoją kandydaturę na:

1 x Administrator - ze znajomością zagadnień hostingowych (programowanie w php, obsługa mysql, język javascript i html, obsługa serwera DNS);

Mam trzyletnie doświadczenie w branży, aktualnie pracuję jako Soft Developer.

Piotras_5 - Pon 09 Lip, 2012

Sorry za lekkie odgrzanie kotleta, ale jestem za kandydaturą Yaszcziego i w sumie, też sporo czasu siedzę na forum, także nie mechaniką (bo kiepski ze mnie grzebacz), ale innymi działami mogę się zająć. :)
Pozdro!

sezrg - Pon 09 Lip, 2012

Ja bym sie podjol dzialu mechaniki ale nigdy nie bylem ani modem ani adminstratorem niczego takze brak doswiadczenia jest wielkim miom minusem pozatym reszte jakos ogarniam ;-p
_ANIOŁ_ - Wto 31 Lip, 2012

sezrg napisał/a:
Ja bym sie podjol dzialu mechaniki ale nigdy nie bylem ani modem ani adminstratorem niczego takze brak doswiadczenia jest wielkim miom minusem pozatym reszte jakos ogarniam ;-p


Pierwsze wyzwanie, słownik google...

vespkon - Czw 23 Sie, 2012

sezrg napisał/a:
Ja bym sie podjol dzialu mechaniki


Moim zdaniem przydałby się ktoś, kto potrafiłby wyłapywać tego typu kwiatki na forum i je skutecznie poprawiać, bo czasem, to aż przykro jest czytać niektóre posty.

studi - Czw 23 Sie, 2012

vespkon,
szczerze, sam czasami robię błędy a mimo wszystko niektórzy nawet nie robiący ortów piszą tak, że trudno się to czyta, bez ładu, składu i logiki. Jak by miała być osoba, która wszystko by sprawdzała i poprawiała po innych to by nic innego nie robiła tylko 24h na forum siedziała.

Myślę, że to jak kto pisze świadczy tylko o nim samym i niech tak zostanie, od razu wiemy z kim mamy do czynienia.

sezrg - Wto 28 Sie, 2012

Sorry ale pisze z komórki w większości i nie mam polskich znaków wiec pisze tak żeby każdy zrozumiał,
ale jak chcecie typową Polszczyznę to nie ma problemu.Będę pisał jak Sienkiewicz poprawną Polszczyzną i też 3/4 forumowiczów nic nie skuma. W szczególności młodzież typy Anioł wychowani na dragon ball -u itp...

Turos - Sro 29 Sie, 2012

sezrg napisał/a:
W szczególności młodzież typy Anioł wychowani na dragon ball -u itp...

Ej obraziłeś mnie wiesz? Jestem wychowany na Dragon Ballu i innych ANIME z RTL7 i nie życzę sobie takich tekstów. Szufladkowanie ludzi nie jest w porządku, wiesz? Rany, co za gość. Ja dziękuję, za takiego ADMINA co szufladkuje ludzi.
Poza tym pisząc z komórki możesz pisać poprawnie tylko bez "ogonków" i każdy zrozumie. Jak do tej pory nikt nie skarżył się, że ktoś pisze poprawnie, ale bez ogonków.

studi - Sro 29 Sie, 2012

Grzechu trochę się ociąga z napisaniem więc ja to uczynię.

Wybraliśmy pewną grupę osób, część zaproponowaliśmy sami i uzgadnialiśmy poprze PW i oto nasze propozycje.
  • moderatorzy działu ogólnego - ziomek4000, lomax
  • moderator działu mechanika - sezrg
  • moderatorzy działu giełda - RedShadow, simin
  • moderator działu news - yaszczi - dotychczasowy moderator zupełnbie się nie interesuje działem i zostaje zdegradowany

Na razie nie obsadzamy funkcji administratora, gdyż cały czas się zastanawiamy kto byłby najodpowiedniejszy.

Uprawnienia dostajecie na miesiąc, maksymalnie dwa i po tym czasie niektórzy z was pozostaną, a część być może zostanie z tych funkcji odwołana, wszystko zależy od was samych jak się w tej funkcji sprawdzicie.

Każdy z moderatorów ma takie same uprawnienia więc generalnie może moderować każdy dział, ale przede wszystkim (poza modami ogólnymi) działy do których zostali wyznaczeni.

Uprawnienia powinienem wyklikać do 1 września abyście mogli pełnić swoje obowiązki.

yaszczi - Sro 29 Sie, 2012

jestem za! :) poproszę PW z większą ilością szczegółów co do mojej funkcji.

[ Dodano: Sro 29 Sie, 2012 ]
Turos napisał/a:
Jestem wychowany na Dragon Ballu

to już wiemy jak się ubierasz :P

Grzechu16 - Sro 29 Sie, 2012

studi napisał/a:
Grzechu trochę się ociąga


yaszczi napisał/a:
Turos napisał/a:
Jestem wychowany na Dragon Ballu

to już wiemy jak się ubierasz :P

Ja też oglądałem Dragon Balla jak chodziłem do podstawówki a ubieram się w cywilizowany sposób! Także ten... Yaszczi myślę, że zdążyłeś się nacieszyć funkcją moderatora.

sezrg - Czw 30 Sie, 2012

Oj bez przesady. Prosze sie nie fochowac. Przepraszam ze kogos urazilem i postaram sie wiecej tego nie robic. Jak kolega wczesniej napisal , piszac z komorki bede pisal bez ogonkow. Jeszcze raz przepraszam. Teraz mozna poprzednie wpisy jak i ten usunac bo sa zbedne w tym temacie, a jak sie spotkamy to stawiam browar w ramach przeprosin.
yaszczi - Czw 30 Sie, 2012

Grzechu16 napisał/a:
Yaszczi myślę, że zdążyłeś się nacieszyć funkcją moderatora.


Oj tam oj tam, nie znacie się na żartach. Emota z języczkiem nie znalazła się tam przez przypadek. Akurat natknąłem się na tego gif'a na kwejku i tak mi się skojarzyło z dyskusją w tym temacie.
Podobnie jak sezrg wyrażam skruchę :padam:

Chemical - Nie 12 Sty, 2014

Chciałem zgłosić swoją kandydaturę jako moderatora w dziale giełda.
Jestem od 6ciu lat powiązany z forum . Posiadam doświadczenie w ocenie stanu technicznego ponieważ sprowadzam motocykle do Polski z całej UE . Sam osobiście sprzedałem ok 250 sztuk Suzuki GS 500 na rynek Polski. Jestem na bieżąco z wszystkimi formalnościami które trzeba załatwiać w urzędach. Wiem jak powinny wyglądać dokumenty dla motocykli importowych, więc swoją wiedzą i doświadczeniem uważam, że będę w stanie pomóc i udzielić informacji jeżeli chodzi o stan techniczny. Dodatkowo ostatnimi czasy przynajmniej raz dziennie jestem online na forum.

tmi - Nie 12 Sty, 2014

Chemical napisał/a:
Posiadam doświadczenie w ocenie stanu technicznego

Dział Sprzedam nie jest od komentowania stanu technicznego wystawionych tam motocykli, nigdy nie był i nie powinien być.

Od tego jest dział Suzuki i nie tylko w ogłoszeniach, gdzie możesz komentować, a mało to robisz. Zapraszamy do ocenienia stanu technicznego motocykli o które obecnie pytają zainteresowani.

Chemical napisał/a:
Jestem na bieżąco z wszystkimi formalnościami które trzeba załatwiać w urzędach.

Od tego jest dział Prawo.

Chemical - Nie 12 Sty, 2014

niejako przy kupnie motocykla wszystkie te wiadomości się ze sobą na wzajem przeplatają a wątek do oceny jest po to żeby się z niego czegoś dowiedzieć " w pigułce", a nie latać po forum i szukać igły w stogu siana. To że nie nie oceniam propozycji motocykli które wstawiają ludzie to tylko dlatego że nie chce zaśmiecać tematów tym co już moi poprzednicy napisali wcześniej. Mimo wszystko i tak zgłaszam siebie jako kandydata na moderatora bo czuje się dobrze akurat w tym dziale .

[ Dodano: Nie 12 Sty, 2014 ]
tmi napisał/a:
Dział Sprzedam nie jest od komentowania stanu technicznego wystawionych tam motocykli, nigdy nie był i nie powinien być.


A kto tu pisał o dziale sprzedam ? Bo mi chodziło o giełdę. :zdziwko:

tmi - Nie 12 Sty, 2014

Chemical napisał/a:
A kto tu pisał o dziale sprzedam ? Bo mi chodziło o giełdę.

Bo giełda to również dział z ofertami sprzedaży i kupna motocykli i innych rzeczy?

Chemical napisał/a:
To że nie nie oceniam propozycji motocykli które wstawiają ludzie to tylko dlatego że nie chce zaśmiecać tematów tym co już moi poprzednicy napisali wcześniej.

To nie wiem co chcesz robić i chyba czegoś nie rozumiem. Jak już bardzo nie chcesz wtrącać się innym co już napisali to zawsze można coś dodać nt. stanu technicznego motocykla o który ktoś pyta, a ponadto jest kilka zapytań bez odpowiedzi, właśnie sam odpowiedziałem odnośnie jednego zapytania na które nikt nie raczył pytającemu nic odpisać.

Najpierw się czymś wykaż, najlepiej coś więcej niż odpowiedzenie, że samemu sprowadzasz lepsze motocykle i dlaczego lepiej kupić coś innego, bo potem moderatorzy mają dużo czyszczenia w tematach gdzie robi się offtopic.

Chemical - Nie 12 Sty, 2014

A giełda to tym samym " Suzuki w ogłoszeniach i nie tylko " więc tutaj komentowanie ma wpływ.
Chyba Twój arogancki styl wypowiedzi bierze się stąd że Twoje stanowisko w tym dziale stało się zagrożone moją kandydaturą :cool:

tmi - Nie 12 Sty, 2014

Chemical napisał/a:
A giełda to tym samym " Suzuki w ogłoszeniach i nie tylko " więc tutaj komentowanie ma wpływ.

W takim razie komentuj, są tematy bez odpowiedzi, o to mi właśnie chodzi. W pozostałych też warto coś dodać, tworzy to pewnego rodzaju burzę mózgów i daje pytającemu szerszy obraz motocykla o który pyta.

kempes - Pon 13 Sty, 2014

Chemical napisał/a:
Chyba Twój arogancki styl wypowiedzi bierze się stąd że Twoje stanowisko w tym dziale stało się zagrożone moją kandydaturą :cool:


Tak dla jasności dodam, że przydział moderatorów do poszczególnych działów jest już od dawna nieaktualny. Każdy jest od wszystkiego, a że wyszło tak że jeden częściej odpowiada w tym, a nie innym dziale to tylko kwestia dogadania. Więc jeśli miałbyś być modem tylko od jednego działu to raczej słabo. Reszty nie komentuję bo mi to różnicy nie robi.

studi - Pon 13 Sty, 2014

kempes napisał/a:
Tak dla jasności dodam, że przydział moderatorów do poszczególnych działów jest już od dawna nieaktualny.

Nie do końca tak jest, bo zawsze Wasza praca podlega ocenie i nigdy nie wiadomo kiedy ktoś z Was zostanie zastąpiony, zresztą to samo tyczy się i mojej czy Grzecha osoby.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group